Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

madziorkaa, ja lukserów nie ma (nie znoszę), mamy w garażu okno na ścianie zewnętrznej (nie na tej od strony ganku bo zdaje się że tak jest w projekcie pierwotnym.

a u nas dziś, na rozweselenie wśród masakrycznych prac masakrycznej ekipy wykończeniowej, inna porządna i profesjonalna ekipa zaczeła montaż kominka :))) yohooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziorkaa, ja lukserów nie ma (nie znoszę), mamy w garażu okno na ścianie zewnętrznej (nie na tej od strony ganku bo zdaje się że tak jest w projekcie pierwotnym.

a u nas dziś, na rozweselenie wśród masakrycznych prac masakrycznej ekipy wykończeniowej, inna porządna i profesjonalna ekipa zaczeła montaż kominka :))) yohooooo

 

w projekcie dwa okna garażowe są z luksferów, przyznam że widziałam na żywo Natalkę z takim rozwiązaniem i według mnie niezbyt ładnie to wygladało.

 

Przed chwilą przewertowałam forum i obejrzałam dom ze zwykłymi oknami w miejscu lukserów (dom Reni ze wczesniejszych postów) , muszę powiedzieć że wyglada naprawdę fajnie, odrazu nie radząc się małża zadzowniłam do producenta okien i te dwa okna zamówiłam normalne, z tym że ponoć to szersze nie będzie się normalnie otwierało, jak to jest u was?

 

trzymam kciuki za kominek żeby wszystko było solidnie wykonane:).

 

a u nas dzisiaj przyjechał dekarz i od jutra będą robić więźbę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to jest tak:, że w całym garażu mamy tylko jedno okno szer. 140 a wys. chyab na 70 (wymiary otworu okinnego), także takie podłużne okno na zewnątrznej ścianie garażu dość wysoko osadzone, takie samo jak w dolnej lazience (która jest powiększona o połowę kotłowni)

 

z resztą na tym zdjęciu (stare jeszcze sprzed ocieplenia) widać właśnie tę ścianę zewnątrzną domu od strony łazienki i garażu (okno z lewej to łazienka, okna z prawej garaż)

 

http://img169.imageshack.us/img169/2463/lazienkagarazql2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ludzie dajcie sobie coś na zatrzymanie jeżeli chodzi o zmiany w projekcie.Natalka jest projektem bardzo dobrym,gdzie szczególnie bardzo dobrze został rozwiązany salon.Jeżeli ktoś ze względu na strony świata,czy też wielkość (wymiary) działki musi zmienić wyjście tarasowe na układ boczny to niech szuka innego projektu.Papier wszystko przyjmie,ale Natalka,Melodia,Wierzba II to domy o bryle-przód-tył,a po bokach tuje.Pasuje Wam taras z boku macie Pana Tadeusza,czy też inne jemu projekty podobne.

Sorry,że trochę pojechałem po bandzie,ale można zmienić jakąś pierdołę,ale nie całą architekturę (charakter) budynku

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ludzie dajcie sobie coś na zatrzymanie jeżeli chodzi o zmiany w projekcie.Natalka jest projektem bardzo dobrym,gdzie szczególnie bardzo dobrze został rozwiązany salon.Jeżeli ktoś ze względu na strony świata,czy też wielkość (wymiary) działki musi zmienić wyjście tarasowe na układ boczny to niech szuka innego projektu.Papier wszystko przyjmie,ale Natalka,Melodia,Wierzba II to domy o bryle-przód-tył,a po bokach tuje.Pasuje Wam taras z boku macie Pana Tadeusza,czy też inne jemu projekty podobne.

Sorry,że trochę pojechałem po bandzie,ale można zmienić jakąś pierdołę,ale nie całą architekturę (charakter) budynku

jabol

 

Jeżeli masz dzialkę na której ci się mieści budynek z tarasem z tyłu to super, ale weź pod uwagę to że nie każdy ma taką możliwość.

Jesteś architektem że tak sie wypowiadasz? Robiłeś może wizualizacje z tarasem z boku domu ? Jeżeli nie to powstrzymaj się przed swoimi komentarzami bo nie są one poparte jakimikolwiek argumentami. Skoro tobie się to nie podoba to ok ale nie sądź że ktokolwiek weźmie pod uwagę twoją wypowiedź.

 

Na zatrzymanie proponuje ci Laremid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras na bocznej ścianie Natalii to b dobry pomysł. Kilka dni temu zakupiłem projekt i sam się zastanawiam, czy nie zrobic go z tej strony. W moim przypadku byłby od wschodu, co niewątpliwie ma zalety. Wacham się jeszcze, czy napewno rezygnować z podcienia, aby powiększyc salon. Od wschodu do granicy działki mam jedynie 6m, to chyba jednak za mało by go umieścić z boku domu. Gdybym mógł zajżeć do wybudowanej już Natalii pewnie decyzja byłaby łatwiejsza.

I jeszcze jedno, rozumiem, że wydłużenie garażu o 1m to zmiana, która może zrobic jedynie projektant adaptując projekt do działki(ile mniej więcej może kosztować taka zmiana? (chodzi o pieniądze dla projektanta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do budujących Natalkę z Porothermu. Otóż, chcielibyśmy zorientować się finansowo co do budowy Natalki, a Mg Projekt sugeruje budowę z Ytonga. Nie wiemy jak dokonać przeliczenia materiału na Porotherm. Czy ktoś z Was byłby tak dobry i podał nam takie przeliczenie materiałowe?

 

I jeszcze jedno pytanie: jak przedstawia się kosztowo postawienie stanu surowego otwartego bez dachu a z deskowaniem?

 

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do natalki z bocznym tarasem - zgadzam się, że wprowadzanie zmian większych niż kosmetyczne lub "niemal kosmetyczne" jest ryzykowne, ale sami mamy Natalkę z bocznym (i z tylnym tylko pomniejszonym) tarasem, bo tego wymagał kształt iwielkość działki i jesteśmy z tej zmiany bardzo zadowoleni. Na etapie wyboru projektu naprawdę obejrzeliśmy wiele ale po prostu natalka najbardziej nam spasowała zarówno z zewnątrz jak i w środku.

wspominasz cos o projeckie pan taduesz (znalazłam 2 projekty z różnych biur o takiej nazwie) - no sorry, ale akurat obydwa dla mnie to okropki..

więc jednym słowem - zmiany w granicach rozsądku sa dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim projekcie zamierzam powiększyc salon o metr, pozostawiając mniejszy podcien na tarasie. Jak patrzę na strop w projekcie, to w takiej sytuacji należy chyba zastosowac belki teriva nowa 7,20 m. pytanie do tych z Was co powiększali tars rezygnując z wykuszu-czy stosowaliście dłuższe belki, czy wylewany był dodatkowy podciąg?. W domu w którym mieszkam mam własnie te długie belki terivy i niestety widac kilka lekkich wzdłużnych pęknięć na tynku sufitu. Strop obciążony ścianami działowymi. Tu w natalii chciałbym takiej sytuacji uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również powiększamy salon, właściwie chcemy wchłonąć cały podcień. I też jest problem z belkami i ma być ponoć zrobiony podciąg. Jedna z architektek, odmówiła naniesienia tego typu zmian, twierdząć, że to w praktyce wielki problem. Daliśmy papiery do innego architekta i szczerze mówiąc nie wiem jak sobie zamierza z tym poradzić, bo projekt przekazaliśmy mu już kilka miesięcy temu, jednak z powodu innych spraw osobistych nie upominaliśmy się o niego i do dziś - jak się okazało kilka dni temu - nie ma naniesionych zmian. Mało się nie wściekliśmy. W naszym kraju trzeba każdego ponaglać.

Teraz czekamy na decyzję o odrolnieniu (wydzwaniamy do babki codziennie :)) i potem szybciutko występujemy o pnb. Oczywiście architekt, który ma dokonać zmian, również czeka na decyzje o odrolnieniu, w między czasie ma nanieść zmiany. Jak coś będę wiedziała o tym jak sobie poradził, - dam znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również chcieliśmy powiększyć salon o powierzchnię tarasu, jednak osoba, która nam adoptowała projekt wybiła nam to z głowy. Głównym problemem były belki stropowe oraz podciąg, który miał mieć ponad pół metra wysokości.

Zostawiliśmy, więc taras dodatkowo poszerzając go o 2 metry. I jesteśmy z tego teraz bardzo zadowoleni - spokojnie na tarasie będzie można zorganizować przyjęcie dla rodziny lub znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My wchłonęliśmy podcień na konto salonu. Nie mieliśmy problemu z podciągami itp. ze względu na to, że od początku rozważaliśmy rezygnację z TERIVY na konto stropu wylewanego (opinie odnośnie pękania sufitów) i architekt musiała przeliczyć nam obciążenia konstrukcyjne więc przy okazji zlikwidowała nam słup na parterze, który w projekcie się pojawia. Takim sposobem mamy równiutki strop na całości. Koszt przeliczenia konstrukcji i powiększenia salonu wyniósł dodatkowo 600 zł, ale było warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również chcieliśmy powiększyć salon o powierzchnię tarasu, jednak osoba, która nam adoptowała projekt wybiła nam to z głowy. Głównym problemem były belki stropowe oraz podciąg, który miał mieć ponad pół metra wysokości.

Zostawiliśmy, więc taras dodatkowo poszerzając go o 2 metry. I jesteśmy z tego teraz bardzo zadowoleni - spokojnie na tarasie będzie można zorganizować przyjęcie dla rodziny lub znajomych.

 

my też nie ruszaliśmy podcienia i zdecydowalismy się powiększyć dodatkowo taras i jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoloni :D

 

 

http://images6.fotosik.pl/244/74765b7b88e13ecamed.jpg

 

 

według projektu taras powinien kończyć się w miejscu cegły (zaraz za filarem)

 

 

http://images6.fotosik.pl/244/cedf73607a566d00med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedłużam salon o 1 m. Belki stropowe bedą miały 7,20 wzmocnione żebrami rozdzielczymi (podciąg nie jest konieczny). Duży podcień nieco zacienia salon zwłaszcza zimą.Madziorka, czy podnosiłaś ścianę kolankową.?Jak położysz już dachówkę, będzie można obejżeć domek na żywo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do budujących Natalkę z Porothermu. Otóż, chcielibyśmy zorientować się finansowo co do budowy Natalki, a Mg Projekt sugeruje budowę z Ytonga. Nie wiemy jak dokonać przeliczenia materiału na Porotherm. Czy ktoś z Was byłby tak dobry i podał nam takie przeliczenie materiałowe?

 

I jeszcze jedno pytanie: jak przedstawia się kosztowo postawienie stanu surowego otwartego bez dachu a z deskowaniem?

 

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam

 

co do porothermu , jeden z forumowiczów we wcześniejszych postach podał ilości porothermu jakie trzeba kupić do zbudowania Natalki.

 

Co do przeliczeń to ja ich nie robiłam, inspektor kazał tylko ekipie zeby przy stawianiu ścian trzymali się osi domu.

 

za robociznę stanu surowego bez dachu zapłaciliśmy 48 tyś, ale cena rózni się w zalezności od regionu, w moim niestety jest drogo ale patrząc na znajomych którzy też się budują to cena ta nie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...