Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Właśnie wczoraj przekazaliśmy projekt do adaptacji i niedługo występujemy o pozwolenie na budowę naszej Natalki :D

Zdecydowaliśmy, że podniesiemy Natalkę o 2 pustaki. Dylematem jest dla nas jednak to, czy stalon jest wystarczająco doświetlony poprzez okna w wykuszu i wyjście na taras. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon to duże okno kuchenne doświetla go, ale ja planuję zamotowanie drzwi suwanych na ścianę tak, aby kuchnia mogłabyć także oddzielona od salonu i zastanawiam się czy w takiej sytuacji kiedy zsunę drzwi doświetlenie salonu będzie wystarczające. Proszę o informacje szczególnie osób które widziały naszą Natalkę na żywo. Liczę na cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy orientujecie się dla jakiego rodzaju pokrycia dachowego przygotowane jest zestawienie materiałowo - kosztowe podane na stronie? Dachówka czy blacha? Napisałem do pracowni ale zgodnie z tym co piszecie nie chce czekać aż tydzień na odpowiedź od nich...

 

Jestem prawie zdecydowany na projekt Virgo II, ale Natalia znacznie bardziej mi odpowiada w środku, a ze względu na znacznie prostszą konstrukcję dachu może być tańsza w budowie mimo większej powierzchni.

 

Stan surowy otwarty Virgo II to 196 tysięcy netto (z dachówką ceramiczną) a Natalia 177 tysięcy netto (tylko nie wiem czy policzona jest w tym dachówka czy blacha?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematem jest dla nas jednak to, czy stalon jest wystarczająco doświetlony poprzez okna w wykuszu i wyjście na taras. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon to duże okno kuchenne doświetla go, ale ja planuję zamotowanie drzwi suwanych na ścianę tak, aby kuchnia mogłabyć także oddzielona od salonu i zastanawiam się czy w takiej sytuacji kiedy zsunę drzwi doświetlenie salonu będzie wystarczające. Proszę o informacje szczególnie osób które widziały naszą Natalkę na żywo. Liczę na cenne uwagi

 

Uważam, że ciekewy efekt dałoby zastosowanie większego okna od strony tarasu. Moim zdaniem mogłoby być nawet 50% szersze i ustawione centralnie na środku ściany. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zastanawiamy się nad wyborem projektu. po wielkich poszukiwaniach znależliśmy NATALIĘ z MG Projekt wydaje nam się niezła. Planujemy kilka przeróbek ale chętnie byśmy ją obejżeli w terenie. Mamy nadzieję, że ktoś już ją wybudował.

Serdecznie pozdrawiamy Renia i Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zastanawiamy się nad Natalią.

Czasu nie mamy wiele, gdyż od wiosny mamy już umówionego wykonawcę. Myśleliśmy podobnie jak wszyscy "naiwniacy", że wśród tak wielkiej oferty gotowych projektów znajdziemy coś idealnego bez problemu, a tu zaskoczenie. Siedzimy już jakiś czas i dylemat... Rozważaliśmy już wiele projektów, ale wstrzymuje nas głebokość działki, a właściwie mnie, a nie mojego męża (w głąb 30 m, a front 38 m). Chciałam mieć troszkę miejsca z przodu i troszkę z tyłu. Nawet Natalia wydawała mi się zbyt głęboka, chociaż zaczęłam chyba akceptować jej wymiary.

Oczywiście mamy kilka własnych przemyśleń dotyczących zmian w tym projekcie. Zanim podejmiemy jakieś decyzje chcielibyśmy zobaczyć realizację tego projektu. Mam nadzieję, że wówczas rozwieją się wątpliwości. Może to co teraz nam nie odpowiada okaże się OK.

 

PROSIMY KOGOŚ O TELEFON DO INWESTORÓW, KTÓRZY BUDUJĄ NATALIĘ W JABŁONNEJ POD WARSZAWĄ, CHCIELIBYŚMY TAM POJECHAĆ JAK NAJSZYBCIEJ (jeszcze w tym tygodniu przed Sylwestrem) I ZOBACZYĆ ŚRODEK. MAMY DO POKONANIA 300 KM, DLATEGO NIE CHCEMY JECHAĆ W CIEMNO. LICZYMY NA WASZĄ POMOC.

 

Nasze przemyślenia zmian:

- podnieść kalenicę garażu o tyle, aby zwiększyć światło wejścia do domu o ok. 1m ( mam na myśli odległość od ściany garażu do słupa), chcemy uzyskać bardziej zapraszające wejście i wstawić szerokie przeszklone drzwi wejściowe

- w związku z powyższą zmianą przesuwa się słup w światło okna i dlatego chcielibyśmy na kalenicy głównej dom poszerzyć o 1 m; ten manewr zwiększy też wiatriołap, a na tym nam bardzo zależy (na projekcie wydaje mi się za mały, nie wiem jak w rzeczywistości), a część sypialna też zyska na wielkości (o tym niżej)

- w wersji ze spiżarnią zlikwidować wejście do kuchni z korytarza (zbyt dużo drzwi do szczęścia w tej części domu)

- ścianę wiatrołapu umieścić przy ścianie nośnej kuchni, występek ścianki działowej od kuchni zlikwidować (może zawile brzmi, ale patrząc na projekt zapewne to zobaczycie)

- drzwi do WC przenieść;

- zlikwidować podcień, a obrys domu zrobić w linii prostej (w ten sposób powiekszymy salon), gdyż chcielibyśmy mieć taras z boku domu, bo tam mamy główną część działki; dzięki zlikwidowaniu podciena doświetlimy salon (tak nam się wydaje). Zastanawiamy się czy zadaszony taras nie uczyni z salonu ciemnej nory. Co wy na to?

- co prawda nie wiemy jeszcze jak go zadaszymy żeby wyglądał interesująco, był ozdobą a nie maszkarą (może ktoś nam podpowie, ktoś mówił na forum o przeniesieniu tarasu na bok salonu: Czy to mu sie udało? Jak rozwiązał doświetlenie salonu? W jaki sposób zadaszył?)

- taras z prawej strony budynku; zadaszony; wielkości od początku wykuszu do ściany podcienia (obecnie planowanego lub do końca budynku);

- zlikwidować wykusz w salonie( w tym miejscu wstawić przeszklenie z wyjściem na taras)

- schody przenieść do powiększonego salonu (przestrzenne, ozdobne);

- przez to powiekszyć część sypialną, która będzie dla nas (górę planujemy dla dzieci, rekraacja rodzinna, pralnia i suszarnia oraz strych); z czasem dzieci nas opuszczą, a całe nasze królestwo będzie na dole; z praktyki wiemy, że schody na stare lata stają się uciążliwe;

- w części sypialnej powiększyć łazienkę, wygospodarować garderobę sypialnię i mały gabinet

- przez przesunięcie schodów zmieni sie góra i tu mój wielki ból, gdyż pierwowzór jest dość przemyślany ze względu na zagospodarowanie w przestrzeni kominów i słupów, ale główka pracuje mam nadzieję, że coś się wymyśli

Zrobiliśmy symulację komputerową zmienionej Natalii i według nas zostają zachowane proporcje, a dom nie traci na wyglądzie.

Zastanawia mnie jak doświetlenie góry? Czy nie brakuje domownikom na górze widoku na świat?

 

Prosimy o ustosunkowanie się do naszych przemyśleń. Czekamy z utęsknieniem. Czasu na decyzję nie pozostało nam wiele.

 

SKĄD TA CISZA !!!! MOŻE JAKIEŚ UWAGI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!! juz zdecydowanych i jeszcze nie do końca na Natalię!!!

Jesli chodzi o inwestorów w Jabłonnej - telefonu do nich nie mamy, no i powiem wam szczerze, że oni chyba aż tak bardzo nie sa zachwyceni ewentualnym nalotem odwiedzających - no ale mysmy byli wiedzieli :) ale bez umawiania się, jechalismy z nadzieją, że znajdziemy dom i ze obejrzymy go z zewnątrz. Nawet nie marzylismy o wejściu d środka, no a akurat się udało.

My projekcik juz mamy :)))) Z czego jestesmy bardzo zodowoleni, zaraz po Sylwestrze idzie do adaptacji :)

Jeśli chodzi o zaplanowaną dachówkę - to w projekcie piszą cementowa lub ceramiczna.

Mam zamiar dziś po świątecznym leniuchowaniu wziąć się z poworotem ostro za organizację budowy więc będę często zaglądac i dzielić sie spostzreżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rowniez jestem jedna z wielu osob majaca problem

z wybraniem tego jedynego projektu.

Natalia bardzo mi sie podoba jednak brakuje mi

balkonu.Wiem ze przy parterowkach moze to glupio wygladac

ale w sumie nie jest ona az tak niska i moze bedzie mozna cos

wykombinowac.Jezeli zdecyduje sie na ten projekt na pewno

zmienie nieco ksztalt wykuszu i nad nim w dachu bedzie

szeroka lukarna (cos jak w domku Toli).Ogolnie uklad pomieszczen

mi odpowiada-zmienilabym tylko miejsce spizarki-od strony

sciany przy wiatrolapie,zlikwidowalabym wc aby powiekszysc

kotlownie (musze miec kotlownie na paliwo stale-myslicie

ze zmiesci sie tam piec i jeszcze wegiel i drzewo?nie jest

zbyt wasko?)Wejscie do kotlowni byloby poprzez garaz ale

od strony obecnego wc.

Mam pytanie do osb ktore zakupily juz ten projekt lub buduja

Natalie ile wynosi scianka kolankowa?

Widze ze duzo osob decyduje sie na podniesienie gory o 1-2

pustaki-czy w takim wypadku wydluzacie odpowiednio krokwie?

Boje sie ze jak podniose gore dom straci proporcje bez

przedluzenia okapow.

Chcialabym rowniez zmienic nachylenie dachu-moze ktos to robil?

i wydluzyc kalenice tak aby gora i strych byly bardziej

funkcionalne.

Jezeli chodzi o drobiazgi to podobaja mi sie wykonczenia

elewacji pokazane w pracowni dobre domy i moze na taki ksztalt

zmienilabym filary w Natali.

Nie wiem czy to wszystko bedzie do siebie pasowac-musze

porozmawiac jeszcze o tym z jakims architektem ale jak na razie

mam takie "wizje"

I jeszcze czy na dole w lazience miesci sie prysznic

czy tylko wanna?

Pozdrawiam wszystkich budujacych i czekam na relacje

z placu boju :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z balkonem wykombinowac na pewno można - inna sprawa czy to mam sens, ale skoro chcecie to na pewno sposób się znajdzie. Np. ci państwo od natalki w jabłonnej w pokoju górnym nad wykuszem jadalnianym maja zrobiona taka lukarnę z oknem. Wydaje mi się, że tam można by zrobić balkonik. Czyli de facto tam własnie gdzie piszesz. Ja projekt już mam i według mnie (a nie znam się na tym) na stropie jest takjakby tylko 1 pustak. Ale na stronie mozna chyba ściągnąć rysunek przekroju (albo poproś o przesłanie) to wtedy bedziesz widzieć. Widziałam natalke podniesioną o 2 pustaki i proporcjae ma jak najbardziej ok!!! A mi własnie zależało na domu niskim, takim przy ziemi i obawialam się tego, ale wygląda super!! Zmiana nachylenia dachu i wydłużenie kalenicy to juz powazna zmiana, kiedy myśmy rozmawiali z architeketemo ew. zmianach konstrukcji dachu na potrzeby zadaszenia taras (u nas taras będzie z boku domu - ten z tułu tez zostanie) to architekt powiedział, że wtedy to lepiej nowy projekt od podstaw zrobić niż przerabiac ten w tak znaczącym stopniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

Jezeli znajde taniego architekta to pewnie zrobie projket indywidualny na bazie Natalki.Tez zalezy mi na w miare niskim domu z dachem jakby parasolem-czyli niezbyt spiczasty i szerokie okapy na zewnatrz.Mysle ze przy adaptacji daloby sie to wykonac ale mam zamiar jeszcze pokombinowac cos z kotlownia bo jest za mala na opal staly wiec moze bardziej oplaca narysowac mi sie nowe rzuty.Pewnie dodajac lukarny w dachu uklad pomieszzcen na gorze moze ulec zmianie i mozna wygospodarowac jakies garderoby w skosach.

Mysle ze Natalka jest bardzo funkcjonalnie zaprojektowana-ma w sumie na dole 2 dodatkowe pokoje-przy stosunkowo nie wielkiej powierzchni.

Gratuluje zakupu projekciku i bede Was podgladac i sluchac waszych rad przy budowie-ja niestety wczesniej niz za rok nie wbije lopaty -chociaz kto wie?Bardzo bym chciala juz cos zaczac robic.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, z tymi szerokimi okapami to mi też się podoba, ale weź pod uwagę, że wtedy do pokoi dostaje się mniej światła. My na przykład planowaliśmy zadaszyć cały taras (który u nas będzie z boku domu) ale po rozmowie z architektem zdecydowaliśmy się jednak na częsciowe zadaszenie, właśnie po to by nie zacieniać za bardzo salonu.

No, ale tak ogólnie to chciałam wezwać wszystkich Natalkowców do większej aktywności na forum - my właśnie czynimy różne przygotowania do bodowy - pojawia się tysiąc różnych pytań a odpowiedzi brak..... Dlatego proponuję ogólną wymianę info nie tylko o samym domu ale o przygotowaniach do budowy!!!!

Ale wracając jeszcze do projektu - nasz się już adaptuje, w najbliższym czasie mamy dostać projekt zagospodarowania działki (żeby móc czynić kolejne kroki z przyłączem wody) a według słów architekta przed feriami zimowymi chce złożyć papiery o pozwolenie :) No cóż, zobaczymy, wierzę w niego, bo fajny gościu się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz projekt tez w adaptacji

Takie robimy zmiany- przekazane do architekta

ZMIANY W PROJEKCIE - NATALIA

 

1) zmiana nachylenia dachu min 37 stopni zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego

2) przesunięcie drzwi wejścowyh (tak , aby w wiatłołape szafa 60 cm)

3) standardowe okna, otwory okienne pod rolety, możliwość zmiany usytuowania

4) likwidacia okna w pomieszczeniu gospodarczym i garażu (za wąska dzia.lka -3-m do sąsiada

5) rezygnacja z okna w pomieszczeniu gospodarczym

6) zmiana w instalacji elektrycznej, gazowych,wodnych, co ( pod kolektor słoneczny, pompe ciepła)

7) wydłuzenie garażu o 0,5 m

8) zmiana rozmieszczenia i funkcji poszczególnych pomieszczeń

9) podwyższenie poddasza

10 ) od strony wiatłolapu bedzie mała spizarka

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danad, a kedy chcecie ruszać z budową??? i gdzie?? jkie przygotowania do bdowy czyniecie - czy kupujecie jakieś materiały już, z czego chcecie budować ściany??

Jeśli chodzi o nasz zmiany do projektu (odbicie lustrzane):

1. powiększenie łazienki dolnej o połowę pom. gospodarczego

2.dobudowanie niewelkiej garderoby na tarasie tylnym w rogu przy pokoju 9 (tam będzie nasza sypialnia)

3. likwidacja wykuszu

4. taras główny domu będzie nie z tyłu, ale z boku domu, będzie częściowo zadaszony (poprzez wyprowadzenie zadaszenia wykusza o 3 metry i podparcie go na słupach)

5. w kuchni niewielk spiżarka od strony ściany zewnętrznej

6. zmiana okien w salonie i kuchni

7.zmiana okrągłych kolumn na kwadratowe słupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie szkoda ze tak malo Natalkowcow udzielajacych sie na forum :( Mam nadzieje ze to tylko chwilowa "spiaczka" :D

Mamamatinka mysle ze przeniesienie tarasu to ciekawy pomysl-zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladalo to zadaszenie-moze jakies przykladowe foto?

Co do zaciemnienia pomieszzcen to mysle ze zwiekszenie dzrwi wyjsciowych na taras powinno rozwiazac sprawe.Oprocz ich powiekszenia przesunelabym je centralnie na srodek z otwieraniem od strony wukusza.jakos nie wyobrazam sobie otwartych drzwi zaslaniajacych kominek ewentualnie tv(bo mysle tez nad zmiana usytuowania kominka :D )Zreszta wychodzenie z kuchni na tars tez bedzie krotsze i mniej uciazliwe dla osob siedzacych akurat na sofach ( chce je dac centralnie na srodku)Myslalam tez na przeniesieniem kominka bardziej na srodek(tam gdzie laczy sie scianka salonu z holem) a w miejsce kominka dac pod katem tv.Mam tylko obawy czy kominek zbytnio nie zasloni tv -a o przeniesieniu mysle ze wzgledu mozliwosci podpatrywania obrazu rowniez z kuchni :D No i kwestia czy komin nie wyjdzie na kalenicy-duzo tych ale kurcze.

Danad mam do Ciebie pytanie -czy przy zmianie nachylenia dachu budynek zrobil sie wyzszy?Czy nadal ma 8.06 a np wydluzyla sie kalenica?Tak to sobie wyobrazam -sorki ale jestem zielona w tych sprawach.Mozesz mi podac cene takiej adaptacji?jezeli nie tutaj to prosze na priva :D

Ciagle dumam tez nad schodami-czy wy zostawiacie takie jak sa w projekcie?W Magnolii jest nieco inne rozwiazanie i zastanawiam sie czy nie bylyby lepsze.

Pozdrwiam i czekam z niecierpliwoscia na nowe wiesci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki tarasu i jego zadaszenia nie ma no bo o skąd :) właściwie to wszystko istnieje dopiero w głowie i na takim poglądowym rysunku elewacji. My mamy taki ksztal działki, ż etaras chcemy mieć z boku. cześciowo zadaszony. jak nauczę się wklejac zdjęcia to postaram się wkleić elewację z narysowanym tym wydłuzonym daszkiem nad wykuszem. No, ale nie jest to takie trudne do wyobrażenia sobie, bo jak popatrzysz na widok elewacji frontowej i wydłużysz daszek wykuszu o jakieś 3 cm (nie pamietam skali) to będziesz widzieć jak elewacja przednia będzie wyglądać z przodu. Wedlug mnie to dla nas korzystna zmiana elewacji (zostaje ona tak optycznie poszerzona), a to bardziej pasuje do naszej działki. U nas drzwi tarasowe bedą na środku ściany bocznej salonu a na ścianie od strony tylnego tarasu będzie duże okno. Własnie tez mi się podoba to że bedzie krótsza droga z kuchni na taras. Sofy też chce mieć takie że tak powiem "wolno stojące" a więc nie dosunięte do ścian. Co do kominka to przeniesienie go tak jakby na róg z holem nie jest gupim pomysłem, ale powiem ci szczerze, że funkcjonalnie to chyba aż tak wiele nie zmieni a moze sporo skomplikowac na górze itp. My tego nie ruszamy - chcemy zrobić kominek (nienarozny) zaraz obok przewodu kominowego a na pozostałym kawałku ściany bedzie właśnie telewizor.

Z tymi schodami z melodii - hmm, wydaje mi się, że sporej przebudowy by to wymagało. Zastanów sie czy ma to sens. Przekombinowywanie ze zmianami tez nie jest dobre, moze generowac różne problemy, na etapie wykonawstwa z których teraz nikt nie zdaje sobie sprawy. My schody zostawiamy, bo nasze założenie jest takie, że góra jest dla dzieci (no czasem tam bedziemy zachodzić na inspekcję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...