Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Halo.. Natalkowcy! Czas się przebudzić z zimowego snu :) Ciepło się zrobiło, mamy już prawie wiosnę, czas wrócić na budowę :)

Jak tam u Was prace idą? My zaczynamy w następnym tygodniu prace elektryczne, następnie tynki wewnętrzne, okna, brama, drzwi i miejmy nadzieję na początku kwietnia będziemy mieli zamknięty już dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

mam pytanie do osób, które już mieszkają bądź są po elektryce, ponieważ ja właśnie jestem na etapie elektryki, dla mieszkających: czego im brakuje, bądź co się sprawdza, o czym pamiętać lub dla osób, które są po kablach może mieli kumatego elektryka i doradził im jakieś fajne pomysły.

Piszcie za wszystkie uwagi będę wdzięczny, lepiej teraz dodać niż potem kuć lub lub "lecieć" na przedłużaczach.

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my jesteśmy właśnie już po elektryce. To czy zrobiłam dobrze czy źle wyjdzie w praniu. Ja robiłam tak, ze szłam pomieszczenie po pomieszczeniu i mniej więcej zastanawiałam się co gdzie chce miec. Trudno tak, bo nie mam koncepcji wykończenia wszystkich pomieszczeń. Starałam sie dawać jak najwięcej gniazdek, bo potem jest tak, ze chcesz podłączyć lampke to musisz ciągnąć paskudny przedłużacz, albo dziecko Ci powie że nie chce mieć biurka pod oknem bo świeci w oczy.. trzeba być przygotowanym na wszystko. Co najmniej 6 gniazdek zrób sobie w kuchni.

Pamiętaj o gniazdkach w garażu, do majsterkowania, do podłączenia odkurzacza, gniazdka na zewnątrz, na tarasie, w podbitce. Jak chcesz mieć podświetlony podjazd czy ogród to też teraz o tym pomyśl.

Mój elektryk potrzebował tez wiedzieć jakiej wielkości chcemy telewizor (bo my wieszamy), żeby odpowiednio ścianę przygotować. Potrzebował też wiedzieć jakie i gdzie będą głośniki.

Generalnie elektryka to ciężka sprawa.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w połowie elektryki, przez 4 godziny obeszlismy cały dom i ustaliliśmy gdzie co ma być - musisz najpierw zaplanowac z grubsza ustawienie sprzętów/ mebli a potem robić gniazdka, oczywiście więcej niż potrzeba - aby mieć mozliwość zmian w aranżacji. Madziochna najistotniejsze uwagi dała resztę musisz przemyśleć sam.

 

ja mam pytanie do hydrauliki - jaki wyszedł wam koszt robocizny za hydraulikę + podłogówkę (ile m2 podłogówki jest wliczone w cenę ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Z zona zastanawiamy sie nad budowa domu wedlog projektu Natalii. Chcielibysmy go jednak poszerzyc na etapie adaptacji o ok. 1 metr z kazdej strony. Czy ktos z Panstwa cos takiego robil? Jest to mozliwe?

 

Przeczytałam cały wątek o Natalce, ale chyba nikt czegoś takiego nie robił. A to czy jest możliwe to musisz zapytać się architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały wątek o Natalce, ale chyba nikt czegoś takiego nie robił. A to czy jest możliwe to musisz zapytać się architekta.

 

Nie mam znajomego architekta wiec zanim sie do jakiegos skieruje wolalbym wiedziec czy moja wizja jest wogole mozliwa do realizacji :)

 

Skoro nikt nie myslal o poszerzeniu domu to mam pytanie do was o lazienke na parterze. Zostawiliscie ja w proponowanej w projekcie wielkosci (4,6m), czy jakos powiekszaliscie?

Poszerzenie domu przemawia za powiekszeniem m.in. lazienki do wielkosci ponad 6 metrow. Wielkosc w projekcie wydaje mi sie za mala na potrzeby lazienki przysypialnianej (chcialbym zawrzec tam prysznic, wanne, umywalke i ubikacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duckingman o ile poszezenie domu wzdłuz kalenicy (kalenica bedzie dluzsza) powinno dac sei wykonac w ramach adaptacji projektu o tyle poszezenie go w dwoch pozostalych kierunkach jest bardziej klopotliwe i nie wiem czy znajdziesz architeklta ktory bedzie chcial sie w to "bawic" Ja poszezyłam wlasnie dom o 1 metr i lekko wydluzylam ale musialam robic projekt indywidualny bo nikt nie chcial robic tegow ramach adaptacji (przeliczenia itd) Swoja droga to niezla chawira Ci wyjdzie jak z kazdej strony dodasz po 1 m .Ja mialam jeszcze kilka innych zmian wiec moze dlatego musialam rysowac domek a Ty najlepiej zapytaj architekta bo i tak bedziesz musial kogos znalezc do przygotowania dokumentacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzioochna jakie ogrzewanie planujecie zrobic? Ja mysle nad peletem i boje sie ze po zmniejszeniu pomieszczenia gospodarczego bede mial tam za malo miejsca :/

 

Kakusek dzieki za informacje choc troche sie zmartwilem. Ja budowe planuje dopiero na przyszly rok wiec na razie bieganie po architektach sobie daruje. Wpierw musze miec kompletna wizje czego chce plus kilka mozliwosci alternatywnych.

 

Mam kolejne trzy pytania (i pewnie nie ostatnie :)).

1. Czy podnosiliscie scianke kolankowa? Jesli tak to o ile?

2. Mi i mojej zonie wykusze srednio sie podobaja, a od znajomego slyszalem ze mocno podrazaja budowe domu (glownie chodzi o koszt robienia dachu). Czy ktos z was rezygnowal z wykuszu (lub sie nad tym zastanawial) i orientuje sie ile tak naprawde mozna na tym zaoszczedzic?

3. Buduje moze ktos Natalie w okolicach Poznania? Bylbym wdzieczny za mozliwosc obejrzenia Natalki na zywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...