Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bede musiala pomyslec nad tym ogrzewaniem :roll: U mnie nie ma gazu wiec w gre wcgodzi piec na eko-groszek lub "wszystkozerny" Na razie ciagle myslalam ze na wiekszosci partetu bedzie podlogowka ale teraz mam watpliwosci czy taki piec (nie niskotemperaturowy) bedzie prawidlowo zasiall uklad mieszany.Myslalam zeby w salonie dac pod okna tarasowe grzejniki kanalowe ( wspomoglyby podlogowke) ale teraz czytam o cenach i zaczynam sie zastanawaic czy jednak gdzies w salonie i pod oknemw wykuszu nie zawiescic jednak ladnego kaloryferka :D

Robert ja nie pomoge w sprawei tarasu bo jeszcze go nie robilam :wink: Na projekcie nie mam tam nigdzie zaznaczonych funamentow pod nim (tylko stopy fundamentowe pod slupy) wiec moze nie trezba go wylewac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musiala pomyslec nad tym ogrzewaniem :roll: U mnie nie ma gazu wiec w gre wcgodzi piec na eko-groszek lub "wszystkozerny" Na razie ciagle myslalam ze na wiekszosci partetu bedzie podlogowka ale teraz mam watpliwosci czy taki piec (nie niskotemperaturowy) bedzie prawidlowo zasiall uklad mieszany.Myslalam zeby w salonie dac pod okna tarasowe grzejniki kanalowe ( wspomoglyby podlogowke) ale teraz czytam o cenach i zaczynam sie zastanawaic czy jednak gdzies w salonie i pod oknemw wykuszu nie zawiescic jednak ladnego kaloryferka :D

Robert ja nie pomoge w sprawei tarasu bo jeszcze go nie robilam :wink: Na projekcie nie mam tam nigdzie zaznaczonych funamentow pod nim (tylko stopy fundamentowe pod slupy) wiec moze nie trezba go wylewac :roll:

 

Wole spytać niż coś źle zrobić :)

 

Powiem ci tak firma która robiła nam CO poleciła nam żeby podłogówkę robić tylko tam gdzie tego bardzo checmy łazienka + hol a w reszcie grzejniki. Piece na ekogroszek są wysokotemperaturowe jak już wspomniałaś i ilośc dodatkowego potrzebnego sprzętu była by na tyle duża że mogło by to się średnio opłacać (co innego w przypadku pieca na gaz).

 

Ktoś więcej może się wypowie na temat tarasu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tarasu to za wiele nie pomogę, ale mogę napisać jak będzie (bo jeszcze nie ma) u nas - będzie taras z kostki brukowej więc po prostu będzie ubijane podłoże a szczegółów technicznych niestety nie znam tym juz się wykonawca zajmie. wiem że nie wiele pomogłam, ale przynajmniej odpowiedziałam "na temat" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tarasu to za wiele nie pomogę, ale mogę napisać jak będzie (bo jeszcze nie ma) u nas - będzie taras z kostki brukowej więc po prostu będzie ubijane podłoże a szczegółów technicznych niestety nie znam tym juz się wykonawca zajmie. wiem że nie wiele pomogłam, ale przynajmniej odpowiedziałam "na temat" :)

 

Dzięki wielkie za odpowiedź ;)

 

I kolejne pytanie..

Czy robiliscie odwodnienie liniowe w garazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkruodwodnienie w garazu bede miala wzdluz bramy (liniowe) .Wczoraj przegladalam dziennik majkiego (majki) i on ma wylany fundament pod taras.Zobacz sobie jego dziennik (ma tam duzo fotek) i ewentualnie jego zapytaj :D

 

Dzieki!

Jedyny problem jest taki że on ma taras duzo nad terenem a u mnie jest centralnie na ziemi (bez żadnych podwyższeń. Więc chyba zrobie tak jak w scenopisie jest - bez fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli by ktoś szukał albo nie.. :)

 

Wykonanie tarasu na gruncie:

1. Wykop na 40-50cm ponizej poziomu plyty tarasowej

2. Zasypanie klińcem (lub innym kruszywem samoklinujacym się) o grubości 20-30cm (ubijanego warstwami)

3. Wylewka stabilizująca podłoże (chudziak) - 5cm

4. Folia budowlana + ew. styropian (ja nie daje)

5. Wylewka 15cm wzmocniona matami zbrojeniowymi.

 

Dodatkowo u mnie taras oblewa słupy tarasowe (które mają fundamenty na 130cm głebokie). więc tym samym dodatkowo jest zabezpieczony przed ruchami w pionie i poziomie.

Ocziwiście jeżeli ktoś chce i ma wysoko wody gruntowe to dodatkowo powinno byc wykonane odwodnienie liniowe lub drenaż opaskowy.

 

ps: Dziś zaczynają wylewać wylewki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru dzieki za sciage na pewno komus sie przyda :D U mnie jak u Majkiego beda dwa schodki wiec pewnie musze zrobic fundament ale bede to robila pozniej.Zazdraszczam takiego niziutenkiego tarasu.To takie naturalne polaczenie domu z ogrodem.Tez mi sie taki marzyl ale nie dalam rady przegadac mezowi i projektantowi bo twierdzili ze musze troche podniesc dom z uwagi na wode .Dobrze ze jest to tylko 30 cm wiec skarpa nie bedzie jakos bardzo spadzista.

Czekamy na foty twoich "podlog" Wylewki zrobia rach-ciach i juz bedziesz mogl szalec z wykonczeniowka :wink:

Straszna cisza na watku natalkowym.Czyzby juz nikt nowy nie wybral tego proektu?Starzy inwestorzy pokonczyli lub sa juz przy koncowce budowy i zadko tutaj zagladaja a szkoda bo na pewno maja sie czym pochwalic.Bardzo jestem ciekawa jak wygladaja wykonczone wnetrza.W sumie tylko mamamatinka pochwalila sie swoim domkiem od srodka :roll: :)

robert a nie masz czasem namiarow na jakas solidna i niedroga ekipe do ogrodzenia?Mam tego troche (230 m) i musze na razie zrobic podmurowke z siatka a kiedys tam bede bawila sie ogrodzeniem od frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek - niestety w sprawie ogrodzenia ci nie pomogę bo robiłem go sam. Przy czym były to tylko słupki wmurowane w ziemie (otwory wiercone wiertłe na głebokośc ~120cm). Miałem tego jakies 90mb i tak popoludniami9 przez 3tygodnie poszło. Takei tymczasowe ogrodzenie. Razem z bramą (zrobioną przez mojego ojca :)) wyszło kolo 2500zł.

 

Nad tarasem cały czas się zastanawiam. Moją druga połowa mówi że chce mieć schodek z tarasu taki na 15-16cm. A ja bym wolał żeby taras wchodził w ogród. Się okaże jak przyjedzie koparka :)

Wylewki robią się od wtorku. Przy czym ekipa troche mała bo tylko 2 osoby i jak narazie zrobili... strych... Przy czym wszędzie połozyli folie/styropian/folie/maty zbrojeniowe. Wczoraj zaczeli wylewać i im sie agregat spie@%$#$%..popsuł dzis beda robić dalej. Więc jak tylko będzie coś więcej to wrzuce jakieś zdjęcie :D

 

A na podgrzanie tematu:

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/ShZa8ZYZheI/AAAAAAAADLM/pEqphIuwAzY/s400/P4200068.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów :D

 

Zakupiłam projekt Natalia i właśnie zaczynam jego adaptację. Ale jak to większośc z Nas nie znam sie na budowaniu domu kompletnie, proszę podpowiedzcie czy najpierw muszę dać go do adaptacji czy moze firmie do wyceny żeby powiedziała mi z czego budować aby było najtaniej bo chyba te materiały które są w projekcie nie są najtańsze i pewnie można je zamienić. I czy muszę potem budowac z takich materiałaów jakie będą w projekcie.

Nie za bardzo wiem od czego zacząć. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów :D

 

Zakupiłam projekt Natalia i właśnie zaczynam jego adaptację. Ale jak to większośc z Nas nie znam sie na budowaniu domu kompletnie, proszę podpowiedzcie czy najpierw muszę dać go do adaptacji czy moze firmie do wyceny żeby powiedziała mi z czego budować aby było najtaniej bo chyba te materiały które są w projekcie nie są najtańsze i pewnie można je zamienić. I czy muszę potem budowac z takich materiałaów jakie będą w projekcie.

Nie za bardzo wiem od czego zacząć. Pomocy

 

Najpierw daj do wyceny a później do adaptacji żeby konstruktor mógł się wypowiedzieć jak zmiana materiałów wpłynie na całość. (np zmiana materiału na ściany, zmiana pokrycia na blache zmienia zapotrzebowanie na wytrzymałość więźby).

 

Ja budowałem z Pth25, dachówka Roben. Cenowo wychodza super i ciężko by mi było znaleźć coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy chciałbym się zapytać czy projekt natalia spełnia wasze oczekiwania my już szukamy projektu dłuższy czas i nie możemy znaleść odpowiedniego bardzo spodobała nam sie natalia ale obawiamy się że jest w wykonaniu dla nas trochę za drogi :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...