Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Bbok, dzięki tomkwas :)

Od tygodnia ostro planuję zmiany w projekcie, chcę aby domek był maksymalnie funkcjonalny i chyba właśnie (miedzy innymi dzięki Wam) skończyłem.

Teraz tylko kupić projekt i zlecić jego drobne przerobienie. Ostatecznie będzie tak:

Parter:

1.Zrobić schowek pod schodami.

2.Wydłużyć nieco wc i drzwi z wc przenieść na boczną ścianę.

3.Obok kuchni zrobić spiżarnię małą spiżarnię.

Poddasze:

1.Usunąć okna dachowe z pokoi nr 1 i 2 oraz sypialni.

2. W sypialni zamiast dwóch okien dać jedno, tyle że o wymiarach 150/150.

3. W pokojach nr 1 i 2 usunąć balkon i zrobić normalne okna, tyle że o wymiarach 150/150.

4.Zmniejszyć pokój nr 2 i w tym miejscu zrobić malutki pokoik nr 3 z osobnym wejściem z holu i oknem dachowym.

5.Zlikwodować schody w sypialni - wyrównać poziom podłogi nad garażem/kotłownią.

6.Podnieść ścianę kolankową o jeden pustak.

Plan mam taki, żeby na działce wyciąć chaszcze, zaorać ją, a na wiosnę posadzić tarwę, zrobić dzieciakowi piaskownicę i może latem zorganizować kilka grili. Jeszcze zimą chcę wystąpić do Tauronu i Wodociągów o zapewnienie dostaw energii elektrycznej i wody, a do gminy o warunki zabudowy (brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Jak tylko je dostanę wystąpię o pozwolenie na budowę... taki mam plan na początek 2013 r.

Póki co - z mojej strony to tyle. Dziękuję bardzo i będę informował, co się u mnie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Bbok, dzięki tomkwas :)

Od tygodnia ostro planuję zmiany w projekcie, chcę aby domek był maksymalnie funkcjonalny i chyba właśnie (miedzy innymi dzięki Wam) skończyłem.

Teraz tylko kupić projekt i zlecić jego drobne przerobienie. Ostatecznie będzie tak:

Parter:

1.Zrobić schowek pod schodami.

2.Wydłużyć nieco wc i drzwi z wc przenieść na boczną ścianę.

3.Obok kuchni zrobić spiżarnię małą spiżarnię.

Poddasze:

1.Usunąć okna dachowe z pokoi nr 1 i 2 oraz sypialni.

2. W sypialni zamiast dwóch okien dać jedno, tyle że o wymiarach 150/150.

3. W pokojach nr 1 i 2 usunąć balkon i zrobić normalne okna, tyle że o wymiarach 150/150.

4.Zmniejszyć pokój nr 2 i w tym miejscu zrobić malutki pokoik nr 3 z osobnym wejściem z holu i oknem dachowym.

5.Zlikwodować schody w sypialni - wyrównać poziom podłogi nad garażem/kotłownią.

6.Podnieść ścianę kolankową o jeden pustak.

Plan mam taki, żeby na działce wyciąć chaszcze, zaorać ją, a na wiosnę posadzić tarwę, zrobić dzieciakowi piaskownicę i może latem zorganizować kilka grili. Jeszcze zimą chcę wystąpić do Tauronu i Wodociągów o zapewnienie dostaw energii elektrycznej i wody, a do gminy o warunki zabudowy (brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Jak tylko je dostanę wystąpię o pozwolenie na budowę... taki mam plan na początek 2013 r.

Póki co - z mojej strony to tyle. Dziękuję bardzo i będę informował, co się u mnie dzieje.

 

Witam !!!

 

Wykonano :

Poddasze : punkt : 2, 3, 4 (nie do końca co prawda bo uzyskana powierzchnia zwiększyła klatkę schodową ),5 , 6 (i tu zalecał bym wydłużenie dachu żeby zachować proporcje budynku)

Efekty do wglądu w dzienniku budowy.

 

PS ... trochę innych zmian też wprowadziliśmy np poszerzenie budynku o 1m ( po 05 z każdej strony).

Ps2 Nasza Iskierka jest w odbiciu lustrzanym ( to informacja dla oglądających zdjęcia :-) żeby się było łatwiej połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman_75 extra ta Wasza iskierka... poza tym bardzo podabają mi się wnętrza.

Jeśli ktoś z forumowiczów wybudował lub buduje Iskierkę (najlepiej wersję standardową, czyli nie powiększoną z żadnej strony) i jest ze śląska i zgodziłby się pokazać swój domek na żywo, to byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.

Wszystkich pozdrawiam i jakby co raz jeszcze podaję maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek 80 może to niewiele ale proponuję wcześniej pomyśleć nad roletami ( jeśli takie planujesz)nam też zależało na oknach 150/150 ale rolet przy wysokości budynku na 11 pustaków nie ma gdzie wcisnąć (nastawnych ) na etapie murowania wydawało mi się że to temat odległy i jakoś to będzie . Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rolety typu integro tylko nie cofneliśmy nadproży i roleta będzie wystawała z ocieplenia więc trzeba będzie okna jakoś wykończyć opaską ze styropianu co nie bardzo mi się podoba . Proponuję też dopilnować prac podczas układania stropu (teriva)aby belki znalazły się tam gdzie będzie stała ścianka działowa . My chcieliśmy podzielić górę tak aby sypialnia i garderoba była równa i miały takie same okna niestety kiedy zabrałem się do stawiania działówki okazało się że wypada ona między belkami , na co nie zgodził się kierownik budowy więc zostaje tylko karton gips i to też niezbyt mi pasuje .pozdrawiam i życzę wytrwałości i przemyślanych decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radol-nt dzięki za cenne uwagi. Ja narazie jestem na etapie papierków, ale powoli wszystko układam sobie w głowie. Po tym co piszesz, to widzę, że już skończyłeś budowę? W jakiej okolicy się budowałeś? Jakie zmiany w Iskierce robiłeś? Ja mam największy zgryz z tym podnoszeniem ścianki kolankowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radol-nt dzięki za cenne uwagi. Ja narazie jestem na etapie papierków, ale powoli wszystko układam sobie w głowie. Po tym co piszesz, to widzę, że już skończyłeś budowę? W jakiej okolicy się budowałeś? Jakie zmiany w Iskierce robiłeś? Ja mam największy zgryz z tym podnoszeniem ścianki kolankowej.

 

Też miałem ten "zgryz" z tym podniesieniem ..i dlatego podniosłem tylko (albo aż) o jeden pustak .Oglądałem dziesiątki zdjęć iskierek i tych "podniesionych " i tych nie .Bardzo nie chciałem aby dom wyglądał jak "grzybek"...z cieślami uzgodniłem maksymalne wysunięcie krokwi .To co osiągnąłem dla mnie jest zadawalające .Mam też nietypowy dla iskierki daszek nad drzwiami wejściowymi ,taki występuje w projekcie "atos".Całkowiecie osłania drzwi wejściowe i czekajacych pod nimi ...mimo że odbiegłem nieco od orginalnego projektu ,to z tej zmiany jestem bardzo zadowolony.I już żałuję że nie przedłużyłem dachu (zmieniając nieco jego kąt)nad tarasem aby go osłonić !

Pozdrawiam.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Misiek 80 . My budujemy w wielkopolskim ok 60 km na zachód od Poznania i do końca jeszcze daleko (czekamy na okna ) co do ścianki kolankowej to podnieśliśmy ją o jeden pustak przy jednoczesnym wydłużeniu krokwi , wzorowaliśmy się na zdjęciach Szamana 75 i jeżeli to czyta to szacunek.Niestety nie do końca udało nam się skopiować np daszek z przodu chyba wyszedł inny kąt ale Panowie cieśle zapierali się że jest tak jak w projekcie . Myślę że jestem trochę za miękki w kontaktach z fachowcami i z góry zakładam że zrobią wszystko dobrze , chyba trzeba ich trzymać na dystans i wierzyć w połowie działając w myśl zasady płacę -wymagam prawda jest taka że fachowcy robią i mówią to co jest dla nich wygodne a przekonałem się o tym po dyskusji z dekarzem który zapierał się że daszek z przodu nie może być wystawiony (bo rynny się nie da zrobić , woda będzie pryskać to jest bez sensu itd.) uparłem się pokazałem zdjęcia i dało radę.(szkoda że nie zadziałało na cieśli ( jak zajechałem na działkę to ujrzałem piękną wystawkę z przodu tylko nie taką jak chcieliśmy ale oczywiście już była woda po ogórach i jest tak jak jest , ostatecznie się z tym pogodziliśmy) Wracając do ścianki kolankowej to liczymy się z tym że funkcjonalność pomieszczeń jest jaka jest ale dla nas to tylko sypialnia a dzieciom nie robi różnicy wysokość ścianki kolankowej bo i tak nasza córka z zabawkami maszeruje do salonu mimo pokoju z serduszkami i gwiazdkami na ścianach więc jak najbardziej skupiamy się na funkcjonalności i wygodzie użytkowania dolnej części domu.Zmiany opiszę innym razem (być może uda mi się wstawić jakieś zdjęcia )przed budową przeczytałem te 130 stron z 6 razy ale i tak nie ustrzegłem się błędów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytam Was teraz jeszcze o dół Waszych Iskierek.

Ja z racji tego, że jak większość z Was pisze kuchnia nie jest jakaś mega duża, to za wszelką cenę chaiałem przy kuchni wygospodarować jakąś spiżarnię czy wnęnę z półkami i jak wiadomo jest na to kilka opcji.

Wersja A. Wydłużyć nieco wc, drzwi z wc przenieść na boczną ścianę, a obok kuchni zrobić spiżarnię o wymiarach około 140x140cm. (do kuchni będzie się wtedy wchodzić tylko przez salon - mało ciekawa opcja).

Wersja B. Zmienić rozmiar drzwi w wc z 90cm na 80cm. Szerokość holu zrobić na około 85cm. Zostaje wtedy miejsce na wnękę przy kuchni o wymiarach około 140x60 cm.

Wersja C. Pomniejszyć wc, do którego będzie się wchodzić z wiatrołapu (również niefajna opcja zwłaszcza w zimę, no i taci sie kawałem cennej ściany w kuchni). Za to wtedy zostaje miejsce i na sporą spiżarnię przy kuchni i na przejście do niej (hol).

Wersja D. Zostawić tak jak jest w projekcie, tyle że aby uzyskać więcej miejsca w kuchni na meble, stolik, czy jakiś blat, to zlikwidować to większe okno. Ogólnie moja żona jest przeciwna dwóm oknom w kuchni (tylko czy wtedy elewacja nie będzie dziwnie wyglądać).

Wersja E. Nic nie kombinować i zostawić jak jest w projekcie.

Powoli zaczynam mieć mętlik w głowie, a to dopiero plany.

A propo tych okien w kuchni. czy ktoś z Was likwidował jedno? Jeśli tak, to które?

Edytowane przez misiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My powiększtliśmy naszą iskierkę o 1 m od strony kuchni i garażu i jest nawet za duża , ale w kuchni stoi stół teraz ma 13qm (kuchnia).

Góra podobnie jak piszesz.Dół-okna dużo większe niżw projekcie.

Dla nas tylko wielkość góry była zaskoczeniem.

Samochód stoi pod wiatą a garż sł€ży za pralnie ,spiżarnie , magazyn itp,-miejsca aż nadto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...