Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście , wybór -drzwi czy szafa na pewno jest sprawą dyskusyjną .Ja osobiście wolę mieć dostęp do garażu i przede wszystkim do kotłowni nie wychodząc na zewnątrz ,a pod schodami wlaśnie myślę zrobić jakąś zabudowę rekompensującą brak szafy na ganeczku.Drzwi do garażu pod schodami raczej ciężka sprawa ,chociażby dla tego, że pasuje aby garaż od domu odcinały co najmniej dwoje drzwi ze względu na spaliny i inne brzydkie zapachy.

 

Witam, mieszkam w Iskierce już rok i problem szafy w wiatrołapie pojawił się przy jej planowaniu przez stolarza, Sprawa jest bardzo prosta, można mieć drzwi do garażu i wygodną szafę pod warunkiem że te drzwi będą węższe niż w projekcie. Dziś właśnie bardzo żałuję że tak nie zrobiłam. Doradzano mi że szersze drzwi się sprawdzą przy wnoszeniu zakupów z samochodu i w przechodzeniu będą wygodniejsze - i to był błąd. Wystarczą zwykłe 80-tki i po kłopocie. Gdybym takie miała byłoby i wygodnie wchodzić i piękna szafa 60-tka też by się zmieściła. No cóż, teraz muszę zrobić szafę ale węższą.

Pozdrawiam Wszystkich Iskierkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteśmy prawie na końcowym etapie wykańczania naszego domku - oczywiście iskierki i też pojawił się problem jak lub co ustawic w wiatrołapie?Teraz okazało się że wiatrołap jest bardzo mały.Moja prośba do mieszkających już iskierkowiczów by pochwalili się jak zagospodarowali to miejsce.Odwiedzam różne blogi "Iskierek" ale nie znalazłam zdjęcia z wiatrołapu.Szkoda że jest tak mało osób aktywnych na tym forum,każdy się już cieszy że zamieszkał we własnym domku - rozumiem to.

pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem właśnie na etapie kupna działki i szukania projektu. Zawsze marzyłam o małym domku z poddaszem użytkowym i Iskierka wydaje mi się bardzo fajnym projektem. Czy ktoś z Was, kto już Iskierkę wybudował, może mi podać koszty stanu surowego zamkniętego i koszty już po wykończeniu? A może ktoś korzystał z wiązarów dachowych?

Wszelkie odpowiedzi ułatwią mi wybór.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
elfi - ale jak tam zmieścić szafę? mieliśy okazję obejrzeć już zamieszkaną iskierkę i jakoś nie wyobrażam tam sobie szafy

 

Szafa wejdzie spokojnie, po lewej stronie wejścia do garażu. Ja jeszcze nie mam więc nie mogę wstawić zdjęć. Mój stolarz mierzył i weszłaby spokojnie 60-tka gdybym wstawiła węższe drzwi do garażu.

Mam plan aby zabudować tą całą ścianę, zrobię szafę suwaną a przy wejściu do domu taka ławeczkę do zakładania butów. O tak to sobie wymarzyłam ;)

Stolarz juz obmierzył, czekam tylko na dodatkowy przypływ gotówki ;)

Zagram dziś w totka, jak wygram to starczy na niejedną szafę :)))

Pozdrawiam wszystkich Iskierkowiczów.

 

PS. do wszystkich Iskierkowiczów i tych którzy zamierzają budować iskierkę: oglądałam ostatnio duzo innych domów - chyba jest znowu boom na budowanie - i muszę stwierdzić ze nasza iskra jest najmniejszym domem ale za to ma największy salon, i to mnie utwierdza w przekonaniu ze wybór Iskry był trafiony w 10-tkę!!

domy które oglądałam maja ponad 120 metrów a salon to istny salonik ok 24 m. ciasnota.

Gdybym budowała jeszcze raz wybrała bym na pewno iskierkę ale z małymi zmianami, np, węższe drzwi do garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

:)Mam nadzieję, że “starzy”(czytaj-mieszkający ) iskierkowicze jeszcze tu zaglądają , bo mam gazowy dylemat i potrzebuję Waszej rady.

Widziałem na zdjęciach (ale nie wiem już u kogo) w kuchni kuchenkę gazową i ani śladu rury która ten gaz doprowadza .Jak rozwiązaliście problem “niewidocznej” rury która w myśl przepisów ma być widoczna?!

Właśnie przymierzam się do instalacji gazowej (przyłącz , projekt instalacji wewnętrznej itp.) i o ile rura z gazem w kotłowni nie stanowi problemu to problemem zaczyna być ciągniecie jej przez cały dom do kuchni.

I nie wiem jak to ugryść!!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie zdjęcie ....

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/w/3/2/0/49697358_d.jpg

 

... to to jest u mnie .. i zapomnij. Nie pomogę. U mnie gaz z butli, która sobie stoi pod zlewem i prawo dopuszcza jej podłączenie elastycznym, niewidocznym przewodem. Nie ma pojęcia jak to się robi gdy gaz z rurki.

 

P.S.

To że mnie nazwałeś "starym", sobie w kajeciku zanotuję .....

P.S.S.

Pozdrawiam nieustająco wszystkich "starych" a zwłaszcza "stare"... a i "młodym" wszystkiego dobrego życzę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Tomkwasie ,że Twoje zdjecie kuchni to jedno z tych które widziałem.....ale o butli pod zlewem jakoś nie pomyslałem.Dzięki za rozjaśnienie umysłu!I sprawa się rypła..ale dalej nie wiem jak to ugryść.Szkoda ciągnąć przyłącz gazowy do domu a gaz w kuchni mieć z butli!;)Ale jest to możliwe!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
:)Mam nadzieję, że “starzy”(czytaj-mieszkający ) iskierkowicze jeszcze tu zaglądają , bo mam gazowy dylemat i potrzebuję Waszej rady.

Widziałem na zdjęciach (ale nie wiem już u kogo) w kuchni kuchenkę gazową i ani śladu rury która ten gaz doprowadza .Jak rozwiązaliście problem “niewidocznej” rury która w myśl przepisów ma być widoczna?!

Właśnie przymierzam się do instalacji gazowej (przyłącz , projekt instalacji wewnętrznej itp.) i o ile rura z gazem w kotłowni nie stanowi problemu to problemem zaczyna być ciągniecie jej przez cały dom do kuchni.

I nie wiem jak to ugryść!!!

Pozdrawiam!!

 

Witam, u nas gaz jest do kuchni poprowadzony na zewnątrz. Rura przebita przez ścianę i dalej w szafce więc jest na zewnątrz ale jej nie widać. Bardzo podobne rozmieszczenie jak na zdjęciu kuchni u Tomkwas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala.

Oj dawno Cię nie czytałem.

 

Z osób które budowały w tym czasie co Ty .... to się praktycznie nikt nie pojawia.

Ba .. ja budowanie zacząłem rok po tym jak Ty się wprowadziłaś i z moich rówieśników, też mało kto bywa (pewnie zaraz się poobrażani stawią hurtem i mi uszu natrą :) ).

Widać taka normalna kolej rzeczy.

 

Tym bardziej mnie Cieszy, że się pokazałaś. ;)

I jak się mieszka ... po latach kilku? Mankamenty Iskierkowe jakieś Ci dokuczają?

Edytowane przez tomkwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tomkwas!

 

Dzięki za powitanie, bardzo mi miło.

 

Faktycznie coś w tym jest, że po przeprowadzce euforia budowania mija, człowiek chce odpocząć i korzystać z uroków życia, np. jak ja na wsi.

 

Co do projektu...wybierając go, mieszkałam na 36 mkw i wszystko w Iskierce nam odpowiadało. Dzisiaj już wiem, że kolejnym domem będzie parterówka. Brakuje nam: większego garażu, spiżarni, pomieszczenia na pralkę, suszarkę i sprzęt sprzątający, sypialnia nad garażem jest zdecydowanie za duża. Myślę czasem o sprzedaży...

 

A jak u Ciebie, zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Podłogowe ogrzewanie oczywiście zapewni ciepło w łazience, ale grzejnik drabinkowy też by sie przydał, chociażby na ręczniki po kąpieli. Po drugie grzejnik drabinkowy możesz dać na max. temperaturę, tymczasem podłogówka ma swoje ograniczenia, chyba coś ok. 40-50 stopni (woda) co przełoży sie na ok. 24-27 stopni w podłodze. . Podłógówka nie nagrzeje Ci szybko pomieszczenia - długo (dłużej) sie nagrzewa posadzka..... Do tego zresztą służy zawór przy rozdzielaczu. Ja mam osobiście oprócz podłogówki - grzejnik drabinkowy. Lepiej mieć, a przecież zawsze możesz coś zakręcić, gdy nie będzie potrzebne. Edytowane przez wumar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z osób które budowały w tym czasie co Ty .... to się praktycznie nikt nie pojawia.

 

To że nie pisze nie znaczy, że się nie pojawia. Regularnie zaglądam do Iskierkowego tematu i widzę że dzieje się dramatycznie mało.

W przeciwieństwie do Uli mam w Iskrze spiżarnię, pralnię i suszarnię, przy spełnieniu kilku warunków można to wszystko w tej chałupce zmieścić. Zgadzam się, że sypialnia trochę za duża i że garaż mógłby być ciut większy, ale najbardziej przydałby mi się jeszcze jeden, nawet mikroskopijny pokoik. Fakt, że podobają mi się inne domy, a parterowe szczególnie no i bez garażu w bryle budynku. jednak myślę, że to jest normalne, dom mi się po prostu opatrzył. Przedwczoraj wracałem z pracy i w oddali widziałem swoją Iskrę i pomyślałem...... ale zgrabna chatka. W sumie jestem zadowolony i powoli zaczynam planować mały remont, malowanie itp.

 

mistelka82- wumar ma rację, drabinka w łazience koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...