Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale cisza, jak u was postępy:)?, ja dzisiaj byłam u siebie na działce i zostałam mile zaskoczona, sąsiad zrobił drogę i utwardził ją także teraz mamy idealny dojazd na działkę :), po za tym załatwiłam barak dla pracowników i to za jedyne 450 zł :D , też od sąsiada bo własnie u siebie zakończył stan surowy i od kwietnia mogę go juz zabrać na swoją działeczkę (10 metrów dalej :wink: ), także jestem cała szczęśliwa bo barak spędzał nam sen z powiek, teraz pozostało mi załatwić toj tojkę, wykopać studnie i mozna zaczynać budowę :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Natalkowców których domy już stoją, ile płaciliście za drewno na więźbe i za zrobienie więźby?, mam wstępną wycenę jednej z firm i za drewno na więźbę policzyli mi 10 tyś, jak to wyglądało w waszym przypadku? , aaa i jeszcze jedno czy ktoś z was zdecydował się na deskowanie dachu?

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Natalia to jak na razie mój nr.1,w przyszłym roku rozpoczynam budowę (południe Warszawy), czy w okolicach (poza Jabłonną) można zobaczyć domek? pewnie ktoś z Was ma już choćby stan surowy.Zatanawia mnie powierzchnia dachu. Projekt o wymiarach b podobnych do Wierzby, ale dach sporo większy, no i własnie ile potrzeba drewna na wieźbę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy ktorzy juz przykryli swoje Natalki-mozecie sie podzielic informacja ile WAS kosztowal dach w tym domku?Chodzi mi o koszt robocizny plus materialu (jaka dachowka lub blacha?)

Czytalam na watku Melodii ze niektorych dach tam kosztowal 80-90 tys i nie za bardzo mi sie to podoba :( Wiem ze zalezy to od rejonu ale z ciekawosci chcialam porownac koszty :D

 

podbijam pytanie kakuska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK PRZEDSTAWIAŁY SIĘ U MNIE KOSZTY.

Poniższe kwoty zawierają materiał, robociznę i sprzęt. Rozpoczynałam w lipcu 2007

 

a) stan zero budynku

zdjęcie chumusu

wykopy mechaniczne i ręczne

chudy beton

ławy żelbetowe wys. 30 cm

ściany fundamentowe z bloczków

izolacje poziome z papy termozgrzewalnej

izolacje pionowe z dysperbitu

izolacja termiczna ze styropianu Fs – 15 wraz z siatką i szpachlowaniem

zasyp budynku ziemią zasypową częściowo przywiezioną

poziomy sanitarno – kanalizacyjne podposadzkowe

przyłącza wodne, kanalizacyjne, gazowe, energetyczne z budynku do punktu poboru

podłoże betonowe gr 10 cm

obsypanie budynku

wartość robót 54 000,00 zł

b) ściany parteru

ściany nośne parteru z bloczków YTONG grubości 36,5 cm

ściany nośne parteru – wewnętrzne SILKA 24 (lub YTONG)

nadproża systemowe Ytong

ścianki działowe

wartość robót 36 000,00 zł

c) strop

strop monolityczny nad parterem wraz z podciągami

słupy

wieńce

wartość robót 34 000,00 zł

d) piętro

ściany nośne piętra w systemie YTONG

wieńce

kotwy

ścianki działowe

schody wylewane betonowe

wartość robót 31 000,00 zł

 

e) więźba dachowa

wartość robót 29 000,00 zł

f) pokrycie dachu

pokrycie dachu dachówką cementową BRASS CISAR w kolorze grafit

rynny i rury spustowe PCV Wavin w kolorze wskazanym przez Inwestora

okna połaciowe firmy VELUX

obróbka blacharska

 

wartość robót 44 000,00 zł

g) kominy

kominy spalinowe schindel

kominy wentylacyjne silka

zakończenie kominów ponad dachem cegłą klinkierową

wartość robót 10 000,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga_bissmyk, cały dach wyszedł u ciebie 73 tyś?, dobrze licze?, jak mozesz to proszę wklej kilka zdjęć swojej Natalki :D

 

jestem teraz na etapie wyceny dachu, dzisiaj bylismy w dwóch firmach, jestem ciekawa ile sobie zazyczą za cały dach, w przyszłym tygodniu bede miała wyceny, az się boję pomysleć ile mnie on wyniesie :-? , u ciebie cały dach wraz z więźbą robiła jedna firma czy kilku wykonawców?

 

EDIT: aaa i mam jeszcze jedno pytanie czy zdecydowaliscie sie na deskowanie dachu:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek odebrałem projekt. Spotkałem się z kier-budem i za jego namową zastanawiam się nad przesunięciem schodów i komina w stronę ściany garażu - w ten sposób będę miał większą przestrzeń przy pokojach na dole. W związku z tym kibelek będę musiał umieścić pod schodami i pomiejszyć / przesunąć łazienkę na górze w stronę garażu (a szkoda bo chciałem mieć tam saunę)

 

Czy ktoś z forumowiczów robił takie manewry ze schodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie doigralam :( Wlasnie dostalam kolejna wersje od mojego architekta z policzonymi powierzchniami poszczegolnych pomieszczen.Niby dom lekko poszezylam (nie wiem moze z 50 cm ) i wysunelam o ok metr garaz i wiecie co?Na parterze laczna powierzchnia razem z garazem wyszla 173m kw ! a na poddaszu 157 po podlodze a uzytkowa 92 metry kw (sypialnie sa po 15,18 i 19 metrow)JESTEM PODLAMANA

Mial racje renia i arek mowiac zeby uwazac z tymi "rozciagnieciami.

A ja chciala tylko troszke meic wiekszy salon i kotlownie buuuuuuuu

Teraz mam myslenice w druga strone-jak to wszystko pozmniejszac :evil:

Arek mam jeszcze do ciebie pytanko bo moj architekt twierdzi ze nie da rady zrobic u mnie takich schodow (4 zabiegowych jak u Ciebie) bo przy tych 6 juz dzrwi do lazienki sa wstawione na styk.Moze rzezcywiscie schody 4 zabiegowe zmieszcza sie tylko wtedy jezeli poszezy sie dom o metr od strony gospodarczej?

Mozesz podac pwierzchnie parteru i poddasza u siebie?Czy po poszezeniu (bez wyciagania garazu) tez takie wielkie te pomieszczenia wychodza?

Chcialam miec przytulne poddasze a tu pokoje po prawie 20 metrow nie mowiac ile wychodzi tego po podlodze (prawie 30)

I jeszcze w pokoju w ksztalcie L powstala wnka ktora myslalam ze zaadoptuje na garderobe ale tam tez ponoc drzwi nie wejda-czy u Ciebie zmieszcza sie tam drzwi?

Mam nadzieje ze podasz mi swoje wymiary (oczywiscie domku :D ) bo bede wiedziala w ktorym kierunku mam isc z tym zmniejszaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa przejdzie Ci :D ja tez podlamalam sie widzac metraz domku a teraz to nawet spokojnie o tym mysle hihihi

 

dziękuje Kakusku za pocieszenie, mam nadzieje że szybko mi przejdzie.

 

Narazie zastanawiamy się czy deskować dach czy nie, niby folia jest wystarczająca ale nikt tego nie zagwarantuje, każdy fachowiec z którym rozmawialismy mówił że jak budujemy dom na sprzedaż to foliowac dach a jak dla siebie to żeby deskowac , i weź tu teraz bądź mądry :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem co zrobie ale na dzien dzisiejszy chce deskowac.Podobno nie jest to duzo wiekszy koszt a dach jest bardziej sztywny i stabilniejszy.

Jakos boje sie troche tej folii ze trzeba bedzie po kilku latach wymieniac albo ze zle poloza i bedzie przeciekac(moj brat tak teraz ma i bedzie deskowal).

Jedni tez dlatego deskuja ze nie kryja od razu dachowka a wtedy folia nie zdalaby rezulatu.

Ta wycene masz za robocizne czy za calosc?Jezeli dach wyszedl Ci okolo 80 tys to juz ta cene "przerabialam" jezeli drozej to mzoe nie chce wiedziec? :wink:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem co zrobie ale na dzien dzisiejszy chce deskowac.Podobno nie jest to duzo wiekszy koszt a dach jest bardziej sztywny i stabilniejszy.

Jakos boje sie troche tej folii ze trzeba bedzie po kilku latach wymieniac albo ze zle poloza i bedzie przeciekac(moj brat tak teraz ma i bedzie deskowal).

Jedni tez dlatego deskuja ze nie kryja od razu dachowka a wtedy folia nie zdalaby rezulatu.

Ta wycene masz za robocizne czy za calosc?Jezeli dach wyszedl Ci okolo 80 tys to juz ta cene "przerabialam" jezeli drozej to mzoe nie chce wiedziec? :wink:

Pozdrowionka

 

Kakusku, to ja nie bede pisała bo chyba nie chcesz wiedzieć ile :wink: , napisze tylko że róznica w cenie dachu z deskowaniem od dachu foliowanego to 10 tys w jednej wycenie, a w drugiej 6 tyś.

 

No właśnie strasznie boimy się tego przeciekania, folia do końca nie jest sprawdzona bo jest stosunkowo krótko na rynku a deskowanie było zawsze dlatego troszke bardziej do nas przemawia.

 

Co do wyceny dachu to mam na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss ja myslalam ze roznica w deskowaniu to moze byc z 2 tys zl wiecej.Oj moze i dobrze ze ja taka naiwna jestem bo juz bym osiwiala a tak zaczne budowac i jakos to bedzie :D Jezeli chodzi o wycene to poszukaj jeszcze innych firm bo widze ze ceny moga byc naprawde bardzo rozne wiec moze teraz trafilas na tych najdrozszych.

Ja zaczynam budowe z mysla ze zmieszcze sie w ze stanem surowym zamknietym w 230-250 tys i mam nadzieje ze mi sie uda.Jezeli bardzo przekrocze te kwoete bede rabic ciecia podczas wykanczania-trudno.Dom musi stac i koniec inaczej nie widzialabym sensu zarabiania-tylko to mnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss ja myslalam ze roznica w deskowaniu to moze byc z 2 tys zl wiecej.Oj moze i dobrze ze ja taka naiwna jestem bo juz bym osiwiala a tak zaczne budowac i jakos to bedzie :D Jezeli chodzi o wycene to poszukaj jeszcze innych firm bo widze ze ceny moga byc naprawde bardzo rozne wiec moze teraz trafilas na tych najdrozszych.

Ja zaczynam budowe z mysla ze zmieszcze sie w ze stanem surowym zamknietym w 230-250 tys i mam nadzieje ze mi sie uda.Jezeli bardzo przekrocze te kwoete bede rabic ciecia podczas wykanczania-trudno.Dom musi stac i koniec inaczej nie widzialabym sensu zarabiania-tylko to mnie cieszy :)

 

ja cos czuje że bede musiała robić cięcia, co do firm które robiły nam wycene, to w jednej dostaliśmy rabat 20% (znajomy nam poecił tę firmę bo ma tam upusty) a druga jest polecana przez forumowiczów, jutro zabieram się za szukanie jeszcze innych firm, może znajdę coś tańszego :wink:

Jedno jest pewne przestaje już się tym tak przejmować bo inaczej do reszty osiwieje :wink: , masz racje jakoś to będzie :wink: , muszę się tylko bardziej wyluzować :lol:

 

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...