Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

zastanawiamy się z żoną nad budową tego domu, czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakim kosztem pod klucz musimy się liczyć ? Nie wiem na ile koszty na stronie MG Projekt są rzetelne i aktualne...

 

A może ktoś w okolicach Wrocławia zbudował lub buduje ten dom i można go podejrzeć?

 

Z góry dziękuje za przyjazne potraktowanie nowego użytkownika forum ;)

 

pozdrawiam

Tomek i Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

zastanawiamy się z żoną nad budową tego domu, czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakim kosztem pod klucz musimy się liczyć ? Nie wiem na ile koszty na stronie MG Projekt są rzetelne i aktualne...

 

A może ktoś w okolicach Wrocławia zbudował lub buduje ten dom i można go podejrzeć?

 

Z góry dziękuje za przyjazne potraktowanie nowego użytkownika forum ;)

 

pozdrawiam

Tomek i Aga

 

To zależy od wielu wielu czynników, czy masz dostęp do materiałów w niższej cenie, czy będziesz miał drogie ekipy, czy sami będziecie coś robić, jaki standard wykończenia itp.

U nas jeśli dobrze pamiętam, bo już mózg mi się przegrzewa, ok. 300tys poszło do momentu położenia dachówki, zamontowania okien, drzwi i bramy garażowej.

 

Na dalsze wykończenie trzeba liczyć min. 200-250 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu wielu czynników, czy masz dostęp do materiałów w niższej cenie, czy będziesz miał drogie ekipy, czy sami będziecie coś robić, jaki standard wykończenia itp.

U nas jeśli dobrze pamiętam, bo już mózg mi się przegrzewa, ok. 300tys poszło do momentu położenia dachówki, zamontowania okien, drzwi i bramy garażowej.

 

Na dalsze wykończenie trzeba liczyć min. 200-250 tys.

 

 

Dzieki madzioochna

 

Czyli jakby nie liczyc ok 550-600 tys. PLN :/

 

Ktos buduje lub postawił ten dom w okolicach Wrocławia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

...a u nas deszcze, "płacz i zgrzytanie zębów", ale to już dłuższa historia na miarę dziennika raczej , a nie ogólnego forum natalkowego:P...

Właśnie jestem na etapie kładzenia dachówki, czyli "świeżo" po obmurowaniu kominów. W związku z tym po obejrzeniu zdjęć pięknej natalki katel2 nasunęło mi się pytanie: co tam zrobiliście z kominem wentylacyjnym kuchni?... bo go tu nie widzę? I gdzie umieściliście okna dachowe w pomieszczeniu nad kuchnią? Ciekawe rozwiązanie:) !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ślimaczy się wykonczeniówka.. kominek gotowy, ale bez ramki. Glazurnik kończy powoli. Ale jeszcze mnóstwo pracy zostało - zagruntować ściany, pomalować, sufity na górze zatynkować, podłogę położyć, ziemi nawieźć, schody zrobić.. niby niewiele ale jak się robi tylko w soboty to idzie to jak krew z nosa.. a na dodatek skończyły się pieniądze.. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al.g. U nas komin został tylko jeden przy kotłowni. Ten w kuchni miał służyć do wentylacji grawitacyjnej a my zdecydowaliśmy się na mechaniczną więc nie był konieczny. Kominka nie chcieliśmy więc trzeci też nam odpadł. Odnośnie okien to nasza natalka jest przerobiona:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d24fae3d15782ea2.html

więc pokoik nad kuchnią jest mały i od tej strony było mało miejsca na okno, ponadto u nas to północna strona więc je przenieśliśmy na zachodnią (tzn. projektant przeniósł).

Właśnie nawieźliśmy ziemie na działkę, teraz jeszcze siatka na krety i trawka, na dole zostało malowanie potem wykładziny w sypialni, pokoju Maksia i garderobie, wczoraj zamawiałam AGD do kuchni i w przyszłym tygodniu stolarz przychodzi na pomiary. Schody się robią a na górze to praktycznie jeszcze nic nie zrobione.

Edytowane przez katel2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, rany! od samego myślenia o tej wycieńczającej nerwy i portfele (dzisiaj raczej czyszczące konta bankowe) wykończeniówce aż mnie w "dołku ściska"! dlatego też trochę wam współczuję, ale i trochę zazdroszczę :)

Katel2, rzeczywiście już ten rysunek oglądałam ;p ale nie wiedziałam, że kominów tak sprytnie się pozbyliście! Dach ( i cała bryła budynku) wiele zyskuje moim zdaniem dzięki temu:) Jednakże kominek był jednym z głównych atutów tego projektu podczas dokonywania wyboru...hmm

U nas wyszły ponad dach trzy wielkie kobyły (kominy mam tu na myśli oczywiście:P )...Ostatecznie zdecydowaliśmy się na obmurowanie gotowych systemów -od dołu do wys. dachu pustakiem i powyżej cegłą klinkierową. Na poddaszu tak obrobione kominy znacznie zwiększyły swoją kubaturę i zajmowaną przez nie powierzchnię. Przez to będę musiała dość znacznie zmienić ustawienie ścianek działowych na górze! Głównie chodziło o to, że główny komin biegnący od p.g. zbytnio zmniejszył nam otwór drzwiowy (do szer ok. 60cm) do górnej łazienki. Z jednej strony ograniczał go słup, a z drugiej ten właśnie komin... Siedziałam nad wymuszonymi zmianami dość długo...mam nadzieję, że kier.bud. się na nie zgodzi...Może i wy macie jakieś sugestie? Już prawie mieszkacie i wiecie jakie pułapki mnie czekają przy wykończeniówce...Może dzięki wam uda mi się niektórych uniknąć?!

http://img27.imageshack.us/img27/2351/dsc00402wl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tutaj rzut poddasza po przeróbkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co planujecie nad garażem? Może nie robić tam garderoby, przy takim zawężeniu to robi się z niej korytarz. Odpadną Wam koszty postawienia ścianki i jednego skrzydła drzwi a pomieszczenie nad garażem będzie powiększone. Łazienkę chcieliście powiększyć? czy to tylko ze względu na te drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: katel 2! Nad garażem planujemy pomieszczenie strychowe, czyli taką nasza graciarnie na przyszłość :p No, i oczywiście masz rację z tymi drzwiami! Wprowadzając zmiany łudziłam się, że skos nad garażem wypada trochę dalej i kawałek szafy w tym mscu byłby ok. ale zaproponowane przez ciebie rozwiązanie chyba bardziej mi się podoba :) Po dzisiejszej "wizji lokalnej" muszę przyznać, że nawet jako stryszek to lokum nad garażem będzie bardzo niskie i ciasne, więc stawianie tam ścianek i dodatkowych drzwi rzeczywiście wydaje się bezcelowe...hmm, na dobra sprawę zamiast tego wielkiego komina nad kuchnią wystarczyłaby nam dachówka kominkowa...ehh,

Wielkie dzięki za radę!! Może dzięki niej udało mi się uniknąć głupiego błędu?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuuugich przemyśleniach co jak pozmieniać u nas mam już trochę wprawy - bo widzę jak co wyszło i co bym zrobiła inaczej. My podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 suporeks (jeśli dobrze pamiętam) i to pomieszczenie nad garażem będzie pralnią ale u nas jest o wiele większe to i sufit wyżej:

http://img24.imageshack.us/img24/9821/pralnia.jpg' alt='pralnia.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo! wygląda naprawdę bardzo przestronnie! I jasno! Mnie zależało na większych łazienkach. Dzięki temu, że c.o. mamy z MEC nie potrzebuję kotłowni ani tak dużego pomieszczenia gosp. na dole, więc na jego mscu powstała maleńka pralnia (planuję wstawić tam pralkę i suszarkę elektryczną dla uniknięcia suszenia prania w domu, no i brudnik; obok komina zostawiliśmy specjalnie otwór w stropie łączący górną łazienkę z dolną dla zsypu na "brudy") Druga część zaprojektowanego p.g. będzie stanowiła powiększenie dolnej łazienki. Natomiast u góry, jak słusznie tu zauważono łazienkę powiększyłam kosztem pomieszczenia strychowego...

Widzę u ciebie katel2, że te wnęki okienne też nie małe... dużo izolacji dachu tam daliście? (mam na myśli grubość warstwy izolacyjnej wełny ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Dlatego nasza górna łazienka będzie nieco większa...:) I pozwól, że jeszcze zapytam a'propos załączonego powyżej zdjęcia, katel2; co tam za otworek w poziomej części sufitu waszego stryszku widać? Czy to ma jakiś związek z reku?, innym rodzajem wentylacji, czy może jeszcze coś innego? ( ;p coś o czym i jam być może powinnam była wiedzieć, a nie wiem?) Uhh, męczące to budowanie...:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Maciejka_kar, która już mieszka w swojej cudnie wykończonej Natalce :cool: Na zdjęciach kuchni widać, że lodówkę umieściłaś na ścinie przeciwległej do ściany z płytą grzewczą. Zastanawiałam się nad podobnym rozwiązaniem, z tym, że spiżarka z lodówką stałyby przy wew ściance, a kuchenka przy zew. Tak, czy owak metry dzielące te sprzęty podobne... Czy teraz podczas użytkowania ("parapetówa" pewnie już była:p ) nie musisz za wiele biegać po kuchni przyrządzając posiłki?

Siedzę i męczę się z tym "urządzaniem" wnętrz i coś kiepsko mi idzie...:sick: A wszelkie dotychczasowe rady natalkowych forumowiczów okazywały się niezwykle cenne! Proszę więc doradźcie i teraz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...