Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanko do budujacych NATALKE - jak macie rozwiązaną sprawę kominów, u mnie dom będzie ogrzewany gazem i chciałabym aby był piec kondensacyjny, wiem, ze każdy komin to duży koszt - czy można sprawę rozwiązać za pomocą jednego komina ?? bardzo proszę o doradzenie

 

raczej nie , chyba że zastosujesz wentylację mechaniczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm odnosnie tych kominów to napiszcie czy Wy zostawiliscie to tak jak jest w projekcie czy jakias redukcja jest mozliwa - dodam, ze u mnie bedzie ogrzewania gazowe + kominek

pozdrawiam i czekam na odp

 

Jezeli masz kominek i piiec gazowy to i tak musisz mieć dwa kominy - komin przy kotłowni ma 6 "dziur' a komin kominkowy ma 2 dziury. Jeżeli robisz wentylację mechaniczną to komin w pokuju moze miec tylko jeden kanał a ten w kotłowni chyba tylko 3 (spalinowo/ powietrzny - do pieca , drugi do kanalizacji, trzeci wentylacyjny do garazu i kotłowni ). W standardzie natalii jest jeszcze komin kuchenny ale ja zastępuję go dachówką z kominkiem i jedną rurą spiro (do wyciągu) nie robíę odpowietrzenia do kanalizacji (instalator stwierdziłe ze nie trzeba). Pozostałe kominy zostawiłem tak jak były w projekcie (chociaż mam wentylację mechaniczną). Dodatkowo komin z kotłowni i schody przesunąłem bliżej garażu - teraz mam większą przestrzeń pomiędzy schodami a pokojami na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę do pytań odnośnie reku.

 

Ponieważ ze względu na wspomnianą sytuację kredytową prawdopodobnie nie wystarczy nam mamony na wykończenie poddasza, to powstaje pytanie czy można wyłączyć od działania reku poddasze.

 

Pytałam instalatora z rekuperatory.pl a on stwierdził , że nie jest to możliwe, bowiem reku jest dostosowany do odpowiedniej kubatury wymiany powietrza i jeśli pozakręcam anemostaty na poddaszu to prawdopodobnie będzie szumieć.

 

Równocześnie nie powinnam uruchamiać reku dopuki wszystkie "brudne " prace w całym domu nie zostaną wykonane. Jeśli uruchomie reku przed np zrobieniem gipsów to mogą zostać zatkane przewody i stracę gwarancję.

 

Jak wy rozwiązaliście ten problem?

 

Jaki reku wybraliście do Natalki?

 

Ja dostałam ofertę na 39k z wymiennikiem. Trochę dużo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crayo , mam parę pytań...jeśli można :wink:

 

- jaką masz centralę went.

- gdzie ją umieściłeś

- i jak masz poprowadzone kanały (szczególnie na poddasze) czy np. po ściance kolankowej bo nasza natalia jeszcze w fazie papierkowej , a chciał bym coś zaplanować

 

 

 

Centrala ComfoAir 500 BFB, będzie stała w garażu na ścianie vis'a vis bramy na środku czerpnia powietrza ze ściany przy wejściu do domu, wyrzutnia na przeciwległej ścianie. Na poddaszu główne kanały przebijają się do pralni i biegną przy ścianie łazinki pod dachem - tam zrobię sobie gustowny występ z oświetleniem (ja trochę pozmieniałem ścianki na poddaszu i mam dużą łazienkę z sauną a obok pralnię). Jak mi się uda to zamieszczę schemat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że rozwija sie wątek. Ja też planuję went mechaniczną (w tym roku tylko fundamenty). Nie wiem, czy zostawić jakieś przepusty na GWC, czy wogóle się w to nie bawić. Czy planowaliście połączenie reku z GWC?

 

Ja planowałem ale dodatkowe 10k za GWC trochę mnie ostudziło - jak kiedyś będę miał wolne środki to dokupię ARTIC'a - taki klimatyzator nakładany na reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

 

Moje zdanie - podziel to przez trzy i bedziesz miala fajna cene.

Ta jest z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

 

W Poznaniu jest to standardowa cena... a nawet ciut więcej... (oczywiście za dobrą i sprawdzoną firmę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

 

W Poznaniu jest to standardowa cena... a nawet ciut więcej... (oczywiście za dobrą i sprawdzoną firmę )

 

 

100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści

ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...