Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziękuje za link:),patrząc na niego uświadomiłam sobie że moja siostra ma u siebie w domu takie rozwiązanie :D ale ja jednak wolę tak jak jest w projekcie, tylko zamiast krótkiego okna w wykuszu, chcę wstawić dłuższe balkonowe tak jak w jednym z linków które podałaś wcześniej :wink:

 

pozdrawiam :D

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja jeszcze wtrącę swoje 3 grosze co do tych schodów. Również potwierdzam, że są bardzo wygodne czego również się bardzo obawialiśmy. Mąż był z ich powodu wręcz chory, a teraz przyznaje, że są w porządku. Poniżej podaję link do mojego albumu w którym sa chyba 3 zdjęcia schodów prawie wg oryginalnego projektu. Prawie ponieważ pomieszczenia na parterze są 2.80, a nie 2.75 i musiał mój wykonawca je dodatkowo przeliczać - jednak różnica jest niewielka.

Mam nadzieję, że kakusku coś to pomoże i utwierdzisz się w przekonaniu, że nie ma co kombinować .

 

 

http://foto.onet.pl/fy0tq,888cvag8wwmn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Witam szczególnie serdecznie nowych Natalkowców.

:)

 

Długo się nie odzywałam, ale wciąż jestem ( a dokładnie wciąży:)

 

W zeszłym tygodniu dostaliśmy wreszcie WZ (hurrra) i niezwłocznie zaczęliśmy robotę papierkową.

 

Wczoraj spotkaliśmy się z geodetą, który zrobi nam mapkę oraz z architektem, który wprowadzi zmiany i zrobi adaptację projektu.

W przyszłym tyg. spotykamy się z geologiem.

 

Jak załatwić sobie prąd na działkę? Mamy wprawdzie jakieś pismo o warunkach przyłączenia z energetyki ale co dalej???

 

Chyba już czas założyć dziennik.

 

PS. Za dwa tygodnie przyjdzie na świat nowy członek naszej rodziny. Cała jestem zestrrrrresowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Witam szczególnie serdecznie nowych Natalkowców.

:)

 

Długo się nie odzywałam, ale wciąż jestem ( a dokładnie wciąży:)

 

W zeszłym tygodniu dostaliśmy wreszcie WZ (hurrra) i niezwłocznie zaczęliśmy robotę papierkową.

 

Wczoraj spotkaliśmy się z geodetą, który zrobi nam mapkę oraz z architektem, który wprowadzi zmiany i zrobi adaptację projektu.

W przyszłym tyg. spotykamy się z geologiem.

 

Jak załatwić sobie prąd na działkę? Mamy wprawdzie jakieś pismo o warunkach przyłączenia z energetyki ale co dalej???

 

Chyba już czas założyć dziennik.

 

PS. Za dwa tygodnie przyjdzie na świat nowy członek naszej rodziny. Cała jestem zestrrrrresowana.

 

wow, gratuluje WZ i Natalkowej dzidzi która lada dzień przyjdzie na świat :), co do prądu to po podpisaniu Warunków z energetyki musisz czekac aż prześlą ci umowę przyłączeniową (albo sama możesz ja odebrać w energetyce ), po przesłaniu umowy podpisujesz ją i odsłyłasz :wink: potem idziesz na pocztę zapłacić za przyłączenie, ja płaciłam coś około 1700zł a potem czekasz aż ci podłączą prąd :D , data podłączenia jest napisana w umowie, możesz też starać przyspieszyć tę datę pisząc podanie w energetyce z prośbą o przyspieszenie sprawy :D

 

Co do dziennika to jestem za :D , spokojnie możesz już zacząć :D

 

pozdrawiam serdecznie :D

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek odebrałem projekt. Spotkałem się z kier-budem i za jego namową zastanawiam się nad przesunięciem schodów i komina w stronę ściany garażu - w ten sposób będę miał większą przestrzeń przy pokojach na dole. W związku z tym kibelek będę musiał umieścić pod schodami i pomiejszyć / przesunąć łazienkę na górze w stronę garażu (a szkoda bo chciałem mieć tam saunę)

 

Czy ktoś z forumowiczów robił takie manewry ze schodami?

 

Nie warto zmieniać miejsca schodów, gdyż przestrzeń przy pokojach na dole jest wystarczająca. Przestrzenności dodaje też bieg schodów. Stracisz funkcjonalny kibelek i naprawdę ciekawy układ pomieszczeń na górze. Moje zdanie jest poparte dowodem wybudowanej już Natalki. Po prostu nie rób tego manewru.

 

Widziałem "na żywo" schody w Natalce i jednak uważam, że przestrzeń pomiędzy schodami a pokojami jest zbyt mała - owszem przejście jest wystarczające do normalnego funkcjonowania ale na żywo wydawało mi się przytłaczające.

Dałem do przeprojektowania schody o 1/2 biegu w stronę garażu - kibelek na dole pozostanie (wprawdzie będzie zmniejszony ), zmniejszy się też pomieszczenie gospodarcze, na górze przesuwam łazienkę w stronę pomieszczenia gospodarczego i przesuwam słup do ściany przy schodach(miejsce na saunę też się znajdzie). Jak znajdę chwilę to przeskanuję moje bazgroły na projekcie i zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-Aki, przeczytałam u ciebie w dzienniku że likwidujecie słup w kuchnio-jadalni, zaitrygowałas mnie, bo też bym się chetnie zdecydowała na ten krok ale mój architekt stanowczo odradził i powiedział że jest to niemozliwe, co na ten temat sądzi twój architekt, nie odradza ci?, natchnełaś mnie nadzijeją bo jeżeli da sie go zlikwidować to odrazu to robimy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-aki dzieki za maile :D

Moze zaloz jeszcze odnosnik do komentarzy do twojego dziennika?

Madziorkau mnie tez nie am slupa.Gsoc jak zobaczyl oryginalny projekt to od razu stwierdzil ze mozna go usunac wiec nie wiem czemu twoj moiw co innego-zreszta chyba aga bismyk tez go nie robila o ile dobrze pamietam fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-aki dzieki za maile :D Porod rzezcywiscie masz na dniach-nie znam tego stresu gdyz mialam obie cesarki i denerwowalam sie mniej niz przed pojsciem do dentysty :D

Moze zaloz jeszcze odnosnik do komentarzy do twojego dziennika?

Madziorkau mnie tez nie am slupa.Gsoc jak zobaczyl oryginalny projekt to od razu stwierdzil ze mozna go usunac wiec nie wiem czemu twoj moiw co innego-zreszta chyba aga bismyk tez go nie robila o ile dobrze pamietam fotki

 

kurcze, ta moja architekt to w ogóle była do niczego, nie dość że rostrzepana to jeszcze o wszystko robiła łaskę, słupa powiedziała że nie wolo usunąć bo musi być w tym miejscu i koniec, teraz wyszło na jaw że poprostu jej się nie chciało :evil:

 

musze teraz na szybko szukać nowego architekta żeby mi go usunął, tylko jak to zrobic, przeciez mamy już PnB :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorka jak masz juz ekipe i projektanta to zapytaj czy na etapie budowy on nie moze tego jakos przeliczyc i nie robic slupa-tam chyba leci podciag i moj architekt twierdzil ze nie potrzeba tego slupa bo odleglosc nie jest za duza zwlaszcza ze jeszcze ja np mam scianke w kuchni 225 cm zaslaniajaca spizarke.Moze dlatego ze nie bedziesz miala spizarki i duzy otwor trzeba ten slup wstawic?

Ja z wsporpraca z moim tez jestem lekko zawiedziona bo wlasciwie nic nie doaradza tylko czeka na poprawki i sama mam o wszystkim decydowac a przeciez sie nie znam na budowlance :( Wyoibrazalam sobie to calkiem innaczej ale tez cala wspolpraca jest mailowa wiec ciezko to wszystko idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni i Arkowi udalo sie wygospodarowac w kazdym pokoju garderoby(dzieki poszezeniu domku) a Ci ktorzy buduja wg oryginalu jak maja zamiar zagospodarowac pokoje na poddaszu?Chodzi mi o szafy-czy jest sens tak poprzesuwac drzwi aby po ich otwarciu za nimi zmiescila sie szafa ?Czy szkoda tej przestrzeni i jakos wykorzystac skosy?Ciezko mi ocenic to na podstawie rysunku dlatego bylabym wdzieczna za sugestie osoby ktore juz maja postawione mury i dach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kakusku, Maadziorko,

 

Mój arch. powiedział że usunąć słup może nawet budowlaniec, trzeba tylko zrobić wpis do dziennika budowy i inspektor musi tę zmianę wpisać jako nieistotne odstępstwo od projektu. Niestety mój budowlaniec stwierdził, że to zmiania obciązenie stropu i podciąg musi być przeliczony przez konstruktora, z tąd muszę wydać dodatk. 1000 zł.

 

 

Co do PnB to myślę że nie ma tu konfliktu. Podobno jeśli masz Pnb to i tak możesz sobie zmieniać w srodku domku co chcesz np. ściany ( to może i słup) i nikt nie powinien się przyczepić.

 

PS. ja też czekam na drugą ces. ale w odróżnienu do Ciebie Kakusku strasznie się denerwuję. Termin 21.04.

Kurczę, przynajmniej przez miesiąc będę wyłączona z życia. Do kompa nie siądę, bo brzuszek bolał będzie. Łeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kakusku, Maadziorko,

 

Mój arch. powiedział że usunąć słup może nawet budowlaniec, trzeba tylko zrobić wpis do dziennika budowy i inspektor musi tę zmianę wpisać jako nieistotne odstępstwo od projektu. Niestety mój budowlaniec stwierdził, że to zmiania obciązenie stropu i podciąg musi być przeliczony przez konstruktora, z tąd muszę wydać dodatk. 1000 zł.

 

 

Co do PnB to myślę że nie ma tu konfliktu. Podobno jeśli masz Pnb to i tak możesz sobie zmieniać w srodku domku co chcesz np. ściany ( to może i słup) i nikt nie powinien się przyczepić.

 

PS. ja też czekam na drugą ces. ale w odróżnienu do Ciebie Kakusku strasznie się denerwuję. Termin 21.04.

Kurczę, przynajmniej przez miesiąc będę wyłączona z życia. Do kompa nie siądę, bo brzuszek bolał będzie. Łeee

 

oo no to kamień spadł mi z serca, musze się rozejrzeć za jakimś konstruktorem zeby mi to przeliczył, a czy usunięcie słupa może miec jakiś wpływ na dach lub więźbę ( czy będzie trzeba wprowadzić jakieś zmiany w więźbie) :)?

 

nie martw sie o ces. będzie dobrze, zobaczysz :wink: , będziemy czekać na ciebie :lol:

 

pozdrawiam :D

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektuje sobie teraz gdzie beda szafy w pokojach na poddaszu.Mam problem z tym pokojem nad salonem od frontu domku.Czy uwazacie ze dobrze bedzie wstawic szafe zaraz na lewo(mam lustrzane odbicie)za drzwiami przy wejsciu na scianie oddzielajacej te dwa pokoje?Czy robic taka garderobe jak jest w projekcie lub jeszcze kombinowac z taka jak jest u Reni i Arka?

Moze osoby ktore maja juz wybudowany domek i widza poddasze cos doradza?Jak wy robicie?

W pokoju (14.45 m wgprojektu) szafe zaprojektowalam wlasnie zaraz za drzwiami na scianie oddzielajacej te dwa pokoje.Myslicie ze bedzie to dobrze wygladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, kakusek, sama nie wiem, tez mam lustrzane odbicie. Ja na razie szaf nie planowałam bo jeszcze dużo czasu upłynie do wykańczania przez nas góry, ale tak wstępnie się nastawiam, że raczej będę robiła szafy pod skosem tym na przeciwko drzwi - szkoda mi trochę prostych ścian na szafy. U nas ten pokój nad kuchnią jest od północy i jest to najciemniejszy pokój więc mam wstępny taki plan, żeby zrobic szafy być może na całą szerokość skosu na przeciw drzwi z takich drzwi żaluzjowych białych lub malowanych na jaśniutki kolor (smietankowy czy coś) wydaje mi sie, że taka biała jasna zabudowa byłaby praktyczna bo zmieściła by dużo - mogłaby mieć część na ubrania i część na różne graty skarby itp. a z drugiej strony nie sprawiała by wrażenia ciężkości. Ale ja w kwestii szaf mało obiektywna jestem bo choc teraz w mieszkaniu mam 2 komandory presuwane i są do mieszkania idealne bo super pojemne to w domu będę walczyc o brak szaf wnękowych przesuwnych. Chciałabym domek tworzyć po prostu powoli w innym nastroju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamamatinka dzieki za opinie.Co do koloru frontow to tez chce zrobic jasne-myslalam o kremowych aby zbytnio nie odbijaly sie we wnetrzu i go nie przytlaczaly(widzialam takie wytlaczany i wygladaly niezle-w srodku mialy lustra)Ja wymyslilam te szafy wlasnie na wysokich scianach aby pomiescily wszystkie ubrania moich synow.Wydaje mi sie ze pod skosami bedzie malo miejsca na rzeczy wiszace(a moze sie myle?)tam gdzie jest sciana prosta zrobie drazki na koszule i kilka polek w pionach a tam gdzie skosy albo zabuduje tez szafa (jezeli bedzie sie to dalo jakos przesuwac-otwierac albo zostaawie otwarte polki juz na jakies bibeloty.

Mam z tym dylemat bo tez szkoda mi miejsca w pokoju ale z drugiej strony na tych scianach gdy drzwi beda zaraz rowno z nia zbytnio i tak nic nie ustawie bo mam wrazenie ze przy otwarciu bedzie sie wchodzilo na mebel.

Mozna tez w skosach juz na etapie budowy scianki gipsowo-kartonowej porobic takie wneli :)

Madziorkaa jak tam twoja walka ze zdjeciami?Strasznie zobaczylabym ten atrancyt.A tak wogole masz juz jakas wizje od swojego architekta odnosnie kuchni i wyspy w niej?

Ja tez kombinuje ale bez wywalenia spizarki nie zmiesci sie tam wysepka-za malo miejsca do przejscia po bokach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa jak tam twoja walka ze zdjeciami?Strasznie zobaczylabym ten atrancyt.A tak wogole masz juz jakas wizje od swojego architekta odnosnie kuchni i wyspy w niej?

Ja tez kombinuje ale bez wywalenia spizarki nie zmiesci sie tam wysepka-za malo miejsca do przejscia po bokach :(

 

niestety nie chce przejść to zdjęcie, chyba ma za dużą rodzilczość :-? , z architektem nie miałam jeszcze spotkania, w ostatniej chwili zostało przełozone, narazie czekam na wolny termin :wink: a w między czasie przegladam sterty gazet z kuchniami, normalnie mozna zwariować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...