Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ups! katel2! Znajomy właśnie po 4 latach zamieszkiwania w swoim nowym stosunkowo domku, usuwa tą "bezobsługową " podbitkę gdyż okazała się zbyt słaba, cienka , głośna i nietrwała! Wymieni ją na podbitkę drewnianą, którą pewnie po jakiś 10 latach będzie musiał pomalować...no, ale 10 lat to zawsze więcej niż 4, a malowanie to nie to samo co wymiana....Może więc najpierw popytaj wśród użytkowników, czy coś... Oczywiście w kwestii tej plastikowej podbitki to może być po prostu wina danego producenta. :p Ty trafisz na innego i znacznie lepszego (czyt. solidniejszego) i problem z głowy...:)

Ja planuję drewniane wykończenie swojego dachu. Nie wiem tylko czy ma to być nadbitka, czy podbitka, właśnie..hmm :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ile kosztowała was robocizna ocieplenia poddasza za m2 - stelaż, wełna, folia, płyty i 1dnokrotne szpachlowanie? ode mnie chcą 40 zł/m2 zastanawiam sie czy to jest ok? a nie mam porównania.

będę wdzięczna za odpowiedź.

i jeszcze jedno na jakiej wysokości umieściliście okna dachowe na poddaszu? ja mam dolną krawędź na 130 cm i jest strasznie ciemno w pokoju - zastanawiam się nad podniesieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sanowi_!:) Skoro dach macie już położony (tak zrozumiałam z ostatniego postu) to jakiekolwiek przesuwanie okna dachowego może się okazać, jeśli nie niemożliwe, to przynajmniej niezwykle trudne i kosztowne... Ale dałaś mi do myślenia:) U nas okna pozostaną prawdopodobnie na wys 120cm (odległość dolnej krawędzi od posadzki)tak, jak w projekcie... Więźbę zaczną nam kłaść dopiero za jakieś 2-3 tygodnie więc mogłabym jeszcze dokonać jakiś ewentualnych zmian:p

Jak duży wpływ tak naprawdę na doświetlenie pomieszczenia ma wys osadzenia okna dachowego?

Co do kosztu ocieplenia poddasza nie mam jeszcze odpowiednich doświadczeń by móc ci pomóc...Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowała was robocizna ocieplenia poddasza za m2 - stelaż, wełna, folia, płyty i 1dnokrotne szpachlowanie? ode mnie chcą 40 zł/m2 zastanawiam sie czy to jest ok? a nie mam porównania.

będę wdzięczna za odpowiedź.

i jeszcze jedno na jakiej wysokości umieściliście okna dachowe na poddaszu? ja mam dolną krawędź na 130 cm i jest strasznie ciemno w pokoju - zastanawiam się nad podniesieniem.

 

Nam ocieplenie robi znajomy, więc mamy duzo niższą cenę, ale wiem że normalnie musielibyśmy zaplacić ok. 12 tys.

 

Nie wiem na jakiej wysokości mam te okna dachowe, mogę dopiero w weekend sprawdzić. Pamiętaj jednak że trochę to inaczej wygląda później jak są otynkowane ściany, porobione sufity. Zerknij sobie do mojego dziennika i porównaj jak było przed wykańczaniem a jak jest teraz. Nie wszędzie mam porobione ocieplenie, to też dopiero po weekendzie mogę pokazać, ale juz coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowała was robocizna ocieplenia poddasza za m2 - stelaż, wełna, folia, płyty i 1dnokrotne szpachlowanie? ode mnie chcą 40 zł/m2 zastanawiam sie czy to jest ok? a nie mam porównania.

będę wdzięczna za odpowiedź.

i jeszcze jedno na jakiej wysokości umieściliście okna dachowe na poddaszu? ja mam dolną krawędź na 130 cm i jest strasznie ciemno w pokoju - zastanawiam się nad podniesieniem.

 

 

Witam,

 

U nas dolna krawędź okna (skrzydła ) jest na wysokości 140 cm na gotowo i jest ok. Jest to zgodne z zaleceniami firmy VELUX. Może masz źle zrobioną wnękę w której jest okno - dolna ścianka wnęki powinna byc pionowa ( prostopadła do podłogi) a górna pozioma czyli równoległa do podłogi. W żadnym wypadku ścianki te nie mogą być prostopadłe do powierzchni okna bo wtedy wpada o wiele mniej światła. Wszystko na temat okien dachowych można znależć na stronie Velux-a.

 

Jeżeli chodzi o koszty ocieplenia poddasza to niestety nie pomogę bo nie mam dokładnych rozpisek z tych robót.

 

Niestety musiałam przeorganizować moje albumy na Picasie i w związku z tym zmienił się link to albumu z moim domkiem.

Przepraszam.

 

Nowy link :

 

https://picasaweb.google.com/gosia.karczewska/NaszDomek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP23vpuw1O7b8QE&feat=directlink

 

Trochę skomplikowany ale wystarczy skopiować.

 

Pozdrawiam

 

Maciejka_Kar :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups! katel2! Znajomy właśnie po 4 latach zamieszkiwania w swoim nowym stosunkowo domku, usuwa tą "bezobsługową " podbitkę gdyż okazała się zbyt słaba, cienka , głośna i nietrwała! Wymieni ją na podbitkę drewnianą, którą pewnie po jakiś 10 latach będzie musiał pomalować...no, ale 10 lat to zawsze więcej niż 4, a malowanie to nie to samo co wymiana....Może więc najpierw popytaj wśród użytkowników, czy coś... Oczywiście w kwestii tej plastikowej podbitki to może być po prostu wina danego producenta. :p Ty trafisz na innego i znacznie lepszego (czyt. solidniejszego) i problem z głowy...:)

Ja planuję drewniane wykończenie swojego dachu. Nie wiem tylko czy ma to być nadbitka, czy podbitka, właśnie..hmm :p

 

 

Witam,

 

Muszę przyznać że podobnie jak Madzioochna nie miałam pojęcia że istnieje coś takiego jak nabitka.

W związku z tym jestem za podbitką. W tej kwestii też podzielam pogląd Madzioochny - podbitka plastikowa, bezobsługowa.

My mieszkamy od półtora roku i nic zlego się nie dzieje. Moim zdaniem wygląda super. Mam nadzieję że będzie tak jeszcze przez dlugi czas. W poprzednim lokum mieliśmy podbitkę drewnianą i niestety po kilku latach nie wyglądała zbyt dobrze. Ale głównym czynnikiem przemawiającym za podbitką plastikową jest cena.

 

Pozdrawiam

 

Maciejka_Kar

 

po kilku latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka_kar, korzystaliście z usług projektanta wnętrz? ktoś Wam podpowiadał ?

Slicznie mieszkacie!

 

Witam ponownie,

 

Dzięki za miłe słowa. Miłe tym bardziej że nie korzystałam z usług żadnego projektanta. Wszystko wymyslałam sama inspirując się oczywiście fachowymi dot. wnętrz

gazetami, portalami, katalogami itp.

 

 

Pozdrawiam

 

Maciejka_Kar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katel2 slicznie wygląda dom i kostka :) mogę Cie prosić o sprawdzenie ile cm wysokości ma to szare wcięcie ?

w przyszłym tygodniu będę miała ocieplany dom, ocieplam styropianem Termoorganika silver 15 cm i na dole 10 cm myślałam żeby zrobic pasek o szerokości 50 cm - u Ciebie jest chyba trochę mniej?? ale fajnie wygląda :)

 

zastanawiam sie czy zamowić styropian frezowany ? może ktoś doradzi?

co do kosztów - ktoś pytał o ceny, za robociznę płacę 30 zł/ m2 bez ostatecznej warstwy elewacji.

 

co do okien dachowych wstawiałam je mając juz pokrycie dachowe więc podniesienie o 20 cm wyżej nie sprawi wiekszego problemu, pozostaje tylko kwestia dodatkowych kosztów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej natalkowicze,

mam pytanie do osób które mają wyceny lub już są po tym etapie ile płaciliście za robociznę zabudowy podasza (ocieplenie+zabudowa kartongips - pod malowanie) oraz ocieplenie budynku (elewacja - styro, siatka, klej i tynk),

drugie pytanie to ile metrów kwadratowych wychodzi zabudowy poddasza płytą oraz ile mkw ocieplenia elewacji zewnętrznej wychodzi.

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...