Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Madziorkaadoszlo DZIEKI :D Pewnie to zalezy od ujecia ale w tym momencie Twoja ceglasta bardziej mi sie podoba-bede musiala przed ostateczna decyzja obejrzec dach w realu ale przynajmniej wiem na ktore mam zwracac uwage :)

Ja po wybudowaniu bede calkiem siwa bo przeciez to dopiero poczatki a juz tyle rzeczy trzeba zdecydowac :wink:

Przedscianke macie zamiar robic z plyt gipsowo-kartonowych czy moze bedziecie murowac z pustaka?W niektorych projektach widzialam takie rozwiazanie ale w sumie nie wiem czy jest ono lepsze(tansze) i wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Madziorkaadoszlo DZIEKI :D Pewnie to zalezy od ujecia ale w tym momencie Twoja ceglasta bardziej mi sie podoba-bede musiala przed ostateczna decyzja obejrzec dach w realu ale przynajmniej wiem na ktore mam zwracac uwage :)

Ja po wybudowaniu bede calkiem siwa bo przeciez to dopiero poczatki a juz tyle rzeczy trzeba zdecydowac :wink:

Przedscianke macie zamiar robic z plyt gipsowo-kartonowych czy moze bedziecie murowac z pustaka?W niektorych projektach widzialam takie rozwiazanie ale w sumie nie wiem czy jest ono lepsze(tansze) i wygodniejsze.

 

nam ta ceglasta też bardziej przypadła do gustu, antracyt tez jest niczego sobie ale jednak na żywo bardziej podobało nam się całe zestawienie z ceglastą dachówką Ruppa i przy tym zostaniemy, nawet już zamówiliśmy cały dach :lol: , udało nam się znaleźć firmę która zażyczyła sobie 10 tys mniej od tych poprzednich. No i podali nam adresy domów gdzie robili dachy, cały dzień jeździlismy wybieralismy kolor i rodzaj dachówki stąd mam te zdjęcia, przy zamówieniu dachu pkazałam fotke i powiedziałam że chce mieć dokałdnie taki dach , rynny itp. :lol: . Zdziwiło mnie że oni po obejrzeniu zdjęcia odrazu wiedzieli czyj był to dom :wink:

O przedsciance jeszcze nie mysleliśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skladzie wiedzieli czyje to dachy? :D Pewnie maja jedyni w okolicy Ruppa hehehehe A tak powaznie to jestem ciekawa ile kosztuja w tym momencie materialy na dach-mozesz zdradzic?Pustakow na razie nie kupuje ale dachowke moze kupie w wakacje i poczeka na dzialce rodzicow do naszej budowy.U mnie trzeba przykryc 350 metrwo ale juz przekonalam meza do dachowki bo przy blasze jest bardzo duzo odpadow.

Pytanie do tych co juz postawili stan surowy-zalewaliscie strop nad wejsciem i zadaszonym tarasem?W moim projekcie jest strop az do slupow ale zastanawiam sie czy nie sa to niepotrrebne koszta?Niby podobno najdrozsze sa te belki dookoła konturu ktore bez wylewania i tak trzeba robic .Sama nie wiem co o tym myslec-rozmawial ktso moze na ten temat z majstrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skladzie wiedzieli czyje to dachy? :D Pewnie maja jedyni w okolicy Ruppa hehehehe A tak powaznie to jestem ciekawa ile kosztuja w tym momencie materialy na dach-mozesz zdradzic?Pustakow na razie nie kupuje ale dachowke moze kupie w wakacje i poczeka na dzialce rodzicow do naszej budowy.U mnie trzeba przykryc 350 metrwo ale juz przekonalam meza do dachowki bo przy blasze jest bardzo duzo odpadow.

Pytanie do tych co juz postawili stan surowy-zalewaliscie strop nad wejsciem i zadaszonym tarasem?W moim projekcie jest strop az do slupow ale zastanawiam sie czy nie sa to niepotrrebne koszta?Niby podobno najdrozsze sa te belki dookoła konturu ktore bez wylewania i tak trzeba robic .Sama nie wiem co o tym myslec-rozmawial ktso moze na ten temat z majstrami?

 

nie do końca na składzie bo dach zamawiamy w firmie która będzie robiła nam go od podstaw (od więźby po rynny itp.), firma ta robi dachy i na stanie ma dachówki , rynny i wszystkie wykończenia do dachów po okna i inne duperele :wink: , muszę powiedzieć że zaimponowali mi tym ze pamietają swoich klientów i to nie pięciu czy sześciu tylko kilkunastu :lol: .

Za cały dach z deskowaniem (więźba, deski, okna połaciowe, rynny,robocizna, gąsiory, dachówka itd.....) , wszystkie niezbedne materiały do dachu, zapłacimy 86 tyś, bez FV 84 tyś.

 

Koszt samej dachówki, Rupp ceramika to 10 tyś (w sumie 4000 szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle zaplacimy za czapeczke dla Natalki :roll: W sumie na taka kwote sie juz od dluzszego czasu przygotowywuje(choc nie pieje z zachwytu :-? ).W Melodii tez ok tyle trzeba wydac na dach a projekty prawie identyczne.

Sama dachowka to rzeczywiscie pikus-drugie tyle trzeba wydac na dodatki.Bede szukala tanich dekarzy-o ile jeszcze tacy sa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle zaplacimy za czapeczke dla Natalki :roll: W sumie na taka kwote sie juz od dluzszego czasu przygotowywuje(choc nie pieje z zachwytu :-? ).W Melodii tez ok tyle trzeba wydac na dach a projekty prawie identyczne.

Sama dachowka to rzeczywiscie pikus-drugie tyle trzeba wydac na dodatki.Bede szukala tanich dekarzy-o ile jeszcze tacy sa :D

 

Ja już się pogodziłam z tą ceną, choć nie ukrywam że jak przy pierwszej wycenie powiedzilei mi 97 tyś, to mało z krzesła nie spadłam :wink: , generalnie jesteśmy cali w skowronkach ze udało nam się załatwić za 86 tyś :lol: . Niestety dach w Natalce nie nalezy do tanich :-? .

Termin realizacji mamy na lipiec :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, ja a propos stropu o który pytasz- prawdę mwoiąc nie bardzo cię rozumiem, bo przeciez tam musi być strop. Nad wejściem gankiem jest przecież kawałeczek tego górnego pokoju nad garażem, a nad tylnym tarasem jest pokój górny więc one muszą mieć strop. No chyba, że cię źle zrozumiałam.

 

My wreszcie wczoraj zaczęlismy isntalacje wod/kan.co. :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamamatinka dobrze zrozumialas.Czyli oryginalny projekt ma tam stropy.Widzialam w kilku innych projektach ze jest tam pustka-strop leci tylko po obwodzie "glownego muru" wiec mozna i tak to zrobic kosztem oczywiscie powerzchni na poddaszu.Ja juz chyba zaczynam fiksowac i na sile szukam oszczednosci :( Nie chce was tu dolowac wiec nie bede sie rozpisywac na ten temat ale jakos ostatnio czarno widze swoja budowe-przynajmniej z tym projektem.

Super ze jestes juz na etapie instalacji-pamietasz o doprowadzeniu rury z doplywem powietzra do kominka z zewnatrz?

Ja na watku Afrodyty wykukalam goscia ktory bedzie robil w wykuszu drzwi balkonowe wiec jak kogos to jeszcze interesuje to sobie tam zajrzyjcie w maju beda fotki z oknami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np to widac (zdj 24) jest to galeria domku Melodia (mam nadzieje ze ma.ska nie bedzie mi miala za zle ).Strop na tarasem nie jest pociagniety do slupa.

Przy okazji osoby ktore sa zaiteresowane duzymi oknami w wykuszu moga zobaczyc jak to wyglada po zmianach w Melodii.|Mi sie podoba z tym ze ja okno srodkowe bede miala na 150 (moze zmniejsze do 130 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np to widac (zdj 24) jest to galeria domku Melodia (mam nadzieje ze ma.ska nie bedzie mi miala za zle ).Strop na tarasem nie jest pociagniety do slupa.

Przy okazji osoby ktore sa zaiteresowane duzymi oknami w wykuszu moga zobaczyc jak to wyglada po zmianach w Melodii.|Mi sie podoba z tym ze ja okno srodkowe bede miala na 150 (moze zmniejsze do 130 ).

 

Kakusku, nie wstawiłaś linka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o doprowadzeniu powietrza do kominka pamiętam :)))) powoli tworzy się projekt :)) (raczej ja go tworzę). najlepsze jest to, że ise pomyliłam i kazałam panu hydarulikowi zrobić kaloryfer w garderobie - w miejscu gdzie mają byc przesuwne drzwi :))) na szczęście dało się to jeszcze zmienić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :-)

 

Jestem zupełną nowicjuszką zarówno na tym forum , jak również w kwestii budowy domu. Chcemy z mężem wybudować Natalię z MGProjektu - wybraliśmy ja po przejrzeniu chyba wszystkich domów we wszystkich pracowniach.Dla nas Natalia to jest to :-).

Z wypiekami na twarzy czytałam ostatnio to całe forum i od razu chciałam podziękować za całe mnóstwo praktycznych uwag i wskazówek ,jakie tu wszyscy zostawiacie - już zasypuję męża technicznymi szczegółami.

Jak większość z was nie zostawimy Natalki tak zupełnie bez przeróbek.Chcemy wydłużyć garaż o metr i wchłonąć w obręb domu cały podcień-mam nadzieję , że uda nam się go maksymalnie przeszklić.Myślimy również nad przeniesieniem kominka -i tu moje pytanie.Czy ktoś przeniósł kominek na tej samej ścianie maksymalnie w strone holu wejściowego , tak , żeby był kominkiem narożnym skierowanym na cały,duży salon? CZy ktoś z Was konsultował może taką opcję z architektem? Z góry dziękuję za pomoc.

I jeszcze jedno , czy możecie polecić jakiegoś sensownego architekta do tych wszystkich adaptacji? Interesuje nas Warszawa i okolice - mieszkamy na Żoliborzu , a dzialkę mamy koło Milanówka.

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobroszka

 

Jestem Czy ktoś przeniósł kominek na tej samej ścianie maksymalnie w strone holu wejściowego , tak , żeby był kominkiem narożnym skierowanym na cały,duży salon? CZy ktoś z Was konsultował może taką opcję z architektem? Z góry dziękuję za pomoc.

 

witam w gronie

rzuć okiem na projekt, a szczególnie na rzut piętra i sprawdż gdzie wyjdzie wtedy komin.

pozdrawiam i do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobroszka ja przesunelam komin tak ze na dole wchodzi on w rog pokoju ktory jest obok salonu a na gorze jest w rogu pokoju w ksztalcie litery L.Sprawdz sobie u siebie na rzutach ile dasz rady maksymalnie go przesunac aby nie wchodzil na gorze w otwor drzwiowy pokoju albo gdzies na srodku holu nie wyladowal :wink: Mimo ze komin w tym momencie mam prawie na srodku sciany tv to sam kominek mam zamiar postawic nie przed a obok komina czyli przesunie sie on jeszcze bardzie w strone holu.Nie wiem jakby to wygladalo z kominkiem naroznym bo mi bardziej podobaja sie kominki "plaskie".Jezeli wolisz narozny to ja chyba wolalabym go zostawic tam gdzie teraz jest.

 

A teraz pytanie za 100 pkt-KTO Z WAS szczegolnie tych ktorzy sa na etapie wykanczania domku (bo to przewaznie dobija :D ) zaluje ze wybral wlasnie ten projekt?Czy ma ktos odwage sie przyznac ze teraz budowalby dom np z mniejszym metrazem lub z 2 spadowym dachem?

Czy wszyscy nadal jestescie pewni trafnosci wyboru i drugi raz budowalibyscie Natalke?

 

Sorki ze tak gnebie ale mam problem z mezem ktory nagle zaczal starsznie stekac ze drogi dom chce budowac.Wiem ze jest to sprawa indywidualna zalezna od zasobnosci portfela ale przeczytalam w kilku dziennikach ze nigdy wiecej 4 spadowego dachu (wiadomo koszta ) dlatego Was pytam jak Wy to z perspektywy czasu widziecie?Moze maz ma racje i nie jest jeszcze za pozno aby sie wycofac? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew. Jeśli mam być szczera , to też wolę kominki płaskie , ale usiłowałam wykombinować coś , żeby maxymalnie odsunąć od siebie tv i kominek - żeby nie było dwóch takich dominantów blisko siebie.Mój mąż wczoraj wpadł na genialną koncepcję projektora , więc tv nie będzie nam już dominować nad pokojem , a dzięki temu pewnie zostawimy kominek na płasko na tej ścianie , pewnie tylko z niewielkim przesunięciem.Oczywiście to wszystko jeszcze odległa przyszłość.Jesteśmy na etapie zbierania papierków.Wczoraj w końcu odebraliśmy warunki zabudowy - po czterech miesiącach.W tym tempie będzie dobrze jak nam się uda zacząć budowę w przyszłym roku.:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia i arek wiem ze sa drozsze :D nawet z jednego zrezygnowalam wlasnie na poczet Natalki bo wydawala mi sie tansza.Chyba postawie wszystko na jedna karte i zaczne jednak ten dom budowac a najwyzej wykonczymy tylko dol (tylko ze dzieci beda musialy miec wspolny pokoj :( )

Nie chce budowac domu dla samego budowania (tak podchodzi do tego moja maz) chce miec dom ktory bedzie mi sie podobal i ktory bedzie przynajmniej w 90% spelnial moje oczekiwania a to jeden z nielicznych projektow (inne sa raczej jeszcze bardziej kosztowne) ktory te walory posiada.

Dobroszkaa gdzie chcecie dac ekran do projektora?Na przeciwna sciane niz kominek?

Mi sie tez projektor podoba ale jak juz bedzie to bedzie na scianie z tv bo obok wykusza mamy jeszcze okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusek , ponieważ jesteśmy dopiero na dość wczesnym etapie rozplanowywania wnętrza natalii, pomysły zmieniaja się u nas jak w kalejdoskopie :-)

Nie przymierzałam jeszcze super dokładnie projektora do wnętrza , tym bardziej , że wpadliśmy na jeszcze inną koncepcję ustawienia tv i kominka.Myslimy o tym , żeby złamać tę długą ścianę pod kątem , równolegle do tego narożnika przy kuchni.Dzięki temu zostawiamy duży kominek na głównej ścianie , tv ustawiamy na tym załamanym kawałku , dzięki temu tv widoczny z całego pokoju.Jednocześnie zwiększa się przestrzeń przy schodach. Pomysł jest zupełnie świeżutki , ale chyba skłaniałabym się ku niemu .Projektor zostawiam na razie w odwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie to dobrze wyobrazam ale jezeli tak jak ja mysle to przez zlamanie tej sciany owszem moze uzyskacie wieksza przestrzen przy schodach (holu) ale za to drastycznie zmniejszycie wizualnie salon gdyz ta scianka musi miec tez odpowiednia dlugosc aby tv nie wisalo w powietrzu.Zreszta najlepiej skonsultowac sie z jakims architektem-zawodowcem bo ja w sumie to amatorka jestem :D

Zycze powodzenia w szybkim wystartowaniuz budowa domu marzen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...