Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

efi - dzięki :-) wygląda bardzo ładnie... czy Wy już mieszkacie? podeślij jakieś zdjęcia wnętrz...

 

my się zdecydowaliśmy na tynk mineralny i do tego farbę silikatową... zobaczymy...

 

Witam, mieszkamy od m-ca. Ogólnie jest super ale... jeszcze nie zdążyliśmy ukończyć niektórych robót a już zaczęły się poprawki :(

Podaj emaila to wyśle zdjęcia wnętrz, a które Cię najbardziej interesują? - bo mam ich trochę ;)

Pilnie śledzę Wasz blog, szliśmy prawie "łeb w łeb" z budową :)

Pozdrawiam

wstawię poniżej kilka

kuchnia - widok z salonu

http://img827.imageshack.us/img827/8923/kuchniawidokzwejsciazsa.jpg

 

dolna łazienka

 

http://img545.imageshack.us/img545/658/azienkad.jpg

Edytowane przez efi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkamy od m-ca. Ogólnie jest super ale... jeszcze nie zdążyliśmy ukończyć niektórych robót a już zaczęły się poprawki :(

Podaj emaila to wyśle zdjęcia wnętrz, a które Cię najbardziej interesują? - bo mam ich trochę ;)

Pilnie śledzę Wasz blog, szliśmy prawie "łeb w łeb" z budową :)

Pozdrawiam

wstawię poniżej kilka

kuchnia - widok z salonu

http://img827.imageshack.us/img827/8923/kuchniawidokzwejsciazsa.jpg

 

dolna łazienka

 

http://img545.imageshack.us/img545/658/azienkad.jpg

 

:spam::no::spam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efi26 czy mozna wiedzieć co to za płytki podłogowe w kuchni i łazience? Z góry dziękuję

 

Witam,

płytki w łazience to Opoczno Linero,

http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?kolekcja=k002&aranzacja=k002a010&m=220

a w kuchni: Nowa Gala Marmi Moderni 01 30x60 /naturalna/

http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index/html/id:3/collection:755/MARMI_MODERNI

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli mieszkamy !!!

Co prawda na stercie pudeł i walizek ale mieszkamy. Co prawda bez pieca - dogrzewając budynek i wodę w kranach kominkiem ale mieszkamy.

:-) :-) :-)

 

Gratulacje!!

 

Mieszkamy od 28 sierpnia i nasze początki były takie same :)

 

Pozdrawiamy i zyczymy samych radosnych chwil w nowym domku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ......nieobecności spowodowanej ...oczywiście pracą i brakiem dostępu do sieci.Teraz dopiero poczytałem do końca opinie zacnych iskierkowiczów dotyczące regipsów i ich współpracy z więźbą dachową.Orasta masz rację że w Sączu i okolicach robi się strop żelbetowy zamiast regipsow ..ale co do ceny to nie wiem czy to aby jednak nie drożdsza zabawa .Dle mnie jest to zbyt ciężka i niepotrzebna konstrukcja a i dostęp do tego co się pod blachą znajcuje zbyt ograniczony.Ale to moje i nie konieczne słuszne zdanie.(to już wole niech regipsy na łączeniach rysują;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli26...powiem szczerze,że mnie też bardzo interesują wnetrza twojej iskierki zwłaszcza na poddaszu.Jesteś jedną z nielicznych budujących iskierke która nie podniosła ściany kolankowej .Jestem bardzo ciekaw jak wyglądają na gotowo pokoje ,łazienka w takim skosie ,czy miejsca jest wystarczająco czy sprawdza się taki skos w codziennym uzytkowaniu? Z tym chyba mam największy problem...podnosić czy nie..Jeśli mogżesz to proszę o kilka zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Mam wielką prośbę , Podoba mi się projekt Iskierki, ale przed ostateczną decyzją chciałbym zobaczyć ten dom na żywo, aby sprwadzic jaki jest naprawdę. Jeżeli byłby ktoś na tyle miły aby nas zaprośic do pozwiedzania swojego domku bylibyśmy bardzo wdzięczni, najchetniej z małopolski ale jak trzeba to dojedziemy dalej wkońcu to decyzja na całe życie reszte zapłacisz kartą Mastercard :) kontakt [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie

Proszę o radę w kwestii mocy kotła CO.....

Zdecydowałem się na kocioł ZĘPIEC KPP DUO, lecz nie wiem czy 18 kw czy 25 kw. Wykonawca sugeruje, żeby piec był mocniejszy...ja jestem nieco innego zdania. Obawiam sie tzw. przewymiarowania kotła.

Mój dom (ISKIERKA - lekko powiększona) jest świeżo budowany. Ściany z SILKI (25 i 18 cm) + ocieplenie styropianem 14 cm. Powierzchnia użytkowa 115 m, powierzchnia całkowita ok. 156 m (kubatura domu - ok. 655 m). W domu będa grzejniki + ok. 30 metrów ogrzewania podłogowego + CWU.

Prosze o radę, jaka moc kotła będzie wystarczająca i optymalna.

Dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Iskierkowiczów,

mieszkamy w naszej Iskrze od 2 m-cy i nadal testujemy ogrzewanie podłogowe. Nie możemy znaleźć optymalnego rozwiązania. Sprawa wygląda następująco: cały dół jest ogrzewany podłogówką, mamy zamontowane dodatkowo 3 grzejniki na dole: 1 drabina w łazience, 1 w wiatrołapie i jeden pod oknem w salonie na ścianie szczytowej. Przedstawię Wam schemat naszego ogrzewania: gaz ziemny od rana do popołudnia do godz. 16 /z wyłączoną podłogówką/ grzeją tylko te 3 grzejniki na dole i grzejniki na górze, dodatkowo w łazience górnej jest podłogówka. ok godz. 16 rozpalamy w kominku, włączamy podłogówkę - pompę i wyłączamy ją ok godz.21. całą noc utrzymuje się ciepło z kominka + dogrzewa gaz. Temperaturę dzienną mamy nastawioną na 21,5 st. a nocną na 20 i ..............tu się pojawiają schody - rano ok godz 6,30 jak schodzimy na dół czuć chłodek i tak jest jak przyjeżdżamy z pracy ok godz. 16. Zaczyna mnie męczyć te ręczne sterowanie podłogówką, bo nie mamy tego sterownika podłączonego do pieca gazowego że niby jak włącza się piec włącza się podłogówka, hydraulik teraz nam to proponował ale mąż uważa ze to bez sensu bo piec się będzie włączał na ok pół godziny, pompa od podłogówki też się włączy a przez pół godziny i tak się nie nagrzeje podłoga.

Co robić? czy to są właśnie "zalety" podłogówki?

Zaczynam żałować ze nie zamontowaliśmy zwykłych grzejników i byłoby po sprawie albo... czegoś tu nie rozumiem i źle działamy z tą podłogówką.

Proszę was o radę.

Pozdrawiam

Efi26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulator pokojowy nie załatwił by sprawy ? piec gazowy wysterowany regulatorem pokojowym powinien utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu niezależnie od tego czy grzeje grzejnikami czy podłogówką. (oczywiście kwestia umieszczenia regulatora a właściwie czujnika temperatury tego regulatora - u nas wisi na klatce schodowej a wiec w miejscu najchłodniejszym).

 

Przy systemie mieszanym (podłogówka - grzejniki ) wieszał bym regulator z termometrem powietrznym a nie podłogowym (jest szansa ze się jednak podłoga nagrzeje)

 

tyle tylko że jak się nagrzeje podłoga to na górze będziecie już mieli piekarnik.

 

Idealnie było by powiesić dwa regulatory dla poddasza i dla parteru tyle ze nie wiem czy da się wasz piec wysterować w ten sposób.

Edytowane przez Szaman_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator pokojowy mamy zamocowany właśnie na klatce schodowej - przy wejściu na poddasze.

 

1. regulator pokojowy jest na parterze.

2. na całości parteru jest podłogówka (+ 3 grzejniki)

3. Regulator steruje piecem a piec włącza pompę grzejników.

4. Pompę podłogówki włączacie ręcznie.

 

A) Nie jest wam za ciepło na poddaszu ?

 

bo według mnie to piec gazowy chodzi aż te trzy grzejniki na dole podgrzeją temperaturę na parterze do 21,5 a w tym samym czasie na górze chodzą wszystkie.

 

B) Chyba że regulator wisi na klatce schodowej na górze - wtedy rzeczywiście na górze jest 21,5 a na dole zimno bo 3 grzejniki nie dają rady.

 

Nie jestem specjalista w hydraulice ale bazując na doświadczeniach z naszą iskierką ( 6 pomp obiegowych , zawór czterodrożny, sterownik pokojowy), rozwiązaniem w przypadku "B" jest przeniesienie regulatora na parter (są dostępne bezprzewodowe), podpięcie pompy podłogowej pod piec razem z tą od grzejników, a żeby na górze nie było za ciepło - regulacja zaworami na grzejnikach tyle że trzeba mieć zawory termostatyczne (takie z cyferkami).

Lub drugi sterownik na parterze jeżeli piec daje taką możliwość. - zdecydowanie lepsze rozwiązanie i mniej kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vieta dzięki za informację, wyobraź sobie że płytki do łazkenki zakupiułam juz tydzień temu i też wybrałam do dolnej opoczno linero :) tak więc jak wczoraj przeczytałam twoją wiadomość to się uśmiechnęłam:)

tylko ja będę miała zielone linero przy WC.

Mogłabyś wstawić więcej zdjęć swoich wnętrz? interesuje mnie bardzo salon, kominek. Z góry dzięki ;)

Pozdrawiam

 

Przepraszam, ze tak pozno pisze, ale nie mialam dostepu do muratordom-nie wiem czemu;(

Nadal cchesz te zdjecia? Jesli tak to daj email.

Fajowska kuchnia Ci wyszla! meble cudowniaste.

Masz tez inne zdjecia? z checia bym obejrzala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę efi, że też walczycie z ogrzewaniem... My mamy piec na ekogroszek, na dole tylko podłogówka (i drabinka w łazience), u góry grzejniki, w łazience podłogówka i drabinka. Mamy regulator pogodowy. Grzejnikami steruje super, ale podłogówką - szaleje. W salonie mamy 27 C. Dziś okazało się, ze jakieś kabelki były przez instalatorów źle podłączone. Teraz będziemy obserwować. I w planie jest regulator pokojowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...