Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam .Jesteśmy z Bydgoszczy. Dostaliśmy wycenę samej robocizny.Razem

45 500 za sso:

- wykop,ławy,fundament,docieplenie,izolacje pionowe i poziome 15 000

- wymurowanie ścian parteru 12 000

- ułożenie stropu i zalanie z wieńcami, wymurowanie szczytów i kominów 10 000

- wykonanie wylewek,podciagów i schodów 8 500

Proszę podpowiedzcie jaka to cena i w jakim punkcie mogłabym negocjować, ewentualnie co jeszcze dopisać, co w wycenie zostało pominięte. To jest pierwsza wycena , czekamy na następne.W tym roku zamierzamy doprowadzić do stanu "0".Szkoda ,że nikt nie buduje w kujawsko-pom. Serdecznie pozdrawiam

 

Jak dla mnie cena o jakieś min 10tys za duzo. Wszystko zależy od tego czy uda ci się znaleźć tańszą ekipę i czy będzie godna zaufania. Ja miałem 1/2 z twojej ceny.

Czemu nie chcecie wybudować więcej niż stan "0" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Franzkru, czy mozesz z czystym sumieniem innym poleciś swoją ekipę? Pytam, bo chce budować w Zagłębiu a cena podawana prze Ciebie jest bardzo atrakcyjna więc chętnie bym się spotkał z tym człowiekiem co za 20 tyś z kawałkiem wybuduje SSO.

 

Pozdrawiam,

 

Czytaj dokładnie. Nie 20tys za SSO. Koszty robocizny wyglądały tak:

Fundamenty 7tys (w tym chudziak)

Ściany nośne 10tys (w tym stropy, schody i kominy)

Dach 14tys (w tym ścianka kolankowa, więżba, pokrycie)

Ściany działowe 2,5tys

Dekaż osobno 1,7tys (orynnowanie i obróbki kominów)

 

Czyli razem za SSO wyszło 35,2tys zł

 

Ekipa godna polecenia. Przy czym wolny termin mają na kwiecień no i budują raczej w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim!!!

 

Wczoraj odebrałam własnie pozwolenie na budowę (szok) nie cały miesiąc i jest :o :)))

 

Franzkru Twoja ekipa faktycznie bardzo tania w moim regione to ceny od 45 w góre za SSO(robocizna), jeśli można to również poproszę namiary nie zaszkodzi popytać. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim!!!

 

Wczoraj odebrałam własnie pozwolenie na budowę (szok) nie cały miesiąc i jest :o :)))

 

Franzkru Twoja ekipa faktycznie bardzo tania w moim regione to ceny od 45 w góre za SSO(robocizna), jeśli można to również poproszę namiary nie zaszkodzi popytać. Dziękuję i pozdrawiam

 

To jest lokalna ekipa i z tego co kiedyś pytałem to oni mają na tyle pracy w okolicy że nie chce im sie jechać nigdzie dalej. Nawet druga strona Krakowa jest dla nich problemem.

Jesteś tego pewna że takie są ceny ? Mi też mówili że w Krakowie drogie ekipy są. Ja spotkałem się z ponad 20 ekipami. I po tym wybrałem najlepszą i ta ekipa nie była najtańsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewności nie mam ale cały czas szukam, ceny są bardzo zbliżone do siebie ale wszystkie wyższe niż ceny Twojej ekipy, ale nie dziwię się ze nie jeżdżą dalej skoro pracy w krakowie dostatek. Jutro mam spotknie z jeszcze jednym wykonawca moze to bedzie własnie ten :lol:

 

Hmmm... zagospodarowanie terenu kiedy ja będe mogła powiedzieć że przechodzę do tego etapu. :(

 

Może jestem optymistką ale zamierzam Boże Narodzenie 2010 spędzic już w swolim domu, moze się uda czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewności nie mam ale cały czas szukam, ceny są bardzo zbliżone do siebie ale wszystkie wyższe niż ceny Twojej ekipy, ale nie dziwię się ze nie jeżdżą dalej skoro pracy w krakowie dostatek. Jutro mam spotknie z jeszcze jednym wykonawca moze to bedzie własnie ten :lol:

 

Hmmm... zagospodarowanie terenu kiedy ja będe mogła powiedzieć że przechodzę do tego etapu. :(

 

Może jestem optymistką ale zamierzam Boże Narodzenie 2010 spędzic już w swolim domu, moze się uda czas pokarze.

 

To bardzo dobrze że jesteś optymistką :)

 

Ja zaczałem budowę pod koniec czerwca i jeśli dobrze pójdzie to pod koniec września będziemy tam mieszkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Franzkru, czy mozesz z czystym sumieniem innym poleciś swoją ekipę? Pytam, bo chce budować w Zagłębiu a cena podawana prze Ciebie jest bardzo atrakcyjna więc chętnie bym się spotkał z tym człowiekiem co za 20 tyś z kawałkiem wybuduje SSO.

 

Pozdrawiam,

 

Czytaj dokładnie. Nie 20tys za SSO. Koszty robocizny wyglądały tak:

Fundamenty 7tys (w tym chudziak)

Ściany nośne 10tys (w tym stropy, schody i kominy)

Dach 14tys (w tym ścianka kolankowa, więżba, pokrycie)

Ściany działowe 2,5tys

Dekaż osobno 1,7tys (orynnowanie i obróbki kominów)

 

Czyli razem za SSO wyszło 35,2tys zł

 

Ekipa godna polecenia. Przy czym wolny termin mają na kwiecień no i budują raczej w okolicy.

 

Franzkru,

 

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza ile na w/w etapy kosztowały Cię materiały?

 

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franzkru,

 

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza na w/w etapy kosztowąły Cię materiały?

 

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

 

Odpowiedź na to pytanie może nie być taka łatwa..

 

Fundamenty: 33tys zł

Ściany: 58tys zł

Dach: 59tys zł (z oknami dachowymi)

Tynki wewn: 16170zł (gipsowe Baumit)

Wylewki: 16700zł

Instalacje elektryczne: 9tys (6tys instalacje, 3tys gniazdka i włączniki)

Instalacje co-wod-kan: 35tys (troszke podłogówki, reszta grzejniki 6tys, piec na ekogroszek 7tys, zbiornik 250l - 2,5tys, podejscie pod solary 500zł)

Kuchnia: 20tys (z pralką)

Łazienka: 11tys

Szambo: 8tys

Kominek: 7500zł

Tynki zewn: 15tys

Okna: 8tys

Rolety: 11tys

Brama garażowa: 6tys

Alarm: 3,5tys

Drzwi wewn: 6tys

Drzwi zewn: 4tys

Ocieplenie dachu: 10tys

 

Nie wszystkie z powyzszych są już zrobione - dopiero w planach (np drzwi wewn czekają na zamontowanie, gniazkda jeszcze nie kupione etc..).

 

Do powyższego musisz dodać jakies 10% na wydatki inne których nie ujałem w zestawieniu bo mi gdzies uciekły (np gwoździe, piasek, żwir, profile, złączki, deski pod rynny, itd..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franzkru,

 

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza na w/w etapy kosztowąły Cię materiały?

 

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

 

Odpowiedź na to pytanie może nie być taka łatwa..

 

Fundamenty: 33tys zł

Ściany: 58tys zł

Dach: 59tys zł (z oknami dachowymi)

Tynki wewn: 16170zł (gipsowe Baumit)

Wylewki: 16700zł

Instalacje elektryczne: 9tys (6tys instalacje, 3tys gniazdka i włączniki)

Instalacje co-wod-kan: 35tys (troszke podłogówki, reszta grzejniki 6tys, piec na ekogroszek 7tys, zbiornik 250l - 2,5tys, podejscie pod solary 500zł)

Kuchnia: 20tys (z pralką)

Łazienka: 11tys

Szambo: 8tys

Kominek: 7500zł

Tynki zewn: 15tys

Okna: 8tys

Rolety: 11tys

Brama garażowa: 6tys

Alarm: 3,5tys

Drzwi wewn: 6tys

Drzwi zewn: 4tys

Ocieplenie dachu: 10tys

 

Nie wszystkie z powyzszych są już zrobione - dopiero w planach (np drzwi wewn czekają na zamontowanie, gniazkda jeszcze nie kupione etc..).

 

Do powyższego musisz dodać jakies 10% na wydatki inne których nie ujałem w zestawieniu bo mi gdzies uciekły (np gwoździe, piasek, żwir, profile, złączki, deski pod rynny, itd..).

 

Dzięki za info.

 

Rozumiem, że te wymienione ceny zawierają M+R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Hej, dziękuję za szybką odpowiedź i śpieszę z następną wyceną:

1) stan "0" za robociznę 13.500,- czyli:

ławy 4.000,-

murowanie z bloczków bet. 6.000,-

izolacja przeciwwilgociowa cieplna 2.000,-

chudziak 1.500,-

2)Mury parteru 11.000,- w tym(klatka schodowa 1.500,- ,słupy ścianki działowe)

3) strop 9.000,- do 10.000,-

5)mury poddasza 9.000,- ( z działówkami)

6)kominy 5.000,-( z klinkierem) lub systemowe 3.000,-

 

Całość 45.000,- do 48.000,-

 

Nadmieniam, że jeszcze nie spoczęłam i czekam na następne dwie pod koniec tygodnia. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Hej, dziękuję za szybką odpowiedź i śpieszę z następną wyceną:

1) stan "0" za robociznę 13.500,- czyli:

ławy 4.000,-

murowanie z bloczków bet. 6.000,-

izolacja przeciwwilgociowa cieplna 2.000,-

chudziak 1.500,-

2)Mury parteru 11.000,- w tym(klatka schodowa 1.500,- ,słupy ścianki działowe)

3) strop 9.000,- do 10.000,-

5)mury poddasza 9.000,- ( z działówkami)

6)kominy 5.000,-( z klinkierem) lub systemowe 3.000,-

 

Całość 45.000,- do 48.000,-

 

Nadmieniam, że jeszcze nie spoczęłam i czekam na następne dwie pod koniec tygodnia. Serdecznie pozdrawiam.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że koleka Franzkru wybudował za 35 tyś zł SSO z całym dachem to ta wycena jest sporo wyższa.

 

Albo Franzkru miał naprawde tanio albo ekipa chce za dużo:) Ja myżlę, że jednak to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem gdzieś wczesniej rozpiętośc cenowa była spora. dochądzaca nawet do 97tys za SSO. Co było dla mnie jakimś kosmosem.

 

Nie wybrałem najtańszej oferty. Kierowałem się tym ze majster mieszka w okolicy. Był polecony przez kogoś z forum i do tego budował kilka domów niedaleko mnie (Kraków-Skotniki) więc mogłem się im przyglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )

A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .

Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )

A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .

Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

 

U nas zlew będzie w rogu (po lewej od okna). Nie chciałem dać przed samym oknem bo napewno będzie okno schlapane (wiem to z poprzedniego mieszkania).

U mnie wyszło 408m po podłogach. Przy czym mamy dobudowany zadaszony taras 25m2 i dom rozciągnięty na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )

A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .

Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

 

Dom Mamamatinka widziałem na żywo, lustrzane odbicie jest u nich, dlatego jesteśmy im bardzo wdzięczni za umożliwienie takiej wizyty.

 

A co do kuchni to ja planuje okno na wysokości 120cm , wysokie na 100cm i szerokie na 180cm.

Generalnie planujemy wprowadzić kilka zmian w układzie w stosunku do oryginalnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...