Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo się cieszę, że i ja mogę oficjalnie przyłączyć się do budujących "Iskierkę". Wybraliśmy wersję poszerzoną w lustrze. Nasze postępy możecie prześledzić na naszym blogu: http://www.svendom.mojabudowa.pl.

 

Co do zmian w projekcie to przede wszystkim:

 

- podnosimy ściankę kolankową do 3 pustaków

 

- wyrównujemy strop i zmieniamy na monolit

 

- rezygnujemy z balkonu i drzwi balkonowych (będą zwykłe okna)

 

- wydłużenie krowki i jętek, pełne deskowanie dachu i pogrubienie krokwi

 

- dodajemy okno dachowe do garderoby

 

- robimy schody wylewane

 

- taras będzie z kostki brukowej

 

Czekamy na PNB domu i osobno PNB zjazdu

Edytowane przez Janson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam,

My na razie jesteśmy na etapie szukania projektu naszych marzeń. No i Iskierka spełnia sporo wyznaczonych przez nas punktów. Oczywiście po standardowych modyfikacjach :

-podniesienie ścianki kolankowej, wydłużenie krokwi żeby to jakoś wyglądało

-poszerzenie z każdej strony o 0,6-0,7m

-wydłużenie dolnej łazienki i standardowe przeniesienie drzwi

-wyrównanie poziomu na poddaszu

-zrównanie pokoi nad salonem w celu powiększenia holu na górze i przesunięcie okna dachowego do holu

-podpiwniczenie domu, dzięki temu z kotłowni zrobimy dodatkowy pokój na dole

-kanał w garażu

-odnośnie wielkości okien i drzwi to jeszcze myślę...

 

Jednak przed wybraniem projektu chciałbym zobaczyć domek na żywo - jeśli ktoś z okolic Mikołowa może pokazać to byłbym wdzięczny:lol2:

Pozdrawiam

Ł.

 

 

-

Edytowane przez lucas34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które już mieszkają w iskierce. Czy zauważyliście jakieś szczególne problemy z wentylacja czy też parowaniem okien? Np. to okno dachowe w sypialni, pod ktorym brakuje kaloryfera.

 

Mieszkamy już kilka lat w Iskierce powiększonej o 1 metr zarówno od strony kuchni , jak i garażu.środek prawie bez zmian -otwór schodów na gorę jest prostokątny a nie w "L" .Ścianka kolankowa ma1 metr.Brak balkonu.

Jeżeli chodzi o okna dachowe- kaloryfer obowiązkowo.

Wentylację mamy mechaniczną z odzyskiem ciepła -to się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post, więc na początek wszystkich serdecznie witam.Niedawno kupiliśmy działkę na śląsku. Do rozpoczęcia budowy jeszcze trochę czasu mamy. Najpierw działeczka będzie nam służyć w weekendy jako rekreacyjna, ale powoli można zacząć wszystko planować i marzyć o swoim własnym domku. Jak każdy z Was szukając odpowiedniego projektu domu, przejżałem ich setki i wybór póki co padł na Iskierkę. Poświęciłem dwa tygodnie na prześledzenie 129 stron tego wątku na temat Iskierki. Sporo się już dowiedziałem i liczę na to, że jeszcze więcej się dowiem. Jesteśmy 3-osobową rodziną (być może w przyszłości 4-osobową, kto wie) i Iskierka wydaje się być dla nas idealna. Interesuje mnie odbicie lustzrane, ponieważ ta wersja bardziej pasuje na naszą działkę. Zaznaczam, że nie chciałbym poszerzać domu ani w jedną, ani w drugą stronę, nie chciałbym także decydować się na dostępną poszerzoną z obu stron wersję Iskierki. Chciałbym jednak wprowadzić kilka zmian, na część wpadłem sam, na inne zdecydowałem się po przejżeniu tego wątku. A oto i te zmiany - proszę Was, odnieście się do nich.

Parter:

1.Zrobić nieduży schowek pod schodami. Schody będą betonowe, więc jest to do wykonania. Jeśli ktoś ma w swojej Iskierce takie rozwiązanie niech da znać, ile w takim schowku jest miejsca i czy jest sens go w ogóle robić?

2.Obok kuchni zrobić spiżarnię, w związku z tym nieco wydłuzyć wc (myślę, że wystarczy 15 cm) i drzwi z wc przenieść na boczną ścianę, która po wydłużeniu będzie miała 100 cm (a drzwi 90 cm). Ma ktoś tak zrobione? Nie przeszkadza Wam, że drzwi z wiatrołapu i wc po otwarciu zachodzą na siebie?

3. Być może poszerzyć wejście na taras? Wielu z Was tak zrobiło. Do jakiej szerokości poszerzaliście?

4. Być może drzwi z kotłowni przenieść na boczną elewację. Ten zabieg powinien spowodować, że będzie ona bardziej ustawna.

Poddasze:

1.Wyrównać poziom podłogi/stropu nad garażem/kotłownią.

2.W pokojach nr 2 i 3 zrezygnować z balkonu i zrobić normalne okna. Zrezygnowałbym rownież z okien dachowych w tych pokojach, tylko się zastanawiam czy jedno okno w takim pokoju da dostatecznie dużo światła.

3.Zrezygnować z okna dachowego w pokoju nr 5 (sypialnia).

4.Zmniejszyć pokój nr 2. Pokusiłym się aby ta zlikwodowana powierznia posłużyła za malutki gabinecik. Zrobiłym osobne wejście z holu, dałbym okno dachowe i może małe biureczko i fotel by sie w takim gabineciku zmieściło?

5.Jeśli chodzi o podniesienie ścianki kolankowej, to musiałbym zobaczyć na żywo dom z podniesioną ścianką i standartową i dopiero wtedy zadecydować.

Wielu z Was narzeka, że w standartowej wersji Iskierki kucnia jest zbyt mała- wąska i poszerza dom celem jej powiększenia. Ja teraz mieszkając w bloku mam kuchnię o wymiarach 250 cm długości x 180 cm szerości, więc dwa razy mniejszą niż w standartowej Iskierce.

Prosiłbym także o informację, czy w Iskierce o standartowej wysokości lub podniesionej o jeden pustak jest miejsce na stryszek? Jeśli tak, to jaka jest mniej więcej jego wysokość?Wydaje mi się, że będzie to około 150-180 cm? Czy się mylę? Na tą chwilę tyle, pozdrawiam wszystkich już mieszkających w swoich Iskierkach, budowniczych oraz planujących budowę.

Ależ pusto na tym forum... zero odzewu... no cóż pozostaje czekać aż ktoś się odezwie :)

Edytowane przez misiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Misiek80 ...kurcze jak czytam co zamierzesz to jakbym czytał o swojej iskierce!!!No niestety ....a może jednak stety mamy poszerzoną iskierkę od strony kuchni o 05m.

Mamy schowek pod schodami.......szału nie robi ale trochę rupieci się zmieści

Co prawda nie mamy spiżarki obok kuchni(chociaż taki plan był)ale drzwi od małej łazienki mamy przeniesione ..na przeciw schodów.

Zrezygnowaliśmy z okien dachowych w pokojach ,normalne okna powiększyliśmy do rozmiarów 150/150..światła jest wystarczająco!!

Mamy to pomieszczenie które Ty nazywasz gabinetem ...u nas to jest garderoba!

Iskierkę mamy podniesioną o 1 pustak ..czyli mamy dwa pustaki i wieniec....stryszek jest i to całkiem spory ....w szczycie mogę stanąć wyprostowany ....będzie ok 180cm

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bbok, jesteś pierwszą osobą, która odpowiedziała na mój post :)

1. Rozumiem, że w tym schowku pod schodami można pomieścić np. odkurzacz, złożoną deskę do prasowania, jakieś środki czystości? Nam miałby on służyć właśnie do przechowywania takich rzeczy.

2. Dlaczego zrezygnowaliście ze spiżarki obok kuchni, skoro taki był plan? Czyżby, dlatego, że poszerzyliści o 0,5 m samą kuchnię?

3. Skoro przenosiłeś drzwi od wc na dole na ścianę na przeciwko schodów, to o ile wydłużałeś wc żeby te drzwi tam weszły?

4, A propo strychu, to wejście na niego masz zrobiene z holu, po wysuwanej drabinie?

Napisz mi jeszcze jeśli możesz, czy poszerzałeś drzwi tarasowe i czy może przenosiłeś wejście do kotłowni na boczną elewacje?

Pozdrawiam i jeśli mógłbym prosić, możesz mi mailem wysłać foto swojej iskierki podniesionej o jeden pustak, chętnie zobaczyłbym też wnętrza. Swoją drogą kiedy budowałeś i jakie koszty poniosłeś? Jakby to nie był problem, to wyślij prosze maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bbok, jesteś pierwszą osobą, która odpowiedziała na mój post :)

4, A propo strychu, to wejście na niego masz zrobiene z holu, po wysuwanej drabinie?

Napisz mi jeszcze jeśli możesz, czy poszerzałeś drzwi tarasowe i czy może przenosiłeś wejście do kotłowni na boczną elewacje?

Pozdrawiam i jeśli mógłbym prosić, możesz mi mailem wysłać foto swojej iskierki podniesionej o jeden pustak, chętnie zobaczyłbym też wnętrza. Swoją drogą kiedy budowałeś i jakie koszty poniosłeś? Jakby to nie był problem, to wyślij prosze maila.

 

Misiek80 ... zerknij w linka pod Bbokowymi postami (O W TEN). Myślę, że tam sporo odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz.

I generalnie, dużo zdjęć i wiedzy znajdziesz w dziennikach Iskierkowych.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomkwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wyżej zapomniałem maila podać... jakby co to: [email protected]

 

Koszty ... z doświadczenia wiem, że sporo ludzi ma jakieś opory odnośnie dzielenia się informacjami o wydanych pieniądzach. Mam nadzieję, że Tobie się trafią wylewniejsi, niż trafiali się mnie. ;)

 

Naprawdę pozdrawiam.

Edytowane przez tomkwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie, że ogladając foty Twojej Iskierki wpadłem na pomysł, aby we wszystkich pokojach na górze dać takie same okna tj. 150/150 - w sypialni oczywiście dwa mniejsze zamienić właśnie na okno o takich wymiarach.

Ta kuchnia rzeczywiście jest taka wąska-mała? 220 cm szerokości wydaje się być całkiem ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie, że ogladając foty Twojej Iskierki wpadłem na pomysł, aby we wszystkich pokojach na górze dać takie same okna tj. 150/150 - w sypialni oczywiście dwa mniejsze zamienić właśnie na okno o takich wymiarach.

Nie pamiętam już dokładnie wymiarów, ale szło o to, żeby było w miarę widno i żeby okna były "z katalogu" a nie na zamówienie. Oczywiście ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Oj widzę lekkie poruszenie na forum!

Misiek80 Myślę ,że skożystałeś z rady Tomkwasa i zerknełeś na mój link.

W schowku pod schodami spokojnie zmieści się odkurzacz,deska do prasowania ,wszystkie środki chemiczne i jeszcze parę rzeczy.

Drzwi tarasowe mam poszerzone /180 /i okno na tej ścianie też jest szersze (180).

Jeśli chodzi o przeniesione drzwi w dolnej łazience ..to nie powiem Ci o ile przedłużalem łazienkę i czy wogóle ,sam murowalem te działówki i poprostu rozmierzylem zeby wszystko jakoś pasowalo!

Resztę interesujących Cię tematów ,włączając w to koszty jakie do tej pory poniosłem znajdziesz pod moim linkiem.Kosztow nie ukrywam bo nieraz sam szukałem co i ile kosztuje i wiem że o się przydaje.Jeśli nie znajdziesz kosztu wykonania jakiejś roboty ..to znaczy że sam to robiłem!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...