Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wrafwielkie dzieki.Mozesz mi jeszcze powiedziec na jakiej wysokosci od posadzki zaczyna Ci sie ta witryna?ja wlasnie tak mysle ze dam okna albo od 35 cm nad podloga albo calkiem zrobie jak balkonowe.Nie wiem tylko czy za takie okno balkonowe "nietypowe' bede musiala duzo wiecej zaplacic a nie za bardzo chce w srodku dawac 180 (mysle nad 130cm lub 150 cm) Z boku beda tez 60 lub 90.Bardzo ladnie prezentuja sie takie duze witryny bez podzialow :-)

Mam jeszcze pytanie co do dachu-czy robiles go wg projektu?Chodzi mi o "schodzenie" okapu.Kiedys czytalam ze niby ciemne dachy nie sa zalecane do domkow z uzytkowym poddaszem (bardziej sie nagrzewaja) -nie miales takiego dylematu?Mi tez bardzo podobaja sie grafitowe dlatego pytam :)

Jezeli mozna prosic to chetnie obejrzalabym jeszcze fotki z wewnatrz-moze cos zamiescisz?

Tez w pokoju obok salonu robimy drzwi balkonowe gdyz bedzie to pokoj zabaw dla dzieci :)

Jeszcze raz dziekuje i gratuluje slicznego domku :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jakby wygladala Natalka gdyby w wykuszu zrobic duze okno balkonowe z wyjsciem na ogrod.A moze zroaic wykusz prostokatny?

Ma ktos z was moze jakies fotki domkow z wykuszem gdzie sa drzwi balkonowe?Na pewno byloby to praktyczne ale nie wiem czy domek nie straci wtedy na wygladzie zewnetrznym :roll:

 

Duże okno balkonowe z wyjściem na taras w wykuszu jest w projekcie Zacisze z pracowni Domowe Klimaty i uważam że wygląda bardzo atrakcyjnie. My tak właśnie zaplanowaliśmy z wykuszu jest wyjście na taras o szer. 180cm boczne okna są tej samej wysokości co wyjście, są nie otwierane i mają szerokość 60cm. nie dajemy pomiędzy oknem środkowym i bocznymi słupów murowanych tylko łączniki okienne (więcej światła, mniej kombinowania) więc będzie to wyglądało podobnie jak w Zaciszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraf, ładna ta twoja Natalka, czy z sypialni na dole zrobiłes sobie wyjscie na taras:)?, jak długo trwała budowa do takiego stanu jak teraz?

Natalka to tak przemyslany projekt ze niewiele można poprawić, ale widok i wyjście na taras z sypialni to przydatna zmiana naprawdę polecam, natomiast do takiego stanu to spokojnie w spacerowym tempie można w pół roku, u mnie trochę dłużej - długie przestoje między poszczególnymi etapami - murarze, cieśle, dekarze (trzeba dobrze zgrac terminy i przypominać się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrafwielkie dzieki.Mozesz mi jeszcze powiedziec na jakiej wysokosci od posadzki zaczyna Ci sie ta witryna?ja wlasnie tak mysle ze dam okna albo od 35 cm nad podloga albo calkiem zrobie jak balkonowe.Nie wiem tylko czy za takie okno balkonowe "nietypowe' bede musiala duzo wiecej zaplacic a nie za bardzo chce w srodku dawac 180 (mysle nad 130cm lub 150 cm) Z boku beda tez 60 lub 90.Bardzo ladnie prezentuja sie takie duze witryny bez podzialow :-)

Mam jeszcze pytanie co do dachu-czy robiles go wg projektu?Chodzi mi o "schodzenie" okapu.Kiedys czytalam ze niby ciemne dachy nie sa zalecane do domkow z uzytkowym poddaszem (bardziej sie nagrzewaja) -nie miales takiego dylematu?Mi tez bardzo podobaja sie grafitowe dlatego pytam :)

Jezeli mozna prosic to chetnie obejrzalabym jeszcze fotki z wewnatrz-moze cos zamiescisz?

Tez w pokoju obok salonu robimy drzwi balkonowe gdyz bedzie to pokoj zabaw dla dzieci :)

Jeszcze raz dziekuje i gratuluje slicznego domku :D :D :D

Okna zaczynają się 30 cm od posadzki, co do szerokości to jak w projekcie 150 choć miałem już zrobione na 200, salon mam przedłużony o 50 cm, więc żeby było symetrycznie wykusz też poszerzyłem o 50 i wyglądało conajmniej dziwnie a i salon zmniejszył się kosztem jadalni która zrobiła się ogromna, więc odnowa wykop, ława, fundament i ściana i wróciłem do projektu, podbitka tradycyjnie pojedyncza deska okapowa 16 cm, szerokość po ociepleniu 125 cm, co do ciemnych dachów to wertowałem temat na forum i wszystko w "rękach" starannie wykonanej izolacji termicznej, a jak będzie to powiem za pół roku, środek to jeszcze w powijakach, góra szpachlowanie a dół to w lesie, co do góry to otwarta przestrzeń + łazienka i pokój tam gdzie w projekcie strych, co do drzwi balkonowych to ja zachowałem się samolubnie i mamy tam sypialnie, mam nadzieję że trochę pomogłem i nie będziesz musiała rozbierać i stawiać odnowa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moni@ dzieki za namiar na Zacisze-jakos nie zauwazylam wczesniej tego projektu.Dalo mi to jakis poglad chociaz ja jeszcze inaczej sobie to wyobrazalam-moze dlatego ze w tamtych oknach sa szprosy.W sumie najbardziej podobaja mi sie takie ciut dluzsze okna w wykuszu ale ze wzgledow praktycznych powinnam "wsadzic" tam balkonowe-i znow kolejny dylemat.Moni@ kiedy macie zamiar zaczc budowe?-z checia zobacze Twoje fotki Natalki :D

Wraf pomogles a rozbierac nie mam czego bo jeszcze nic nie zaczelam budowac :wink: Tylko moj projektant nie bedzie zachwycony jak znow przesle mu swoje nowe wizje :wink: Z tym poddaszem to tak wlasnie mowili ze wszystko zalezy od dobrej izolacji -cokolwiek by to znaczylo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moni@ dzieki za namiar na Zacisze-jakos nie zauwazylam wczesniej tego projektu.Dalo mi to jakis poglad chociaz ja jeszcze inaczej sobie to wyobrazalam-moze dlatego ze w tamtych oknach sa szprosy.W sumie najbardziej podobaja mi sie takie ciut dluzsze okna w wykuszu ale ze wzgledow praktycznych powinnam "wsadzic" tam balkonowe-i znow kolejny dylemat.Moni@ kiedy macie zamiar zaczc budowe?-z checia zobacze Twoje fotki Natalki :D

 

Nie stety na fotki będziesz musiała trochę poczekać planowany początek to sierpień/wrzesień tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.

 

pozdrawiam i miłej niedzieli życzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.

 

 

 

Hej Madziorkaa: Trzymam kciuki z całej siły :D

 

My też startujemy za tydzień jak wszystko pójdzie dobrze.

Też czekamy na pozwolenie i chcemy w tym czasie wylać płytę :oops:

 

Dzisiaj ma dojechać do mnie projekt Natalki.

Nie mogę się doczekać :D :D

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.

 

 

 

Hej Madziorkaa: Trzymam kciuki z całej siły :D

 

My też startujemy za tydzień jak wszystko pójdzie dobrze.

Też czekamy na pozwolenie i chcemy w tym czasie wylać płytę :oops:

 

Dzisiaj ma dojechać do mnie projekt Natalki.

Nie mogę się doczekać :D :D

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Iza

 

my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKI-AKI drzwi tarasowe to 240 x 240 i 150 x 240

 

ktoś pisał o zmniejszeniu obrysu fundamentów i odchudzenie ich ze względu na zmienę ściany 1W na 2W - to dość wazna sprawa my oczywiście nie zrobilismy tego na etapie projektu czego żałowałam, bo później stres był czy aby napewno dobrze wszystko wyliczone, ale przeliczył to już geodeta przy wyznaczaniu budynku więcej pisałam o tym w dzienniku swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zakupiłem projekt Natali i chętnie bym zobaczył jak ten dom prezentuje się w rzeczywistości.Jesli ktos mógłby pokazac swoją Natalie lub wie gdzie taka stoi w okolicach warszawy lub Rzeszowa proszę pisać.

Poszukuję również namiarów na architektów/ biura architektoniczne, robiących dla Was adaptacje projektów wraz z zagospodarowaniem działki, w okolicach Warszawy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zdecydowalam ze zrobie wyjscie balkonowe w wykuszu :-) mamamatinka czy Twoje drzwi balkonowe te 150X240 kosztowaly cos drozej od takich typowych 90?

Mozecie napisac swoje zdanie czy drzwi balknowe (130 lub 150 ) ladniej beda wygladac wg WAS w wykuszu takim jak ma oryginalna Natalka czy bardziej wysunietym (np boki na 90 cm) albo w ogole w prostokatnym?

Gdybym boczne wyjscie robila z salonu dalabym je na prostej scianie ale skoro ma to byc jadalnia i stac tam bedzie stol to chce troche wysunac ta sciane-tylko jaki ksztalt????? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zakupiłem projekt Natali i chętnie bym zobaczył jak ten dom prezentuje się w rzeczywistości.Jesli ktos mógłby pokazac swoją Natalie lub wie gdzie taka stoi w okolicach warszawy lub Rzeszowa proszę pisać.

Poszukuję również namiarów na architektów/ biura architektoniczne, robiących dla Was adaptacje projektów wraz z zagospodarowaniem działki, w okolicach Warszawy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Hej:)

 

Natalia stoi w Jabłonnej, na poczatku wątku jest dokładny adres, bylismy tam z mężem i ogladalismy ją z zewnątrz, wyglada super :D , co do zdjęć Natalek to jest ich kilka na wcześniejszych stronach wątku :wink: , adaptacje swojej Natalki robiłam u architekta przy ul.Polskiej, jest polecany przez Mg projekt ale omijaj te babę z daleka, jest rostrzepana, niesłowna i w ogóle szkoda gadać, my na nią niestety trafiliśmy :evil: .

 

Gdzie będziecie się budować:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?

 

 

 

Kupowaliśmy Porotherm 25 i więżbę, ale pod projekt Wierzby II :oops:

Bo najpierw mieliśmy budować Wierzbinę,ale jak ją zaczęłam przerabiać u architekta,to stwierdziłam,że wygląda ona jak Natalka.

Tylko,że Natalka ma lepiej zorganizowaną przestrzeń i nie trzeba ścianki kolankowej :D

Więc nasze zakupy będziemy musieli trochę zweryfikować pod nowy projekt.

A Wy z czego budujecie?

Bo nie wiem jaką ilość Porothermu 25 kupić.W projekcie jest Ythong i ma troszkę inne rozmiary :o Wszystko trzeba przeliczać :o

 

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?

 

 

 

Kupowaliśmy Porotherm 25 i więżbę, ale pod projekt Wierzby II :oops:

Bo najpierw mieliśmy budować Wierzbinę,ale jak ją zaczęłam przerabiać u architekta,to stwierdziłam,że wygląda ona jak Natalka.

Tylko,że Natalka ma lepiej zorganizowaną przestrzeń i nie trzeba ścianki kolankowej :D

Więc nasze zakupy będziemy musieli trochę zweryfikować pod nowy projekt.

A Wy z czego budujecie?

Bo nie wiem jaką ilość Porothermu 25 kupić.W projekcie jest Ythong i ma troszkę inne rozmiary :o Wszystko trzeba przeliczać :o

 

 

Pozdrawiam

Iza

 

porothermu 25 mamy zamówione około 1300 szt, drewno na więźbę przelicza nam kierbud, jutro będziemy wiedziec ile zamówić:).

 

narazie staramy sie ustalić kolejność ekip, jak już będziemy mieć stan surowy z dachem, to później zamawia się okna???, czy co innego sie robi? co o tym myślicie? proooszę o pomoc :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie staramy sie ustalić kolejność ekip, jak już będziemy mieć stan surowy z dachem, to później zamawia się okna???, czy co innego sie robi? co o tym myślicie? proooszę o pomoc

 

myślę,że jak jest stan surowy, to trzeba zamawiać okna, drzwi i bramę garażową.Ale mój mąż twierdzi, że idealnie jest położyć tynki wewnątrz zanim wstawi się okna jeżeli wypada to w lecie.

A nam powinno tak wypaść :D

Wtedy wszystko ładnie schnie w środeczku :o

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według sztuki budowlanej takie strikte ż etak powiem szczegolnie przy oknach drewnanych (a właśniecie tylko przy nich) lepiej tynkować przed oknami, ale praktyka jest taka, że żeby tynkowac trzeba zrobic elektrykę a w wiekszości obszarów Polski strach zrobić elektryke w budynku bez okien bo pokradną kable...... więc my np. mamy okna drewniane a tynki bylo robione z nimi i to w lutym i wszystko wygląda oki :))) choc stresik był oczywiście

 

kakusek co do drzwi tarasowych 150 - co do ceny to nie wiem bo u nas okna drewnane i de facto od metra płaciłam, z pewnością są droższe od 90 (no bo większe i dwuskrzydlowe, ale wygląd całkiem inny mi takie pojedyncze 90 kojarzą się z blokiem ale to już kwestia gustu)

 

A wrzucilam parę zdjęć do dziennika dla zaintersowanych - nie bede powtarzać ich tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...