Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy iskierkowicze mam pytanko (bo jakże by inaczej).Chodzi o łazienke na dole(ten maly kibelek;)),czy ktoś z was ma kabinę zamontowaną obok okna?Bo mam tak w planie a jakos mam wrażenie ,że może się nie do końca tam zmieścić i nie wyglądać dobrze.No i urodziło sie drugie pytanie(a jakże),tym razem do tych iskierkowiczów,którzy mają kabine po przeciwnej stronie a drzwi od tejże łazienki na wprost schodów:czy drzwi od lazieneczki nie kolidują z drzwiami wejściowymi?Z góry dziękuje za odpowiedz!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/w/8/1/4/49417861_d.jpg

W moim przypadku, te po prawo prowadzą do łazienki, te po lewo do wiatrołapu. Łazienkowe otwierają się na zewnątrz, wiatrołapowe do wnętrza wiatrołapu. Nic nie koliduje.

Kabinę przy oknie, chociaż właściwie nie jest to kabina, montował pluszku. Zerknij do jego dziennika i do albumu ze zdjęciami.

Co do zwykłej kabiny to mam obawy, że to się cha nie ma prawa udać, chociaż jeśli komin systemowy, czyli węższy niż u mnie, to może, może ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi i podpowiedzi.Mam zalewać chudziaka i chcę uniknąć póżniejszego kucia betonu żeby zmienić ustawienie odpływów kanalizacyjnych.Co do komina wentylacyjnego znalazłem przewody wentylacyjne Schiedela o wymiarach pozwalających na schowanie ich calkowicie w ścianie 12 cm,ale pomysł z kabina pod oknem jakoś mi nie leży.Czyli drzwi będą przeniesione:)

.Pozdrrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majako na zdjęcia czekam !Widzałem na twoim blogu troszkę łazieneczki ale drzwi po skosie nie.Bardzo fajne te pułeczki kolo kibelka,pomysł kupiłem;),Jeśli kuria ztwierdzi(czyli żonka moja) to takie cóś zrobimy!No o czywiście źle wymiary odczytalem i Schiedel nie ma takich przewodów są za szerokie!!Tak jak to Tomkwas rozwiążał z drzwiami bardzo mi się podoba !Jeszce raz pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkwas jeszcze jedno pytanko(właściwie seria jak z karabinu) do Twojej osoby;)drzwi wejściowe do domu otwierają sie w Twojej iskierce na zewnątrz czy do środka?A jak do środka to nie koliduje to z drzwiami z korytarza?A jak na zewnątrz czy nie przeszkadza to we wchodzeniu do domu?Duzo mam tych pytań....sorki:)Ale jestem ciekaw jak to rozwiązałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości , że różnica w cenie jest. A jak duża? To kwestia indywidualna, zależna min od tego ile grzejników założysz, w jakiej odległości od pieca i wielu innych kotłownianych cudeniek, na ktorych się nie wyznaję.

Proponowałabym udać sie z projektem do hurtowni hydraulicznej lub zagadać z jakimś sprawdzonym hydraulikiem i poprosić o wycenę obu wariantow.

Bedziesz miał jasność w kwestii ceny ......... aczkolwiek przy wyborze nie sugerowałabym się jedynie ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bbok,

 

Ja mam prysznic pod oknem i komin wystaje o ile dobrze pamiętam na ponad 20 cm. Przedłużyliśmy komin pustakiem i mam prysznic o wymiarach blisko 120 szerokość i około 100 cm głębokość. Bez brodzika, z listwą odprowadzającą w posadzce i progiem ograniczającym. Płytki na podłodze nie są jeszcze położone, listwę zamontuje hydraulik w przyszłym tygodniu. Prysznic wydaje mi się obszerny. Drzwi do łazienki mam podobnie jak Majako w rogu - tylko mam problem z kupnem standardowych - musi stolarz zrobić. Szanowne Państwo Murarstwo zrobiło otwór z kątem rozwartym poprzez proste ścięcie ścian - a takich ościeżnic nie ma. Niestety. Nie miałaś takiego kłopotu Majako?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym - witam Wszystkich! Powinnam od tego zacząć. Czytam regularnie o Waszych doświadczeniach, rzadko jednak się odzywam. Gratuluję Majako zamieszkania i zazdroszczę oczywiście - też już chciałabym pomieszkać... Na razie wykańczanie wykańcza mnie... ale może na Boże Narodzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crassulofilka jeśli możesz to zdjątko kibelka swojego wstaw.Ciekaw jestem jak to wygląda,tyle tylko że kanalizację przerobiłem i chudziaka zalalem...dzisiaj:).A jeszcze mnie żonka dobiła slowami,że może wcale na dole kabiny nie trzeba ..(och te kobiety).Ale obok okna w mojej iskierce kabina i tak by się nie zmieściła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bbok,

 

Ja mam prysznic pod oknem i komin wystaje o ile dobrze pamiętam na ponad 20 cm. Przedłużyliśmy komin pustakiem i mam prysznic o wymiarach blisko 120 szerokość i około 100 cm głębokość. Bez brodzika, z listwą odprowadzającą w posadzce i progiem ograniczającym. Płytki na podłodze nie są jeszcze położone, listwę zamontuje hydraulik w przyszłym tygodniu. Prysznic wydaje mi się obszerny. Drzwi do łazienki mam podobnie jak Majako w rogu - tylko mam problem z kupnem standardowych - musi stolarz zrobić. Szanowne Państwo Murarstwo zrobiło otwór z kątem rozwartym poprzez proste ścięcie ścian - a takich ościeżnic nie ma. Niestety. Nie miałaś takiego kłopotu Majako?

 

My też mieliśmy taki problem i po prostu dobudowaliśmy kliny na krawędziach tak, aby powstał normalny otwór. jedyne o czym trzeba było pamiętać - to że ościeżnica musi być prosta, a nie regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Podczytuję ten topik od pewnego czasu i postanowiłam się w końcu przywitać :)

Właśnie zaczęliśmy wykańczać Iskierkę, póki co schną posadzki, robione są regipsy na górze i zaczynamy kafelkować kotłownię. Planowaliśmy się wprowadzić jesienią, wyszło oczywiście inaczej ;)

 

Co do łazienki dolnej - zrezygnowaliśmy z kabiny prysznicowej. Łazienka jest mniejsza a hol większy. Życie pokaże czy była to dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,czy zlikwidowanie kabiny to dobry pomysł w moim przypadku.Właściwie kanalizacja podciągnięta sama kabina to nie jest straszny koszt(oczywiście zależy od kabiny),a jest to zawsze drugie "źródło" kąpieli w domu.Mam zamiar rozwiązać problem kibelka ..tak jak to Tomkwas rozwiązał:kabina z drugiej strony ,drzwi na przeciw schodów.Ale pożyjemy zobaczymy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,czy zlikwidowanie kabiny to dobry pomysł w moim przypadku.Właściwie kanalizacja podciągnięta sama kabina to nie jest straszny koszt(oczywiście zależy od kabiny),a jest to zawsze drugie "źródło" kąpieli w domu.Mam zamiar rozwiązać problem kibelka ..tak jak to Tomkwas rozwiązał:kabina z drugiej strony ,drzwi na przeciw schodów.Ale pożyjemy zobaczymy!

 

A my zrezygnowaliśmy z prysznica na rzecz wanny :-)

Ma być z parawanem na wannowym - stoi pod oknem - jak się pojawi parawan to się pochwale.

A ... układ łazienki bez zmian w stosunku do projektu.

Rozkład urządzeń patrząc od strony drzwi umywalka, kibelek, wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...