Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć,

długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

 

pozdrawiam

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć,

długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

 

pozdrawiam

iwona

 

to wszystko zalezy od bardzo wileu czynników takich jak, np: warunki gruntowe, materiał, rodzaj okien (plastikowe czy drewniane), zmiany w projekcie (praktycznie kazdy je robi), rodzaj dachówki, dach z deskowaniem czy z folią , region w jakim dom będzie stawiany (w zależnosci od regionu kształtują się ceny robocizny), rodzaj materiałów wykończeniowych itp, długo by tu wymieniać :wink:. To co drogie w tym projekcie to dach, firmy w okolicach Warszawy, z więźbą , deskowaniem, rynnami itp , za cały kompletny dach od podstaw z dachówką ceramiczną życzą sobie około 86-98 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

 

pozdrawiam

iwona

 

to wszystko zalezy od bardzo wileu czynników takich jak, np: warunki gruntowe, materiał, rodzaj okien (plastikowe czy drewniane), zmiany w projekcie (praktycznie kazdy je robi), rodzaj dachówki, dach z deskowaniem czy z folią , region w jakim dom będzie stawiany (w zależnosci od regionu kształtują się ceny robocizny), rodzaj materiałów wykończeniowych itp, długo by tu wymieniać :wink:. To co drogie w tym projekcie to dach, firmy w okolicach Warszawy, z więźbą , deskowaniem, rynnami itp , za cały kompletny dach od podstaw z dachówką ceramiczną życzą sobie około 86-98 tyś.

 

U mnie stan pod dach (do ściany kolankowej z kominami włącznie) wyniesie jakies 90-95tys. Na podłodze wylany chudziak. Ściany z Pth 25P+W, fundament lany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

 

iw

 

Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

 

iw

 

Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

 

pytanie czy to jest realne :) ale jeżeli tak - to mnie pocieszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

 

pytanie czy to jest realne :) ale jeżeli tak - to mnie pocieszyłeś.

 

Patrząc na to z mojego punktu widzenia. Wybudowanie SSZ chcialbym zakmnąc kwotą 220-230tys. Czyli na pozostałe rzeczy zostanie mi jakies 200tys. Wkładjąc w to sporo pracy własnej myslę że sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakładam 400 tyś, ale buduję dom jako parterowy + jeden wykończony pokój nad garażem (koncepcja nieco pozmieniana). Mam prosbę do budujacych Natalię z BK. Ile poszło bloczków na ściany? Madziorka podała ilość PTH 25 (dzięki). No i jeszcze pytanie do tych z Was, którzy powiększali salon kosztem podcienia nad tarasem, ale mają strop Teriva (jak w oryginale)-chodzi o podparcie słupem dachu w części salonowej, bo nie stanie on wtedy na ścianie konstrukcyjnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

 

iw

 

U mnie stan surowy zamknięty wyniesie około 250 - 260 tyś. Musisz doliczyć jeszcze raz tyle aby móc spokojnie się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas stan surowy zamknięty wyniósł 250 tys., mam na natalke zrobiony kosztorys dla do stanu deweloperskiego (czyli np. z podłogami wszedzie i malowaniem), kosztorys ten zakłada 480.000 ale byłrobiony na 1 kwartał 2007, mniej więcej porównuje sobie realizację z kosztorysem i wychodzi na to, że tam gdzi eudaj enam się zaoszczędzić na materiałach, kosztorys mocno niedoszacowuje robocizny (bo te ceny znacznie wzrosły). Myślę, że rozsądnie byłoby przyjąć że realną kwotą jest co najmniej 400.000. To wychodzi 2500 za metr kwadratowy użytkowej powierzchni (nie pamiętam już w sumie ile natalka ma dokładnie) a przeciez de fakto budujemy powierzchnie netto nie uzytkową. A więc wg mnie te 400 to minimum. ja liczę u nas na Śląsku, że do wprowadzenia a więc minimum wyposażenia ale jednak dół z podłogami, wszedzie drzwi, kuchnia, 2 dolne łazienki to tak z 450 nas kopnie jak nic albo raczej więcej (w tym: wiecej zbrojenia i stali bo szkody górnicze, na dachy cementowa dachówka braasa (kupiona po niewyobrażalnej cenie 16 zł za metr :))), okna drewniane dość drogie, brama garaż. droga, ociepelenie styropianem i tynk silikonowy, robicizna raczej z droższych(nie mamy czasu na pracę włąsna w szerszym zakresie), kocioł kondensacyjny, kominy leiere systemowe, no i pewnie jeszcze 1000 szczegółów mających wpływ na koszt całkowity). Mam nadzieję, ze da wam to jako takie rozeznanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja natalka stan pod dach 120 tyś.

 

przed rospoczęciem budowy trzeba liczyć się z kosztami samego projektu , adaptacji,projekty przyłączy wody prądu,mapki,wjazdy geodeci itp. ja na to wydałem jakieś 15tyś

 

dziś zaczołem rozglądać się za daszkiem ,byłem w 1 hurtowni i pytałem jaka różnica w cenie blacha a dachówka i okazało się że na ten czas tańsza jest dachówka :o jestem w szoku, bo byłem święcie przekonany że jest odwrotnie :lol:

 

więc tak, dachówka roben średzka falista czarno brązowa+te wszystkie dodatki typu gąsiory 4,3, taśmy, okna dachowe 9 szt uchylno obrt. roto (wolał bym velux ale są o 400zł droższe) rynny metalowe ruuki, jednym słowem wszystko na dach kwota 32 tyś a z blachą 34 tyś oczywiście bez wywiązki

 

jak to się ma do waszych cen i czy te połaciówki roto to jakaś dobra firma bo pan w hurtowni tak zachwalał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam połaciówki veluxy - na allegro kupowane w bardzo dobrej cenie, aż ze Szczecina na Śląsk jechały :)))

 

 

mamamatinka masz bardzo ładny dom ,zaraz widać że ekipa górali zgrana i doświadczona :lol:

 

 

bardzo ładnie się prezentuje ta cegiełka na stopie i kominach, cegła ręcznie formowana , to się fuguje czy na zaprawę i jaki koszt 1 szt. robocizna jak za klinkier ?

 

okno roto dachowe uchylno obrt. 1130 zł

takie samo veluxa 1400 ile płciłaś za swoje na alegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak jak Kakusek mieliśmy zamiar budować Natalię , ale udało mi się znaleźć wymarzoną parterówkę i z Natalią się pożegnaliśmy.Nie bez żalu bo to fajny domek i wszystko już w środku poustawiałam sobie :)

Klamka zapadła i wczoraj kupiliśmy nasz projekt - to "Przystań" ze Studia Atrium.

Czasem zajrzę tu do Was z sentymentu zobaczyć jak rozkwitają kolejne domy.

Trzymajcie się ciepło , niech Wam budowa lekką będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!!!

Mam zamiar rozpocząć budowę domu. Jednym z projektów, które mnie zainteresowały jest Natalia. Mam prośbę - czy ktos z Państwa z okolic Warszawy mógłby pokazać mi ten domek w realizacji? Będę wdzięczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!!!

Mam zamiar rozpocząć budowę domu. Jednym z projektów, które mnie zainteresowały jest Natalia. Mam prośbę - czy ktos z Państwa z okolic Warszawy mógłby pokazać mi ten domek w realizacji? Będę wdzięczny za kontakt.

 

zapraszam do mnie na budowę (Otwock), nasza Natalka ma juz wszystkie instalacje, wstawione okna a od wczoraj zadesowany i opapowany dach także wygląda już jak dom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...