Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

boja2401, witam! cieszę się, że nasz domek ci przypadł do gustu, może na zdjęciach tak tego nie widać, ale my właśnie mamy taras z boku - ze względu na kształt działki. Tzn. ten taras tylny pierwotny jak w projekcie mamy zmniejszony o połowę i z połowy przylegającej do sypialni, mamy zrobioną garderobę. Drzwi terasowe są mniejsze (150) i przesunięte do rogu salonu. A na ścianie bocznej salonu blisko rogu mamy drugie drzwi tarasowe duże 2,4 m zlikwidowaliśmy wykusz i właśnie wykusz przerobiliśmy na zadaszenie tarasu. Także nie wiem dokadnie o jaki efekt ci chodzi, ale w każdym razie u nas jest właśnie taras główny z boku domu. A wyjście na taras/ogród z kuchni to świetna rzecz, bardzo popularna w wielu krajach. Taż o tym myślałam ale jednak przede wszystkim zależało mi na spiżarni, która u nas mieści się właśnie na tej ścianie. pozdrawiam,

 

Witaj mamamatinka, podziwiam twoją natalkę na zdjęciach w dzienniku, twoje wnętrza mają dużo uroku.

Ja też myślę o spiżarni w kuchni, ale po przeciwnej stronie, a w salonie również zrezygnjemy z wykusza oraz wydłużymy salon rezygnyjąc z podcienia. W tym miejscu myślałam o oknie a tylko na bocznej ścianie okna tarasowe. W ogóle chciałabym przerobić troszkę Natalkę, tak aby góra była z Natalii II, albo raczej Natalię II tak, aby dół był z Natalii I, czyli cała rewolucja :-?

A propos - bajeczne są pokoje twoich chłopaczków

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Apel do właścicieli Natalii, którzy już mieszkają w swoich domkach, a szczególnie do tych, którzy mieszkali już latem.

Podzielcie się doświadczeniem, a nurtują mnie takie pytania:

1. Jak sprawdza się poddasze latem, nie jest czasem gorąco i duszno w sypialniach przez okna połaciowe i w ogóle przez nagrzany dach?

2. Czy garaż oprócz dwóch średnich samochodów, pomieści coś jeszcze np. kosiarka, rowery itp? Czy trzeba budować dodatkowy "domek narzędziowy"?

3. Czy wielkość wiatrołapu nie jest za mała? Czy 4-osobowa rodzina wejdzie jednocześnie do środka?

4. Ewentualnie podzielcie się spostrzeżeniami co możnaby poprawić w projekcie?

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do właścicieli Natalii, którzy już mieszkają w swoich domkach, a szczególnie do tych, którzy mieszkali już latem.

Podzielcie się doświadczeniem, a nurtują mnie takie pytania:

1. Jak sprawdza się poddasze latem, nie jest czasem gorąco i duszno w sypialniach przez okna połaciowe i w ogóle przez nagrzany dach?

2. Czy garaż oprócz dwóch średnich samochodów, pomieści coś jeszcze np. kosiarka, rowery itp? Czy trzeba budować dodatkowy "domek narzędziowy"?

3. Czy wielkość wiatrołapu nie jest za mała? Czy 4-osobowa rodzina wejdzie jednocześnie do środka?

4. Ewentualnie podzielcie się spostrzeżeniami co możnaby poprawić w projekcie?

Dzięki z góry

 

Ja mam co prawda troche przerobioną Natalkę ale:

1. Zalezy jak oceplisz - starannośc ekipy i grubośc ocieplenia

2. Ja mam 5,9m szeroki i długi na 621. Czyli ciut wiekszy i wg mnie może być ciężko zmieścić tam coś więcej. Ja mam garaż powiększony o pomieszczenie z prawej strony (dom szerszy o 2m) i w nim bedę trzymał rowery, kosiarkę itd. Wygodny garaż to taki który ma 6,5m szerokości

3. Zależy ile miejsca potrzebujesz :)

4. Ja przerobiłem projekt znacząco więc cięzko mi coś powiedzieć w tym punkcie - popatrz na mój projekt http://picasaweb.google.pl/robert.kesek/PlanyBudynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się też dopisuje:

1. zgadzam się zależy od ocieplenia, kurcze nie pamiętam jak my mamy chyba 15+10 jeśli się nie mylę, jedno lato już przemieszkaliśmy, ale właściwie wtedy na górze nikt jeszcze nie spał, teraz mamy uż tam pokoje dzieci i gościnny, ale tamtego lata owszem była niewielka różnica między górą a dołem co do duszności, ale spowodowana myślę, głównie tym że na dole się żyło, drzwi na taras otwarte, a tam na górę to niewiele kto wchodził, bo jeszcze dość surowo było, także tego lata sprawdzimy, ale jestem przekonana że róznica nie będzie duża.

2. u nas stoi jedno auto spore i jedno małe, plus różne graty (2 regały, stół roboczy, po bokach różne pudła, sztachety na ogrodzenie, zbiornika do segregacji śmieci, także sporo tego, więc gdyby posprzątac trochę to po bokach kosiarka, czy rowery zmieszczą się. Mimo to my jednak na działce zostawiliśmy sobie budowalny blaszak i chcmey go ocieplić i optynkować, żeby służył właśnie jako taka dodatkowo przestrzeń gospodarcza.

3. wiatrołap jest wystarczający w mojej ocenie, ze względu na aż 3 drzwi u nas nie mamy szafy tylko półkę na buty skrzynię na buty wieszaki, spokojnie ubieramy się tam z dwójką non stop przemieszczających się dzieci, plus nie raz jakieś bagaże stoją albo foteliki samochodowe. szafa będzie w wnęce w hallu.

4. co do poprawek to już sprawa indywidualna, my sporo zmian mamy pod nasze potrzeby, ale z wszelkich rozwiązań pierwotnych z projektu jesteśmy też zadowoleni, nic nie wydaje nam się nieergonomieczne czy niewygodne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się też dopisuje:

1. zgadzam się zależy od ocieplenia, kurcze nie pamiętam jak my mamy chyba 15+10 jeśli się nie mylę, jedno lato już przemieszkaliśmy, ale właściwie wtedy na górze nikt jeszcze nie spał, teraz mamy uż tam pokoje dzieci i gościnny, ale tamtego lata owszem była niewielka różnica między górą a dołem co do duszności, ale spowodowana myślę, głównie tym że na dole się żyło, drzwi na taras otwarte, a tam na górę to niewiele kto wchodził, bo jeszcze dość surowo było, także tego lata sprawdzimy, ale jestem przekonana że róznica nie będzie duża.

2. u nas stoi jedno auto spore i jedno małe, plus różne graty (2 regały, stół roboczy, po bokach różne pudła, sztachety na ogrodzenie, zbiornika do segregacji śmieci, także sporo tego, więc gdyby posprzątac trochę to po bokach kosiarka, czy rowery zmieszczą się. Mimo to my jednak na działce zostawiliśmy sobie budowalny blaszak i chcmey go ocieplić i optynkować, żeby służył właśnie jako taka dodatkowo przestrzeń gospodarcza.

3. wiatrołap jest wystarczający w mojej ocenie, ze względu na aż 3 drzwi u nas nie mamy szafy tylko półkę na buty skrzynię na buty wieszaki, spokojnie ubieramy się tam z dwójką non stop przemieszczających się dzieci, plus nie raz jakieś bagaże stoją albo foteliki samochodowe. szafa będzie w wnęce w hallu.

4. co do poprawek to już sprawa indywidualna, my sporo zmian mamy pod nasze potrzeby, ale z wszelkich rozwiązań pierwotnych z projektu jesteśmy też zadowoleni, nic nie wydaje nam się nieergonomieczne czy niewygodne.

pozdrawiam

 

ad 2. Dlatego własnie powiekszalismy troche dom w bok żeby mieć w garażu cos takiego:

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SkMeibNO3DI/AAAAAAAADfc/dUF-NRz7EgM/s640/P6240049.JPG

 

Prawie jak mały blaszak = 7m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi

franzkru obejrzalam album od deski do deski, faktycznie rozciągnąłeś swoją natalkę o szerszy garaż i nadbudówkę nad tarasem (na poddaszu to chyba boisko futbolowe ci wyszło :D ), z przyjemnością ogląda się już urządznie wnętrz....bardzo zazdraszczam tobie i mamamatinka

 

Proszę podzielcie się też opiniami o kosztach ogrzewania Natalki, jak to wychodzi szczególnie teraz w te mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no franzkru, ty pod względem powierzchni to zaszalałeś na całego. ciekawa jestem ile w sumie więcej ci wyszło metrów niż w pierwotnym projekcie??

 

boja, co do kosztów ogrzewania to niewiele powiem, bo to działka męża, ale u nas fajnie cieplutko, mąż walczy i uczy się wciąż naszego kotła vitodens, żeby ustawić opcję najbardziej optymalną kosztowo, a komfortową. zapytam go o koszty to dam znać, choć chyba pierwszy sezon grzania nie daje obiektywnego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no franzkru, ty pod względem powierzchni to zaszalałeś na całego. ciekawa jestem ile w sumie więcej ci wyszło metrów niż w pierwotnym projekcie??

 

boja, co do kosztów ogrzewania to niewiele powiem, bo to działka męża, ale u nas fajnie cieplutko, mąż walczy i uczy się wciąż naszego kotła vitodens, żeby ustawić opcję najbardziej optymalną kosztowo, a komfortową. zapytam go o koszty to dam znać, choć chyba pierwszy sezon grzania nie daje obiektywnego obrazu.

 

Ano zaszalałem ale..

Patrząc na oryginał i wymiary podstawy budynku 14,48m x 15,3m = 221m2

U mnie 16,2 x 12,2 = 198m2 wiec budynek niby mniejszy.

Powierzchni uzytkowej mam 275m2 (w tym taras 25m2 i podcien 10m2).

W oryginale nie wiem jakia jest wielkośc powierzchni użytkowej ale powinna być podobna skoro podstawa budynku jest porównywalna.

 

Co do ogrzewania to ja mam piec na ekogroszek i wychodzi mi około 1t miesięcznie przy tych mrozach (tona 580zł). Przy czym to pierwszy sezon i on nie jest adekwatny do całości nastepnych.

Do tego dachu mam narazie 18cm wełny i pewnie z 30-40% ciepła tamtędy mi uciekło. Planuje jeszcze dać 10cm dodatkowo. Nawet lezy na poddaszu i czeka na połozenie ale czasu brak więc... czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,jestem tu nowa ale bardzo uważnie czytam to forum:)Kapitalna sprawa,nie mam słów podziwu dla was jak sobie nawzajem pomagacie i wspieracie:)Cudownie!Wasze domki są śliczne.Ale do rzeczy,proszę was wszystkich o pomoc( jezeli jest to możliwe )może macie w swoich zasobach wersje elektroniczną edytowalną(DWG),mamy już kupioną działeczkę ,długo szukaliśmy odpowiedniego projektu,do tej pory nic nie przebiło Nataki.Ale chcemy byc pewni na sto procent,nanieść jakieś zmiany,zastanowić się spokojnie(mamy już trochę wiosen na karku:)więc na pewno będzie to ostatnie nasze przedsięwzięcie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na jakiś odzew.

Na wszelki wypadek podam meila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim,że się odezwaliście :D .franzkru,mógłbyś podesłać tą swoją wersję przerobioną?Byłabym bardzo wdzięczna,może dałoby się coś pokombinować w autokadzie,chcielibyśmy podjąć ostateczną decyzję i zacząć już konkretnie planować .Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim,że się odezwaliście :D .franzkru,mógłbyś podesłać tą swoją wersję przerobioną?Byłabym bardzo wdzięczna,może dałoby się coś pokombinować w autokadzie,chcielibyśmy podjąć ostateczną decyzję i zacząć już konkretnie planować .Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :D

 

Ok. Poszło mailem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie co myślicie o takim rozwiązaniu kuchnii w Natalce, proszę o szczere opinie i rady

zniosę wszystko ;)

najpierw bardzo chciałem mieć kuchnię otwartą teraz poważnie się zastanawiam nad tym rozwiązaniem

 

http://img641.imageshack.us/img641/7655/91880679.jpg

 

http://img641.imageshack.us/img641/1808/72676324.jpg

 

http://img36.imageshack.us/img36/4028/56488479.jpg

 

http://img28.imageshack.us/img28/6493/78351451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł uważam, rozumiem, że tak pod oknem za wyspą miałaby byc jadalnia?? (my tam mamy spiżarkę). moim zdaniem kuchnia bez spiżarki w natalce jest wystarczająco duża, żeby zrobić tak jak na waszej wizualce. my mamy wprawdzie otwartą bo tak lubimy ale ta twoja też nie aż taka całkiem zamknięta wydaje się byc funkcjonalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabnie to wyszlo-mi sie podoba.Zastanawiam sie tylko czy faktycznie ta czesc pozostawiona na jadalnie jest wystarczajaco duza?(szeroka)Rozumiem ze zlikwidowales wykusz skoro wydzielasz miejsce na stol w kuchni-tak?

Jesli chodzi o sam uklad mebli to przemyslalabym sprawe czy nie zamienic miejscami slupkow z mikrofalowka i piekarnikiem a lodowka.W tym momencie lodowka jest na wprost blatu i jesli bedziesz ja otwierac(a robi sie to czesciej niz zagladanie do piekarnika) to moze byc ciasnawo.Kazdy ma inne gusta wiec ja szafki wiszace zrobilabym bardziej podluzne (krotsze a szersze) i nie robilabym tych otwartych poleczek (tylko kurz bedzie sie tam zbieral zwlaszcza blisko plyty).

Gdzie masz zamiar umiejscowic zmywarke?(jesli bierzesz ja pod uwage) Ja dalabym ja zaraz na lewo od zlewu czyli tam gdzie teraz jest szafka z gorna szuflada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...