Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

franzkru jaka dachowka kryles swoj domek?Interesuje mnie ile "obecnie" wychodzi cena dachowki wraz z akcesoriami na cala Natalke oraz cena robocizny.Bede wdzieczna za kazda odpowiedz :D

 

Ceny dokładnej ci nie napisze bo mogły mi gdzieś jakieś kwitki uciec.

Kryłem dachówką Roben Miedziana Falista Plus.

Więżba: 12600zł (za późno się zorientowałem że krokwie są ciut za grube i bylo tego więcej o jkies 2-3m3 niż powinno)

Pokrycie dachowe: 19181zł (nie robiłem deskowania tylko folie)

Rynny kaczmarek: 2400zł

Obróbki blacharskie: 1700zł

Kominy: 2000zł (kamień jeszcze nie połozony)

Robocizna: 14000zł

Dodatki: 1000zł (gwożdzie uchwyty itd.)

Czyli razem wyszło: 52881zł

 

Czy dużo czy mało tego nie wiem.

Podzielcie sie wiedzą ile wy placiliscie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli robocizna dachu wyszła ok.52 zł/mkw,wydaje mi się, że to bardzo dobra cena no i kominy jakieś tanie Ci wyszły. jakie to kominy i ile ich budowałeś?

 

Robocizna wyszla mi 42zł/m2 - u mnie jest ~335m2 dachu. Przez to ze mam zadaszony taras który ma 25m2. I troszke poprzesuwany dom w stosunku do oryginału.

Natomiast jeśli chodzi o kominy to napisałem ile zapłaciłem za kamień + cegłę. A kamień narazie lezy w garazu i czeka az go ktos przyklei. Wiec cena całości ciut wzrośnie.

 

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SR3nVITqT5I/AAAAAAAADAU/yUXjokhM49U/s640/PB110029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franzkru dzieki :) Bardzo tanio miales policzona robocizne az jestem w szoku.Nam za 2 spadowy dach powiedzieli 50 zl za metr.Czy twoi dekarze sa godni polecenia?Moze skorzystalabym z ich uslug :)

Ogolnie domek wyglada bardzio zgrabnie i widze (choc troszke jest to zasloniete) ze bedziesz mial piekne przeszklenie z boku domu (tez mi sie takie marzy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franzkru dzieki :) Bardzo tanio miales policzona robocizne az jestem w szoku.Nam za 2 spadowy dach powiedzieli 50 zl za metr.Czy twoi dekarze sa godni polecenia?Moze skorzystalabym z ich uslug :)

Ogolnie domek wyglada bardzio zgrabnie i widze (choc troszke jest to zasloniete) ze bedziesz mial piekne przeszklenie z boku domu (tez mi sie takie marzy :D )

 

Ekipa która mi robiła dach budowała całośc od fundamentów. Nie mam do nich żadnych poważnych zastrzeżeń. Sa lokalną ekipą więc nigdzie dalej ich nie wyciągniesz.

 

Troche im zeszło na robieniu tego dachu (bodajże 3tygodnie - 3osoby). Zajechali przy tym 2 szlifierki kątowe bo dachówka twarda.. :)

 

widok na taras wygląda tak:

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SR3nF-VebrI/AAAAAAAAC_0/_h8mVBLpMew/s640/PB110021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobna ekipe do murow i osobno szukam do dachu-pewnie dlatego cena wychodzi wieksza (kazdy chce zarobic :D )Faktycznie pisales mi kiedys o tej swojej ekipie-zobacze w lecie co uda mi sie wytargowac na miejscu i najwyzej bede "blagac" twoich :wink:

Wiem ze kiedys wysylales mi chyba nawet pliki swojego domku ale mialam wirusa i potracilam czesc swoich zbiorow dlatego jeszcze raz zapytam :oops: -jak masz usytuowany kominek?Przenosiles go miedzy kuchnie i salon czy zostawiles go nadal na scianie z tv?Wogole widze ze masz podobna dzialke do mojej czyli caly ogrod jest z boku domu :D U mnie jest to czesc poludniowa ale niestety wjazd na dzialke jest od zachodu a wolalabym miec popoludniami to sloneczko na tylach domku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam natalkowiczów :)

jesteśmy z Polkowic(woj.dolnośląskie) i w zasadzie jesteśmy juz zdecydowani na projekt Natalia z mg projekt ale chcielibyśmy zobaczyć go na żywo.

Widziałam,że Natalka bucuje się we Wrocławiu,Poznaniu i woj.lubelskim,to w sumie niedaleko i jesli nie mielibyście nic przeciwko temu to chcielibyśmy zobaczyć domek w realu.

Będę bardzo wdzięczna za kontakt.

mój mail [email protected]

tel.0505571285

 

Mam nadzieję,że już niedługo dołączymy do Waszego grona i rozpoczniemy budowę tego ślicznego domku.Przejrzałam wszystkie wątki ,pamiętniki natalkowe i jestem zachwycona,projekt jest dla nas idealny.

 

pozdrawiam serdecznie

Gosia z Polkowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,coś tu cicho,pewnie dlatego że zima i budowy stoją,ale wiosna tuż tuż...

Kolego z Poznania ,wybieramy sie do Ciebie ale rozchorował nam się młodszy bąbel i jestem uziemiona w domu bo mlody na zastrzykach,ehhh

 

ale do rzeczy, w końcu zamówilismy projekt!!!HURRA!

Kupiłam w pracowni mgprojekt a teraz widzę że w "własny dom" ten sam stówkę taniej,hmmm,o sso chodzi???

 

Zmiany które będę chciała nanieść to :

- podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak

- usunięcie słupa z kuchni

- przedłuzenie salonu o metr kosztem podcienia

- powiększenie okna w salonie

- w kuchni od strony sieni chcę zrobić spizarkę wiec okno trzeba troszkę przesunąc

-mały kibelek na dole usuwamy

-zastanawiam się nad przedłuzeniem łazienki kosztem kotłowni,którą przesune w stronę gdzie był mały wc

-kominek bedziemy przesuwac ,nie chce go w rogu,jakos tego nie widze

-drzwi w garazu

-u góry jeszcze nie wiem,plan w glowie mam ale jak wylejemy strop to dopiero zobaczymy jak to mniej wiecej wygląda i dopiero rozplanujemy gdzie ścianki i co gdzie jak

 

 

mam nadzieję,że uda nam sie szybko załatwić papiery i ruszymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?

 

ja poszerzałem - zobacz na mój plan wentylacji który zamieszczałem na forum - tam masz dokładnie rozrysowane "co i jak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?

 

 

 

ja poszeżyłem z 1.5 m kosztem suszarni teraz z łazienki zrobił się taki ala pokój kąpielowy :D a pralnia i tak jest całkiem spora wejście z rogu bez drzwi jest super

co do słupów to można je usunąć ja tak zrobiłem, cieśla oparł na ściankach działowych kilka mniejszych i jest ok daj adres to prześlę foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew w sprawei lazienki-jeden dylemat mniej :D

Poprosze o fotki na adres:

[email protected]

Mam jeszcze problem z tarasem.Mam dzialke jak mamamatinka czy renia i arek-czyli prostokat dluzszym bokiem przylegajacy do drogi .Zywcem prosiloby sie przeniesc taras na bok Natalki ale wtedy musialabym zrezygnowac z wykuszu :( Gryze juz temat kilka dni i nie wiem co robic.Na pewno wydluze salon kosztem podcienia (calosc lub 120 cm) .Jakie macie odleglosci z tarasu do granicy dzialki?Jezeli pozostawie taras z tylu zostanie mi tam tylko ok 8 metrwo do siatki i nie wiem czy nie jest to zbyt malo zwlaszcza ze z tamtej strony jest wschod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jesteśmy z Bydgoszczy.Projekt zakupiony, właśnie kończymy adaptację.

Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

-ściany z jednowarstwowej na dwu

-podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak

To by było na tyle, reszta nam odpowiada .

Mam serdeczną prośbę.Czy ktoś z miłych natalkowców mógłby nam pokazać domek w realu. Wiem ,że w kujawsko -pomorskim takowy domek już stoi a 22 lutego na tydzień wybieramy się z rodzinką na południe Polski to możemy zawitać do kogoś z tamtych stron. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drinkpol znalazlam twoj album ze zdjeciami :) Bardzo ladny Ci domek powstaje.Ja tez mysle nad ociepleniem grubosci 15 cm ale wszyscy mi mowia ze 12 w zupelnosci wystarcza.Napisz co Ciebie sklonilo do dania 15 cm styro i czy drugi raz dalbys tyle samo?(nie wyglada to zbyt grubo?)

Zastanawia mnie Twoja wizualizacja salonu a szczegolnie kominka.Widze ze wydluzyles salon o podcien a komin zostal (chyba?) w starym miejscu.Ile masz miejsca (dlugosc sciany) na oba te sprzety i ile sciany pozostanie Ci za kominkiem ?(patrzac od strony kuchni)Przyjmuje ze kominek bedziesz stawail nie OBOK przewodu kominowego a PRZED nim :D

A i ostanie pytanko:jaka masz odleglosc od konca tarasu (lub sciany budynku) do konca dzialki?Z fotek wyglada ze z przodu jestes bardzo daleko odsuniety od drogi i rowniez kawalek dzialki od strony wykusza jest dosc sporawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiago, jeśli będziecie w woj. śląskim to zapraszamy do naszego domu (już na wykończeniu), chyba że będzie to akurat wtedy kiedy mój mąż będzie w Austrii, wtedy niestety z dwójką dzieci mogę nie dać rady, ale jakby coś pisz na priv.

 

kakusku, łazienkę górną koniecznie powiększ - ja bardzo żałuję że tego nie zrobiliśmy ale nie wpadliśmy na to w ogóle.

co do słupów w pokojach górnych - sorki miałam zrobić dla ciebie zdjęcia, u nas na razie one stoją (to mają być pokoje dzieci) i zobaczymy co z nimi zrobimy (czy np. przeszlifujemy i pomalujemy) czy zabudujemy jako szafy albo regały (ja mam taki koncept - szafa z przodu, a regał z boku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...