Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

franzkru czym będziesz krył dach?

widzę że mnie gonisz :lol: dawaj dawaj bo zima tuż tuż...

 

Właśnie jakas godzine temu przywieźli dachówkę :)

Kryje dachówką Roben falista plus w kolorze miedzianym. W poniedziałek zaczynają układać.

 

Mam do was pytanie. Czy deske do ktorej jest przykrecona rynna okladaliscie blachą ? Czy zostawiliscie ja tylko porzadnie zaimpregnowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

franzkru czym będziesz krył dach?

widzę że mnie gonisz :lol: dawaj dawaj bo zima tuż tuż...

 

Właśnie jakas godzine temu przywieźli dachówkę :)

Kryje dachówką Roben falista plus w kolorze miedzianym. W poniedziałek zaczynają układać.

 

Mam do was pytanie. Czy deske do ktorej jest przykrecona rynna okladaliscie blachą ? Czy zostawiliscie ja tylko porzadnie zaimpregnowana ?

 

ja też kryje robenem plus ,torelancja w rozstawie łat to tylko dwa minimetry i nie może być inaczej bo dachówka w zamki nie wejdzie :lol:

zamówiłeś już okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę - wczoraj elektrycy skończyli instalacje podtynkowe (elektryka, TV, SAT, komp, alarm, telefon, domofon), zalożyłem odkurzacz centralny, wczoraj też wymnienili mi uszkodzone okna (2 ramy), ekipa od reku zakończyła rozkładanie instalacji. W przyszłym tygodniu wchodzą tynkarze i dekarze. A 15.11 wchodzi instalator co, woda, kanaliza, gaz. Jak dobrze pójdzie to na styczeń zamawiam karton-gips a w lutym płytki i parkiety. Jeszcze w tym roku planuje docieplić natalkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kryje robenem plus ,torelancja w rozstawie łat to tylko dwa minimetry i nie może być inaczej bo dachówka w zamki nie wejdzie :lol:

zamówiłeś już okna?

 

U mnie już połowa położona.

Dużo miałeś odpadków ?

 

u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

przyjechało 12 palet dachówki + gąsiory, trujniki i dachowiec powiedział że starczy na styk(wyliczali z projektu)

montujesz drabinki śniegowe, stopień kominiarski czy dach. antenową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

przyjechało 12 palet dachówki + gąsiory, trujniki i dachowiec powiedział że starczy na styk(wyliczali z projektu)

montujesz drabinki śniegowe, stopień kominiarski czy dach. antenową ?

 

Drabinek sniegowych nie bo tutaj snieg nie za czesto pada do tego kat nachylenia dachu jest na tyle nieduzy ze nie bylo by z tym problemu.

Zrezygnowalismy z komina w kuchni (bedzie tylko taki wentylacyjny) i przy pozostalych dwu beda stopnie kominiarskie. Natomiast o dachowce antenowej narazie nie mysle bo nie wiem gdzie bedzie antena a wyjecie i wlozenie antenowej pozniej nie bedzie raczej problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

 

U mnie jest narazie taki bur..l na działce że zaczynam się zastanawiac kiedy ja to wszystko posprzatam. Ekipe mam fajna tylko ze troche balaganiarską. W środku niby pozamiatane i w miarę czysto ale za to na zewnątrz.. masakra jakas :)

Dobrze ze przyszly tydzien mam wolne to sobie posprzatam troche. I pozbede sie niepotrzebnych odpadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

 

U mnie jest narazie taki bur..l na działce że zaczynam się zastanawiac kiedy ja to wszystko posprzatam. Ekipe mam fajna tylko ze troche balaganiarską. W środku niby pozamiatane i w miarę czysto ale za to na zewnątrz.. masakra jakas :)

Dobrze ze przyszly tydzien mam wolne to sobie posprzatam troche. I pozbede sie niepotrzebnych odpadkow.

 

ja zrobię tak,jak już skończą układanie dachówki i ocieplenia to zamawiam kontener i wywiozę te wszystkie ścinki dechy itp. na wysypisko :lol:

 

jaką planujecie albo jaką już macie podbitkę ,drewno ,pcv czy blacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Zakupiłem projekt Natalii i zamierzam się budować na wiosnę.

Jestem jeszcze przez PNB.

 

Zrobiłem trochę zmian w projekcie:

1. Wydłużenie garażu o 60 cm.

2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.

3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym (mam ogród z boku) - będę miał taras w kształcie litery L.

4. Lukarnia nad wykuszem.

5. Podwyższenie ścianki kolankowej o 1 maxa.

6. Na dole połączyłem dwa dodatkowe pokoje i łazienkę. W pierwszym przejściowym (11,5m2 ) będzie gabinet - dalej będzie się przechodziło do sypialni (16m2) połączonej z łazienką. Nie będzie wejścia do łazienki z korytarza.

 

Prośba do Koleżanek i Kolegów:

- napiszcie co sądzicie o tych zmianach -(szczególnie dwóch pierwszych).

- jaką bramę garażową wstawiacie - czy 4,5m tak jak w projekcie, czy też ktoś instalował 4,75m

- mam ekipę, która wyceniła robociznę murarki (bez więźby) na 35 tys. PLN - czy waszym zdaniem to dużo ? (na marginesie miałem również wycenę za 54 tys. ale nie wziąłem jej poważnie).

 

Po tych zmianach architekt przliczył mi metraż użytkowy na 198 m2 a kubaturę na ponad 1200m3. Muszę to jeszcze raz przeliczyć bo coś mi wychodzi za dużo (trochę się zaczynam bać tego metrażu).

Czy ktoś z was - po wybudowaniu - uznał. że dom jest po prostu za duży??

 

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Zakupiłem projekt Natalii i zamierzam się budować na wiosnę.

Jestem jeszcze przez PNB.

 

Zrobiłem trochę zmian w projekcie:

1. Wydłużenie garażu o 60 cm.

2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.

3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym (mam ogród z boku) - będę miał taras w kształcie litery L.

4. Lukarnia nad wykuszem.

5. Podwyższenie ścianki kolankowej o 1 maxa.

6. Na dole połączyłem dwa dodatkowe pokoje i łazienkę. W pierwszym przejściowym (11,5m2 ) będzie gabinet - dalej będzie się przechodziło do sypialni (16m2) połączonej z łazienką. Nie będzie wejścia do łazienki z korytarza.

 

Prośba do Koleżanek i Kolegów:

- napiszcie co sądzicie o tych zmianach -(szczególnie dwóch pierwszych).

- jaką bramę garażową wstawiacie - czy 4,5m tak jak w projekcie, czy też ktoś instalował 4,75m

- mam ekipę, która wyceniła robociznę murarki (bez więźby) na 35 tys. PLN - czy waszym zdaniem to dużo ? (na marginesie miałem również wycenę za 54 tys. ale nie wziąłem jej poważnie).

 

Po tych zmianach architekt przliczył mi metraż użytkowy na 198 m2 a kubaturę na ponad 1200m3. Muszę to jeszcze raz przeliczyć bo coś mi wychodzi za dużo (trochę się zaczynam bać tego metrażu).

Czy ktoś z was - po wybudowaniu - uznał. że dom jest po prostu za duży??

 

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.

Pozdrawiam

 

Mi nie podoba sie punkt 6. W tym momencie tak mam i nie jest to dobre rozwiazanie. Chociazby z tego wzgledu ze w momencie gdy inna osoba spi w sypialni ty tluczesz sie w lazience zaraz za drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę zmian w projekcie:

1. Wydłużenie garażu o 60 cm.

2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.

3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym

 

Ja zrobiłem to samo, tyle, że salon powiększyłem o 1m, poza tym mnóstwo innych zmian (również ściany konstrukcyjne). Na dole powierzchnia z garażem to chyba 150 mkw. Moje zmiany były bardzo przemyślane (przynajmniej tak uważam). Co planujesz nad tym prostokątnym wykuszem, obniżasz dach? chyba nie wyglada to dobrze.

Ścianę kolankową podnoszę (maskując to z zewnątrz) może nawet o dwie cegły. Zamieszkamy na dole + pokój dla gości nad garażem( tam doprojektowałem trójkątną lukarnę) w przyszłości góra będzie odrębnym mieszkaniem z niezależnym wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przerobiłem projekt i mam lukarnię nad wykuszem. Ale odkręcam to i rezygnuję z lukarni - tak więc zakończę wykusz podobnie jak w projekcie.

Uznałem - szkoda, że już po przeróbce:) , że Natalia ładniej wygląda bez lukarni - ponadto nie potrzebuję tylu metrów.

 

Co do pomieszczeń:

Obecnie mam 2-poziomowe mieszkanie w bloku w następującym układzie.

1 poziom - salon, kuchnia, sypialnia, gabinet, łazienka,

2 poziom - 2 sypialnie dla dzieciaków, łazienka,garderoba.

 

Taki układ odpowiada mi najlepiej, dlatego właśnie szukałem domu z sypialnią i gabinetem na dole. Nie odpowiada mi bieganie po schodach.

My będziemy na dole, dzieciaki na górze i zostanie jeszcze dodatkowy pokój dla gości + strych nad garażem.

 

Rozumiem, że ukryjesz podniesienie ścianki kolankowej wydłużonym okapem. Ile będzie wynosił u Ciebie okap? O ile pamiętam w projekcie jest 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...