Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja lubię się spotykać z "forumowymi". I TO NAWET Z DZIEWCZYNAMI!

:D

 

No. Uratowałeś się :-)

 

O jejku...stan ducha...a ja chciałem tylko sobie dom wybudować....a tu się okazuje że wskoczyłem na wyższy poziom mojej "jaźni"

 

Pomyśl, co jeszcze Cię czeka... Spójrz na Tomkwasa i Orastę - po kilku latach mieszkania w Iskierce ;-)

Edytowane przez majako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkwas a jeśli chodzi o tę wysokość pomieszczeń w iskierce ....podwieszałeś jakieś sufity?Boję się że 2.60 od posadzki pod strop może być ciut nisko gdybym chciał jakiś fragmęt sufitu podwiesić.

Sufitów nie podwieszałem. 2.60 to wysokość "na gotowo", czyli od pomalowanego sufitu do zafugowanych i umytych płytek. Taka a nie inna wysokość pomieszczeń wyszła nam na etapie projektowania ... schodów. ;) Chodziło o to by miały wygodną wysokość i żeby nam jakieś głupie pół stopnia na którymś końcu nie wyszło. Możliwe, że mogło być inaczej, ale wziąłem na wiarę słowa ludzi, którzy się ponoć znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufitów nie podwieszałem. 2.60 to wysokość "na gotowo", czyli od pomalowanego sufitu do zafugowanych i umytych płytek. Taka a nie inna wysokość pomieszczeń wyszła nam na etapie projektowania ... schodów. ;) Chodziło o to by miały wygodną wysokość i żeby nam jakieś głupie pół stopnia na którymś końcu nie wyszło. Możliwe, że mogło być inaczej, ale wziąłem na wiarę słowa ludzi, którzy się ponoć znają.

 

Kolejny raz dzięki Tomkwas...to prawda o schodach mus pamiętać (i niby pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "jak"?. Normalnie:

marzenie ---> idea ---> szukanie projektu ----> znalezienie projektu ---> "350 m kw, to chyba jednak za dużo" ----> szukanie projektu ---> znalezienie projektu "Iskierka" ---> papierologia ----> pierwsze prace ziemne -----> Fundamenty ---> "O cholera, myślałem, że mi kasy starczy na cały dom ..." ---> wycofanie ---> wniosek kredytowy ---> "dadzą, nie dadzą?" ---> "dali, no to jedziemy'" ------> budowa ---> wianek ---> euforia ----> wykończeniówka ---> "O MATKO! NIE STARCZY FORSY!" -----> "Sporo mi jeszcze brakuje, ale mieszkam w Iskierce" ----> "O qr ...., to jeszcze 30 lat mam kredyt spłacać?!"

 

Myślę, że od etapu "350 m kw, to chyba jednak za dużo", śmiało można się zacząć za Iskrownika uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "jak"?. Normalnie:

marzenie ---> idea ---> szukanie projektu ----> znalezienie projektu ---> "350 m kw, to chyba jednak za dużo" ----> szukanie projektu ---> znalezienie projektu "Iskierka" ---> papierologia ----> pierwsze prace ziemne -----> Fundamenty ---> "O cholera, myślałem, że mi kasy starczy na cały dom ..." ---> wycofanie ---> wniosek kredytowy ---> "dadzą, nie dadzą?" ---> "dali, no to jedziemy'" ------> budowa ---> wianek ---> euforia ----> wykończeniówka ---> "O MATKO! NIE STARCZY FORSY!" -----> "Sporo mi jeszcze brakuje, ale mieszkam w Iskierce" ----> "O qr ...., to jeszcze 30 lat mam kredyt spłacać?!"

 

Myślę, że od etapu "350 m kw, to chyba jednak za dużo", śmiało można się zacząć za Iskrownika uważać.

 

Mniej więcej to miałam na myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj...skoro już dorwałem neta .....to Was jeszcze zapytam (prozaiczne pytanie).........jaką macie wysokość pomieszczeń na parterze a jaką na poddaszu?Ostatnio jakieś wątpliwości mną targają!!!

 

Ilekroć sterczę przy zlewie nachodzi mnie taka myśl: Po jaką ch .............. mamy takie wysokie pomieszczenia??

Ale jakoś nigdy nie pokusiłam się o sprawdzenie jaka faktycznie jest ów wysokość .

Teraz wiem!!!!! I na dole i na górze jak w mordę ......2,57 ........... wychodzi na to , że nie odbiegamy od normy ........ jeno ja do konusów należę

 

 

Sufitów nie podwieszałem. 2.60 to wysokość "na gotowo", czyli od pomalowanego sufitu do zafugowanych i umytych płytek. Taka a nie inna wysokość pomieszczeń wyszła nam na etapie projektowania ... schodów. ;) Chodziło o to by miały wygodną wysokość i żeby nam jakieś głupie pół stopnia na którymś końcu nie wyszło. Możliwe, że mogło być inaczej, ale wziąłem na wiarę słowa ludzi, którzy się ponoć znają.

Twoi ludzie musieli być bardzo biegli w obliczeniach ............. gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "jak"?. Normalnie:

marzenie ---> idea ---> szukanie projektu ----> znalezienie projektu ---> "350 m kw, to chyba jednak za dużo" ----> szukanie projektu ---> znalezienie projektu "Iskierka" ---> papierologia ----> pierwsze prace ziemne -----> Fundamenty ---> "O cholera, myślałem, że mi kasy starczy na cały dom ..." ---> wycofanie ---> wniosek kredytowy ---> "dadzą, nie dadzą?" ---> "dali, no to jedziemy'" ------> budowa ---> wianek ---> euforia ----> wykończeniówka ---> "O MATKO! NIE STARCZY FORSY!" -----> "Sporo mi jeszcze brakuje, ale mieszkam w Iskierce" ----> "O qr ...., to jeszcze 30 lat mam kredyt spłacać?!"

 

Myślę, że od etapu "350 m kw, to chyba jednak za dużo", śmiało można się zacząć za Iskrownika uważać.

 

Tomkwas ...chłopie aleś mi linię rozwojową wymalował!!:sick:I teraz mam problema!!Nie wiem czy to dobrze , czy źle że Twoja linia w moim przypadku jak narazie zgadza się w czterech pierwszych punktach ,dalej jest troche inaczej i robię co mogę żeby ostatni z nakreślonych przez Ciebie punktów mnie nie dopadł.Bo i wiek i zdrowie już nie to ,żeby prowadzić 30-to letnią wojnę z kredytem .....ale....30-sto letnia budowa domu ,to w moim przypadku całkiem realny scenariusz........tylko co to m wspulnego z "linią rozwojową'??? Chyba ,że nazwiemy to "rozwojem wstecznym":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć sterczę przy zlewie nachodzi mnie taka myśl: Po jaką ch .............. mamy takie wysokie pomieszczenia??

Ale jakoś nigdy nie pokusiłam się o sprawdzenie jaka faktycznie jest ów wysokość .

Teraz wiem!!!!! I na dole i na górze jak w mordę ......2,57 ........... wychodzi na to , że nie odbiegamy od normy ........ jeno ja do konusów należę

 

 

 

Twoi ludzie musieli być bardzo biegli w obliczeniach ............. gratuluję.

 

Betina....Postanowione...wyskokość jaką miał będę to 2,6..parter i 2,55..poddasze.To wynik własnych przemyśleń i konsultacji z Wami. Dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...