Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ścianka nie będzie złamana pod kątem prostym tylko ukośnie , większy kąt od 90%,więc pokój się nie zamknie.A poza tym planujemy wciągnąć do środka cały podcień -miejsca będzie odgroma i nie powinno się tego załamania jakoś dotkliwie odczuc.

Ale masz rację , zobaczymy co na to wszystko powie architekt :-).

Grunt to w końcu zacząć tę budowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla natalkowców chwalę się (i poddaje pod ocenę) nasz projekt kominka

 

http://img214.imageshack.us/img214/9990/1dcf2.png

 

prawdopodobnie jeszcze zwęzimy tę pionową wnękę na drewno, żeby cala bryła była węższa. Kominek ma być pomalowany tak jak ściany (na razie moja koncepcja to bardzo jasne kakao), cegiełki beda ręcznie formowane dość jasne takie jak mamy na słupach i kominach. nad kominku mam nadzieję jakiś obraz w sporem jasnej (złamana biel) ramie, a w całym salonie wysokie białe przypodłogowe listwy :))) ech, kiedy wreszcie to zacznie się dziac - to wykończenie samo....

oczywiści ekominek bedzi eu nas na tylnej ścianie salonu (drzwi tylne tarasowe sa przesunięte bo tylny taras jest o połowę zmniejszony na korzyść garderoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo fajny projekt, ale faktycznie lepiej będzie wyglądać zawężone miejsce na drewienko.

A w jakim programie to robiłaś?

Ja jestem właśnie w trakcie robienia projektu swojego salonu i spróbuję go później wkleić. A po majówce pochwalę się swoimi oknami. No i mam nadzieję, że w końcu to ruszy z kopyta, bo oszaleję - ciągle coś nie po naszej myśli i dlatego sie przeciągnęło.

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.

 

Ile w tym było robocizny ?

Ja mam kosztorys materiałów do SSZ na 140tys wiec zastanawiam sie skad taka kwota u ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.

 

Ile w tym było robocizny ?

Ja mam kosztorys materiałów do SSZ na 140tys wiec zastanawiam sie skad taka kwota u ciebie :)

 

narazie jestem na etapie stanu zero, patrząc na koszty które mnie jeszcze czekają to SSZ wyjdzie u mnie podobnie jak u Mamatinki a nawet trochę więcej :evil: , z tym że u mnie była płyta zamiast fundamentów ze względu na złe warunki geotechniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych Natalkowiczów.

Trudno będzie obliczyć cenę budynku na dzień dzisiejszy, gdyż ceny materiałów i robocizny zmieniają się. Zawsze trzeba ok 20 procent doliczyć na górkę. Cena będzie różniła się w zależności od rejonu, czasu budowy. My zaczęliśmy równo rok temu i już dzisiaj parę procent należałoby doliczyć do kwoty. Na dzień dzisiejszy (bez działki) wydaliśmy 300 tys. (w tym projekt, adaptacja , przertóbki, budynek lekko powiększony na szerokości o metr z dodatkowym tarasem obok- to też dodatkowe pieniądze, murowany z beton kom 30 cm, ocieplony styropianem 12 cm z zatopioną siatką bez struktury i bez podbitki, dachówka cementowa Bras - konstrukcja nie deskowana z folią, okna pcv, chudziak, główne rury kanalizacyjne na dole, instalacja elektryczna - dość rozbudowana, tynki mineralne, filcowane z agredata bez sufitów- będą podwieszane, na górze ocieplenie wełną knauf - 25 cm jeszcze bez płyt karton - gips - konstrukcja przygotowana , tynki mineralne na górze w pralni, łazience, klatce schodowej), zakupiona glazura do garażu, pralni, gospodarczego, wylany fundament pod płot z opoki na długości 76 metrów, zakupiona opoka na płot, słupki na ogrodzenie pod siatkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru, tak jak pisałam z tych 275 za nasz stan surowy zamknięty 80.000 to robizna za wykonanie przez ekipę stanu sur, otwartego, w tej kwocie oczywiście sa inne robocizny - koparki, geoteta, architekt, no wsio.... skąd akurat taka kwota wynika możesz poczytać w dzienniku bo cieżko to w skrócie opisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru, tak jak pisałam z tych 275 za nasz stan surowy zamknięty 80.000 to robizna za wykonanie przez ekipę stanu sur, otwartego, w tej kwocie oczywiście sa inne robocizny - koparki, geoteta, architekt, no wsio.... skąd akurat taka kwota wynika możesz poczytać w dzienniku bo cieżko to w skrócie opisać.

 

Ja mam nadzieje zmiescic sie w 200-210tys za SSZ przy czym sporo będe robił sam (robocizna za wybudowanie SSO - 30tys) wiec mam nadzieje ze sie uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...