Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no ja właśnie dokładnie tak samo - góra nie dla mnie to mnie nie obchodzi :)) no ale mój trzylatek nie powie panu od c.o. gdzie co ma być :) więc coś muszę zdecydować. A dół również trochę z powodu budowy, trochę z innych powodów, a trochę po prostu trzeba iść spać a jutro tak jak mówisz będzie nowy dzien :))) A pojutrze zaczynamy tynkować więc zarządzam ogólnowątkową modlitwę o dobrą pogodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wprawdzie buduję Melodię,ale są to identyczne projekty.

ZAMÓW

30 -2000szt tj.- 25 palet

30 -1/2 -100szt.- niecała paleta (w palecie 160szt)

30 - 3/4 - 80szt.-1 paleta

Murarzom powiedz,że 3/4 tylko na narożniki,a 1/2 na okna,drzwi balkonowe,wejściowe i garazowe.Jezeli na scianie wychodzi im niepelny pustak 30 niech tam pustak normalny 30 przycinają.Przewaznie im się nie chce i wstawiją 1/2 i 3/4.One są w cenie 30 normalnej,dlatego ich szkoda na uzupelnienia.

25 - 300 szt. - 5 palet

zrób sobie ścianę między kotlownią,a garażem również z 30(ta ilość powyzej to uwzględnia)

Jezeli ściany działowe chcesz robić z Porothermu 11,5 to zamów tego

z 10 palet. tj, 1000szt. pod warunkiiem,że również będziesz na poddaszu robiła dodatkową "ścianę" po obwodzie o wys.120 cm - nazwę ją kolankową cofniętą.

Jezeli będziesz robila strop gęstozebrowy,a nie wylewany czyli o wys. 23 cm.

zamów paletę Porothermu 8 -120szt. (jedną paletę)

do tego jeszcze cegly pełnej weż 2 palety (są pakowane różnie-przewaznie

po 400szt.)-cegła pelna lubi w sezonie bardzo pójść w górę.

PROSZĘ NIE PYTAJ,CZY DOBRZE WYLICZYŁEM - TAK TYLE ZUŻYJESZ,a lepiej domówić niż się potem się z paletą wozić.Jezeli przyjdzie Ci coś domówic to będą to szczątkowe ilości.

Nie czekaj tylko zamawiaj ,bo pustaki wkrótce pójdą w górę.Jezeli masz jakieś zapytania to dzwoń na kom. 668030063

Jeżeli dla Ciebie kwota 2-3.000 nie robi różnicy to zastanów się nad stropem z porothrmu-ma solidniejsze belki i pustaki stropowe niż Leier,czy Terriwa.Jezeli liczysz sie z kasą to rób strop wylewany.Nie wiem jaki jest w Natalii.

Bierz wszystko w klasie 15.Nie chodzi tu o wytrzymałość bo klasa 10 też wystarczy,ale w 10 jest więcej braków,a w cenie różnica prawie żadna.Jeżeli kupujesz to nie baw się w odbiór własny z zakładu.Cwaniaki tak sprzedaja na Allegro,a ty póżniej się z tym wozisz-kolejki pod załadunek i transport bebechy.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy ktorzy juz przykryli swoje Natalki-mozecie sie podzielic informacja ile WAS kosztowal dach w tym domku?Chodzi mi o koszt robocizny plus materialu (jaka dachowka lub blacha?)

Czytalam na watku Melodii ze niektorych dach tam kosztowal 80-90 tys i nie za bardzo mi sie to podoba :( Wiem ze zalezy to od rejonu ale z ciekawosci chcialam porownac koszty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie buduję Melodię,ale są to identyczne projekty.

ZAMÓW

30 -2000szt tj.- 25 palet

30 -1/2 -100szt.- niecała paleta (w palecie 160szt)

30 - 3/4 - 80szt.-1 paleta

Murarzom powiedz,że 3/4 tylko na narożniki,a 1/2 na okna,drzwi balkonowe,wejściowe i garazowe.Jezeli na scianie wychodzi im niepelny pustak 30 niech tam pustak normalny 30 przycinają.Przewaznie im się nie chce i wstawiją 1/2 i 3/4.One są w cenie 30 normalnej,dlatego ich szkoda na uzupelnienia.

25 - 300 szt. - 5 palet

zrób sobie ścianę między kotlownią,a garażem również z 30(ta ilość powyzej to uwzględnia)

Jezeli ściany działowe chcesz robić z Porothermu 11,5 to zamów tego

z 10 palet. tj, 1000szt. pod warunkiiem,że również będziesz na poddaszu robiła dodatkową "ścianę" po obwodzie o wys.120 cm - nazwę ją kolankową cofniętą.

Jezeli będziesz robila strop gęstozebrowy,a nie wylewany czyli o wys. 23 cm.

zamów paletę Porothermu 8 -120szt. (jedną paletę)

do tego jeszcze cegly pełnej weż 2 palety (są pakowane różnie-przewaznie

po 400szt.)-cegła pelna lubi w sezonie bardzo pójść w górę.

PROSZĘ NIE PYTAJ,CZY DOBRZE WYLICZYŁEM - TAK TYLE ZUŻYJESZ,a lepiej domówić niż się potem się z paletą wozić.Jezeli przyjdzie Ci coś domówic to będą to szczątkowe ilości.

Nie czekaj tylko zamawiaj ,bo pustaki wkrótce pójdą w górę.Jezeli masz jakieś zapytania to dzwoń na kom. 668030063

Jeżeli dla Ciebie kwota 2-3.000 nie robi różnicy to zastanów się nad stropem z porothrmu-ma solidniejsze belki i pustaki stropowe niż Leier,czy Terriwa.Jezeli liczysz sie z kasą to rób strop wylewany.Nie wiem jaki jest w Natalii.

Bierz wszystko w klasie 15.Nie chodzi tu o wytrzymałość bo klasa 10 też wystarczy,ale w 10 jest więcej braków,a w cenie różnica prawie żadna.Jeżeli kupujesz to nie baw się w odbiór własny z zakładu.Cwaniaki tak sprzedaja na Allegro,a ty póżniej się z tym wozisz-kolejki pod załadunek i transport bebechy.

Pa

 

bardzo dziękuje ci za pmoc, jestem pod wrażeniem:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ilosci są podane prawidlowo.Jeżeli Ci coś braknie to zobaczysz przy murowaniu poddasza.11,5 pójdzie Tobie trochę więcej,ale lepiej domówić póżniej.Podczas realizacji jeszcze niejedno będziesz zmieniała.

Ta 8 to na obmurówkę stropu po obwodzie przy stropie gęstozebrowym.Jeżeli będziesz strop wylewała to obmurówkę zrobisz cegłą na sztorc.czyli 12+zaprawa=13-14cm,a taką grubość będzie miał przy monolicie Twój strop.Cegla pełna Ci się zawsze przyda.Powinno się ściany od dolu zaczynać na pełnej i sciany od góry zakończyć również cegłą pełną ( a dopiero póżniej lać strop lub kłaść belki).Większość chlopków-roztropków idzie na łatwiznę i tego nie robi.Cegła pełna pójdzie Tobie również na podparcie belek (okna,drzwi,brama garazowa) tak,ze czy zamówisz 800,czy 1000 to i tak Tobie wszystko pójdzie.

Jak będziesz jechała w Bieszczady to zostaw flaszkę pod Tarnicą.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem umówiony na przelomie marca/kwietnia,ale dach gotowy myslę,że będzie w maju.To nie tak szybko-tydzień wieżba,tydzień kominy i obmurowanie wieńca ,trzy tygodnie dachówka i orynnowanie.Między tymi okresami DZIURY.Jak mi wykręcą znowu jakiś numer chyba ich wysadzę.Gocha za bardzo nie kombinuj z projektem,bo zniszczysz architekturę.A tak między nami.Jak coś szukam przez google,to wyskakuje kaktusek.Milo.

pzr andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktusek powiadasz? Prawie jak moj kakusek ale prawie robi wielka roznice :wink:

Z projektem nie szaleje wlasciwie wrocilam do pkt wyjscia i bedzie tak jak oryginal tylko lekko powiekszona i dach bardziej spuszczony.Zastanawiam sie nad wykuszem prostokatnym gdyz lepiej bedzie tam wpasowac stolik oraz nad przesunieciem go bardziej do kuchni cos "ala" w Melodii.

Co do czekania na dach czekam razem z Toba -chyba rownie mocno zalezy mi na nim jak i Tobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jak obiecywałam spieszę podzielić się z Wami moimi kalkulacjami:

W wycenach objęłam pokrycie podłóg specjalnym parkietem lub panelami nadającymi się na ogrzewanie podłogowe.

 

Wg mnie kalkulacja pompa ciepła czy kocioł gazowy wygląda tak:

DLA POMPY;

pompa ciepła 60 000 zł

rekuperator 30 000 zł

ogrzewanie podlogowe 174 m2 * 250zł = 43 438 zł

panele 88,96 m2 * 54 zł 4 804 zł

parkiet 95,87 m2 * 200 zł 19 174 zł

terakota 85,81 m2 * 82 zł 7 036 zł

kominek 5 000 zł

bez komina zysk -10 000 zł

 

Razem 159 452 zł

 

DLA KOTŁA GAZOWEGO + og podłogowe - of Viessmann

Kocioł Viessmann Vitodens 200 4,8 -18 kW 11 000 zł

Osprzęt do kotł 2 500 zł

Instalacja spalinowa 1 100 zł

Montaż instalacji 9 000 zł

rekuperator 30 000 zł

ogrzewanie podlogowe 173,75 m2 = 25 000 zł

panele 88,96 m2 54 zł 4 804 zł

parkiet 95,87 m2 200 zł 19 174 zł

terakota 85,81 m2 82 zł 7 036 zł

kominek z DGP 15 000 zł

przyłącz gazowy 9 000 zł

Razem 133 614 zł

 

Koszty eksploatacji - opcja pompa

roczna oplata za prąd za ogrzewani 1 500 zł ( o ile to prawda co piszą w Muratorach)

roczna oplata za prąd za gotowanie 1 200 zł

Razem 2 700 zł

 

Koszty eksploatacji - opcja kocioł

roczna oplata za gaz za ogrzewani 3 500 zł

roczna oplata za gaz za gotowanie 600 zł

 

Razem 4 100 zł

 

Co myślicie o moich wyliczeniach?

Jaki kocioł powinniśmy kupić do Natalki?

Do tych co już mieszkają - ile płacicie za gaz, prąd, wodę ?

 

Blokersowi trudno ocenić ile kosztuje utrzymanie domku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki mam pytanie co jest w cenie tego kotła gazowego bo można go kupić z pogodówką i zasobnikiem 120 l. za ok 8000 brutto (ja chyba wybiorę de dietrich elidens) , ale tak naprawdę jestem ciekaw na jakiej centrali (reku) macie ofertę wentylacji bo też planuję mechaniczną i czy z GWC i jeżeli tak to jaki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD w cenie kotła prawie 11. tys brutto (8.900 netto) jest ( cytuję ofertę) :

- Kocioł kondens. Vitodens 200 , 19 kw

Zestaw przyłączeniowy do podgrzewacza

Armatura przyłączeniowa

Podgrzewacz osobny 150 l

Regulator pogodowy Vitotronic200

 

Ponadto:

Osprzęt do kotłowni - 2tys

Instalacja spalinowa - 1 tys

Ogrzew. podłog w składzie regulator , rury , śrubunki, folia , taśma , kotwy , elektryczna głowica zaworu, termostaty, rozdzielacze, elektryczna listwa przyłączeniowa, uplastyczniacz do jasrychu, taśma klej. , samoprzylepna taśma piankowa.

To wszystko na powierzchnie ok 160m - ok. 20.tys

 

Montaż instal. co 9 tys.

WSZYSTKO BRUTTO

 

To jedyna oferta jaką mam na podłogówkę i kocioł.

 

co do rekuperatora:

Mam oferty na :

 

OFERTA PIERWSZA

1) centrala Mistral 650 = 4.750

+przewody, przepustnice, nawiewniki i wywiewniki, kanały, złączki itd + montaż instalacji +montaż rekuperatora + regulacja systemu + sterownik procesorowy RC3

Razem 17.500

2) centrala Mistral 600 duo = 6.260

Firma ta proponuje wymiennik ciepła zlokalizowany pod płytą domu - w fundamentach

 

- Jeśli GWC tylko grzeje - 8.700

- Jeśli grzeje i chłodzi 12.700

+ montaż 2800

+ zagęszczenie gruntu 400

+transport 1,5 za km

Wszystkie powyższe ceny netto.

Razem ok 30.000NET

 

 

To rozwiązanie wydaje mi się ciekawe ze względu na to że odzysk ciepła odbywa się w fundamencie. Jeśli chcę się decydować na ogrzewanie podłogowe to prawdopodobnie fundament będzie cieplejszy niż grunt poza nim. Wtedy odzysk ciepła byłby chyba większy niż w przypadku tradycyjnego GWC.

 

DRUGA OFERTA

 

1) Centrala Comfo Air 500BFB z osprzętem 10.700

Materiały instalacyjne 11.700

Wykonanie instalacji 4.400

Razem 26.800

 

Do tego GWC antybakteryjny AWADUKT THERMO- 4900

przepustnica 1000

czerpnia 650

montaż gwc 100 za mb rury

( liczę ok 2000 zł)

Razem ok 35.000NET

 

Ta firma jest sprawdzona przez naszych znajomych. Kupili u nich reku i sami zmontowali. Są bardzo zadowoleni.

 

 

TRZECIA OFERTA

centrala Mistaral 400 4.000

lub Mistal 400 duo 5.300

Dospel Economic 300 II - 5570,-

+

Materiały instalacyjne 9.300

Sterownik mikroprocesorowy RC1 -1320,-

Robocizna montażu i uruchomieni 6.150

+Wymiennik gruntowy Rehau + robocizna + koparka 9280

lub Dospel Max 13 + robocizna + koparka 13.500

 

 

Razem w zależności od opcji 30-35.000

 

Jak widać jest duża rozpiętość od Mistral 400 do Mistral 650.

Nie wiem czy jedni zaniżyli czy drudzy przesadzili z wielkością reku.

 

Nie wiem też który GWC jest lepszy?

PORADŹCIE!!!

 

To samo z kotłem. Nie wiem jaka powinna być jego optymalna moc?

PORADŹCIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki gratulacjie z powodu "posiadania" juz projektu.Czytam Twoje wyceny i widze ze juz na powaznie jestes zdecydowana na wentylacje mechaniczna.Orientowalas sie moze ile ona wyjdzie drozje niz gdyby murowac kominy?Ja jestem jakos sceptycznie nastawiona do tych "nowosci" Boje sie ze jak zabraknie pradu bede "uziemiona" albo ze wogole rachunki za prad beda bardzo duze.O pompie ciepla kiedy myslalam gdyz nie mamy w miejscowosci gazu i byloby to idealne rozwiazanie gdyby nie cena.

A co z waszymi projektami wnetrz?macie juz jakies propozycje?Ja w piatek bede miala kolejne rzuty naszego domku-juz nie moge sie doczekac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku - tak jesteśmy zdecydowani na reku.

 

Wszystkie źródła do których dotarłam ( Muratory itp) potwierdzają że przez went. grawit. ucieka ok 40% ciepła i mniej więcej o tyle można obniżyć straty ciepła montując reku.

A jeszcze w lecie może działać trochę jak klima.

 

Dobrze wentyluje domek - który nie ma się co oszukiwać - przypomina trochę termos - cały obłożony watą i styropianem. Nie trzeba montować mikrowentylacji do okien, nie tworzy się grzyb na ścianach.

 

Co do rachunków za prąd reku - podobno kosztuje tyle co żarówka - 100-150 zł rocznie. Prawda wyjdzie na jaw, gdy sama zapłacę rachunek.

 

Co do braku prądu - cóż w czasach mojego dzieciństwa nie było go średnio 4x w tygodniu. Jakoś przeżyliśmy. A tak poważnie. Prądu brakuje naprawdę rzadko, przynajmniej tu gdzie teraz mieszkam. Najwyżej trzeba będzie okno uchylić.

 

Nie kalkulowałam ile można zaoszczędzić na niewykonywaniu kominów tylko do wentylacji. Jeśli by użyć pompy c. i reku to kominów można wcale nie robić. Wtedy oszczędność to moim zdaniem ok 10.000,-

 

Co do pompy - to wszystkie mądre źródła podają, że to idealny sposób ogrzewania domu jeśli nie ma doprowadzenia gazu, a komuś nie chce się palić w piecach.

 

U mnie jest gaz więc rozważam oba warianty - pc lub kocioł kond. Nie mogę się zdecydować.

 

Cena pompy istonie jest b. wysoka - jednak później podobno rachunki niskie. Najgrsze jednak, że pompa współpracuje dobrze właściwie tylko z podłogówką (ogrzewanie niskotemp) i stąd w całym domu trzeba zrobić podł. i położyć specjalny parkiet lub panele.

To duży koszt.

 

Dostałam ofertę na wykonanie całej hydrauliki + ogrzew podł w N. 24.000 bez kotła kond.

 

Tych wszystkich ofert i wiadomości jest tak dużo że nie wiem co wybrać. I tu ponawiam prośbę:

Nie wiem też który GWC jest lepszy?

PORADŹCIE!!!

 

To samo z kotłem. Nie wiem jaka powinna być jego optymalna moc?

PORADŹCIE!!

 

Odnośnie proj. wnętrz - to chyba ostatecznie zerwaliśmy współpracę z proj o ktorej pisałam wcześniej. Pomimo kilku e-maili nie udało nam sie uzyskać projektu ani nawet szkicu. Na szczęście nic jej nie płaciliśmy:) Chyba sama będę szukać inspiracji na forach. Wczoraj oglądałam fotki androżka - z Melodii. Fajny kominek i koncepcja podłogi ( łączenie parkietu z ceramiką ) super. Może też takie u siebie zastosuję.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Szkoda ze ta architektka taka nieslowna.Ja dzis dostalam nowe rzuty i teraz musze jakos przerobic tego cada zeby mozna je bylo zamiescic na necie.Musze poradzic sie doswiadczonych forumowiczow bo coraz mniej mi sie podobaja(po usytuowaniu mebli wiekszosc wyglada nieco dziwnie) a kuchnia wogole jest do bani :cry:

Kiedys czytalam ze zakladajac wentylacje mechaniczna z reku nie powinno sie otwierac okien nawet w lecie i to mnie do niej jakos uprzedzilo(oczywiscie oprocz kosztow)Myslalam ze majac reku nie buduje sie kominow ale rzeczywiscie ktoredys to powietrze musi byc odprowadzane :oops:

Na forum rzeczywiscie jest duzo fajnych inspiracji i mozna wybrac cos dla siebie byle uklad pomiezczen byl podobny :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie -kiedys Renia i Arek zamiescili fotke stryszka z wylazem w swojej natalce.W ktorym miejscu jest ten wylaz umieszczony??Jakos nie moge dopatrzec sie tego na projekcie?Czy jest on gdzies w holu na gorze czy moze na strychu nad garazem? :oops:

 

witam

na projekcie wyłaz dachowy narysowany jest na rys. więżby, natomiast miejsce na schodki na stryszek na rzucie poddasza przy wejściu do pokoju L. Jak popatrzysz na przekrój to zobaczysz, że stryszek jest tylko w szczycie budynku mniej więcej nad górnum holem.

 

http://images23.fotosik.pl/158/6186b157e94d38f4.jpg

ten czerwony prostokącik to moja klapa do schodków na stryczek, mieści sie miedzy jetkami szer 60 cm( schodki składane metalowe z Fakro). fotkę wkleję jak wmontują schodki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...