Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści

ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:

Na początku myślałem, że chodzi o po prostu koszt domu w stanie surowym :) a tu sama robocizna. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści

ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:

Na początku myślałem, że chodzi o po prostu koszt domu w stanie surowym :) a tu sama robocizna. :lol:

 

Co zrobić dobrzy fachowcy nie są tani... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ile wyszło Wam materiału (cegieł) na ściany nośne na cały dom?

My chcemy budować z czegoś w rodzaju porothermu o wymiarach 250x373x238 mm

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083059788380.jpg

 

 

Liczymy ale coś nam duże wielkości wychodzą - ok. 2700 szt.

 

Policz ile masz mb scian * wysokość * 10.8(tyle wychodzi szt na m2).

U mnie wyszło jakies 2400szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ile wyszło Wam materiału (cegieł) na ściany nośne na cały dom?

My chcemy budować z czegoś w rodzaju porothermu o wymiarach 250x373x238 mm

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083059788380.jpg

 

 

Liczymy ale coś nam duże wielkości wychodzą - ok. 2700 szt.

 

Ja budowałem z poromuru (Jopek) - wyszło 2200 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz ile masz mb scian * wysokość * 10.8(tyle wychodzi szt na m2).

U mnie wyszło jakies 2400szt.

 

Budowałem z Porothermu 25P+W Wienerbergera. Chociaz nie moge powiedziec ze sa one super mega jakosci. Kilka bylo pokruszonych (wiem kwestia transportu). Czesc przypalona. A kilka sie troche rozjechalo przed wypaleniem.

 

Calosc oceniam na 8 (10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam

Bardzo dawno mnie tu nie było. Mój, nasz dom już stoi, trwało to 2 lata,było bardzo cięzko.... Jest prawie skończony. I powiem tak, dla nas jest duży i naprawdę nie widzę potrzeby jakiejkolwiek powiększania go czy przerabiania. Papier przyjmie wszystko, to prawda, ale gorzej jest później w realu. No i można zatracić w tym wszystkim pierwotny wygląd. To co można by naprawdę poprawić to więźba (nie jest idealnie zaprojektowana) i zwiększyć ilość okien na poddaszu, gdyż jest po prostu ciemno. Poza tym koszty budowy.... wykończenia tego domu, pomimo zniżek, znajomych wykonawców są duuuże :o .Wsysa każdą gotówkę!! Znalazłam ostatnio dużo fajniejszy projekt od Natali, firmy Murator nazwa Faworyt zarówno wariant I, II. Może warto się nad nim zastanowić. Ja generalnie wybrałabym teraz właśnie ten, lecz niestety z doróbką jeszcze jednego pokoju na parterze. Wszystko przed nami....Podobno to 3 dom jest dla siebie. Pierwszy dla wroga, drugi na sprzedaż.... :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam

Bardzo dawno mnie tu nie było. Mój, nasz dom już stoi, trwało to 2 lata,było bardzo cięzko.... Jest prawie skończony. I powiem tak, dla nas jest duży i naprawdę nie widzę potrzeby jakiejkolwiek powiększania go czy przerabiania. Papier przyjmie wszystko, to prawda, ale gorzej jest później w realu. No i można zatracić w tym wszystkim pierwotny wygląd. To co można by naprawdę poprawić to więźba (nie jest idealnie zaprojektowana) i zwiększyć ilość okien na poddaszu, gdyż jest po prostu ciemno. Poza tym koszty budowy.... wykończenia tego domu, pomimo zniżek, znajomych wykonawców są duuuże :o .Wsysa każdą gotówkę!! Znalazłam ostatnio dużo fajniejszy projekt od Natali, firmy Murator nazwa Faworyt zarówno wariant I, II. Może warto się nad nim zastanowić. Ja generalnie wybrałabym teraz właśnie ten, lecz niestety z doróbką jeszcze jednego pokoju na parterze. Wszystko przed nami....Podobno to 3 dom jest dla siebie. Pierwszy dla wroga, drugi na sprzedaż.... :wink: :wink:

 

Witaj Jola:), jestem na eatpie wykończeń, z zewnątrz Natalke mamy juz wykończoną, w środku kładziemy gres a za miesiąc będziemy miec w całości kuchnie i obłożone schody, w lutym mamy zamiar zamieszkać :wink: .

To prawda dom ten pochłania duuużo kasy, nie zgodzę sie tylko z ilością okien, może masz źle ustawiony dom względem stron świata tzn. większość okien połaciowych od strony północnej :wink: ?, u mnie na górze jest naprawdę widno a nie zmieniałam ilości okien :wink: . Co do wielkości domu to jest naprawdę duuuzy :wink: . Więźbę mieliśmy całkowicie zmienianą bo ta w projekcie zawiera mase błędów. Żałuje że zrobiłam betonowane schody, uważam że koszty sa duże i nie jest to opłacalne, samo obłozenie ich kosztuje tyle co drewniane robione od nowa ( za obłozenie i barierki najmniejsza wycena jaką dostałam to 15 tyś :o , wykonawca z pod Piły ) a do tego koszt ich zbrojenia i betonu był naprawdę spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno się nie odzywaliśmy, nasza pierwsza wbita łopata (czy łyżka koparki) miała mieć miejsce na jesień ale życie jak zawsze ma dla nas swój harmonogram zajęć, także plany się troszkę pozmieniały ale odzywam się na forum ponieważ jest progres i mamy zaplanowane kolejne etapy,

na dzień dzisiejszy mamy wg kolejności:

- pozowlenie na budowę; - etap przeprowadzony szybko i sprawnie, historie z kręgu, iż na pozowlenie trzeba czekać i czekać okazały się fikcją :)

- oczyszczoną działkę przygotowaną pod budowę (na działce było trochę starych fundamentów oraz kilkanaście drzew do wycinki poza tym okazało się że pod ładnymi krzaczorami które rosły na działce jakieś 30 lat temu był parking i ostał się pod trawskiem betonu co nie miara, także jak na początku usłyszałem że będzie tego do wywiezienia z 20 wywrotek skończyło się na 60 ale kto by liczył :(, ten etap nie był za fajny,

- jesteśmy na etapie przyłączy;

- mamy umówioną sprawdzoną ponoć solidną ekipę na marzec/kwiecień;

 

także pewnie wraz z małżonką włączymy się czynnie w byt na forum natalki, dziękujemy serdecznie również Mamamatince za oprowadzenie nas po swojej natalce (jeszcze w stanie surowym zamkniętym), przepraszamy że tak późno i gratulujemy kolejnego potomka ;) POZDROWIENIA

 

jeśli jest ktoś na podobnym etapie co my lub chce się podzielić uwagami bądź radami (za które jesteśmy z góry wdzięczi) zapraszam na prv: [email protected]

sąsiadów czyli woj. opolskie/dolnośląskie również z chęcią odwiedzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no faktycznie, cisza jak makiem zasiał... czyżby zimowy zastój?????? albo już wszyscy świętują???

mąż mój wtachał dzisiaj 40 paczek paneli i jutro panowie zaczynają montować podłogi :))))) nareszcie :)

sanowi_, my budowaliśmy z betonu komórkowego ale dwuwartwowo, także ja akurat ci nie pomogę, ale pozdrawiam i przełamuję ciszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja przełamuje ciszę;), u nas właśnie kładą gres i robią na dole karton gipsy, w salonie i kuchni gres mamy juz połozony, w wc mamy glazurę. Góra już ocieplona i zabudowana karton gipsami:), przed domem chłopaki dzielnie walczą z klinkierem mam nadzieje że pogoda będzie sprzyjać i dadzą radę ułożyć go do końca. Wczoraj z małżem kupiliśmy całą ceramikę do naszej Natalki(kibelki, bidety, wannę, baterie, panel prysznicowy), kurcze ta wykończeniówka strasznie wykańcza nas finansowo (normalnie jak nie masz 5000 tys to nie wchodź do hurtowni :evil: )

 

ps- nasza Natalka jest z porothermu, jak masz jakieś pytania to smiało pisz na PW albo na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę... Skończyłem dach. Ułożyłem instalacje CO, kanaliza, woda. Wczoraj skończyli wylewać posadzki. W poniedziałek zakrywam dziury na poddaszu i zaczynam docieplać i dodatkowo zamawiam nagrzewnicę i osuszacz - tak żeby w lutym można było rozpocząć dalsze wykończenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jesteśmy z małżowinką zdecydowani na budowanie Natalki z porothermu wstępnie zdecydowaliśmy się na poro 30 jednak zastanawiam się nad 38 ilość pustaków na mkw taka sama, cena obecnie to różnica jakieś 0,80zł na pustaku a ściana solidna wtedy zamiast styro 15 mogę dać 12 albo 10 co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...