Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj, my będziemy instalować PC, w razie pytań pisz do mnie na PW :D , albo w komentarzach w moim dzienniku:)

 

pozdrawiam

Magda

 

Jesli można spytać. Ile was wyjdzie zamontowanie PC ? I czy wiesz może czy są jakieś dotacje do tego ?

 

cała PC z kolektorem, instalacją podłogówki , pc do ogrzewania wody + cała robocizna wyszło razem 75 tyś (po mojej stronie jest tylko koszt wynajęcia koparki ), co do dotacji do PC, to w wielu gmianch jest dotowana, to samo tyczy sie oczyszczalni i solarów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chcemydom mi sie podoba-fajnie to sobie wymysliles.Wyszla Ci spora kotlownia tez o takiej mysle) oraz fajniutka garderoba obok pokoju.Zastanawiam sie tylko czemu okna dachowe w sypialniach na poddaszu chcesz dac na polncona strone a nie an wschodnia i zachodnia albo je rozstrzelic po jednym z kazdej strony?

Strasznie cicho zrobilo sie na tym watku ostatnio-nikt sie nie chce pochwalic :( :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tu takie pustki to ja sie witam pourlopowo :)))) my zamist budować przez 2 tygodnie odpoczywialiśmy od wszystkiego.... na Corfu :)))))))))))) cudnie było....

a teraz mamy nadzieję, ruszyć z kopyta :) jutro ma być instalacja gazu do domu, mam nadzieję, że na dniach wejdzie ekipa do ocieplenia poddasza i płyt KG na poddaszu i dalszą wykończeniówkę, zaliczka na kominek musi się dziś wpłacić....

ech, mój ciążowy brzuszek rośnie i bardziej mi teraz w głowie dzidziuś i pewne zmiany w mieszkaniku tak by miał on tam swoje miejsce niż budowa, ale pewnie "Natalka" szybko mnie znowu pochłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

mnie tez dawno nie było, prawie od miesiąca siedzę na Mazurach:), wymieniając się z małżem podrózami na budowe;), ale teraz mam internet i będe ze wszystkim na bieząco.

A z nowości to spieszę się pochwalić że dzisiaj mielismy zalany strop:) i schody:) :lol: , zaraz wkleje fotki i uzupełnie swój dzinnik bo trochę jest w nim zaległości:), no i oczywiście poodpisuje na zaległe wiadomości, ale się ich nazbierało :wink:

 

Kilka dni temu wreszcie doszło do spotkania z projektantką wnetrz, mam nadzieje że wymysli ciś ciekawego :lol: , juz się nie mogę doczekać projektu kuchni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam wiec jeszcze raz zapytam:Kto z Was ma dzialke z wjazdem od polnocnego-zachodu?U mnie poludnie wypada centralnie na rog salonu Natalki czyli po godz 12 bedzie swiecilo na boczna sciane budynku a co za tym idzie w okna wykuszu .Zaczelam sie zastanawiac czy tam sie bedzie dalo wogole wysiedziec i zjesc obiad?Wiem -sa rolety itd ale po to robie wykusz z duzymi oknami aby nacieszyc oczy widokiem ogrodu przy posilku.Moze ktos tez ma tak usytuowany budynek - juz wybudowany dom i wyrazi swoja opinie jak wyglada naswietlenie pomieszczen?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, co do naświetlenia pomieszczeń nie pomogę bo nie mam wykuszu i mam troche inaczej usytuowane okna, ale to dość indywidualna spawa, bo ja np. cieszyałabym się każdym dodatkowym promykiem słońca w salonie czy jadalni. Zauwaz, żetych na maksa oświetlonych dni w roku jest tez nie az tak dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj geodeta wyznaczył nam dom. Zainkasował 600 zł. Z tego co wiem płaci się od słupka (75 zł). U nas wyszło 8 - trochę mniej ponieważ muslieliśmy zlikwidowac wykusz.

 

To w takim razie jestem jeden dzień za tobą bo u mnie wyznaczali dom dzis :)

Humus sciągniety, teraz tylko czekac az ekipa wejdzie i zacznie kopac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamamatinka ja tez bardzo lubie jasne pomieszczenia :D Troche martiwlam sie tym skwarem w poludnie przy obiedzie ale w sumie zawsze mozna zjesc obiadek na zadaszonym tarasie :wink:

Dzisiaj napisala do mnie znajoma architekt(pytalam o kilka zmian) i jestem bardzo zadowolona bo wg jej opini dom ktory wybralam (rowniez i Wy :D ) i bedzie zawsze ladny a nie modny dzis :D

Franzku gratuluje rozpoczecia prac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he, tak to z tymi architektami jest, ja mam brata architekta i jakbyś widziała jakie domy on mi proponował to padłabyś... super nowoczesne klocki ze szkła i metalu za jakies 4 miliony :))) z resztą mi się takie domy podobają, ale po prosut nie dla nas, do nas nie pasują, nie mówiąc już o dość "wiejskim" do którego juz w ogóle nie pasują, mój brat architekt nie brał tego pod uwagę :))) i twierdził że chemy wybudowac stodołę :)) (to akurat nie było o Natalce tylko o prostszym domku, nad ktorym mysleliśmy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Na naszym placu budowy praca wre aż wióry lecą. Właśnie minął miesiąc od rozpoczęcia prac i muszę przyznać ( pochwalić się ), że ekipa uwija się jak w ukropie. Dzisiaj odebrałem 2 etap tj. ściany parteru, a już jest układany strop. Według majstra w przyszłym tygodniu będą już schody i zaczną się prace na poddaszu.

Co do światła w salonie to też miałem obawy czy aby nie za ciemno (też zlikwidowałem wykusz - w jego miejscu okno), ale wydaje mi się że obawy były bezpodstawne. Okno w kuchni jest naprawdę gigantyczne i razem z oknem w miejscu wykuszu oraz wyjściem na balkon zapewniają dostateczną ilość światła.

Bardzo nas cieszą postępy na budowie - dom nabiera realnych kształtów i coraz bardziej nam się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czemu okna dachowe w sypialniach na poddaszu chcesz dac na polncona strone a nie an wschodnia i zachodnia albo je rozstrzelic po jednym z kazdej strony?

Raczej zostawię tak jak teraz okna dachowe. :-?

Od zachodu są straszne przeciągi :) a od wschodu sąsiedzi będą mi zaglądać.

 

Zastanawiam się jeszcze czy garaż który teraz mamy zaprojektowany wystarczy na dwa samochody + ewentualnie jakieś rowery. Samochodziki będą raczej coś a'la kompakty, nie żadne SUV-y :)

Wymiary naszego garażu to:

- szerokośc 570,

- głębokość 590

- szerokość wjazdu do garażu 460.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm teraz tak mysle ze mi tez beda zagladac-w kolo same wysokie domy budowane w latach 70 :(

Czytalam kiedys ze wygodny garaz to 6X6 metrwow.Wydaje mi sie ze jezeli masz mozliwosc to mozesz go troche wysunac do przodu i tam miec miejsce na szpargaly(opony zimowe itd) a rowery zawsze mozna powiesic na scianie na specjalnych mocowaniach.Ja wysuwam garaz o 90 cm ale ze wzgledu na chec(mus) poszezenia kotlowni.U nas i tak raczej bedzie tam stalo tylko jedno autko a reszta bedzie zagracona sprzetem ogrodowym(moze w pozniejszym czasie cos drewnianego wybudujemy na te rupiecie).

chcemydom kiedy w ogole macie zamiar wystartowac z budowa i w jakim rejonie bedziecie stawiac Natalke?Kupujecie projekt i robicie adaptacje czy moze rysujecie indywidualny na podstawie Natalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...