Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa u mnie rowniez schody doswietla okno dachowe .Zamowilismy okno ktore otwiera sie na bok i od razu posluzy ono jako wlaz dla kominiarza gdyby chcial sie dostac do komina z kotlowni;)Oczywiscie jest ono na takiej wysokosci ze ciezko je normalnie umyc ale mamy schody ze spocznikiem wiec od czasu do czasu postawie sobie tam jaka mini drabinke.

Tutak masz fotke jak to mniej wiecej wygklada :

http://img695.imageshack.us/img695/1094/19362234.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Jesli chodzi o grubosc stropu to w projekcie mialam 18 cm ale moj majster stwierdzil ze szkoda lac tyle betonu i zmniejszyl grubosc chyba na 15 cm tylko ze na pewno wiecej go zazbroil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale w temacie kosztow niezbyt pomoge bo szczeze powiedziawszy nie zapisywalam tego nigdzie.Mielismy otwarty rachunek w składzie budowlanym i regulowalismy go co jakis czas a ja nie sprawdzalam ile czego zamawial majster.Mialam pelne zaufanie do goscia bo jest naprawde oszczedny i to wlasnie on podjal decyzje o "odchudzeniu" stropu bo mowil ze duzo wyjdzie na niego betonu a to naprawde niepotrzebny wydatek .Twierdzil ze wazne jest zbrojenie a nie grubosc betonu.

Jesli nie masz w planach robienia nic w domku w okresie zimowym to spokojnie mozesz zabic drzwi i okna dechami i poczekac do wiosny.My w pazdzierniku skonczylismy robic dach a okna zamowilismy w grudniu z montazem na luty-marzec.W tym czasie dom stal i wietrzyl sie (nie zabijalismy niczego ) Na wiosne zamontowali nam okna i dopiero wtedy zabilismy otwor bramy garazowej i zamontowalismy prowizoryczne drzwi z desek.

Jesli masz wstawione okna dachowe od razu w polaci dachu to lepiej pozabijaj pozadnie wszystkie otwory (my okna dachowe montowalismy dopiero po wstawieniu tych "zwyklych" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie dla tych co mają piec kondensacyjny bo mało czasu, jaki daliście komin konkretnie typ np. schiedel avant lub inny muszę na gwałt podjąć decyzję ale nie uśmiecha mi się dawać prawie 4 tysie za jeden komin bo sobie schiedel wymyślił widziałem alternatywę w leierze turbo za 2.600zł a jak u was?

PILNE !!

 

pozdrawiam

WB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj mamamatinka! Ja właśnie też tak chcę zrobić z oknem. Powiedz i jak się mieszka w natalce, może cos byś teraz zmieniła, ulepszyła?

Sanowi ja mam górę w autocadzie (a dokładnie w darmowej wersji zwcadzie) rysowaną na bazie rzeczywistych wielkości jakie nam wyszły po zmianach na ytong 24 i ze ściankami projektowanymi ale jeszcze nie zbudowanymi pozmienianymi trochę wg mojego projektu, jeśli chcesz to mogę przysłać. Wstawiłabym też na forum do oceny szanownego jury :), a może też komuś by się przydało , ale...nie wiem jak

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Spróbuję wstawić projekt góry. Podniesiona jest o dwa pustaki więc powierzchnie użytkowe pokoi się zmieniły. Łazienka jest powiększona, a strych pełnić będzie funkcję pralnio-suszarni-prasowalni. Jakby był potrzebny to może też kiedyś pełnić funkcję pokoju.

http://foto2.m.onet.pl/_m/d498ac64f1af93d603ac5e8e98421102,10,19,0.jpg

 

Proszę o komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...