Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!!! I pozdrawaim Iskierkowiczów !!Dwa miesiące temu przekroczyłem ...granicę ....i z budujacego stałem się mieszkającym iskierkowiczem!Oczywiście do całkowitego urządenia domu i jego otoczenia jeszcze dużo brakuje i napewno potrwa to jeszcze jakiś czas.Teraz mieszkając sprawdzam w praktyce ....funkcionalność domu !Już nasuneło mi się kilka wniosków , ale wiem że każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania i to co mi odpowiada komuś może się niespodobać i odwrotnie.Ale jak bym nie patrzył ...iskierka w pełni spełnia moje oczekiwania!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

Również budujemy z mężem iskierkę ale w technologi szkieletu drewnianego. Przyznam że nie przedarłam się przez cały wątek i ciekawa jestem czy ktoś jeszcze buduje w tej technologii a może już wybudował i mieszka? My jesteśmy na etapie blacho-dachówki. Co prawda miała ona już od miesiąca przykrywać nasz dach ale wyszło jak wyszło i tylko mamy nadzieje że nasz domek jak najszybciej przestanie moknąć.

 

Zmiany jakie wprowadziliśmy to rezygnacja z obniżenia stropu nad garażem i podzielenie na dwa małe pokoje sypialni z garderobą nad garażem.

Trochę żałuję że nie poszerzyliśmy domu od strony kuchni przynajmniej o pół metra, boję się że kuchnia będzie strasznie mała. Jakie macie spostrzeżenia w tym względzie? Jeszcze nie mamy ścian działowych i wielkość kuchni mnie dręczy po nocach. Chciałabym mieć meble ustawione w podkowę, zależy mi na dużej powierzchni blatu. Będzie tam wystarczająco miejsca?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również budujemy z mężem iskierkę ale w technologi szkieletu drewnianego. Przyznam że nie przedarłam się przez cały wątek i ciekawa jestem czy ktoś jeszcze buduje w tej technologii a może już wybudował i mieszka?

 

Jest aktualnie budowana Iskierka szkieletowa: http://www.iskierka-dr.mojabudowa.pl/. A może to Wy;)

 

podzielenie na dwa małe pokoje sypialni z garderobą nad garażem

 

Też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Czy mogłabyś przybliżyć, w jaki sposób rozwiązaliście kwestię wejścia do obu pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś jest z woj. Lubuskiego, najlepiej powiat slubice? Mamy zamiar tez budować iskierkę. Ale chcielibyśmy zobaczyć ja na żywo, obojętnie jaka wersje, wcześniej przymierzalismy sie do projektu Tymek, ale jest troche za duży. Prosze o info na [email protected] , moge dojechać wszędzie, z góry dziekuje. I pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nasz blog, dzięki za namiar.

A co do rozwiązania problemu z wejściem do pokojów to będzie dodatkowy korytarzyk kosztem pokoju. Mam coś takiego na planach przesłanych przez firmę ale jak ostatnio oglądaliśmy plany z majstrem to jakoś inaczej to wyglądało hmm. W każdym bądź razie coś takiego. Jak wymieniałam zmiany w projekcie zapomniałam napisać że rozsuneliśmy troszkę okna w pokoju nad garażem by po podzieleniu na dwa mniejsze nie znajdowały się one przy samej ściance działowej.

iskierkarzutpoddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzut. Myślałam właśnie o czymś podobnym. Nie przemawia do mnie rozwiązanie, które gdzieś widziałam, gdzie drzwi były po skosie względem korytarza. Mamy całą zimę na przemyślenia. Jeśli będziecie mieli w tym czasie zdjęcia tych pomieszczeń, będę za nie wdzięczna.

 

A patrząc na to, skąd jesteście, może nawet Was odwiedzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzut. Myślałam właśnie o czymś podobnym. Nie przemawia do mnie rozwiązanie, które gdzieś widziałam, gdzie drzwi były po skosie względem korytarza. Mamy całą zimę na przemyślenia. Jeśli będziecie mieli w tym czasie zdjęcia tych pomieszczeń, będę za nie wdzięczna.

 

 

 

A ja właśnie nad takim rozwiązaniem (drzwi po skosie) się zastanawiałam ale pan architekt nie bardzo był skory do pomocy i machnął od niechcenia coś tam, a z braku innych propozycji przystaliśmy na jego pomysł. Sami nie chcieliśmy wymyślać za bardzo bo bałam się że nie będzie funkcjonalnie albo nie da się tak wykonać ze względu na komin czy coś w tym stylu. Nie mamy jeszcze ścianek działowych i jeszcze nie wiem czy to był dobry pomysł, ocenimy jak ścianki staną. A to pewnie nie zbyt szybko bo kaska się skończyła i czekamy na kolejną transzę.

 

Takie pytanie mam. Jak długo czekacie na przelew od wypisania papierków o kolejną transze? Nasza budowa wlecze się strasznie to przez pogodę to budowlańców ale najgorsze jest jak ładna pogoda a my czekamy miesiąc na pieniądze. Cały czerwiec czekaliśmy potem jeden dzień budowania i kolejny miesiąc czekania. Czy we wszystkich bankach tak długo to trwa? My mamy kredyt w Kredyt Banku.

 

A patrząc na to, skąd jesteście, może nawet Was odwiedzę;)

Zapraszam :)

Edytowane przez Doriko
błąd w znaczniku cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Może ktoś ma jakiś inny pomysł rozdzielenie głównej sypialni i garderoby? Może ktoś, kto już mieszka w swojej Iskierce? Gdzieś widziałam wersję z małym korytarzykiem, ale szczerze mówiąc nie pamiętam gdzie, a wybaczcie przez te ponad 100 stron tego wątku nie będę się znowu przekopywać. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, rysunki i zdjęcia.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mieszkając sprawdzam w praktyce ....funkcionalność domu !Już nasuneło mi się kilka wniosków , ale wiem że każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania i to co mi odpowiada komuś może się niespodobać i odwrotnie.Ale jak bym nie patrzył ...iskierka w pełni spełnia moje oczekiwania!!!

 

A może podzieliłbyś się swoimi spostrzeżeniami? Zdaję sobie sprawę, że rozwiązania w domu są indywidualną sprawą każdej rodziny, ale przyznam, że liczę na ma podpowiedzi mieszkańców Iskierek. Na wiosnę zaczynamy zabawę dalej, więc zima będzie dla nas bogata w przemyślenia, bo pewnych rzeczy nie da się później zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agbar...dzieląc się spostrzeżeniami to jeśli drzwi do dwóch pokoi(sypialni i garderoby) to pod kątem .Też dużo sie nad tym zastanawiałem ,takie rozwiązanie wybrałem i jestem zadowolony.Jest jedno ale....bo zawsza jakieś jest...przy zastowaniu" drzwi pod kątem" nie da się podzielić pokoi na rowne połówki klatka schodowa na to niepozwoli.Mnie nie zależało aby te pokoje były takie same .Mały pokoik służy nam jako pokój komputerowy .Okno tym pokoju jest przy samej sciance działowej ,ale w niczym to nieprzeszkada.Mimo ,że w pokojach nie mamy okien dachowych (a to odzielny temat)uważam ze są wystarczająco naświetlone (okna 150/150).

Jeśli masz jakieś pytania ..postaram sie odpowiedzieć(w miarę pożliwości) bo wiem jaka to "myślenica" kiedy się próbuje jakoś rozplanować to i owo!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją główną bolączką są właśnie przemyślenia nad jak najbardziej odpowiednim podzieleniem przestrzeni na poddaszu tak, żeby mieć osobne wejście do garderoby. Mamy Iskierkę poszerzoną, więc oba pomieszczenia nad garażem powiększą się względem oryginalnego projektu. W życiu różnie bywa, jesteśmy młodym, "rozwojowym" ;) małżeństwem, a dzieci pewnie chciałyby mieć w przyszłości własne pokoje. Teoretycznie można by taką ściankę działową w razie potrzeby zburzyć i postawić w nowym miejscu, ale to po pierwsze sporo zachodu, bałagan i pewnie byłyby problemy z oknami. Właśnie ze względu na okna tę sprawę trzeba już teraz przemyśleć.

Co do okien dachowych planujemy je dwa: w łazience i nad klatką schodową (powiększamy górny hol kosztem pokoju).

Myślę też nad obniżeniem poziomu posadzki pod schodami. Czy dużym błędem byłoby, gdyby tam został tylko chudziak obłożony np. kaflami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązaliście dolną łazienkę?

Budowlańcy namawiają mnie na rezygnację z prysznica i pozostawienie tylko toalety ale wolałabym mieć ten dodatkowy prysznic. Nie do końca podoba mi się ten układ z projektu. Wpadłam ostatnio na pomysł żeby wstawić brodzik pod okno taki na całą szerokość łazienki albo prawie na całą. Brodzik oddzielić od reszty łazienki szklaną ścianką i drzwiami. Na szybę okna nakleić taką folię żeby nie była przeźroczysta. Ciekawa jestem czy ktoś już taką opcję wypróbował.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś inny pomysł rozdzielenie głównej sypialni i garderoby? Może ktoś, kto już mieszka w swojej Iskierce? Gdzieś widziałam wersję z małym korytarzykiem, ale szczerze mówiąc nie pamiętam gdzie, a wybaczcie przez te ponad 100 stron tego wątku nie będę się znowu przekopywać. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, rysunki i zdjęcia.

:)

Ja bym teraz zrobiła wejście do garderoby z łazienki.

Zrobiliśmy malusieńki pokoik w korytarzu na górze, tj. ucielismy wnękę w jednym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązaliście dolną łazienkę?

Budowlańcy namawiają mnie na rezygnację z prysznica i pozostawienie tylko toalety ale wolałabym mieć ten dodatkowy prysznic. Nie do końca podoba mi się ten układ z projektu. Wpadłam ostatnio na pomysł żeby wstawić brodzik pod okno taki na całą szerokość łazienki albo prawie na całą. Brodzik oddzielić od reszty łazienki szklaną ścianką i drzwiami. Na szybę okna nakleić taką folię żeby nie była przeźroczysta. Ciekawa jestem czy ktoś już taką opcję wypróbował.

 

Jak na razie to tylko plany, ale rozważamy dwie możliwości. Pierwsza to umiejscowienie prysznica właśnie pod oknem, druga to wydłużenie nieco łazienki i przeniesienie drzwi naprzeciwko schodów, prysznic wtedy w roku naprzeciwko wejścia. Druga wersja jest brana pod uwagę głównie ze względu na możliwość zrobienia spiżarki w przejściu z holu do kuchni.

 

Ja bym teraz zrobiła wejście do garderoby z łazienki.

Zrobiliśmy malusieńki pokoik w korytarzu na górze, tj. ucielismy wnękę w jednym pokoju.

 

Kiedyś rozważałam zamianę garderoby na pralnię i wtedy takie rozwiązanie byłoby wygodne. W chwili obecnej myślimy nad przygotowaniem garderoby do późniejszej ewentualnej zamiany na pokój, wiec takie rozwiązanie nie sprawdziłoby się. Górny hol też powiększamy. Nie dzielimy go ścianką, ale planuję tam dla siebie miejsce na gabinecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...