Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Madzia jak tylko wyjdziecie z ziemi ( zagladnelam do Ciebie i malo Wam juz brakuje :) to potem poleci bardzo szybko.Nawet sie nie ogladniesz jak bedziesz kryla daszkiem swoj domek :) Macie zamiar (jezeli zima bedzie laskawa) leeciec z budowa bez przerwy czy robicie STOP i dalszy etap dopiero na wiosne?

franzkru dziekuje i licze ze w przyszlym roku bede na podobnym etapie jak Ty teraz chociaz o przeprowadzce boje sie marzyc :wink:

mamamatinka gdzie te foteczki? :) Widze ze Two smietankowy kolor elewacji robi furrore -ja tez chce miec taki :lol:

 

Ja liczyłem że się przeprowadzę w sierpniu.. jak widać niezbyt się sperawdziło. Może to przez to że 3 miesiące nic nie robiłem na budowie.

Przeprowadzka 1 grudnia. Ja napewno a co do żony i synka to się zobaczy :)

Najważniejsze żeby małemu się nic tam nie mogło stać więc możliwe że ja sam się przeniosę. Plusem tego jest to że szybciej będe mógł niektóre rzeczy dokończyć = pracować do późna w nocy ;)

 

Witam.

Ja miałam na mysli Święta Bożeg Narodzenie ale 2010 :lol: . Ale jeśli wszysko pójdzie dobrze i można będzie wczesniej (choćbym miła spać na materacu) to pewnie przeniesiemy się szybciej. I tez wychodzimy z załozenia, że wtedy będzie można w dłużej popracować i więcej rzeczy zrobimy sami.

 

A jak narazie to wystawiłam swoje mieszkanko do sprzedaży, bo teraz przecież "kryzys" jest i łatwo sprzedać nie mozna więc jesli znajdę kupca to sprzedaję i wtedy będę myśleć gdzie sie wyniesiemy.

Pozdrawiam i życzę udanej przeprowadzki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Ja miałam na mysli Święta Bożeg Narodzenie ale 2010 :lol: . Ale jeśli wszysko pójdzie dobrze i można będzie wczesniej (choćbym miła spać na materacu) to pewnie przeniesiemy się szybciej. I tez wychodzimy z załozenia, że wtedy będzie można w dłużej popracować i więcej rzeczy zrobimy sami.

 

A jak narazie to wystawiłam swoje mieszkanko do sprzedaży, bo teraz przecież "kryzys" jest i łatwo sprzedać nie mozna więc jesli znajdę kupca to sprzedaję i wtedy będę myśleć gdzie sie wyniesiemy.

Pozdrawiam i życzę udanej przeprowadzki :p

 

Do 2010 to spokojnie zdążycie :D

Ja mam już materac na budowie (całą sypialnie w paczkach) ale jeszcze daje sobie spokój z przeprowadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dołączę do Waszego grona, na wiosnę ruszam z budową Natalii. Chciałam zapytać czy istnieje jakaś możlwość zobaczenia tego domu na żywo? Choćby z zzewnątrz. Może jest ktoś kto ma jakieś informacje gdzie ten domek jest wybudowany najlepiej w okolicach Wrocławia. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam i czakam na info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zdjęcie zdjęciu nie równe poniżej zdjęcie które lepiej oddaje rzeczywistośc niz poprzednie, w którym to kolory były bardzo przekłamane ale tak to jest jak się robi zdjęcia telefonem :)

 

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SvfJ5PqoM4I/AAAAAAAAEag/tn84MgUcptQ/s640/IMG_0046.jpg

 

Witaj :D

Bardzo ładne te kolorki Wam wyszły, widzę że praca wre i juz niedługo przeprowadzka, ah jak ja bym tak chciała :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Bardzo ładne te kolorki Wam wyszły, widzę że praca wre i juz niedługo przeprowadzka, ah jak ja bym tak chciała :cry:

 

Dzieki wielkie.

Przeprowadzka jakos na początku grudnia. Narazie ocieplamy poddasze i cały pokłuty chodzę przez tą wełne.

 

Nawet nie zauwazysz kiedy to minie i będziesz sie przygotowywać do przeprowadzki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w ocenie kosztorysu i ewentualne sugestie odnośnie negocjacji konkretnych pozycji:

 

fundamenty

bloczki betonowe 4350

ławy 5175

izolacja 5740

obsypanie wykopu 4500

 

ściany zew porotherm 10039

ściany konstrukcyjne wew 2476

ściany działowe 5240

komin 3700

zaprawa 1500

 

strop,podciągi, wieńce 14490

stal 880

szalunki 5000

stemple 800

 

dach więźba 8800

pokrycie 20000

gwoździe 1200

łaty, membrana 4950

 

= łącznie 98 840 (jeżeli bez faktur to - 20% )

 

do tego robocizna za ten stan 58 000

 

co o tym sądziecie, w listopadzie podpisuję umowę zastanawiam się jeszcze czy podpisać tylko na robociznę czy na materiały też.

będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w ocenie kosztorysu i ewentualne sugestie odnośnie negocjacji konkretnych pozycji:

 

fundamenty

bloczki betonowe 4350

ławy 5175

izolacja 5740

obsypanie wykopu 4500

 

ściany zew porotherm 10039

ściany konstrukcyjne wew 2476

ściany działowe 5240

komin 3700

zaprawa 1500

 

strop,podciągi, wieńce 14490

stal 880

szalunki 5000

stemple 800

 

dach więźba 8800

pokrycie 20000

gwoździe 1200

łaty, membrana 4950

 

= łącznie 98 840 (jeżeli bez faktur to - 20% )

 

do tego robocizna za ten stan 58 000

 

co o tym sądziecie, w listopadzie podpisuję umowę zastanawiam się jeszcze czy podpisać tylko na robociznę czy na materiały też.

będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Witaj my za SSO płacimy 188 tyś materiał plus robocizna ale w tym mamy dachówkę ceramiczną okna połaciowe, tarasy (z przodu i z tyłu) schody lane. ak do tej pory skończyliśmy stan 0 i nie mamy zastrzeżeń do naszego Wykonawcy, a jak będzie dale to czas pokarze. Wydaje mi sie że cena którą podałaś nie wiele będzie odbiegać od naszej.

Pozdrawiam Magda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Coś tu ostatnio cicho sie zrobiło :-?

 

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

 

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

 

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

 

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

 

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

 

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

 

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

 

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

 

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

 

Ja mówiłem jak skonczyli stan "0" i zaczynali murować ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

 

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

 

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

 

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

 

Ja mówiłem jak skonczyli stan "0" i zaczynali murować ściany.

 

No to na mnie chyba już czas :lol:

Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na mnie chyba już czas :lol:

Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :p

 

Sprawdź też jaki będziesz mieć rozmiar wnęki na okno tarasowe. U nas było bodajże 235cm. A że kupowalismy okna w Drutexie wyszło że oni mają max 220cm dla okien bez poprzeczki i musielismy nadproże obniżać.

Sprawdź sobie też jakie będą ci robili otwory na drzwi. U nas były o 4cm za wąskie na drzwi standardowe (ale takie chcielismy tylko do kotłowni więc nie było źle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na mnie chyba już czas :lol:

Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :p

 

Sprawdź też jaki będziesz mieć rozmiar wnęki na okno tarasowe. U nas było bodajże 235cm. A że kupowalismy okna w Drutexie wyszło że oni mają max 220cm dla okien bez poprzeczki i musielismy nadproże obniżać.

Sprawdź sobie też jakie będą ci robili otwory na drzwi. U nas były o 4cm za wąskie na drzwi standardowe (ale takie chcielismy tylko do kotłowni więc nie było źle).

 

Dzięki pardzo za rady. Zwrócę na to uwagę, jesli chodzi o okno tarasowe to powiększyliśmy je do 2,40 - będą dwa skrzydła i to przesówne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie dołączyć bo wczoraj odwiedziałm kilka firm oferujących okna i baramy.

Wychodzi na to że zarówno 4,5m jaki i 5m to standard, ale większy problem jest z wysokością, w wiekszości firm to 2,25 a nie 2,5 tak jak w projekcie mi zaproponowano bramę krispola. Nie wiem czy dobra czy nie, ale zobaczymy jak będą szacowały się ceny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...