Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, Madzioochna! Musi być dobrze:) ! Już policzyłam na ile bloczków szerokości i dł ma ten Twój taras:) Jutro omawiam szczegóły z majstrem i zabieramy się do roboty:) Planuję tam po jednym schodku. Zarówno na taras, jak i do głównych drzwi wejściowych... Początkowo nie chciałam wychodzić z tym podestem poza linię ściany garażowej, ale po przejrzeniu tych zdjęć doszłam do wniosku, że ta "kolumna" przed wejściem w twojej wersji wygląda zdecydowanie lepiej!

Katel2! Duża łazienka będzie piękna! Po wstawieniu całej armatury przynajmniej będziesz miała się jak obrócić i jeszcze dla męża msca wystarczy ;p

Tymczasem pogoda u nas tak jakby mniej pracom budowlanym sprzyjająca, więc postanowiłam popracować nad swoim dziennikiem budowy, ale tez mi jakoś nie wychodzi... Dokonałam już 2 wpisów rzekomo, ale forum w ogóle tego dziennika nie widzi... chyba dam sobie w końcu spokój :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Madziochna, dzięki za zdjecia. To ja prosiłam o pokazanie tarasu. Teraz już wiem, jak prezentuje się dom bez zacienionego tarasu. Podoba mi się. Ja jestem cały czas na etapie ustalania wielkości pomieszczeń i ich usytuowania, czyli na etapie projektu, jeszcze bez zezwolenia. Jestem jednak pełna optymizmu, ze kiedyś tam ruszymy:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do tarasu madzioochna, to mimo, iż pomysł był naprawdę super, to na mojej budowie nie wykonalny...:( W momencie gdy już koparka wjeżdżała na plac, przypomniało nam się, że wzdłuż tej ściany z wykuszem, w odległości ok. 1 m "idzie" kabel! Wobec tego mój taras z tej str będzie po prostu na poziomie gruntu... Nie wiem teraz tylko jakie wyjście z wykusza mam tam sobie wykombinować... "Majstry" też główkują, a że nie jedno obejście już kostką pokryli, to może tak źle nam nie wyjdzie... Zastanawiamy się czy jeden stopień przed wejściem wystarczy, czy musimy "szarpać się " z dwoma?... Nie mogłam dziś kierownika złapać:( Może jutro lepiej mi pójdzie...uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden mój pomysł.. musieliśmy tak zrobić, jak widzisz caly dom jest dosyć dużo podniesiony. To jest teren bardzo mokry, na wiosne nie dało się wejść, po kolana wody. Niedługo przyjedzie piasek i wszystko ładnie się wyrówna.

 

A co do podbitki/nadbitki to nawet o tym nie myślałam.. nie bardzo mamy kase i nie wiem kiedy to zrobimy. Ale raczej wolę podbitkę, ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p nie ważne od kogo wyszedł pomysł, ważne, że jest DOBRY! ...I u mnie z powodzeniem by się sprawdził ..no, ale w końcu znajdę sobie jakieś inne wyjście z tego wykusza, heh

W kwestii dachu, a właściwie samego wykończenia, to mnie również podbitka bardziej się podoba niż nadbitka. Chociaż wszyscy fachowcy od dachu, z którymi na ten temat rozmawiałam obstawiali właśnie nadbitkę. Ich głównym argumentem było to, że nadbitka cieszy się większym powodzeniem "w wlkim świecie" po zach i pn str naszej granicy, w górach itp. Podobno tylko my, Polacy tak sobie podbitkę upodobaliśmy...No mnie też podbitka się bardziej podoba:)

Ciekawe też czy ktoś z "natalkowców" budował w systemie Ytong, tak jak w projekcie- bez ocieplania styropianem? Czytała całe forum; większość dość dawno; i teraz już nie pamiętam...może ktoś budował, ale po prostu nie wspominał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę:) Avon76, a możesz mi zdradzić jeszcze czy planujecie docieplanie styropianem? Bo zrozumiałam, że też budujecie ścianki zew z tego szerokiego (36,5 lub 40) pustaka? "Fachowcy teoretycy" twierdzą, że taka ścianka (mamy 36,5 energo) wystarczy, ale "fachowcy praktycy" prorokują, że i tak będę docieplała... :pI kto tu ma rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, jak widać zajęci na budowie, albo po prostu są już znudzeni tematem...:p Wobec tego może ktoś mi powie co robię źle dokonując kolejnych wpisów w swoim dzienniku budowy, że go tu nie widzę, a to, co edytuję znacznie odbiega swoja formą od tego ,co widzę w waszych dziennikach?

No i dlaczego mam "dzienniki"- w liczbie mnogiej? Miał być tylko jeden! hmm:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znudził was już temat budowy;p Ale może ktoś mi wytłumaczy co takiego robię źle dokonując kolejnych wpisów do swojego dziennika budowy? Mam wrażenie, że coś jest nie tak...Powinien być tylko 1, a adnotacja mówi o "dziennikach" (liczba mnoga) Chyba jakoś źle je zapisuję, czy coś... Wasze dzienniki mają zupełnie inną formę jakby? (i nie mam tu na myśli form lingwistycznych...heh) Czy ktoś potrafi mi to jakoś wyjaśnić? :) Czy wy również macie do czynienia z limitem wyświetlanych grafik w 1 wpisie? :help:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej madzioochna!:) po raz kolejny trafiłaś w samo sedno!:) Wygląda na to, że masz absolutna rację! Nawet nie wiedziałam o tej możliwości otwarcia własnego tematu...heh. Dzięki za DOBRE RADY raz jeszcze ;p

 

Avon 76:) podnieśliście mnie na duchu taką decyzją! A czy może znacie kogoś, kto już mieszka w domku zbudowanym w systemie ytong , nie docieplał... i jest zadowolony??;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to nowy temat utworzyłam...chociaż z rozpisywaniem sie trochę poczekam. Najpierw zobaczę jak działa, a potem pewnie poprzez "kopiuj- wklej" uzupełnię posty...heh :)

Moje działania w tym kierunku wstrzymuje brak odpowiedniej wiedzy na tema tworzenia "podpisu" (takiego odnośnika do dziennika, jak u was mam na myśli , oczywiście :p) Ale jeszcze wrócę do tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...