Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .

Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

 

Kaka - odradzam umieszczanie zlewu pod oknem. Jeśli dół okna będzie na tej samej wysokości co zlew , to szyba będzie ciągle zachlapana.

 

Można podnieść okno względem zlewu - wtedy szyba będzie czysta - ale widoki marne.

 

Moim zdaniem najlepiej pod oknem zaplanować blat roboczy. Wtedy masz dużo śiwatła i piękne widoki do krojenia marchewki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieści z naszej Natalii,

 

powolutku przygotowujemy się do dachu. W związku z tym WIELKIM postępem prac chciałam Was prosić o kilka infomacji:

 

- ile was kosztowałą elektryka - ile punktów ma tak naprawdę Natalia.

- ile daliście za hydraulike - wiem ze kazdy ma co innego - inne piece, podłaogówki itd - ale interesuje mnie rząd wielkości?

- ile za odkurzacz centralny?

- ile za DGP?

 

 

Proszę pomocne duszyczki tego forum o info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki dach robisz a dziennik nieuzupelniony :wink: Pochwal sie swoimi murami :) Jak wybralas dachowke i czy bedziesz go deskowac?

Jesli chodzi o okno a zlew to obecnie mam taki pod oknem i wcale nie ejst zachlapane.Moze to kwestia tego ze okno jest wyzej niz blat a moze ze zawsze cos stoi na parapecie i stanowi pierwsza "przegrode" wodna :wink:

W kazdym razie nie widze innego miejksca dla tego zlewu bo bede miala wyspe i chce zeby byl po jej drugiej stronie :)

Swoje ceny podal wczesniej franzkru i z tego co wiem odkurzacz okolo 1500 zl a elektryk liczy sobie srednio za pkt 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie montowałem odkurzacza centralnego (żona powiedziała że nie chce takiego wielkiego węża dźwigać woli jakiś mały odkurzacz mieć).

Natomiast wyceny które miałem wyglądały tak:

Etap I

1. Opracowanie projektu rurarzu odkurzacza centralnego.

2. Wykonanie rurarzu : piony podtynkowo, rurarz poziomy mocowany uchwytami do podbetonki . Rury husky PCV modyfikowany dodatkami antyelektrostatycznymi.

3. Pianowanie bruzd

4. Instalacja płytek montażowych gniazd

5. Wykonanie okablowanie do załączania jednostki centralnej

Etap I; Cena wraz z materiałem: 1855PLN netto

 

Etap II

6. Montaż gniazd naściennych

7. Podłączenie gniazd do wew. instalacji elektr. odkurzacza

8. Montaż wyrzutni naściennej.

9. Montażu jednostki centralnej

10. Uruchomienie systemu

11. Pomiary podciśnienia

Etap II; Cena: 400 PLN netto

 

No i do tego cały osprzęt typu gniazdka, wąż, jednostka centralna itd.. Całość wychodziła około 6tys. Wycena jest z firmy matrix z krakowa. Miałem też wycenę z firmy Bima ale że wyglądała dosyć podobnie to jej tutaj nie wklejam.

 

DGP: 50zł/punkt + materiały (dmuchawa 400zł, obudowa na kominek 150zł,rury, kratki itd) - wyszło coś koło 1800-1900zł.

 

Pkt wodny średnio 90-100zł, podejścia pod kaloryfer 100zł, montaż rozdzielaczy 150zł. itd.. wszystko zależy ile czego będziesz mieć (ja mam tylko ~20m2 podłogówki).

 

Elektryka: a ile chcesz mieć punktów ? To wszystko zależy od tego co liczy ci elektryk za punkt oraz np ile bedziesz miec gniazdek i jakiego typu instalacje (ja mam podtynkową bez peszli = 30% więcej kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z naszej Natalii,

 

powolutku przygotowujemy się do dachu. W związku z tym WIELKIM postępem prac chciałam Was prosić o kilka infomacji:

 

- ile was kosztowałą elektryka - ile punktów ma tak naprawdę Natalia.

- ile daliście za hydraulike - wiem ze kazdy ma co innego - inne piece, podłaogówki itd - ale interesuje mnie rząd wielkości?

- ile za odkurzacz centralny?

- ile za DGP?

 

 

Proszę pomocne duszyczki tego forum o info :D

 

Musze kiedyś się tam do was na spacerek z młodym przejść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franzkru zaskoczyles mnie cena odkurzacza centralnego-6 tys :roll: Strasznie pobierznie potraktowalam temat doczytalam ze koszt okolo 1500 zl wiec stwierdzilam lajcik :wink: a teraz sobie mysle ze moze inwestorzy podawali koszt tylko pierwszego etapu :roll: jesli ma to kosztowac 6 tysiakow to ja tez dziekuje i kupie sobie nawet dwa male zgrabne odkurzacze zeby nie dzwigac ich po schodach :lol:

Co do okine dachowych to tez myslalam tak zrobic zwlaszcza ze dekarz wezmie za montaz tyle samo teraz co i pozniej (niektorzy w pozniejszym etapie chca drozej za taka usluge) ale moj maz ma jakies obiekcje ze moze wtedy gorzej sie je osadza (nie sa tak dobrze wymierzone jak od razu przy ukladaniu dachowki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki dach robisz a dziennik nieuzupelniony :wink: Pochwal sie swoimi murami :) Jak wybralas dachowke i czy bedziesz go deskowac?

Jesli chodzi o okno a zlew to obecnie mam taki pod oknem i wcale nie ejst zachlapane.Moze to kwestia tego ze okno jest wyzej niz blat a moze ze zawsze cos stoi na parapecie i stanowi pierwsza "przegrode" wodna :wink:

W kazdym razie nie widze innego miejksca dla tego zlewu bo bede miala wyspe i chce zeby byl po jej drugiej stronie :)

Swoje ceny podal wczesniej franzkru i z tego co wiem odkurzacz okolo 1500 zl a elektryk liczy sobie srednio za pkt 30 zl

 

Kaka Sorki, Sorki - biję się w pierś - dziennik będzie uzupełniany od września - wtedy trochę więcej czasu bedę miała. Chyba.

 

Zdjątek nie ma, bo są w laptoku mężula, w moim starym gracie się nie mieszczą, stąd wstawianie ich .......no cóż mordęga.

 

Dachówka : Mamy mieć Robena, kasztanową z połyskiem. Dach nie będzie deskowany.

 

Franzku zapraszam do oglądnięcia, choć teraz jeszcze prawie nie ma co, poczekaj do września znikną stemle i stanie dach.

 

Elektryka trochę sobie podzwoniłam do polecanych na Małoposkiej białej/czarnej elektryków i poczytałam forum Ile zapłacić elektrykowi i wyjaśnijcie mi, bo mnie trafia, jak to jest że ludziska piszą 30/40zł za pkt a jak rozmawiam z elektr to słysze 60/80ł.

 

Wrrrrr :evil:

 

Jak macie jakąś wycenę elektryki Natalii to podrzućcie mi proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymam za slowo :wink: Mimo ze w przyszlym tygodniu wchodza murarze mam zamiar przykryc dom w pazdzierniku wiec bedziemy na podobnym etapach.

Kupilas juz dachoweczke?Ja chce wkoncu na dniach wybrac konkretny model (na razie mam wstepne wyceny)

 

Mówcie tej dzeiwczynie Szybka kaka :)

Myślę, że w dwa miesiące przykryć się uda pod warunkiem że będzie pogoda, czego z całego serca sobie i tobie życzę.

 

Moja dachówka - już zamówiona toRobena -Bornholm - kasztanowa glazurowana.

 

http://www.dachowka.pl/index.php/strona/71

 

Nie jestem pewna jak bęzie wyglądać z oknami złoty dąb, ale uważam że taka dachówka jest trwała i nie porośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szybka?Ja od czerwca kiwam sie z fundamentami bo ekipa nabrala robot i nie moze sie wyrobic a ze jest warta czekania to musze zaciskac zeby.Moi panowie twierdza ze same mury postawia w 4 dni wiec potem strop i reszte ppierdul (schody wewnetrzne,taras itd ) wiec 4 tygodnie wrzesnia to nawet maja zapas :lol: Nie bede rozszalowywac stropu wiec po 1-2 tyg ekipa od dachu moze tanczyc po gorze.Ja znam dziewczyny ktore w lutym zaczely stawiac domek a teraz juz wybieraja kolorki do pokoi wiec ja tam jestem zolw a nie szybki Bill :lol:

Jesli chodzi o dachowke to ja plywam pomiedzy Brassem cisar a Robenem plus (wszystko antarcyt) i coraz bardziej sklaniam sie jednak do betonu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ruszyliśmy z naszą Natalką II dokładnie 12 sierpnia.

 

Teraz jesteśmy na etapie hydroizolacji ścian fundamentowych. W poniedziałek, jak pogoda dopisze, kładziemy ocieplenie. Niestety musieliśmy trochę lepiej zaizolawać ławy oraz chudziaka pod ławami, bo na północnej ścianie mamy przerosty gliny. Podniosło to nieco koszty fundamentów.

 

Nasi budowlańcy lecą z robotą do przodu. Nie nadążam z zamawianiem materiałów i wypłacaniem gotówki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Nasza Natalia będzie własnie miała kładzioną dachówkę, tempo budowy niezbyt szybkie, ale przed zimą chciałbym jeszcze zrobić wewnąrz tynki.

Powiedzcie, czy drewna na więźbę , łącznie z listwami poszło Wam aż 15 msz, owszem było trochę odpadów, dach nieco powiększony (wysunięty garaż), ale w projekcie w specyfikacji jest ilosć ok 11 msz, czy w te ilość nie są wliczane łaty i kontrłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek napisał:

bookman jak tam prace?Moi w sobote zrobili izolacje fundamentow i jutro zaczynaja sciany.Majster twierdzi ze na mury potrzebuje 4-6 dni potem strop wiec w pazdzierniku bede umawiac sie z ekipa od dachu

 

Moi ruszają z murami dopiero jutro. Trochę musieliśmy czekać na bloczki Isomuru. Szczęśliwie dzisiaj przyjechały na budowę. Silka czeka od wczoraj, także jutro z samego rańca zaczynamy ściany parteru.

 

Ja też szukam dobrej ekipy do dachu, najlepiej kompleksowo więźba i dach. Nie wiem tylko czy znajdę jakąś sprawdzoną firmę. Może masz jakąś godną polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jakaś cisza tutaj się zrobiła więc może coś dorzucę..

 

Właśnie zaczeli mi robić elwacje. Domek jest ubierany w ciepłą kołderkę (15cm).

 

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SsWkOKwAjbI/AAAAAAAAEYk/t0Nh2IMFQTE/s640/P011009_17.39.JPG

 

I w środku mam już podłogi (mimo ze ściany nie pomalowane jeszcze)

 

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SsM9ui4dm5I/AAAAAAAAES0/RSP51puDPhA/s640/P290909_16.49.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam Wszystkich po dość długiej przerwie. Teraz mogę już wymienić się z Wami doświadczeniami i może jakimiś pomysłami.

Po dość długim czasie w końcu zaczęliśmy coś działać na naszym polu i właśnie docieramy do stropu.

Jestem ciekawa ile kubików betonu wyszło Wam na strop. Czy ktoś z Was może pamięta?

A i jeszcze jedno, budujemy wPoznaniu i do tej pory trafiliśmy na naprawdę super fachowców zatem służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałabym o jeszcze jednym ważnym szczególe. Ów szczegół to maluteńki HEB, który jest w projekcie przewidziany nad salonem. Czy ktoś zastąpił to malutkie cudo jakimś innym rozwiązaniem. Nam potrzebny jest taki o długości 7,3 metra a wszędzie chcą sprzedać tylko 12 m plus dźwig to robisię jakieś 5000 zł. Jakiś koszmar za taki kawałek "szyny kolejowej".

Będę wdzięczna za podpowiedź

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bookman ekipe od dachu mam miejscowa a to oznacza ze do Ciebie maja bardzo daleko.Mam nadzieje ze juz znalazles kogos pozadnego.

Vieviora u nas jest strop monolit.Nie pamietam dokladnie ale poszlo jakies 32-35 kubikow betonu (dom powiekszony) Moze da sie jakos "zamienic" heba bardziej dozbrajajac strop?Ja nie mam zadnych takich wynalazkow ( zgory mowilam ze nie chce takich dodatkowych kosztow) i nawet majstry zaproponowaly odwrocenie zbrojenia belek tak wiec nawet uniknelam podciagow w salonie :)

franzkru idziesz jak burza .Jaki wybrales kolor elewacji?

U mnie dzis mieli skonczyc szlowanie muralty ale przegonil ich deszczyk wiec beda to robic dopiero w poniedzialek.Jak ekipa od dachu zakonczy poprzednia robote to moze uda im sie zaczc skladac moja wierzbe juz w przyszlym tyg :)

Dalej mam problem z wyborem klinkieru bo majster ciagle namawia na dziurawke (twierdzi ze bez sensu przeplacac za pelna).[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...