Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy! Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu ISKIERKA. Od trzech tygodni ruszyliśmy z budową :D Nie widać końca pracy ale każdy postęp cieszy. Jesteśmy rodzinką z Bytomia ale mamy zamiar zamieszkać w Kamińsku k/Lublińca. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie pomoze w rozwiązaniu Waszych problemów a i my oczekujemy w trakcie robót cennych wskazówek z Waszej strony :)

Na początek napiszemy jakie zmiany zagościły w naszym projekcie: tak jak u większości z Was poszerzyliśmy budynek z obu stron o 60 cm, ponieśliśmy ścianę kolankową do 1 m, poszerzenie wyjścia tarasowego do 2,20cm, usunelliśmy dwie ścianki działowe w salonie, ponadto na piętrze zlikwidowaliśmy schodki do sypialni.

Pozdrawiamy i mamy nadzieje na owocna współpracę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam sluchajcie czy 60 000zł za stan surowy otwarty robocizna czyli( fundamenty, sciany, strop, scianki dzialowe, kominy z obrobką w klinkierze, calkowity dach z oknami i wykonczeniem wraz z rynnami itp. to duzo czy nie. Sam nie wiem co o tym myslec?? :roll:

Praktycznie po skonczeniu pracy tej ekipy zostaną instalacje, tynki i reszta

Jak myslicie????

 

Witajcie.

 

Ja również jestem na etapie szukania wykonawcy na razie doszedłem do 40 tys za stan taki jak wasz - przy czym dach przygotowany pod pokrycie (wiatroizolacja +łaty i kontr łaty).

A cha nasza iskierka jest poszerzona o 1m. - reszta zmian do poczytania w dzienniku. Tak wiec wydaje mi się że 60 tys to dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po poszerzeniu domu od strony kuchni i podniesieniu ścianki kolankowej o 2 pustaki za robociznę stanu surowego otwartego tzn fundamenty ściany ścianki działowe murowane kominy z obłożeniem klinkierem wylaniem schodów zewnętrznych i tarasu oraz z dachem podbitka od wewnątrz krokwie rzeźbione z orynnowaniem i oknami dachowymi wyniesie 49000.

Ale umawialiśmy się jakiś czas temu i wiem że podobne budynki ta sama ekipa stawia za 60000- 65000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja z kolei za budowe domku z porothermu 30 cm poszerzonegoo 60 cm , (lawy, fundamenty, podbeton, mury, strop, kominy z klinkieru, scianki dzialowe zaplacilem 25 000 zl.

Dodatkowo wykonanie wiezby dachowej 5000, deskowanie wewlasnym zakresie, dachowka ceramiczna z rynnami i opierzeniami 7000

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.

W obu łazienkach planujemy ogrzewanie podlogowe i zastanawiamy się czy jest sens instalować dodatkowo kaloryfery.

O ile w łazience na górze byłoby to zasadne, bo tam będą dokonywane główne oblucje, no i jest jeszcze okno połaciowe, o tyle na dole wizyty będą raczej krókie.

Jak myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.

W obu łazienkach planujemy ogrzewanie podlogowe i zastanawiamy się czy jest sens instalować dodatkowo kaloryfery.

O ile w łazience na górze byłoby to zasadne, bo tam będą dokonywane główne oblucje, no i jest jeszcze okno połaciowe, o tyle na dole wizyty będą raczej krókie.

Jak myślicie???

A będziesz na dole instalować kabinę prysznicową? Bo jeśli tak to może się zdarzyć że będziesz też tam korzystać z prysznica. Względnie będą to robić goście śpiący w salonie na kanapie lub materacu. :wink: Wtedy mała drabinka nie zaszkodzi. A może być uruchamiana tylko w razie potrzeby. Koszt w sumie niewielki a czasem może się mocno przydać. Zwłaszcza że nigdy nic nie wiadomo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy odpowiadam dokładnie na zadane pytanie, ale nam na zbrojenie ŁAWY poszło:

24 szt prętów żebrowanych fi 12

50 kg walcówki fi 6

około 3 kg drucika miękkiego do związywania - tego dokładnie nikt nie wie, ale co zostało, poszło potem w strop.

Na wagę, to tego wszystkiego było 1 200 zł - według cen z lipca 2008.

Fundamentu nie zbroiliśmy, bo mamy murowany z bloczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przeraża mnie to prucie ścian w 12 cm pustaku :cry:

 

 

Jakie tam prucie. Wyznaczasz sobie olowkiem na scienie narysowac jak maja isc rowki na rurki. Bierzesz wiertatke i wiercisz wiertlem fi 10 - 13 dziurke obok dziurki po lini. Jak masz dziurki nawiercone wlaczasz wiertarke i ciagniesz wiertarke w dziurkach po lini ktora na rysowales. Pozniej mloteczek i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent-poznan napisał:

Jakie tam prucie. Wyznaczasz sobie olowkiem na scienie narysowac jak maja isc rowki na rurki. Bierzesz wiertatke i wiercisz wiertlem fi 10 - 13 dziurke obok dziurki po lini. Jak masz dziurki nawiercone wlaczasz wiertarke i ciagniesz wiertarke w dziurkach po lini ktora na rysowales. Pozniej mloteczek i po klopocie.

 

 

Zgadza się ale pod warunkiem,że hydraulicy też będą mieli takie podejście. Gorzej, że znam już ich rozmach i pamiętam jak wyglądały nasz scianki przy robieniu kanalizacji. To nie była wiertarka tylko mam wrazenie WIERTARA DO BETONU I NIE Z WIERTEŁKIEM TYLKO Z CZYMŚ CO PRZYPOMINAŁO DŁUTO. I oni czymś takim meczyli moje ściany. A pech chciał, że nie było mnie przy tym. Rezultat był opłakany.

Drugą noc już mnie męczą koszmary jak te rurki wkuć żeby nie narobić dużych szkód i w ścianach i w tynkach.

Wielkie dzięki zaTwoją radę, bo dziś mam spotkanie przedrobocze i poproszę o dokładne wytłumaczeni jak oni to bedą robić. Jak mi ich wersja nie przypadnie do gustu to będę mogła zabłysnąć i nakreślić jak ja (za twoim przewodem) to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlotem udarowym nie polecam robic z dwoch powodow.

 

Za bardzo "wali" i zarusowac mozesz sobie sciane - a po drugie moze Ci tyn sie lekko odparzyc od muru. Bo jak mlotem bedziesz kul to sciana bedzie drgac a na styku z tynkiem moze sie co nie co poluzowac.

 

Ja takie bruzdy robilem przy dwoch drabinkach. Jeden grzejnik (dwiebruzdy ) zajelo mi to okolo 30 min - juz na gotowo aby tylko zapakowac rurki

 

 

Zapomnialem tam dodac - jak juz masz te rowki porobione dobrze by bylo tez taki rowki porobic wpoprzek tak co 8 - 10 cm - pozniej bierzesz dluto lub jakis inny aizol (kawalek zelastwa) wkladasz w szczeline i przechylasz go tak aby zlamac suporex znajdujacy sie w robionej bruzdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent-poznan napisał:

Zapomnialem tam dodac - jak juz masz te rowki porobione dobrze by bylo tez taki rowki porobic wpoprzek tak co 8 - 10 cm - pozniej bierzesz dluto lub jakis inny aizol (kawalek zelastwa) wkladasz w szczeline i przechylasz go tak aby zlamac suporex znajdujacy sie w robionej bruzdzie.

:o :o nie wiem czy dobrze zrozumiałam

Chodzi o poprzeczne rowki pomiędzy jedną a drugą rurką??? Czyli trzeba zrobic drabinkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...