Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyszło 24m3 B20.

Wczoraj o 8 rano zalali a dziś o 10 zaczeli impregnowac (jakimś mazidłem Izobud czy jakoś tak) ...troche mnie zastanawia czy czasem nie za szybko... wprawdzie jak rano bylem na budowie to beton wydawał się twardy... mam nadzieję, że wiedzą co robią.

 

Raczej nie za szybko. Jezeli sie nic nie wylewa to nic sie nie stanie. U mnie z powodu deszczu była przerwa i dopiero jutro wchodzą kończyć szalunki do ściany fundamentowej i pewnie koło południa będą zalewać.

Powodzenia w dalszych etapach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

robocizna 10 tyś. ale trudno mi jest powiedzieć ile dokładnie bo umówiłem z budowlańcem za całość z kominami i dachem włącznie na 52 tyś robocizna

(oni mają swją hurt. budowll. materiał sobie sami przywożą tylko mnie informujom ile czego i za ile)

a teraz przy rozliczeniu 0 chciał zaliczkowo za robotę 10 tyś a materiały b 20 styr. bloczki itp. 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie placiłem ale jestem umówiony na 1500 z wejściem do studzienki na działce.

 

Czyli tak jak mniej wiecej myslalem. Materiały to jakieś 500-600zł a reszta to robocizna więc jako że mam przerwe w budowie to chyba sobie sam to zrobie :)

 

 

Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

 

Mam plan kanalizacji wewn budynku wiec nie powinno byc z tym problemu. Powiedz mi czy piony które ida do góry wkuwałeś w fundament ? I jak wypuszczałeś rury np w łazience/kuchni ? Przypinałeś kazdą rure do sciany co 1m + przy kazdym zakonczeniu (pod umywalki itd) ?

 

I jak wygladalo u ciebie podpięcie wody ? tzn czy zostawia leś jakisz peszel przez ktory pozniej pociagniesz wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

 

Mam plan kanalizacji wewn budynku wiec nie powinno byc z tym problemu. Powiedz mi czy piony które ida do góry wkuwałeś w fundament ? I jak wypuszczałeś rury np w łazience/kuchni ? Przypinałeś kazdą rure do sciany co 1m + przy kazdym zakonczeniu (pod umywalki itd) ?

 

I jak wygladalo u ciebie podpięcie wody ? tzn czy zostawia leś jakisz peszel przez ktory pozniej pociagniesz wodę.

 

Przed zasypaniem na ściankach fundamentowych zaznaczyłem sprejem linie po kturych puściłem rury pcv z odpowiednim spadkiem ,kolanka i w gure pod wc , umywalki ,nic nie kułem w murze tylko spinki (kułem kangiem otwury w bloczkach bo mi niezostawili szpece jedne) .W garażu chcę kratkę ściekową więc wyjechałem pcvkom na środek podkładając parę bloczków co jakiś czas ku górze a potem kolanko i do pionu .Pozakładałem dekle wszędzie i do zasypania ,po chudziaku wystawają około 50 cm.A i próbę też zrobiłem woda szoruje aż miło :lol:

wody jeszcze nie mam ale mają w tym roku zrobić,puki co zostawiłem 15m rury taka niebieska niepamiętam grubości w budynku wystaje jakiś 1 m powyżej chudziaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zasypaniem na ściankach fundamentowych zaznaczyłem sprejem linie po kturych puściłem rury pcv z odpowiednim spadkiem ,kolanka i w gure pod wc , umywalki ,nic nie kułem w murze tylko spinki (kułem kangiem otwury w bloczkach bo mi niezostawili szpece jedne) .W garażu chcę kratkę ściekową więc wyjechałem pcvkom na środek podkładając parę bloczków co jakiś czas ku górze a potem kolanko i do pionu .Pozakładałem dekle wszędzie i do zasypania ,po chudziaku wystawają około 50 cm.A i próbę też zrobiłem woda szoruje aż miło :lol:

wody jeszcze nie mam ale mają w tym roku zrobić,puki co zostawiłem 15m rury taka niebieska niepamiętam grubości w budynku wystaje jakiś 1 m powyżej chudziaka.

 

Powiedz mi jeszcze na jakiej głębokości robiłeś wyjscie kanalizacji na zewn budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...