Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chmmm..............jeśli chodzi o wszelkie powierzchnie poziome obkładane płytkami na zewnątrz to mam bardzo sceptyczny stosunek.Z doświadczenia wiem ,że nasz klimat nie służy.......i prędzej czy później da rade.........Dlatego z bólem serca ;)zrezygnowałem z balkonu w mojej iskierce ,a taras będzie z kostki brukowej.

Na pocieszenie powiem, że taki taras jak w iskierce,osadowiony na gruncie,odizolowany ,z odpowiednim spatkiem ,obłożony płytkami w kategoriach ...'przetrwanie' miesci się w pozycji .....'później':)Gorzej mają się tarasy nad pomieszczeniami......i to jeszcze źle odizolowanymi pod względem termicznym.Słoneczko w zimie też się nieco przyczynia do trwałości tarasu.W dzień nagrzewa i topi to co w nocy znowu zamarza....i tak w kółko ....Napewno duże znaczenie ma tu rodzaj i wytrzymałość zastosowanej spoiny(kugi) a i rozmieszczenie kleju pod płytką(im go więcej tym lepiej)

...............Wyspałem się.........to mnie i na pisanie zebrało.....ale czy to co pisze jest słuszne...sami oceńcie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ogolnej wiedzy, u mnie bloczek komorkowy Solbet po 7,5 zł za sztukę a ytong po 6,90 zł za sztukę, solbetu 7 szt. na m2 a ytonga 8,33 szt. na m2, a te bloczki na sciany wewnetrzne po 4,2 zł za sztukę i to zarowno ytong i solbet w tej samej cenie, ceny brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie schody i taras wykończone kostką brukową betonową, jak dotąd spisują się fantastycznie. Balkon ( nie wiem po jaką cholerę go robiłem) wykończony płytkami, jak dotąd też ok, ale jak idę go oglądać po zimie, to z czoła spływają mi kropelki potu.

Widzę że na AC/DC będe rzucał piórami jako jedyny Iskrownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vieta czy glazura w łazience to Opoczno SENSA?

Edytowane przez efi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Iskierkowiczów. Ja z żona wystartowałem z budową w kwietniu. W tej chwili mamy postawiony cały dół (oprócz schodów) i zasklepiony garaż. Co do zmian jakie zrobiliśmy to strop jest żelbetowy, a dom poszerzony jest od strony garażu o 90 cm (teraz ma 180 m2 pow. całkowitej i ok. 108 uzytkowej). Dzięki temu powiększyła nam się też kotłownia. Dodatkowo przenieśliśmy drzwi do kotłowni na boczna ścianę a z tyłu zrobiliśmy okienko, pod schodami zrobimy schowek. Dom budujemy z YTONGA ENERGO 36,5 cm. Ściany w środku także YTONG. Kominy tradycyjne. Teraz proszę Was o ocenę, a mianowicie. Uzgodniłem z firmą iż zrobią mi dom za 220 tyś. W tej cenie zawarte są wszystkie materiały oprócz glazury terakoty, ułożenia podłóg oraz malowania. W cenie mam natomiast wliczony piec na eko groszek z podajnikiem, kaloryfery samo ułożenie terakoty, ściany przygotowane pod malowanie a na podłogach wylewki pod panele, woda rozprowadzona (kwestia podłączenia kranów) kanalizacja wyprowadzona, co prądu to tylko podłączyć gniazdka i światło. Powiedzcie proszę co myślicie o tej cenie. Jakie w zaokrągleniu były koszt Waszej budowy do tego stanu (szczególnie Ci którzy budowali systemem gospodarczym, chciałbym zobaczyć ile można tym sposobem zaoszczędzić) A mam już wybrane okna - aluplast orzech, drzwi zew Gerda orzech, brama garażowa Wiśniowski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...