Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Kaka,

miałam poleconą ekipę. Jestem bardzo zadowolona.

Daliśmy faktycznie isower supermatę, i podwójne płyty.

W dobrą wełnę warto zainwestować. Wydaje ,mi się że jeśli będzie zbyt luźno położona będzie"wisieć " na sznurkach, to raczej jej izolacyjność będize wątpliwa.

Szpary przy krokwiach dobrze nie wróżą,, choc "tak ma być "( jak słyszałam od jednych fachmanów, któych sprawdzałam.

Moja wełan byyła prawie wciśnięta między krokwie i w zasadzie trzymała się sama. Sznurki były tylko proforma.

Nie wiem czy wogóle wełna była zabespieczona przed wypadnięciem na podbitkę. To naprawdę mało prawdopodeobne, żeby się zsunęła. Kurcze, nawet się nad tym nie zastanawiałam:( Siła bezwładności powinna ją ciągnąć w dół, czyli do podłogi a nie przesówać wzdłóż w kierunku brzegu dachu. To tak na babski rozum. Pewnie koperta, o której piszesz nie zaszkodzi.

Edytowane przez aki-aki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aki-aki wlasnie obejrzalam Twoj domek i jestem pdo wrazeniem przestrzeni :-) Bardzo podoba mi sie rozwiazanie wydluzenia okien do ziemi w wykuszu.Swietnie to wyszlo zarowno zewnetrznie jak i patrzac od srodka.Mimo ze budujesz sie w miescie masz bardzo duzo wolnej przestrzeni wokol dzialki lub taką duzą wlasną dzialke-pozazdroscic ;) Nie do konca "rozumiem" uklad gornej lazienki :wiggle:Czy Ty przesuwalas scianke pomiedzy lazienka a pokojem?(miejsce z ktorego robione jest zdjecie )Mozliwe ze fotki przeklamuja ale na zdjeciach wyglada jakby scianka kolankowa byla nierowna a plytki na podlodze byly ciete "pod skosem":confused:

Zastanawia mnie tez urzadzenie elektryczne ktore masz w srodku domu (skrzynka elektryczna ?-co to tam stoi i czemu sluzy?)

Pokoje na poddaszu tez wyszly spore .Ja doszlam do wniosku ze chyba za wysoko zamontowalam swoje okna dachowe bo majac 160 cm dolna krawedz okna jest lekko powyzej moich oczow wiec musze stanac na palcach aby cokolwiek zobaczyc.Dzieci niestety nie beda mogly wygladac sobie z pokoi i patrzec co dzieje sie w ogrodzie :-(( U Ciebie wyglada to duzo lepiej.

 

Mozesz napisac ile placilas za metr ocieplenia dachu i co wchodzilo w zakres uslugi?(moze byc priv) Bylabym wdzieczna za ewentualny kontakt do ekipy bo jesli nie doczekam sie na swoich "dachowcow" zaczne szukac ekipy rezerwowej :rolleyes:Moze masz racje z tym opadaniem wełny.Faktycznie sila ciazenia powinna pchac ja w kierunku podlogi.Chodzilo mi bardziej o kawalek welny ktora bedzie ocieplony fragment dachu ktory znajduje sie ZA scianka kolankowa.Ja scianki kolankowe mam wymurowane (nie ze stelazy g-k) i jakos tak sobie "wymyslilam" ze tam wlasnie bardziej bedzie sie to zsuwalo w kierunku ziemi a nie wnetrza ;)

Czy podwojne plyty stosowalas wszedzie (rowniez na skosach) czy tylko na sufitach?

Po zobaczeniu fotek teraz dokladniej widze jak wyobrazasz sobie zabudowe swojej kuchni :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jako, że czas przeprowadzki zbliża się ( yuuupiii) chciałam zapytać tych co już mieszkają, ile spaliliście eko-groszku w zeszłym sezonie?

Ile tu kupić na przyszłą zimę ( pierwszą w nowym domku:))?

Może ktoś z Was ma sprawdzonego dostawcę w okolicach Krakowa.

Może ktoś jest chętny na wspólny zakup:)

 

Pozdrowionka

Aneta

 

U mnie poszło w zeszłym sezonie 5ton ekogroszku (retopal). Na priv wysłałem ci info gdzie kupowałem (jesli jeszcze kupiłaś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-aki domek wyglada super, My też mamy odbicie lustrzane dlatego fajnie mi się ogląda Wasze zdjęcia. Pomieszczenia na górze wyszły bardzo ładne i duże czy ściankę kolankową mieliście podniesioną o 2 pustaki? Okno na klatce schodowej fajnie ją oświetla, czy specjalnie zrobiliście je przy pierwszym biegu schodów, bo ja myślałam, żeby przesunąć je bardziej na środek. Co planujecie polożyć na podlodze w kuchni i salonie, a może już położyliście? Prosimy o kolejne zdjęcia :)

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca "rozumiem" uklad gornej lazienki :wiggle:Czy Ty przesuwalas scianke pomiedzy lazienka a pokojem?(miejsce z ktorego robione jest zdjecie )Mozliwe ze fotki przeklamuja ale na zdjeciach wyglada jakby scianka kolankowa byla nierowna a plytki na podlodze byly ciete "pod skosem":confused:

Zastanawia mnie tez urzadzenie elektryczne ktore masz w srodku domu (skrzynka elektryczna ?-co to tam stoi i czemu sluzy? )

 

Kaka - spostrzegawcza jesteś. Istotnie łazienka górna troszkę pokombinowana. Wannę ustawiłam sobie pod skosem, tzn ukośnie do ściany. Taki żarcik:) architektoniczny:)

 

Natomiast to ustrojstwo w pralni - ?????? - sama nie wim do czego służy, możliwe, że to jakieś sterowanie slarowo - hydauliczne -czarodziejstwo.

 

 

 

 

Pokoje na poddaszu tez wyszly spore .Ja doszlam do wniosku ze chyba za wysoko zamontowalam swoje okna dachowe bo majac 160 cm dolna krawedz okna jest lekko powyzej moich oczow wiec musze stanac na palcach aby cokolwiek zobaczyc.Dzieci niestety nie beda mogly wygladac sobie z pokoi i patrzec co dzieje sie w ogrodzie :-(( U Ciebie wyglada to duzo lepiej.

 

 

Niestety coś za coś, my nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, stąd okna są nisko, ale straciliśmy dużo powierzchni pod skosami. Musieliśy dorabiać ściankę konakoa z regipsu. Teraz sobie"pluję w brodę" mogłam podnieść kolankową o 1-2 pustaki - i miałabym tak jak ty:).Lepiej nie ogłądać świata przez okno, i głowy sobie nie obijać.

 

Podwójne płyty dałam wszędzie. Sufitów ci u mnie jak na lekarstwo:(

 

Namiary na ekipę na priwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, niestety jak wcześniej wspomniałam nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, :(, :( To co widać na zjęciu to efekt zbudowania ścianki z karton gipsu, przez co zmniejszyliśmy skos ale straciliśmy duuuuużo powierzchni.

 

Okno jest na pierwszym biegu bo: 1) sądziłam, że lepiej będzie oświetlać dolny bieg, 2) - tak wychodziło z układu krokwi,

 

 

W kuchni leżą już płytki, troszkę jaśniejsze od tych w łązience. Czyli kolor kamienno piaskowy. Teraz są przykryte papierami. W cz. jadalnianej i w salonie będzie parkiet klejony - 3 warstwowy na podłogówkę ( może zaczniemy kłaść w przyszłym tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-aki dziekuje za priwa :-)) Jesli chodzi o scianke kolankowa to my rowniez jej nie podnosilismy (jest 1 pustak plus muralta). Jednyna roznica to taka ze scianka ktora u was jest zbudowana z gipso-kartonow u nas jest wymurowana z pustakow ale rowniez przysuwalismy sie z nia w strone pokoi tracac na powierzchni.Scianka ma wysokosc 110 cm .Wg mnie pokoje wyszly w sam raz tyle ze ja poszezalam i wydluzalam dom o ok metr wiec pewnie sa ciut wieksze nic u Ciebie ale na pewno nie sa to jakies wielkie roznice.Pomiedzy tą "dodatkowa " scianka a muralta na ktorej opiera sie dach jest przestrzen o szerokosci 70 cm ktora wytynkowalismy i mamy zamiar wykorzystac na dodtakowy schowek.W pokojach pozostawiane sa otwory w tej wymurowanej sciance aby mozna bylo sie tam dostac.

Troche nie rozumiem czemu masz malo sufitow?Przeciez nad poddaszem jest jeszcze taki maly stryszek wiec i w pokojach wychodza sufity.U mnie wysoksoc poddasza to 2,50 wiec sufit bedzie zaczynal sie zaraz nad gorna krawedzia okna dachowego.

Macie juz bardzo duzo zrobione wiec pewnie Swieta tez zaplanowane w nowym domku :-)) Chcilalabym byc na Twoim etapie w przyszle wakacje ale jak to bedzie zobaczymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kaka,

mam wrażenie że u nas wysokość na poddaszu bliżej 2,7 a może więcej, stąd sufitów mało. Stryszek nam wwyszedł naprawdę malutki. Swięta KONIECZNIE w nowym domku. już zaprosiłam rodzinę na wigilio-parapetówkę:) - PIRWSZĄ rodzinną wigilię, w której ja jestem gospodynią. To będzie mój debiut salonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pilna sprawę,

dopiero teraz popatrzyłem, że w zestawieniu więźby nie ma informacji dotyczącej łat i kontrłat, tylko krkwie, słupy, murłaty i koszówki,

ile wam poszło metrów bo cieśle mają wejść w przyszłym tyg. i nie wiem czy załatwię to od ręki, proszę o info. Sprawa PILNA!

 

pozdrawiam

WB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pilna sprawę,

dopiero teraz popatrzyłem, że w zestawieniu więźby nie ma informacji dotyczącej łat i kontrłat, tylko krkwie, słupy, murłaty i koszówki,

ile wam poszło metrów bo cieśle mają wejść w przyszłym tyg. i nie wiem czy załatwię to od ręki, proszę o info. Sprawa PILNA!

 

pozdrawiam

WB

 

Mi w tartaku policzyli ile czego.

Drewno masz nie zamówione a cieśle w przyszłym tygodniu ? Ja czekałem na drewno 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamówienia więźby to ja zamówiłem w połowie sierpnia tylko jak to nasza narodowa mentalność po co zrobić coś od ręki jak mamy tyle czasu :)

śmieję się ale aż mnie nosi we wrześniu sporo padało i ponoć nie mieli jak do lasu po surowiec wjechać, teraz ponoć zmieniła się zasada zamawiania drewna i już nie załatwia się tego w nadleśnictwie tylko idzie to przez Warszawkę i ponoć jest to zrobione na zasadzie systemu informatycznego iż przypomina to aukcję na surowiec kto da więcej ten bierze, generalnie z nerwa obdzwoniłem wszystkie tartaki w koło i mówią od 1 do 2 m-cy na realizację także mój tartak zostawił mnie z ręką w nocniku i niestety muszę się go już trzymać mam tylko nadzieję żę faktycznie doczekam się dech w przyszłym tyg., ponieważ projekt nie przewiduje ilości łat i kontr. a w tartaku panuje "napięta" atmosfera szukam takiej info., ponieważ oni robią wg. zestawienia :((((( MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób już mieszkających i posiadających ogrzewanie podłogowe. Czy takie ogrzewanie wystarcza, nie jest zbyt zimno w domu? Pytam, bo wczoraj znajomi nam doradzali żeby nie robić tylko podłogówki, bo to za mało, zeby zrobić również grzejniki. Szczerze to cieszyłam się na myśl że nie bede miała już wiecznie brudnych kaloryferów, ściągających kurz na ścianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilam prawie na calym dole podlogowke (oprocz dwoch pokoi na parterze) ale oprocz tego hydraulicy przygotowali mi podejscie pod kaloryfer w salonie ,jadalni i wiatrolapie.Na razie zostanie on zaslepiony i gdyby podlogowka nie dawala rady uruchomimy wtedy zasilanie awaryjne;)Wiekszosc osob lacznie z hydraulikami twierdzi ze nigdy nie zawiesze kaloryferow bo podlogowe w zupelnosci wystarczy ale maz uparl sie o taka rezerwe wiec dla swietego spokoju zrobilismy (niestety swiety spokoj kosztowal dodatkowa kase :p)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł kakusku. Byłby to jakiś kompromis. Chociaż podejrzewam, ze w salonie i tak będą kaloryfery, bo chcemy tam podłogę drewnianą. Wiem że można drewno pod podłogówkę, ale raczej nie polecają..

 

mam w natalce w salonie i kuchni podłogówkę i jeszcze kominek -jest nie do wyrobienia ,poprostu sauna nie wyobrażam sobie dodatkowo kaloryferów(barinecka deska w częćci salonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drinkpol, a ja ostatnio myślałam co u Ciebie... Mieszkasz już? :)

jak kuchnia? Masz jakieś aktualne zdjęcia? Podeślesz na priv?

 

Pozdrawiamy z Łodzi!

 

 

witam!!!

 

mieszkamy !!! nareszcie mamy już wszystko (kuchnia ,kominek ,itd) obecnie walczymy z kostką i ogrodzeniem myślę że do zimy zdążymy,oczywiście prześlę foty na prv

a co u was się dzieje ? na jakim etapie jesteście (parę fotek też poproszę) jak będziecie w moich stronach zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...