Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witajcie natalkowcy, właśnie wróciłem (dosłownie) do pracy po zalaniu stropu. Trochę przerażony, bo na strop poszło aż 27 msz. betonu (strop teriva), mocno przeprojektowany, bo zmian w domu było sporo. W związku z tym pytanie do Was, czy też tak duża ilość weszła w Wasze stropy. Pewnie monolitu byłoby niewiele więcej. Fakt, że dom nieco wydłużony (salon) i nie kombinowałem nic z częścią nad schodami tam też ułożyłem terivę. Teraz pozostaje obawa, czy strop nie siądzie, popęka itp, ale o tym przekonam się za ok miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie natalkowcy, właśnie wróciłem (dosłownie) do pracy po zalaniu stropu. Trochę przerażony, bo na strop poszło aż 27 msz. betonu (strop teriva), mocno przeprojektowany, bo zmian w domu było sporo. W związku z tym pytanie do Was, czy też tak duża ilość weszła w Wasze stropy. Pewnie monolitu byłoby niewiele więcej. Fakt, że dom nieco wydłużony (salon) i nie kombinowałem nic z częścią nad schodami tam też ułożyłem terivę. Teraz pozostaje obawa, czy strop nie siądzie, popęka itp, ale o tym przekonam się za ok miesiąc.

 

Jeśli mnie pamięć nie myli u mnie weszło cos kolo 32-33m3. Ale nie jestem pewien czy nie było w tym chudziaka na dole. Wiec mogło być porównywalnie do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

ponieważ jesteśmy zainteresowani zakupem projektu i budową wg projektu Natalia, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość obejrzeć gdzieś już taki domek gotowy lub w trakcie budowy? Nadmienię, że jesteśmy z Dąbrowy Górniczej.

 

Drugie pytanie dla budowniczych tego domu jest o projekt więźby a dokładnie to jaki jest układ wewnętrznych słupów podpierajacych więźbe? Chciałbym uniknąć niespodzianki w postaci słup w środku pokoju :) A może ktoś może podesłać rzut więźby dachowej?

Czy w tym projekcie można zastosować zamiennie gotowe drewniane wiązary kratowe?

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

ponieważ jesteśmy zainteresowani zakupem projektu i budową wg projektu Natalia, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość obejrzeć gdzieś już taki domek gotowy lub w trakcie budowy? Nadmienię, że jesteśmy z Dąbrowy Górniczej.

 

Drugie pytanie dla budowniczych tego domu jest o projekt więźby a dokładnie to jaki jest układ wewnętrznych słupów podpierajacych więźbe? Chciałbym uniknąć niespodzianki w postaci słup w środku pokoju :) A może ktoś może podesłać rzut więźby dachowej?

Czy w tym projekcie można zastosować zamiennie gotowe drewniane wiązary kratowe?

 

Z góry dzięki za info.

 

Proszę:

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV8nK_PwbI/AAAAAAAACAA/iHojhK4igiY/s512/rzut-poddasza.jpg

 

U mnie jak widać w kazdym pokoju na górze jest słup. Niestety nie dało się inaczej. Przy czym dla mnie nie jest to jakimś wielkim minusem. A jak sie to dobrze zaaranżuje to może nadać pokojowi fajnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?

 

 

ja mam 2 cegły + wieniec, jest dobrze dom wygląda normalnie (bez efektu grzyba) pokoje na poddaszu wyszły ok pomimo że są zmniejszone o 40 cm od ścianki kol. płytom rygips

 

 

 

http://foto.onet.pl//5zj3k,komoiwmszckk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?

 

 

ja mam 2 cegły + wieniec, jest dobrze dom wygląda normalnie (bez efektu grzyba) pokoje na poddaszu wyszły ok pomimo że są zmniejszone o 40 cm od ścianki kol. płytom rygips

 

 

 

http://foto.onet.pl//5zj3k,komoiwmszckk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?

 

Ja tutaj gdzie mieszkam tez mam scianke kolankowa wysoką na jakieś 40cm i wg mnie jest to wystarczające. Tak w nowym domu zrobiłem podobnie. Sciana kolankowa wysoka na jedną cegłe + wieniec.

 

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SlLcLkhRAsI/AAAAAAAAED0/SNGptT2Nl-8/s512/poddasze2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podobnie jak u franzkru wyszlo okolo 15 kubikow ale ja mam powiekszona Natalke.

Jestem dopiero na etapie fundamentow ale juz zaczyna mnie to wszystko przerazac bo w sama ziemie weszlo 47 kubikow betonu .Teraz robia sie szalunki (to co nad ziemia) i majtesr twierdzi ze z 27 jeszcze wejdzie-jakas masakra :o Bylam nastawiona na ocieplanie fundamentow ale po kosztach jakie ponieslimy na beton coraz bardziej sie nad tym zastanawaim.

Jak robiliscie u siebie ocieplenie?-czy warto zastapic styrodur "zwyklym" styropianem czy to totalnie nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podobnie jak u franzkru wyszlo okolo 15 kubikow ale ja mam powiekszona Natalke.

Jestem dopiero na etapie fundamentow ale juz zaczyna mnie to wszystko przerazac bo w sama ziemie weszlo 47 kubikow betonu .Teraz robia sie szalunki (to co nad ziemia) i majtesr twierdzi ze z 27 jeszcze wejdzie-jakas masakra :o Bylam nastawiona na ocieplanie fundamentow ale po kosztach jakie ponieslimy na beton coraz bardziej sie nad tym zastanawaim.

Jak robiliscie u siebie ocieplenie?-czy warto zastapic styrodur "zwyklym" styropianem czy to totalnie nie ma sensu?

 

U mnie weszło 57m3 betonu. Przy czym w tym jest chudziak i sciany fundamentowe mam lane a nie z bloczków.

Ja ocieplałem styrodurem 5cm. Chociaz patrzac na to jak wyglada styropian twardy to zastanowil bym sie czy nie dac jakiegos wytrzymalego np: 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamawiam drewno i wraz z listwami i wiatrownicą wychodzi ponoć prawie 15 m. fakt dach nieco powiększony (wydłużony garaż). Betonu tez poszło sporo (pisałem wcześniej), cóż nie jest to mały dom dlatego też wykańczam parter+ pokój nad garażem, reszta może kiedys się przyda.

Co robić z tą ścianką? dawać dwie czy trzy cegły? Ma ktoś może na 3 wysoką? Ciekaw jestem jak dom wyglada wtedy z zewnątrz. Inne domy z dachem czterospadowym nie wygladają źle przy tej wysokości ścianki kolankowej. Natalia- nie wiem jaka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezarr wg mnie podniesienie o 3 pustakli bedzie widoczne.jak juz chcesz podnosic to daj maksymalnie 2 plus wieniecPrzeciez scianke kolankowa mozesz zrobic dowolnej wysokosci robiac ja np na stelazach z plyt gipsowo-kartonowch.Fakt ze wtedy lekko przysuwasz sie do srodka pomieszczen ale i dom zachowuje ladne proporcje na zewnatrz.Ja mam u siebie docelowa scianke na 110 cm ( murowana lub z plyt gipsowo -kart) a dach opiera sie na jednym pustaku plus wieniec.

Franzkru ja tez mam wszystko lane i wychodzi ze wejdzie tego 77 kubikow na same fundamenty.Strasznie duzo bo weszlo sporo w te szerokie wykopy w gruncie.

Zastanawiam sie czy starczy mi pieniedzy na dach przy takich kosztach na starcie :roll: Tez myslalam o zwyklym (twardszym ) styropianie ale w sumie nie wiem czy beda to duze oszczednosci bo ponoc wtedy trzeba na zewnatrz robic siatke na kleju (przy styrodurze ponic nie obowiazkowe) wiec dochodza koszty materialow no i robocizna (ja place za dniowki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek - 77m3 ? No to nieźle. Ja mam powiększoną natalke a i tak koleś w betoniarni mi powiedział ze betonu w fundamenty jak na 2 domy poszło. Na całość (strop żelbetonowy) poszło mi 92m3 betonu.

 

Koszty:

- fundamenty 32tys

- ściany/strop 61tys

- dach (z 8 oknami) 59tys

- okna/rolety 19tys

- drzwi (zewn,garazowe) 10tys

- instalacje elektr/LAN/TV (bez gniazdek) 6tys

- alarm 4tys

- c.o., wod, kan 28tys (podłogówka tylko w łazience,kuchni,holu, bez kaloryferów)

- tynki wewn 16tys

- wylewki 17tys

 

Powyższe koszty są z robocizna.

Wychodzi 252tys za stan prawie pod malowanie. Prawie bo musze jeszcze dorobic jakies sufity podwieszane no i nie ruszałem jeszcze ocieplenia i poddasza (skosów). W tej cenie jest też piec na ekogroszek i kominek z rozprowadzeniem powietrza.

 

Do tego musze dodać jeszcze jakies 35tys na "inne koszty".

To znaczy projekt (8tys), przyłącza(jak narazie 2tys), szambo(7tys) itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusek pewnie masz rację co do wys ścianki.Ja też mam powiększoną Natalię, na ławy poszło chyba 27m betonu, na chudziak 29m, na strop wieńce, podciagi, słupy 27m (strop teriva) i zawsze wydawało mi się, że to za dużo. Myslę, że styropianem warto jednak ocieplić ścianę fundamentową. Ja mam zwykły twardy 10 cm. Może sie mylę, ale na chcąc otynkowac styrodur np tynkiem mozajkowym (cokół) też musisz dać klej z siatką a na to tynk, płytki można chyba kleić bezpośrednio. Ceny do etapu gotowego dachu wychodzą mi podobnie jak franzkru (na razie mam etap stropu nad parterem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...