Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arek, no to bardzo gratuluję decyzji ostatecznej!!!

Fajnie!

A słuchajcie Natalkowcy mam pilny problem - zamiawiam dziś materiały na ściany - i tak studiuję zestawienie materiałów i kurcze cos mi się nie zgadza - jesli chodzi o kształtki U - piszą że 128 mb. i 128 sztuk, czy to znaczy ż eone mają metr???? Chyba nie. Oświećcie mnie bo nie kumam.... a musze przeciez zamówić ilość zbliżona do realnej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz przy projekcie jest bardzo oględny, nie zgadzają się przeliczenia z realem ścian i więźby dachowej. Jeżeli masz wykonawcę to musi Tobie przeliczyć zarówno materiały budowlane, jak i więźbę dachową, a także ilość kształtek U może ulec zmianie w zależności od technologii budowania (długości bywają różne), ale w solbecie mają one 49 cm. Projekt przewiduje Ytung i tam ona może być metrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, no to bardzo gratuluję decyzji ostatecznej!!!

Fajnie!

A słuchajcie Natalkowcy mam pilny problem - zamiawiam dziś materiały na ściany - i tak studiuję zestawienie materiałów i kurcze cos mi się nie zgadza - jesli chodzi o kształtki U - piszą że 128 mb. i 128 sztuk, czy to znaczy ż eone mają metr???? Chyba nie. Oświećcie mnie bo nie kumam.... a musze przeciez zamówić ilość zbliżona do realnej!!!

 

 

Wykaz przy projekcie jest bardzo oględny, nie zgadzają się przeliczenia z realem ścian i więźby dachowej. Jeżeli masz wykonawcę to musi Tobie przeliczyć zarówno materiały budowlane, jak i więźbę dachową, a także ilość kształtek U może ulec zmianie w zależności od technologii budowania (długości bywają różne), ale w solbecie mają one 49 cm. Projekt przewiduje Ytung i tam ona może być metrowa.

 

Jestem ciekawa ile płaciliście za pustaki? My na dzisiaj możemy kupić (u przedstawiciela, w naszej miejscowości) solbet 30 cm szerokości z uchwytami, ale bez pióra wpustowego za 7.45 brutto z transportem na budowę. Nie ukrywam, że mam dobrego negocjatora w postaci mojego taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my za bustak Faelbet 24 płacimy 8,52 brutto - z transportem i rozładunkiem, na pióro wpust

Jeśli chodzi o wymiary działki: my may działkę 34 na 26 m - czyli frontowy wymiar działki to 34. Dom będzie stał 6,5 metra od przedniej granicy działki (mamy obowiązująca linię zabudowy 6 m) i 4 metry od lewego boku działki (buujemy w odbiciu lustrzanym). Z tyłu od tarasu tylnego do tylnej granicy działki jest zdaje sie troszke podnad 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Natalkowcy. Dziś własnie odebraliśmy pozwolenie na budowę naszej pięknej Natalki :) W sobotę wpłacamy zaliczkę na materiały budowlane. Budujemy z Porothermu i docieplenie wełną. Jeśli chodzi o ustawienie na działce to Natalka będzie stała 6 metrów od przedniej granicy zgodnie z linią zabudowy to z tyłu na ogród zostanie nam około 12 metrów, z lewej strony odsuniemy się tylko o 4 metry więc z drugiego boku pozostaje ok 8 metrów. Myślę że będzie OK. Już nie mogę doczekać się budowy Natalki :D czekam z niecierpliwością do wiosny. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalkowcy chciałam jeszcze zapytać was o opinię. Chodzi o okna dachowe. Projekt przewiduje 6 okien o wymiarach 78x140 i 3 okna 78x118. Powiem szczerze że okna 78x140 wydają mi się zbyt duże. Czy myślicie że po zmianie wszystkich okien na wymiar 78x118 pokoje będą wystarczająco doświetlone ???? Proszę o wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o okna - to byłam w Natalce na żywo i nie wydaje mi się, żeby zmniejszanie okien było dobrym pomysłem - ja prawdę mówiąc, jak weszłam do tych górnych pokoi to pierwsze co pomyślałam to to, że dobrzeby było powiększyc okna. To chyba spowodowane jest tym, że skosy i pow. ścian sa duże a okna wydają się nie za duże. Może tak mi się wydaje również dlatego, że teraz w mieszkaniu też mam okna dachowe - duże w o wiele mniejszych pokojach, więc może stąd takie wrażenie.

To też zależy od stron świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Natalkowcy. Dziś własnie odebraliśmy pozwolenie na budowę naszej pięknej Natalki :) W sobotę wpłacamy zaliczkę na materiały budowlane. Budujemy z Porothermu i docieplenie wełną. Jeśli chodzi o ustawienie na działce to Natalka będzie stała 6 metrów od przedniej granicy zgodnie z linią zabudowy to z tyłu na ogród zostanie nam około 12 metrów, z lewej strony odsuniemy się tylko o 4 metry więc z drugiego boku pozostaje ok 8 metrów. Myślę że będzie OK. Już nie mogę doczekać się budowy Natalki :D czekam z niecierpliwością do wiosny. pozdrawiam

 

My tez chcemy budować z porothermu 30 i ocieplać wełną , Z jakiego porothermu Wy chcecie budować i jaką (szer) wełną ocieplać . Czy fudamenty pozostały bez zmian, bo nasza Pani architekt twierdzi, że są za duże, i czy macie juz ekipe budowlaną jezeli tak, to jakie ceny za poszczególne etapy budowy

 

Pozdrawiam D&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawcę umówiliśmy już ok rok wcześniej. Jesteśmy już po rozmowie negocjacyjnej. Właśnie określił się z ceną.

 

Nasza Natalia jest o metr powiększona na szerokości, wykusz zlikwidowany, podcień wchłonięty na rzecz salonu, czyli w miejscu obecnego tarasu obrys budynku będzie w linii prostej, taras z boku domu 5m na 3,5 m, pokryty dachem stanowiącym integralną część z dachem głównym, budujemy z solbetu 30 + styropian 12 lub 15

 

Za roboty budowlane, bez ocieplenia wykonawca zażyczył sobie 25 tys zł.

 

Dach chcemy pokryć dachówką - cena 1m kwadratowego:

- z dowolną ilością okien 50 zł

lub

- 45 zł i do tego 200 zł za osadzenie każdego okna w dachu.

 

Cena wydaje mi się nie mała, ale fachowiec prawdopodobnie super. Mam nadzieję, że warty tych pieniędzy.

 

Moja działka ma wymiary front 38 m, a w głab 30,6 m. Oczywiście miałam dylemat jak posadowić dom na działce. Mam Natalię w odbiciu lustrzanym. Postanowiłam jak na razie od frontu 8 m, z tyłu zostaje 7m. Najbardziej jestem niezdecydowana co do odległości z lewej strony, od mojego garażu. zastanawiam się oddalić dom 6, czy 7 m. Wtedy z drugiej strony zostałoby 17 lub 16 od ściany budynku (nie licząc tarasu). Chciałabym od strony garażu stworzyć część gospodarczą, pokrytą kostką. tu wychodzić będą drzwi z pomieszczenia gospodarczego, będę mogła przykładowo wyprać dywan, odkurzyć samochód, wymyć meble ogrodowe, itp. Odwiedzający mnie będą mogli postawić tu samochody. W alternatywie zakładam również dobudowanie małego pomieszczenia na opał (może w workach), mam nadzieję, że życie mnie do tego nie zmusi, ale przewiduję wszystko. Z tej strony z tyłu budynku chciałabym zbudować drewutnię pod dachem (coś na wzór uproszczonej altanki) i mieć do niej dojazd. Jak myślicie czy odległość 6 m jest na moje potrzeby wystarczająca, czy rozważyć 7 m? Niby to tylko metr, niby prosta decyzja, ale chyba nie dla mnie. Jeżeli zostawię 6 metrów to zastanawiam sie czy wystarczy, jezeli 7 to myślę, że może za dużo i tylko stracę metr ze strony drugiej, gdzie może byłby lepiej wykorzystany. Zapewne dla innych taka decyzja to bagatela a dla mnie dylemat.

Co wy na to?

Może parę słów.

Jak myślicie, co będzie lepsze?

 

Co do okien. Byłam w Natalii i widziałam okna dachowe. Nie wydaje mi się, aby były za duże. Właścicel wybudowanej Natalii zdecydował się nawet na jeszcze jedno dodatkowe okno w daszku wykusza, aby doświetlić tamten pokój. Co uważam za słuszną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy z Porothermu 25 i docieplenie wełna 12. Słysząc wasze opinie pozostawimy raczej okna 78x140. Fundamenty pozostają bez zmian tylko pręty zamiast 16 to 14 grubość murów fundamentowych z bloczków betonowych 24 cm, wymiary ław pozostawiamy z uwagi na nieciekawe grunty na naszej działce i izolacja fundamentów roztwór asf x 2 i 2 cm styropian. Ekipa do budowy Natalki już zaklepana wchodzi w kwietniu. Koszt wykonania stanu surowego 32.000 zł - ale solidny i polecany wykonawca :) co oczywiście dopiero sprawdzimy ! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy z Porothermu 25 i docieplenie wełna 12. Słysząc wasze opinie pozostawimy raczej okna 78x140. Fundamenty pozostają bez zmian tylko pręty zamiast 16 to 14 grubość murów fundamentowych z bloczków betonowych 24 cm, wymiary ław pozostawiamy z uwagi na nieciekawe grunty na naszej działce i izolacja fundamentów roztwór asf x 2 i 2 cm styropian. Ekipa do budowy Natalki już zaklepana wchodzi w kwietniu. Koszt wykonania stanu surowego 32.000 zł - ale solidny i polecany w

ykonawca :) co oczywiście dopiero sprawdzimy ! :D

 

Czy to jest cena z dachem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że cena nie obejmuje położenia dachu. Obejmuje wykonanie budynku w stanie surowym z ułożeniem więźby dachowej. Na ułożenie dachu mamy inną ekipę, która właśnie wycenia nasz projekt. Dach będzie z dachówki Brass w kolorze brązowym. Wstępnie wiemy, że koszt ułożenia to około 30-40 zł/m2 w zależności od ilości obróbek. Dlatego czekamy na szczegółową wycenę :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamatinka

Mam pytanie:

- Ile metrów ma Twój nowy - dobudowany taras, a w związku z tym o ile powiększył się wymiar Twojego dachu?

- Czy fachowcy określili się Wam już z ceną za murarkę i dach?

 

akowalsk-

- Jeśli wycenią Wam dach to dajcie znać ile sobie życzą Wasi fachowcy? Ale jeszcze jedno - ile macie okien, a może coś zmieniliście w konstrukcji dachu?

 

Wielbiciele Natalki!!!

Czy ktoś z was powiększył łazienkę lub przestawił schody? Widzę możliwość powiększenia kosztem pomieszczenia gospodarczego, a może jakieś inne propozycje. A może ktoś zmienił kształt schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ze dopiero teraz piszę: wiesz co jeśli chodzi o taras to w tej chwili nie powiem ci dokładnie bo projekt był w adaptacji i własnie dziś poszedł do urzędu z wnioskiem o pozwolenie :) Ale tak jak wsześniej pisałam dach wysuwamy o 2,5 metra a na szerokość koło 3 chyba. Reszta tarasu będzie nie zadaszona.

My powieszylismy dolna łazienke - praktycznie o połowę pom. gospodarczego. Za ok. trzy tygodie jak odbierzemy pozwolenie wraz z wszystkimi dokumentami, zeskanuje rzuty po zmianach to pokażę, równiez elewację frontową z zadaszeniem tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o stal, to nie zamawialiśmy jeszcze - czekamy na pozwolenie na budowę (papiery sa już w urzędzie) i dopiero jak wszytko dostaniemy będziemy liczyć (licze tu na teścia, który potrafi to robić) i na tej podstawie kupować. Ale u nas trochę to się zmieni bo mamy przeprojektowane trochę fundamenty (I kat. szkód górniczych) więc i stali troche więcej wejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja mam byc może głupie pytanie. Mianowicie: projekt zrobiony jest na scianę jednowarstwową 40 cm. My budujemy @w 24 cm putsaka faelbet plus 15 wełny (no albo styropianu). No i teraz tak: jak geodeta będzie wytyczał budynek to przeciez robi to według rysunków a na rysunkach jest ściana 40. Więc de facto długość np. elewacji frontowej będzie z każdej strony mniejsza o 14 cm. (40 i 24). Czyli ci?? Geodeta powinien to brać pod uwagę na każdym wytycznaym wymiarze?? Czy nie ma takiej potrzeby bo on wytycza fundamenty a te się nie zmienią, tylko po porstu ścianka cieńsza będzie więc tak jakby powierzchnia pokoi się zwiększy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...