Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy wszystkich!

My tu po raz pierwszy. Na początku chcieliśmy podziękować dla wrafa za pokazanie nam swojej natalki. Jej super wygląd przekonał nas o wyborze tego projektu.

W sobotę 29.05.2010 r. ruszyła budowa naszej natalki. Został wykopany dół i w poniedziałek można było ... się w nim kąpać i łowić ryby :). Teraz go odsączają, ale co z tego jak ciągle pada. Teraz zastanawiamy się nad zamontowaniem rekupertora i GWC, może ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie. A może ktoś jeszcze zaczyna teraz budować?

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witas Was gorąco.

Najprawdopodobniej będę kolejnym "natalkowcem". Projektu szukałem dosyć długo (ponad rok) i w zeszłym tygodniu trafiłem na forum projektu Wierzba.

Zacząłem go czytać i już byłem pewien że po pewnych poprawkach będę budował właśnie ten domek, gdy Crayo znalazł ten genialny projekt. Genialny bo nie muszę w nim prawie nic zmieniać. Crayo wielkie dzięki ;)

VIEVIORA będę budował pod Poznaniem. Czy mogę Cie prosić o namiar na Twoją ekipę budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, dziś na mojej budowie zakonczono mury we czwartek układamy strop. Mam prosbę czy jest któś na forum w miarę blisko Konina wlkp. kto wybudował natalkę chciałbym obejżec poddaszze czy bez podnoszenia scianki kolankowej pokój w kształcie litery L jest funkcjonalny. Jeszcze jedna prośba do osób które maja kominek nie wiem na jaki się zdecydowac narozny czy szyba równolegle do ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chociaż nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda.

m.z. my będziemy stawiać kominek równolegle do ściany, ale to już kwestia gustu, co kto lubi. Czy robiłeś jakieś zmiany w projekcie?

Mam kolejne pytanie do tych co już pobudowali (mam nadzieję, że znów nie zostanie bez odpowiedzi) czy ktoś zmienił schody na schody ze spoczynkiem i jakich zmian trzeba dokonać?

Ewa

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź franzkru. Widać, że zmienili ilość stopni bo w projekcie jest 10. To fajnie, że się da bo martwiłam się, że spocznik się nie zmieści ze względu na drzwi do łazienki (że wyjdzie za nisko). Mam jeszcze pytanie jakiej szerokości jest spocznik i jaka jest wysokość podstopnia?

U nas jutro ma się zakończyć stan 0. Na razie nie idzie za dobrze bo okazało się, że grunt trochę mokry no i wszystkiego trzeba więcej, więc koszty rosną.

Pozdrawiam

Ewa

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobil u mnie w domu sa rowniez tylko dwa kominy .Okap bedzie podlaczony rura do dachowki wentylacyjnej (przez spizarke)

ewa&marcin dopytaj swojego majstra i kierownika budowy bo wg mnie jesli nie zmienialas wymiarow domu nie uda Ci sie "wcisnac" schodow ze spocznikiem.U mnie jest spocznik ale my poszezalismy dom .Sciana przy ktorej biegna schody ma 278 cm z tym ze pierwszy stopien "wystaje" poza nia .Glebokosc spocznika to 112 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzięki za podpowiedzi. Co do schodów to w projekcie to ściana przy której są schody ma 370 (10 stopni po 27 cm i 100 cm na zakręt). Poszłam dziś z tym tematem do projektanta (który jest jednocześnie kierownikiem budowy) i powiedział że da radę, więc mi ulżyło bo uparłam się na takie schody.

wobil widzę że jesteśmy na podobnym etapie. U nas własnie stawiają ściany nośne, a co do piachu to u nas poszło 600 ton!!!, chyba nikt nas nie pobije, bo podnosiliśmy budynek ok 1 metra z jednej strony a z drugiej prawie dwa. Koszt piachu 11 400.

Ewa

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa&marcin jezeli kierownik ocenil ze sie da to dobrze :-) Teraz sprawdzilam w projekcie dlugosc mojej scianki i faktycznie razem ze spocznikiem ejst tam niecale 410 cm (wczesniej zmierzylam sama dlugosc stopni)Sorki jesli wprowadzilam lekki zamet ;)Co do zasypywania fundamentow to pewnie zalezy jaki macie grunt.U nas sa zwiry wiec wg projektu bylo tylko 20 cm podsypki zwirowo-piaskowej a z tego co pamietam to jeszcze mniej tego nasypali bo majster stwierdzil ze nie potrzeba wybierac rodzimego gruntu.Tak wiec zasypka kosztowala nas jakies "grosze" natomiast niezle "poplynelimy" na betonie przy laniu fundamentow .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie u nas była podmokła krzywa działka i dlatego stan 0 wyniósł nas 20 tys więcej niż przecięnie. Nie podam jeszcze całej kwoty bo faktury powoli spływają. Teraz stawiają ściany nośne i ciągle się zastanawiam co można jeszcze pozmieniać - pomóżcie co jest niefunkcjonalne lub na co warto zwrócić uwagę. I jeszcze jedno pytanie kto ma zamknięty salon drzwiami? I jak to zrobił, jakie drzwi. Ja wymyśliłam dwuskrzydłowe duże drzwi, ale teraz widzę, że będą się otwierać na telewizor i na półeczki i już mi nie pasuje

Ewa

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę zapiski na temat wydatków jakie ponosimy więc jeśli to kogoś interesuje to podaję:

Działka 127 776,24

Projekt i adaptacja 7 270,00

Wzięcie kredytu 4 929,00

Przygotowanie działki 6 766,05

 

Więc nie licząc kupna działki to zanim wbiło się łopatę koszty wyniosły:18 965,05

 

Czekam jeszcze na jedną fakturę i podam koszty stanu 0

Ewa

Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa nie wiem czy w Natalce cos jest niefunkcjonalnego ;)natomiast ja dokladnie przeanalizowalabym wielkosc okien.Nie wiem jak masz ulozozny dom wzgledem stron swiata ale na pewno powiekszylabym okno tarasowe.U mnie oprocz okna tarasowego ktore ma szerokosc 360 cm mam jeszcze drugie drzwi balkonowe (o szer 210 cm) na scianie z wykuszem :)Troszke zaluje ze nie powiekszylam okna w kuchni (ma obecnie 180 cm) i niestety jest na takiej wysokosci ze nie moge zrobic blatu roboczego rowno z parapetem.

Co do zamykania salonu to moze zrob sobie takie przesuwne drzwi ktore beda chowane w sciane :rolleyes:U mnie wlasnie w ten sposob bedzie zamykany wiatrolap w sezonie zimowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź kakusku. Byłam dziś na budowie i oglądałam te okna. Nie pamiętam już oryginału, ale w salonie mamy suwankę na 270, w wykuszu, który jest od południowej strony, okna powiększone do ziemi. Z kolei w kuchni mam okno 150 na 150 i chcę je zmniejszyć żeby właśnie blat nie był parapetem, żeby nie chlapać szyb. Dziś właśnie rozmawiałam z wykonawcą i zmieszczą się drzwi chowane w ścianie do salonu. myslę też, że drzwi od małego WC, które u nas będzie garderobą też można ukryć w ścianie.Pozdrawiam Edytowane przez ewa&marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...