Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Domek który stoi w Jabłonnie to domek zbudowany zgodnie z zaleceniami projektanta, czyli w technologii Ytong, z daszkiem z dachówki grafitowej. Jest w stanie surowym zamkniętym. Wygląda pięęęknie. Oglądałam go z zewnątrz. Niestety nie udało mi sie spotkać jeszcze właścicieli i wejść tym samym do wewnątrz. Będę próbowała, aczkolwiek zastanawiam sie czy można tak zawracać głowę obcym mi ludziom. W każdym bądź razie domek stoi i jest. Wierzcie mi uważam, że wybór tego projektu to rozsądny wybór. Ja szukałam projektu 7 miesiecy. Ten spełnia wszystkie wymagania. Nie jest duży, a ma aż dwa stanowiska garażowe i oczywiście dwa pokoje i dwie łazienki na parterze! Poza tym spiżarnię w kuchni i wejscie do kuchni z holu (wybrałam drugie rozwiazanie projektu). Nie mam żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Mam przyjemność oznajmić iż byłam i widziałam wnętrze domku Natalia. Ważna uwaga, zalecam osobom budującym wykonanie kilku zmian w projekcie zwiazanych głównie z usytuowaniem większości drzwi na parterze. Pomiesczenia stana sie bardziej wygodne i proaktyczne. Jednak sprawa najważniejsza to podniesienie dachu o jeden pustak i wykonanie w pokoju na gorze gdzie jest wykusz dodatkowego okna. Inaczej pokój jest ciemny.

Poza tym jezeli posiadacie projekt zwroćcie uwagę na przekroje. :-? wjednym okno od wykusza w jadalni jest nieprawidłowo naniesione (mowa o lustrzanynm odbiciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joolaa czy inwestorzy których odwiedziłaś dokonali jakieś zmiany, jak wizualnie z gabarytami łazienki, jak to wszystko wygląda w realu, czy podzielili się z Tobą jakimiś uwagami - co może nas zaskoczyć podczas prac ( ten jeden pustak- to mnie tylko utwierdziłaś) i ogólnie jakie materiały zastosowali. Może jeszcze trochę bliżej odnośnie tych drzwi. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie widziałam się wyłącznie z ekipą budowlana, która tam była i wykańczała wnętrze. To za ich pośrednictwem skontaktowałam się z właścicielem. Ale mam telefon do inwestora i będę się kontaktowała i prawdopodobnie się spotkamy.

Ogólnie powiem tak, ten domek to skarbonka :-? ;. Jest naprawdę duży i ma bardzo ciekawy układ pomieszczeń. Salon jest ogromny, jest wysoki ale to pięknie wygląda. Kominek tez jest ok. Miałam obawy, ze będzie za blisko drzwi balkonowych, ale nie, ku mojemu zaskoczeniu prezentuje się ok. :D Łazienka tz. wc według mnie jest w porządku, taka wielkość wystarczy, nie ma potrzeby powiększania. Ja przerzuciłam tylko otwieranie drzwi - odwrotnie. Dom jak już pisałam zbudowany jest z YTONG. Ja buduję z POROTERMu. Uwagi do drzwi to moje własne przemyślenia. Proszę zauważyć: drzwi wejściowe a drzwi do holu, wybudowane są na mijankę :( . Tak nie powinno być. Ja przesunęłam je w stronę garażu, na tyle by zmieściła się tam szafa 60 na ubranka. Dalej drzwi w pokoju 9 i 10 odsunięte są od ściany odpowiednio 45 i chyba 35 cm, (nie pamiętam już). Tak się nie robi, co można postawić za drzwiami? Powierzchnia nie wykorzystana?. Może ewentualnie półkę na ksiązki, ja w każdym razie dosunęłam je do wewnętrznej ściany rozdzielającej pokoje o około 10 cm. Od razu powiększa się pokój.

Projekt, który wybrałam ma wejście do kuchni z holu, nie przez salon, ma tez spiżarnię w kuchni. Spiżarnię umieściłam przy wejściu do kuchni, ścianie od wiatrołapu. Wykonałam tez w spiżarni dodatkowe małe okienko. Wygląda ok. Ponadto wnęka pomiędzy salonem a kuchnią nie pasuje mi całkowicie (nie lubię otwartych kuchni, moje prywatne zdanie). Postanowiłam wiec zmniejszyć wnękę do 1.20 i przesunąć max. w stronę holu.(tak by nikt mi nie zaglądał do lodówki :oops: ). Jeżeli ktoś ma projekt ze spiżarnią niech zwróci uwagę na okno. Jest ustawione maksymalnie przy ścianie spiżarni!. Jakieś nieporozumienie. W ogóle kuchnia stwarzała mi najwięcej problemu. Co jeszcze?... przesunęłam okno w pokoju tym mniejszym, tak by były symetryczne względem tego obok z pokoiku, czyli w obu pokojach są na środku dla mnie jest ok. (Powiem tak staram się od razu wyposażać wnętrze – ustawiać mebelki itd. Może z racji zawodu :o :wink: ).

Co jeszcze? A sprawa najbardziej kosztowna. Nad wykuszem w pokoju na górze wykonałam lukarnę z balkonem, inaczej można zrobić tam okno dachowe ponieważ jest zbyt ciemno. No i dach nad garażem od frontu nie mam daszku tylko wymurowaną ścianę szczytowa z półokrągłym okienkiem. Znacznie powierzył się strych, który przerobiłam na pokój i usunęłam garderobę. Jeszcze uwaga do poddasza. Pokój z takim zawijasem jest tam taki, wygląda nie ciekawie w realu taki chudy korytarz, zrobiłam z niego strych w swoim projekcie. Chyba tyle. Jak sobie cos przypomnę, bądź spotkam się z właścicielami domu w Jabłonnie dam znać. Ja również czekam na uwagi z waszej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących lub planujących budowę natalki!!! nasze poszukiwnia projektu trwają :) zastanawiam się właśnie nad natalką - funkcjonalnie bardzo nam odpowiada, bryła jest ładna. Mam kilka pyatń: ktoś z was pisała o nietypowej zmianie przesunięcia tarasu z tyłu na bok domu - my też musielibyśmy coś takiego zrobić, czy mogłabym coś więcej usłyzeć na ten temat?? w jaki sposób dokonaliście tej zmiany? może jakiś rysunek na priv. bardzo proszę :) [email protected]

i drugie pytanie dotyczy wersji ze spiżarką - nie widzę takiej na stronie pracowni skąd ją wziąć??? pozdrawiam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam projekt Natalki odpowiada prawie w 100%, jedyne zmiany które dokonujemy w projekcie to likwidacja małego WC na parterze i garderoby na poddaszu oraz zamknięcie tego zawijanego pokoju na poddaszu w kształt prostokąta. Napewno podniesiemy Natalkę o 1 pustak, zastanawiamy się także nad dodaniem jeszcze jednego okna balkonowego albo okna na ścianie obok wykusza, aby pokój dzienny był bardziej doświetlony. pozdrawiam wszystkich wielbicieli NATALKI :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich budujących i tych jeszcze poszukujących.

 

My ciągle szukamy naszego projektu. Ta Natalia nam się podoba. Po drobnych zmianach, to może być To!

Pod uwagę bierzemy zmiany w kuchni jak u Joolii, a małe wc na garderobę.

Z negatywnych uwag to zwróciliśmy uwagę na:

- dość niewygodne schody- wysokie stopnie,

- skromną elewację od strony wykusza - taka :( , przydałoby się tam jakieś dodatkowe okno.

Ogólnie wrażenie :wink:

 

Prosimy o więcej informacji na temat domu w Jabłonnej. Czy łatwo go tam znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej - jedno z nas będzie w okolicach Jabłonnej słuzbowo w niedzielę wieczorem, cały poniedziałek i wtorek do południa - 5, 6 i 7 listopada 2006 (a jedzie z drugiego końca Polski). Bardzo prosimy pilnie o informację jak znaleźć Natalię - [email protected]. I może kontakt do inwestorów (np. telefon).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy natalkowcy - pytanie do was - jak duże macie działki ??? nam natalia tez bardzo się podoba ale zastanawiam się cy będzi epasować do naszej działki - mamy działkę 930 m - 34 na 26,7 (a więc szerszą niż głębszą - odwrotnie niż proporcje domu). Ciekawa jestem jakie wy macie działki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki info! okazuje się że my mamy dość podobnie - tzn. 930 metrów i wymiary niemal identyczne z tym, że tak jakby odwortnie tam, gdzie wy macie 34 my mamy 27 a tam gdzie wy 27 my 34. Ale i tak taras chcemy przenieść na bok domu (nie z tyłu) bo tak nam lepiej pasuje pod kątem stron świata no i tam więcej ogrodu by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
słuchacie Natalkowcy, czy ktoś wie gdzie w Jabłonnej stoi Natalka??? Czy to duża miescowość. Bardzo chcielibyśmy zoabzcyć Natalką choćby z zewnątrz. Wybieramy się w niedzielę do wioski budowlanej no i przy okazji chcielibyśmy zahaczyć o Jabłonną??? no ale szukać jednego domu w całej miejscowości to ciężko może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Natalkowcy, wiem że Jolaa pisała już o Natalce w Jabłonnej koło Warszawy, ale ja tez chciałabym zdać relację z naszej dzisiejszej wizyty w Natalce!!! Po pierwsze wielkie dzięki za info jak dojechać. A po drugie wielkie dzięki dla właścicieli Natalki - za pokazanie domu, za wszelkie informacje. No ale jeśli ktoś jest zainteresowany naszymi wrażeniami, to oto one. Domek jest śliczny. Z zewnątrz bryła wygłada bardzo fajnie - niepozornie w sumie w sensie, że dom wcale nie wydaje się tak duży jaki jest w środku. Garaż jest fajny, przestronny. Pom. gosp. duże, przynajmniej na nasze potrzeby super. Kuchnia jest piękna duża o fajnym kształcie. Salon ładnie doświetlony o fajnym kształcie, ustawny. Mały wcecik wcale nie ejst taki mały. No a na górze to jest tyle miejsca że szok. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem byłam nastawiona na małe pokoiki. Włąściciele Natalki podnieśli ściankę kolankową o 2 pustaki i faktycznie myślę że słusznie. Jestem teraz już padnięta, ale generalnie jesteśmy pod wrażeniem no i myślę, że znaleźliśmy nasz domek. Gdybyście mieli jakies pytania co do poszczególnych pomieszczeń to chętnie się podzielę wrażeniami. Natalka stoi na działce 35 x 26 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joolaa, mam do ciebie, pytanko - zdaje się że wy budujecie w porothermie, możesz napisac dlaczego i czy sciana dwuwarstwowa i jak przedstawia sie finansowo porównanie porotherm / beton kom. dla Natalki??? I ile was kosztowało przerobienie technologii w projekcie?? Ciekawa jestem tez gdzie budujecie i jaki macie plan (tzn. kiedy chcecie skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez rozpoczynam budowę na wiosne, Właśnie dostałam projekt Natali.

Własnie jesteśmy na etapie przygotowywania do adaptacji i szukania budowlańcow. Zastawiamy się z czego budować. Myslymy o ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła i ogrzewaniu podlogowym,.

Czy ktoś zna wykonawcow w okolicy i ma jakies uwagi na ten temat ogrzewania podłogowego, pompy ciepła.

Pozdrawiam

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...