Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

prostuję jedną sprawę kuchnia jest węższa o jakieś 40-50cm ponieważ poszerzyliśmy wiatrołap tak by spokojnie weszła tam szafa typu komandor i było jeszcze trochę miejsca, dlatego tam stół raczej nie wlezie :)

mają tam stać dwa krzesła tak by można spobie usiąść i pogadać przy kawie podczas gotowania, za brak krzeseł przepraszam, tam jeszcze chcę trochę zmienić właśnie kształt tego "pseudo stolika" który będzie troszkę bardziej podniesiony od blatu kuchennego ale nie tak wysoko jak barek,

narazie to wersja robocza dlatego dziękuję za wszystkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.

Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, piekne macie domki- kiedy trafilismy na ten watek oboje z mezem wiedzielismy od razu ze to jest dom , w którym chcielibyśmy zamieszkać:) Mam nadzieje , ze uda nam sie dołączyć do Waszego grona:)

 

Mam pytanko do franzkru- czy mógłbyś uzupelniec przedstawiony przez Ciebie kosztorys?

widze ze sporo juz zrobiliscie od momentu ostatniego wpisu kosztów..jestem ciekawa jak kształtują się wydatki na późniejszym etapie prac- z gory dziękuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, piekne macie domki- kiedy trafilismy na ten watek oboje z mezem wiedzielismy od razu ze to jest dom , w którym chcielibyśmy zamieszkać:) Mam nadzieje , ze uda nam sie dołączyć do Waszego grona:)

 

Mam pytanko do franzkru- czy mógłbyś uzupelniec przedstawiony przez Ciebie kosztorys?

widze ze sporo juz zrobiliscie od momentu ostatniego wpisu kosztów..jestem ciekawa jak kształtują się wydatki na późniejszym etapie prac- z gory dziękuję

pozdrawiam

 

I tu może być klops bo nie robiłem jakiś porządnych kosztorysów.

Pytaj to ci powiem jak się mniej więcej ceny kształtowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.

Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

 

Możesz przytoczyc jakieś główne wady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru dziekuje za ekspresowy odzew...pisałeś ze kuchnia 20tys ze łazienka dolna 11 tys....ciekawa jestem ile nalezy przeznaczyc jeszcze funduszy na sciany, podlogi na dole aby na dole muc zamieszkac i dalej konczyc górę... Wiem ze wszystko uzaleznione od tego z jakich materiałow się korzysta - ciekawa jestem jaka jest realna kwtoa wykonczenia dołu...

Jeszcze jedno pytanko ile was kosztowały schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru dziekuje za ekspresowy odzew...pisałeś ze kuchnia 20tys ze łazienka dolna 11 tys....ciekawa jestem ile nalezy przeznaczyc jeszcze funduszy na sciany, podlogi na dole aby na dole muc zamieszkac i dalej konczyc górę... Wiem ze wszystko uzaleznione od tego z jakich materiałow się korzysta - ciekawa jestem jaka jest realna kwtoa wykonczenia dołu...

Jeszcze jedno pytanko ile was kosztowały schody?

 

Za schody zapłacilismy 6tys zł FV.

Panele podłogowe 30-50zł/m2 (sa też za 200zł/m2).

Meble i ściany to już kwestia tego co chcecie. Wydaje mi się że wyszło coś koło 15-17tys jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję :) :D

Przymerzamy sie do tego projektu i robie kosztorys zeby byc pewna ze nas na taki domek stac- Twoje wypowiedzi sa bardzo pomocne:)

My tez bedziemy szukac tanszych rozwiazan- w obecnym mieszkaniu mamy panele i jestem baardzo zadowolona - nie kosztowaly wiele , moje dzieci roznosci robia na podlodze i nic sie nie dzieje - nie widze sensu przeplacac :)

Na razie ok 17 tys.wydaliscie..(oprocz kosztow kuchni i lazienki )

.czy jest to kwota która wystarcza aby na dole moznabylo zamieszkac ? i powoli konczyc gore??

 

chcialam jeszcze spytac o koszty elewacji? wiem ze tynki zewnetrzne kosztowały was 15 tys a reszta? nie pisales chyba o kosztach elewacji...ciekawa jestem ile tu jeszcze potrzeba- przepraszam ze tak mecze ;) ale chcialabym byc pewna ze damy rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję :) :D

Przymerzamy sie do tego projektu i robie kosztorys zeby byc pewna ze nas na taki domek stac- Twoje wypowiedzi sa bardzo pomocne:)

My tez bedziemy szukac tanszych rozwiazan- w obecnym mieszkaniu mamy panele i jestem baardzo zadowolona - nie kosztowaly wiele , moje dzieci roznosci robia na podlodze i nic sie nie dzieje - nie widze sensu przeplacac :)

Na razie ok 17 tys.wydaliscie..(oprocz kosztow kuchni i lazienki )

.czy jest to kwota która wystarcza aby na dole moznabylo zamieszkac ? i powoli konczyc gore??

 

chcialam jeszcze spytac o koszty elewacji? wiem ze tynki zewnetrzne kosztowały was 15 tys a reszta? nie pisales chyba o kosztach elewacji...ciekawa jestem ile tu jeszcze potrzeba- przepraszam ze tak mecze ;) ale chcialabym byc pewna ze damy rade :)

 

Jak już wspomniałem wcześniej jeżeli chcesz cos wiedzieć to pytaj.

 

To co widać na zdjęciach w środku kosztowało mniej więcej tyle (no może ciut wiecej ;) ). Jak juz pisalem nie licze kazdej zlotowki teraz wiec ciezko mi to dokladnie stwierdzic. Patrrze tylko po tych grubszych wydatkach tj naroznik, lozko, meble do sypialni/garderoby, meble do sypialni dla dziecka.

 

Elewacja tj styropian 15cm, siatka, klej, tynk itd. wyszło 19650 (cos koło 270m2). Przy czym w tym jest koszt sufitu na tarasie i przed wejsciem ~35m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.

Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

 

Możesz przytoczyc jakieś główne wady ?

 

Wady otwartej kuchni:

- oczywiście zapachy, nie zawsze bardzo przyjemne (ryba, kapusta i inne)

- robię ciasto, naleśniki itp. - mikser rzępoli - w pokoju dziennym nie da się oglądać telewizji

- imprezka rodzinna (a u nas najmniejsze grono to około 20 osób) - mnóstwo garów naczyń znoszonych do kuchni na wymianę, blachy ciasta itp itd na blatach kuchennych robi bałagan i nieciekawe wrażenie dla gości (mimo, że mam teraz dość wysoki murek zasłaniający kuchnię, to jak ktoś wstanie od stołu i idzie np. do toalety to "podziwia" kuchnię nie od najlepszej strony)

- ta sama imprezka rodzinna - karkóweczka w piekarniku się piecze - od piekarnika i od ilości osób robi się gorąco (o cieplejszej porze roku można sobie pootwierać okna, ale zimą ciągnie gościom po plecach, więc wietrzenie na oścież nie wchodzi w grę)

- kuchnia idealnie wygląda jak jest wszystko pochowane jak na zdjęciach w kolorowych dizajnerskich pisemkach, a w życiu ja tak nie umiem i nie zawsze jestem dumna z kuchni jak wpadnie ktoś z wizytą

 

Zalety:

- na pewno stały kontakt z resztą domowników i gości, człowiek nie czuje się kuchtą zamkniętą w czterech ścianach,

- można coś pichcić i jednocześnie na bieżąco uczestniczyć w oglądaniu filmu czy rozmowie

- powiększa przestrzeń - ważne gdy salon niewielki

 

Wobec powyższego kompromisem dla mnie między otwartą a zamkniętą kuchnią jest kuchnia zamnknięta z szerokimi podwójnymi drzwiami (np. przesuwnymi) otwierającymi się na salon

 

Czy inni się ze mną zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru - :p

dziekuję ...koszt elewacji spory , takiego się spodziewałam. Wczesniej tynki zewn 15tys..czyli sumka spora...

Piszesz o narozniku łóżku meblach do sypialni dla dziecka...czy te koszty wliczałeś podajać mi powyzsze kwoty ? Czy poprzednie kwoty to koszty podłóg scian?

masz moze jakies zdjecia góry prócz łazienki? Jak wygląda jesli chodzi o przestrzen , bo rozumiem ze jeszcze nie wykonczone macie ...podnosiliscie scianke kolankowa /. ? czytalam oczywiscie wpisy ale w różnych dziennikach i juz mi sie zaczyna to mieszac co kto ...hihi

z ciekawości zapytam jeszcze jak macie ustawiony dom wzgledem stron świata? :roll:

 

w kwestii kuchni otwartej...jeśli o mnie chodzi to jestem za otwartą kuchnią - obecnie mamy półotwartą wcześniej mielismy otwarta z podwyzszanym blatem barowym i obecnie jak sie wybudujemy bedziemy napewno robic otwarta kuchnie

-zapachy to nie problem dla mnie ( lubie jak pachnie jedzonkiem w domu , a jesli za bardzo to od tego jest pochłaniacz , mozna uchylic okno) , w kwestii porządku...ja na bierząco sprzątam , ze zmywaniem to radzi sobie zmywarka ...ale kazdy robi kuchnie jaka jemu sie podoba , sa fani otwartych i fani zamknietych i najwazniejsze zeby wlascicielom kuchanis sie podobała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalam zdjecia w galerii, góra ogromna...z tego co widze scianke kolankowa macie niska...a przestrzeni masa. Jak wygladają u was pomieszczenia przy górnej łazienkce- da sie tam zrobic garderobe i pralnie mala ( pralka plus suszarka stojaca) ?

Pogubiłam sie jeszcze troche z tymi kosztami elewacji..podpowiedz mi prosze...pisałes kiedys ze 15tys za tynki zewn , z teraz ze ponad 19tys za elewacje zewn z tynkami...czyli te 15 tys to za co? 15 plus te 19 czy pomieszałam...

 

mamatinko wasz domek tez cudowny urzadzony w pieknym kilmacie gratuluję:) i podzwiam wasze zdjecia;) Wy podnosiliscie scianke kolankowa? jak zagospodarowaliscie pomieszczenia przy gornej łązience? da sie tam zrobic garderobe i mini pralnie ? Moze Ty podpowiesz jakie koszty liczyc nalezy na wykonczenie? wiem wiem..wszystko zalezy od materialow kosztow robocizny ale orientacyjnie robie kosztorys dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś posiada to proszę o przesłanie wzoru zawartej umowy z firmą budowlaną - mam propozycję umowy od wykonawcy ale chciałabym mieć porównanie z inną. [email protected]

 

z góry dziękuję

iwona

 

ps. jeżeli macie zestawienie materiałowo - kosztowe zrobione w ostatnim czasie to też poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kompletny projekt domu NATALIA odbicie lustrzane (kupiony 3 lata temu). Komplet zawiera 4 egzemplarze, z których 3 są nawet nie dotykane natomiast jeden był kilka razy przeglądany ale wygląda jak nowy. Sprzedam oczywiście po dożo niższych kosztach. Dlaczego chcę go sprzedać? - niestety okazało się że nie będzie nas stać na ten dom i właśnie kupiliśmy nowy o powierzchni dożo mniejszej (130m2).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ok.10tyś. projektów i teraz już wiem że nie chcę budować innego domu niż Natalia.Szukałem domu z 2garażami i 2 pokojami na dole.interesowałem się Melodią ale tam usytuowanie kominka i schodów mi nie pasowały.ale teraz już wiem że będzie to NATALIA.Ruszam na wiosnę,mieszkam w Głogowie (dolnośląskie) i chciałbym się spytać czy ktoś w tej okolicy buduje Natalię i czy była by możliwość oglądnąć ją na żywo? Z pozdrowieniami-przyszły budowniczy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Zajrzyj do mamamatinka bo ona zdaje sie postawil swoja Natalke na Slasku :)

ps Swoja droga podziwiam za samozaparcie w przegladaniu projektow.ja tez przejrzalam baaaaaardzo wiele ale chyba 10 tys tam nie bylo :roll: Rowniez interesowalam sie Melodia ale uklad wnetrza bardziej odpowiadal mi w Natalce.

Franzkru czy Ty juz mieszkasz i sie nie chwalisz?

Mozesz napisac czy jestes zadowolony z pracy elektryka?(bo ze cene miales dobra to wiem :wink: ) Czy potrafil doradzic czy szedl na latwizne i zrobil tylko to co chciales?Kupowales sam materail do instalacji czy bylo to w jego gestii oraz jakimi wogole przewodami (firma) ciagles to u siebie?

U nas budowa ciagle ma zastoj bo nie mozemy zamontowac okien prze te mrozy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...