Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aka-akimnie tez ucieszylataka wycena-mam nadzieje ze jest to robocizna z materialami a nie sama robocizna :wink:

Myslalam ze Ty juz wtym roku ruszasz z budowa.My tez bedziemy pewnie startowac dopiero w 2009r.

jezeli chodzi o slup to ja go nie bede miala -projektant mowil ze spokojnie mozna go zlikwidowac.My bedziemy miec strop lany i maksa.Lany dlatego ze jest cienszy i podobno nie peka jak teriva a maksa bo mam odradzil porotherm gosc twierdzac ze musi byc dobra ekipa zeby z niego dobrze wybudowac.Chodzi o jakies laczenia zygzakowate czy cos tkiego ze jak tego rowno nie poloza to powstaja pomiedzy mostki termiczne.Bierzemy maksa 29 i bedziemy go ukladac glowa do przodu,Mur jest wtedy grubszy i przynajmniej cos z nieg zostanie jak sie od wewnatrz wkuje z instalacjami :wink:

Czytalam opinie ze w sumie niewazne z czego mur bo najwaznejsze jest ocieplenie dlatego zastanawiam sie czy nie dac tez 15 styro (myslelismy wczesniej o 12).

Co do chlapania to pewnie tez zalezy od kranu.U mnie sie nic takiego nie dzieje ale znajoma ma wyzszy i bardziej zaokroglany ran ktory ciagle robi fontanne wokolo.

Kominki podobaja mi sie plaskie (bardziej niz narozne) dlatego chce go dac blizej wejscia aby w rogu salonu (lub na plasko) ustawic TV

Bede robic wneke (na okolo 65 cm ) aby caly srodek kominka byl w niej i zabral jak najmniej miejsca w salonie.

Rekuperator troche drogo wychodzi natomiast pompa ma przystepna cene tylko cos ta gwarancja krotkawa.

Ja troche obawiam sie takich nowosci zwlaszcza ze wszytsko to hula na prad wiec bedzie piec zwyly lub na eko-groszek.

Co do przeliczen to najlepiej zapytaj architekta ile taka usluga kosztuje i czy ewentualnie przeliczajac "zaoszczedzisz" pozniej na budowie np fundamentow.

Ja wolalabym miec wszystko poprzeliczane pod konkretny material bo wiadomo ze w gotowcach sa brane "marginesy" zapasowe (rozne strefy klimatyczne w Polsce itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam.

Co do wycen to wszystko w realu wygląda trochę inaczej niż na papierze. Śmiało możecie doliczyć ok 20% do cen "papierowych", bo jest dużo drobnych kosztów, które do czasu zapłaty za fakturę są mało istotne.

 

co do pompy ciepła, to uważam, że stosunek kosztów do oszczędności jest niewspółmierny. Musicie pamiętać, że pompę trzeba konserwować i naprawiać (jeżeli się oczywiście popsuje) ale biorąc pod uwagę, że ma sie zwracać przez 15 lat to może się popsuć, prąd też kosztuje. Ale na ten temat jest setki opini na forum, szkoda się rozpisywać, ja jestem za nie!

 

WYSTARCZY PESYMIZMU.

 

Wrzucam moje pierwsze wariacje na temat kominka i tv, nic oryginalnego ale może da jakiś pogląd (kolory abstrakcja)

 

http://images24.fotosik.pl/150/0a02527f6c49b59f.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/125/efd04dc116984ce2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki

Jeżeli chodzi o ściany zew. to u nas ściana fund. murowana jest z bloczka bet. kładzionego w poprzek tak więc gubość jej jest ok 38cm, na tym stoi ściana z bet kom. Solbet 30 cm ocieplona od zew. 12cm styropianu. Sciana stoi przy zew krawędzi bloczka bet, tak więc od środka zyskaliśmy jakieś 8 cm. Co do stropu mamy z płyty, więc i konstrukcja ścian musiała być dostosowana do płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]renia i arek o czyms podobnym mysle . Bardzo fajnie wyglada ta scianka z luksferow oraz poleczka (mozna pod nia trzymac drewno do kominka ).Na jaka grubosc (glebokosc) bedziecie miec obudowana ta sciane plytami? Ja jezeli finanse pozwola tez chce miec plazme ale caly sprzet audio-video chce powiesic pod telewizorem tak jak glosniki (wbudowac w sciane)

Na dole bede miala wtedy miejsce na jakas podlozna polke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku & renia

 

bardzo dziękuję za komentarze. Wycena budowy obejmuje wszystko - materiały i robociznę i sprzęt a nawet koparkę do fundamentów . Na taką ofertę się przynajmniej umawialiśmy z budowlańcem. Z tym że : oferta była podana telefonicznie więc w razie czego nie mam się na co powołać, a facet może powiedzieć, że się przesłyszłam. Firma jest polecona i mam nadzieję że tak się nie stanie. Na wszelki wypadek będę jeszcze sprawdzać inne.

 

Odnośnie ogólnie pojętego ogrzewania domu to mamy na dzień dzisiejszy dwie opcje:

 

1) tańsza - (chyba) - kondensacyjny piec gazowy + kaloryfery+rekuperator+kominek z DGP.

 

2) droższa - chyba- pompa ciepła + ogrz. podł w całym domu + rekuperator+ tani kominek tylko do dekoracji.

 

Jak zrobię w miarę dokładny bilans strat i zysków to się z Wami podzielę.

Narazie gdy odwiedzimy kogoś kto ma jedną lub drugą opcję to szala nam się waha - raz tanio - raz drogo.

 

Madziorkaa dzięki za przestrogę. My też kupujemy lustrzane odbcie Natalki i teraz na pewno nie zapomnimy żeby o tym nadmienić w biurze Dobrego Domu. A swoją drogą to padalce z tego MG Projekt.

 

Renia i Arek piękny ten Wasz salon. Aż się zastanawiam czy nie powiększać.

 

Moje uwagi:

1) Luksfery to super pomysł. Fajnie doświetlą hol. Fajnie dobrane będą doskonałym elementem dekoracyjnym. Jednak czy zastanawialiście się czy w miejsce luksferów nie dać np. tafli malowanego szkła lub witrażu. Rozwiązanie pewnie droższe, ale kiedyś widziałam taki malowany na szkle obraz. Szkło było grube - tak na oko jak luksfera. Nie było możliwości stłuczenia. Fajnie rozprowadzało światło. To tylko taka moja wizja artystyczna. Ja chciałabym mieć coś takiego w domku, a na razie nie znajduję miejsca.

 

2) Przestrzegam przed trzymaniem drewna do kominka w domu w ilości większej niż konieczna na bieżące potrzeby. Z drewna mogą wychodzić robaki. Dlatego jestem przeciwniczką wszelkich półek na drewno. Wg. mnie wystarczy ładny duży koszyk.

 

 

A teraz prośba:

aga_bissmyk

Ale mam ogromną prośbę do tych, którzy już orientowali się w cenach instalacji. Chodzi mi o przybliżoną kwotę instalacji (może by łącznie): wod-kan, c.o. oraz kominka bez płaszcza.

Dostaliśmy wycenę i zastanawiamy się czy to dobra cena: wchodzi w nią:

- podłogówka na parterze prócz 2 pokoi i na górze łazienka (pokoje grzejniki)

- grzejniki PURMO

- piec dwufunkcyjny De Dietrich

- i wszystko co dotyczy c.o.

- instalacja wod - kan

- kominek JOTUL panoramiczny

oczywiście do tego wszystkie drobiazgi z tym związane, aż do całkowitego uruchomienia wszystkiego. Cena razem z robocizną to 47 000,00 .

 

Aguś czy mogłabyś jakoś uszczegółowić tą kalkulację - ile za podłog, ile za grzejniki itd. Oczywiście jeśli nie dostałaś ceny ryczałtem. To by mi pomogło w moim bilansie - pompa - gaz.

 

I jescze jedno pytanie dla tych co wymurowali: Czy w Natalce na poddaszu zmieszczą się szafki pod skosem.

Ostatnio byliśmy u znajomych i oni prawie na całym poddaszu pod skosami mają szafki. Nawet w łazience. Szafki są b. estetyczne z przesuwanymi drzwiami z mlecznego plexi na aluminiowej ramce. Można tam wiele upchnąć. Niestety obawiam się że kąt Natalki 33 st jest za mały by wygodnie korzystać z takich szafek.

 

<a href=http://images26.fotosik.pl/149/0b706623cf1f8e0dm.jpg' alt='0b706623cf1f8e0dm.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko odpowiadm bo cięzko ogarnąć - taki ruch w naszym wątku.

My za całe co (podłogówka na całym dole opórcz sypialni, pus górna łazienka, grzejniki kermi, piec kondensat viessman, z pogodówką, wod. i kan będziemy płącic 33 tys brutto.

 

półeczki na poddaszu na pewno mogą się zmieścić to po protu zależe gdzie zrobicie sobie ściankę z karton gipsu no i takie półeczki moga mieć przecież różną głębokość.

 

pozdrawiam wszystkich i nie mogę doczekać się wiosny i dalszych prac.....

 

u mnie okno w kuchni jest na 120 cm od poziomu przyszłej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem nasz projekt Natalii i uderzamy zaraz do naszego kierownika budowy, który będzie nam adaptował projekt do naszych potrzeb i wymogów. Jesteśmy świeżo po oględzinach innej Natalii więc sprawa będzie dużo prostsza.

Dwa dni temu zwiozłem już na budowę bloczki na fundamenty a z resztą cegieł muszę poczekać bo jest błotko na działce i się samochód zakopuje :D . W marcu / kwietniu zalewamy fundamenty - oczywiście jak dobrze pójdzie ze wszystkimi papierkami tj. pozwoleniem na budowe itp.

W październiku ruszamy ze stawianiem domu, czekamy przez zimę i na przyszłą wiosnę bierzemy się za wykończenie. Przed gwiazdką 2009 planujemy się wprowadzić. Plan sprytny i konkretny - mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Życzcie więc nam powodzenia na nowej drodze życia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maadziorka - zrobiłam akcję z pompami ciepła. Wysłałam kilka zapytań zobaczymy na ile mnie wycenią?

 

Już mam jedną ofertę :

12000: dolne źródło w wersji spiralnej (gw. 4 lata, oprócz pompy

obiegowej [1-rok])

9500: węzeł (w wariancie z zasobnikiem 500l z mamką oraz obiegiem

cyrkulacji cwu) (gw. 2 lata, oprócz pomp obiegowych [1 rok])

17500: pompa ciepła (gw. 3 lata)

1800: montaż pompy ciepła

 

Razem: ok. 40800zł netto.

 

Do cen należy doliczyć podatek VAT. Na razie jeszcze 7%. Co daje koszt

ok.43700zł; + koparka.

 

Zobaczymy co powiedzą inni.

 

Dalej szukam też tańszego rekuperatora; 30.000 to trochę dużo:(

 

 

Drugie pytanko, do tych którzy budowali z Porothermu:)

Czy trzeba przeliczać fundamenty i strop u architekta, czy może budowlańcy sami mogą sobie z tym poradzić? Zaczęliśmy z męzulem liczyć te ściany, ocieplenia itd i wyszło nam że przy Poroth. 25 +20 styr powierzchnia wew budynku rośnie o 7,5 cm w osi , natomiast obrys zewn zwiększa sie o 12,5 cm.

 

 

koniecznie daj znać jakie wyceny zrobiły inne firmy:), my z małżem zdecydowaliśmy się na clima comfort wycenili nam pompę wraz z ogrzewaniem podłogowym i pompą do ciepłej wody +robocizna na 47000 to jest cena już z vartem, do tego musimy doliczyć koszt koparki, badanie gleby pod pompę już zrobiliśmy, we wtorek przyjedzie do nas przedstawiciel tej firmy i podpisujemy z nim umowę.

 

Co do twojego pytania to teoretycznie nie trzeba tak mi powiedział Pan z MG projekt ale jutro będe widziała się ze swoją Panią architekt i wszystkiego dokładnie się dowiem;) także wieczorem dam znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli natalek .wlasnie zamowilem projekt tego domu i chcialem oznajmic ze juz wkrotce rusze .pewnie juz bym mial zaawansowana budowe gdyby nie fakt ze zanim wybralismy natalke musielismy spedzic kilka dobrych nocy nad szukaniem wsrod setek innych domow tego jednego a najsmieszniejsze to to ze natalka podobala nam sie juz na poczatku ale myslelismy sobie ze jesli juz na poczatku szukania trafil sie taki ladny domek to na pewno znajdziemy jeszcze lepszy .....tak sie tylko wydawalo natalka wygrala i znami zostala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli natalek .wlasnie zamowilem projekt tego domu i chcialem oznajmic ze juz wkrotce rusze .pewnie juz bym mial zaawansowana budowe gdyby nie fakt ze zanim wybralismy natalke musielismy spedzic kilka dobrych nocy nad szukaniem wsrod setek innych domow tego jednego a najsmieszniejsze to to ze natalka podobala nam sie juz na poczatku ale myslelismy sobie ze jesli juz na poczatku szukania trafil sie taki ladny domek to na pewno znajdziemy jeszcze lepszy .....tak sie tylko wydawalo natalka wygrala i znami zostala

 

Witaj:)

my mielismy dokładnie tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebardzo znamy sie na budowie i tak na wstepie to mam pytanie czy powinnismy trzymac sie projektu generalnie chodzi nam o sciany strop itd .....jest to powazny problem myslimy sobie ze chyba dobrze miec sciane 40 cm chyba cieplo ale czy duzo drozej niz np.24 + styropian?czy ma ktos dom z 40 cm czy przezyl juz w nim zime? czy zwroci sie to na ogrzewaniu?pytam o to poniewaz wkrotce dostaniemy projekt pozniej architekt i odpowiedzi na te pytania powinnismy znac poza tym materialy u nas juz podskoczyly przez ostatni tydzien np gazobeton 24 z 10zl na 11zl boje sie ze bedzie tak dalej i chcialbym juz przynajmniej czesc materialu kupic pozdrawiamy wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]zdunmal WITAJ W KLUBIE :D

Fajnie ze grono natalkowiczow sie zwieksza.

Jesli chodzi o twoje pytanie to nie musisz sie scisle trzymac projektu ale zmiany powinienes miec poprzeliczane przez osobe kompetentna.

Jesli chodzi o sciane 40 to ja wolalabym dac ciensza i styropian lub welne.Osobiscie jestem za sciana dwowarstowa bo uwazam ze nie grubosc muru ma znaczenie przy utrzymaniu ciepla ale wlasnie ocieplenie domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, jak zwykle nie nadążam za rozwojem wątku... witam nowych natalkowców!!! super, że jesteście jak już wszyscy wybudujemy albo w każym razie jak będą pierwsi forumowicze którzy już mieszkają może będziemy urządzać Natalkowe parapetówy???? Co wy na to ? Kto jest za?? (ostrzegam mam dziś zły dzien i właśnie sączę wino "Wild Afrika" więc nie wiem co jeszcze wymyślę :)

 

Ale konkretnie - czy możecie opisać lub pokazać na rysunku jak macie zamiar zagospodarować (w sensie ustawienia sprzętów) górną łazienkę??? Mam pewną koncepcję ale ciekawa jestem waszych.

pozdrawiam,

 

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem Za parapetowka choc u mnie bedzie ona dopiero najwczesniej za 3 lata :( Mam nadzieje ze ten zly dzien nie jest z powodu budowy.Pociesz sie ze DZIS juz sie niebawem skonczy a jutro bedzie nowy ,piekny ,moze sloneczny dzionek :D

Z gorna lazienka niestety nie pomoge gdyz nadal "slecze" jeszcze nad dolem-gore jakos traktuje po macoszemu-moze dlatego ze ma byc dla dzieci?hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...