Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pokazcie jakies fotki z wykanczania wnetrz w Natalce :) Renia i arek co u was slychac?.......dawno sie nie odzywaliscie na watku :cry:

 

Ja narazie wykańczam się załatwieniami.

Zamówiłem już brame garazowa, okna i prawie drzwi wewnetrzne (prawie bo jeszcze nie placilem zaliczki). I teraz czekam az wroca murarze i zrobia podmurówki pod okna balkonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam natalkowiczów, mam pytanie otrzymałem od wykonawcy ofertę na robotę za SSO, pytanie moje jest następujące, czy prowadził ktoś sobie spis materiałów które poszły mu na stan surowy zmknięty, chcę zobaczyć jakie fundusz muszę mieć na materiały, będę bardzo wdzięczny

 

pzdr

wojtek

 

[email protected]

gg: 3764038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam natalkowiczów, mam pytanie otrzymałem od wykonawcy ofertę na robotę za SSO, pytanie moje jest następujące, czy prowadził ktoś sobie spis materiałów które poszły mu na stan surowy zmknięty, chcę zobaczyć jakie fundusz muszę mieć na materiały, będę bardzo wdzięczny

 

pzdr

wojtek

 

[email protected]

gg: 3764038

 

Z czego budujesz ? Jakie fundamenty ? Co na dach itd.. Jest duzo roznic.

 

U mnie wygladalo to tak:

Fundamenty (tzw. lane):

- pręty zbrojeniowe 16mm - 0.6t

- prety gładkie 6mm - 0.2t

- beton B10 - 12m3

- beton B15 - 36m3

- beton B20 - 11m3

- kanalizacja 600zł (nie mam dokladnego spisu)

 

Ściany, strop, chudziak:

- Pth 25P+W 2220szt

- Cegła dziurawka 1600szt

- Beton B20 - 33m3

- Pręty zbrojeniowe 2,7t (wiekszosc 7mm)

- Cement 2t

- Wapno 2t

- Pustaki went 42szt

- Gwożdzie 30kg

- Stemple i deski (ale tego nie licze ile bylo)

 

Dach:

- Więźba 17m3 (budowane na tzw Katedre - projektant sie pier...pomylil)

- Pokrycie 318m2 (Roben Falista Plus)

- Dodatki (folia, blacha, stopnie kom.)

- Rynny (2400zł - Kaczmarek)

- Kominy - kamien 10m2

 

Calosc SSO wyszlo 169tys zł (z robocizną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:

A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:

A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

 

Ja skonczyłem budowac SSO w listopadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:

A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

 

A co ty to za maxa masz ?

Zuzycie:

Porotherm 25 - 11szt/m2

MAX - 22szt/m2

U mnie wyszlo 2220 Pth czyli 4440 MAXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uswiadomienie.Widzisz ja tak zorientowana jestem w budowie (prawdziwa baba :oops: ) ze na szybkiego pomyslalam tylko sztuka=sztuka (nie policzylam ze inaczej wypada to na metr kw) To sie uspokoilam bo juz mezowi mowilam ze trzeba bedzie cos wykombinowacz ta nadwyzka a okazuje sie ze trza bedzie jeszcze pewnie troche dokupic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.

Mam pytanie czy może ktoś z was budował w okolicach Trójmiasta, żeby móc podjechać i obejrzeć efekty waszej pracy. No i oczywiście jak w rzeczywistości wyglądają wielkości pomieszczeń, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tych przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.

Mam pytanie czy może ktoś z was budował w okolicach Trójmiasta, żeby móc podjechać i obejrzeć efekty waszej pracy. No i oczywiście jak w rzeczywistości wyglądają wielkości pomieszczeń, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tych przestrzeni.

 

Pokoje wychodzą duże. Na początku nawet zastanawialem sie czy nie za duze. Ale w koncu to ma byc dom a nie mieszkanie w bloku :D

Ja buduje sie pod Krakowem wiec za wiele nie pomoge w kwesti ogladania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie u was franzku! mamy chyba akie same bramy, choć nie wiem jakiej wy macie firmy, ale jakoś bardzo duża wasz na zdjęciu się wydaje, poszerzaliście garaż czy tylko zdjęcie taką perspektywę daje??

 

ja padam na twarz, w sobotę przeprowadzka :)))))))))))))))))))))))))))

 

Bramę mamy Wisniowskiego (wyszła taniej nawet od jakis niefirmowych - 5540zł). Troche ją poszerzalismy tzn ma 5m długości.

 

Zazdroszcze ci tej przeprowadzki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert supcio.Tez chce miec takie kolorki okien i bramy :lol: Brame juz wiem gdzie zamawiales :wink: napisz wiec prosze jeszcze o oknach.Jakich masz je rozmiarow i z jakiej firmy?Ile wogole powinnam zostawic miejsca na ewentualne zamontowanie rolet jak u Ciebie(obecnie nie planuje ale moze mis ie zmieni?)

Ja w czwartek mam miec peirwsza koncepcjeprojektu wiec jest swiatelkow tunelu ze w wakacje rusze z budowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...