Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kakusku, nie załamuj się. podstawą w budowaniu jest pewna dawka luzu. myślę, że jeśli kierownik tak mówi to może nie jest to głupie. Nasz architekt też na początku tak mówił, że jeśli sporo zmian to nie mamy co kupować projektu tylko on nam narysuje podobny, bo dla niego kreślenie na gotowym projekcie to gorsza robota niż narysowanie nowego. U nas takie rozwiązanie byłoby nawet tańsze niż zakup projektu ale jakoś też bylismy już tak zmęczenie szukaniem że chcieliśmy projekt gotowy i on po prostu do wielu rysunków w projekcie doklejał nowe rysunki ze zmianami a nie kreślił na starych.

 

trzymaj się! będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crayo dzieki za fotki (bo to chyba od Ciebie :oops:

Kurcze jakie ładne te Natalki :D Mam dzis podly humor bo moj kierownik stwierdzil ze zmiany ktore chce dokonac nie nadaja sie pod adaptacje tylko trezba rysowac projekt od podstaw.Mam juz tego wszystkiego dosc i chyba przestane myslec o budowie domu buuuuuuu

 

Ode mnie :). Nie załamuj się moje zmiany - te, które widzisz na zeskanowanych planach kosztowały 5000 pln - najwięcej przesunięcie schodów i przeniesienie słupa w łazience na poddaszu. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zleciłem tylko tych dwóch modyfikacji na projekcie - resztę mógł zrobić kierownik w trakcie budowy - cóż człowiek uczy się własnych błędach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pójdzie to późną wiosną zaczniemy budowę. dałam do wyceny stan surowy otwarty + dach bez ostatecznego pokrycia dachówką, firma wyliczyła mi:

materiały 101.000

robocizna 42.000

sprzęt 26.000

obsługa geodezyjna 1.700

 

łącznie 170.700

 

nie mam jeszcze rozeznania w cenach ale wydaje mi się, że jest to drogo, biorąc pod uwagę obecne czasy. proszę o komentarze osób, które znają obecne wyceny.

 

ile około muszę dołożyć, żeby zamknąć (stolarka, dachówka+robocizna)?

 

iw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo 167tys za SSO. Razem z robocizną.

Dach bez deskowania, przykryty dachowką Robert Falista Plus.

Ściany z Porothermu 25.

 

Okna + rolety ze sterowaniem elektrycznym (RTS) + 19tys.

Brama garazowa (5x2,20m) - 6400

Drzwi jeszcze nie wiem bo nie kupowałem.

 

Chyba juz o to pytałem ale zapytam jeszcze raz.

Ile placiliscie za elektryke, co, wod-kan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Natalkowiczów.

Sledż to forum od jakiegoś czasu i już maiłam wybrany projekt domu - było to Retro z krajobrazów ale ostatnio właśnie na wontku retrowiczów trafiłam na Natalkę. Są to barzdo podobne projekty tylke tylko że ja w retro chciałam robić pewne zmiany tz:.

- wykusz w jadalini

- i wydłużenie garażu aby tam zrobić kotłownie

Al widzę że Natalka właśnie takie zmiany o które mi chodziło posiada w pierwotnym projekcie i mocno zastanawiam sie nad zmianą retro na Natalkę.

 

Na razie jestem na etapie konczenia wtórnika i badań geologicznych wiec jeszcze mogę zmienić projekt. Proszę powiedzcie ile wynósł Was stan surowy zmkniety tego domku bo bardzo mi sie on podoba ale nie wiem czy w budowie nie jest droższy niż Retro. I jeśli można to proszę o zdjecia Natalki w realu na emaila [email protected]. A moze ktoś buduje Natalkę w pobliżu, ja jestem ze Szczecina.

Proszę pomóżcie podjąc decyzję . Pozdrowienia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które usunęły słup w kuchni. Nie bylo z tym problemu? wzmocniliście strop w tym miejscu?

My mieszkamy na obszarze szkód górniczych ,trzęsienia ziemii itd ale po to właśnie robi się fest fundamenty,a tu babka w biurze projektowym mówi żebym się przyzwyczajała do słupa bo nie da się z tym nic zrobić.Kochani pomózcie bo ja z tym słupem to Natalki nie chcę, burzy mi całą koncepcje kuchni :evil:

drugi problem to to że od 1 stycznia weszła jakas ustawa ze potrzebna jest charakterystyka energetyczna do audytu energetycznego,jesli pracownia da to ki a jak nie to 1500zł ,zaczynają się schody,już mi się chce płakać.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które usunęły słup w kuchni. Nie bylo z tym problemu? wzmocniliście strop w tym miejscu?

My mieszkamy na obszarze szkód górniczych ,trzęsienia ziemii itd ale po to właśnie robi się fest fundamenty,a tu babka w biurze projektowym mówi żebym się przyzwyczajała do słupa bo nie da się z tym nic zrobić.Kochani pomózcie bo ja z tym słupem to Natalki nie chcę, burzy mi całą koncepcje kuchni :evil:

drugi problem to to że od 1 stycznia weszła jakas ustawa ze potrzebna jest charakterystyka energetyczna do audytu energetycznego,jesli pracownia da to ki a jak nie to 1500zł ,zaczynają się schody,już mi się chce płakać.... :(

 

Ja nie mam słupa w kuchni. Musielismy dać większe zbrojenie do belki i na tym sie skonczylo. Strop w salonie jest wiekszy i jakos slupa nie potrzebuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano własnie, a babka która będzie robiła adaptację nieugięta no :(

 

powiedzcie mi jeszcze czy do mg projekt pisaliscie o wszystkich zmianach które chcecie zrobić czy niektóre to już ustalaliście tylko w trakcie budowy?

ja chcę np drzwi w garażu,przedłużyć łazienke kosztem kotłowni?

zabieram się do napisania do mg projekt ale nie umiem im tego technicznie ubrać w slowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru,a strop masz lany czy terrive? ma to znaczenie przy tym slupie?

my raczej lany byśmy robili

i czy o zlikwidowanie tego słupa pisales zgode do pracowni mg projekt?

 

no stane na głowie ale ten slup wypierdziele ,no!!!! :evil: :D

 

 

Strop mam lany. Projekt mój jest zrobiony na podstawie Natalii ale różni się tak bardzo że musiałem robić projekt indywidualny i tak de facto strop w kuchni mam dłuższy niż w orginale tj proj Natali.

Architekt nie robiła żadnych problemów i jesli mnie pamiec nie myli to byl po czesci jej pomysl z wyrzuceniem tego slupa. I tak tam bedziemy miec jakas mala scianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg29st wg mojej wiedzy jezeli bedzie strop lany slup da sie zlikwidowac robiac tam wiekszy podciag (ja przynajmniej tez go nie bede miala)

Wystraszylas mnie ta charakterystyka eneretyczna.My rysujemy projekt i nie bedziemy miec nawet projektow poszczegolnych instalacji a co dopiero jakas nowosc :(

Mam zamiar dac w pokojach na dole okna o szerokosci 180 cm-myslicie ze beda ok czy nie "cudowac" ze zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...