Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tomkwas- bardzo Cię polubiłem chłopie ( jak mawiał pewien były minister do Prezesa KS Tęcza, Ryszarda Ochuckiego) i myślę, że nie będzie lepszej okazji do oglądania denka butelki po winie, niż ta jaka się nadarza. Wal jak w dym, drzwi iskry już są otwarte. Na priva prześlę bliższe dane. Edytowane przez orasta
ekscytacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hellllllllppppppppppp!Proszę Was o opinie w sprawie pokrycia dachowego.Dostałam wycenę zarówno blachodachówki jak i dachówki i nie ma co ukrywać różnica w cenie jest........może nie kolosalna,ale to skłania mnie do myślenia pod innym kątem.Proszę napiszcie mi swoje obawy,doświadczenia użytkownika czy zadowolenia co do swojego pokrycia dachowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańce, hulanki, swawole :-)

 

A tak z innej beczki - czy macie (Iskierkowicze z piecami węglowymi i nie tylko... w zasadzie) jakiś generator prądu, czy UPS na wypadek zaniku energii? Właśnie mi wyłączają i włączają... (siedzę w domu, bom chora :-()

 

Mamy :-).

Nawet był użyty 2 razy .

Co do ups-a to też mamy :-).

 

Ups 1,5 kva trzyma piec i 3 pompy około godzinę - trochę marnie wiec polecam agregat . (czas podtrzymania oczywiście zależy od pojemności baterii w UPS-ie a nie jego mocy ale kwestiami technicznymi głowy Wam zawracał nie będę).

Zakupiono wiec w trybie pilnym którejś niedzieli w markecie (po całej nocy trochę się jednak wychłodziło około 4 stopnie na 12 godzin) agregat 2,5 kW - w trybie awaryjnym zasila kotłownie i 1,5kW kuchenkę elektryczną - normalnie płyta elektryczna w kuchni - przy braku prądu też niestety nie działa.

I ważna rzecz jeżeli agregat to i UPS - bo elektronika nie lubi agregatu (szczególnie takiego z marketu) a sterownik pieca to elektronika .... (serwisant który przyjechał do naszego pieca w ten sposób uszkodził sobie sterownik).

Wiec jeżeli ktoś planuje zakup agregatu to i nich sobie nabędzie UPS-a. (Agregat zasila UPS-a UPS piec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellllllllppppppppppp!Proszę Was o opinie w sprawie pokrycia dachowego.Dostałam wycenę zarówno blachodachówki jak i dachówki i nie ma co ukrywać różnica w cenie jest........może nie kolosalna,ale to skłania mnie do myślenia pod innym kątem.Proszę napiszcie mi swoje obawy,doświadczenia użytkownika czy zadowolenia co do swojego pokrycia dachowego.

Jeśli można wiedzieć jaka różnica cenowa między dachówką,a blachodachówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć jaka różnica cenowa między dachówką,a blachodachówką?

 

 

Nasz dach zwiększył metraż bo go bardzo wydłużyłam,ale podaje wycenę i blachodachówki i dachówki :

 

Dachówka Roben Fleming Miedziana wraz z orynnowaniem,o3 oknami dachowymi w tym jedno łazienkowe i plus wyłaz cena z robocizna ok 25tyś a blachodachówka szwedzka zefir mat wszystko w komplecie i robocizna cena ok 18600tyś:-/ także około 7 tyś różnicy.......................dla inwestora każdy grosz ma znaczenie.Czytałam wiele forum budowlanych i większość za dachówką...............szukam zdania wśród Iskierkowiczów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistelko co by nie mówić to dachówka jest zawsze dachówką i jeżeli nie ma dla ciebie znaczenia kwestia owych 7 tysięcy to ja bym się nie zastanawiała

 

Gdybyśmy sobie mogli pozwolić to pewnie na dachu panoszyłaby się dachówka, a tak .............. blachodachówka, na którą nie narzekam.

A może kiedyś ją wymienię????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ave! Ty nie wpadaj (po sąsiedzku oczywiście) , mrugniesz oczkiem i Cię nie ma ......... zatrzymałabyś się na chwilkę i pochwaliła troszeczke.

 

no, zarobiona jestem..... XD

pochwalić na razie mogę Wasze śliczne domki :) a swoim ... na razie nie ma aż tak czym..... ale myślę, że do wakacji coś spektakularnego już i konkretnego zrobimy.

na poprzedniej stronie kolega pytał o dachówkę - też jestem za. Nam wydawała się bezpieczniejsza. Dlaczego? (do końca nie wiem taka "fobia" i już)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykonał w iskierce dach z blachodachówki?

Chciałbym usłyszeć opinię w kwestii wad i zalet(pomijam koszty). Czytając forum wiele osób pisze,że blaszany dach przy użytkowym poddaszu przenosi odgłosy padajacego deszczu do wnętrza,a w trakcie słonecznych dni poddasze mocno nagrzewa się,bynajmniej mocniej niż przy zastosowaniu dachówki.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykonał w iskierce dach z blachodachówki?

Chciałbym usłyszeć opinię w kwestii wad i zalet(pomijam koszty). Czytając forum wiele osób pisze,że blaszany dach przy użytkowym poddaszu przenosi odgłosy padajacego deszczu do wnętrza,a w trakcie słonecznych dni poddasze mocno nagrzewa się,bynajmniej mocniej niż przy zastosowaniu dachówki.

Dziękuje.

 

1. Słychać - można się przyzwyczaić - poza tym 30 cm wełny dość skutecznie tłumi odgłosy deszczu ( oczywiście nie całkowicie)

2. Nagrzewa się - szczególnie ciemna i znowu dobra izolacja rozwiązuje częściowo problem.

 

zalety ? taniej . i nie chodzi o samo pokrycie ale o całą konstrukcję dachu którą można odchudzić. ( choć nam budowlaniec powiedział ze oszczędność niewielka a sztywność dachu spada wiec mimo zmian w projekcie wróciliśmy do wersji pod dachówkę. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek.el ja mam dach z blachodachówki. Niestety nie mogę napisać Ci o wadach i zaletach blachy nad ceramiką, bo nie miałam okazji pomieszkiwać w domu z dachówką ceramiczną. Co do odgłosów padającego deszczu czy nagrzewania się pomieszczeń, to osobiście uważam, że odpowiadają za to najbardziej okna dachowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dachu gont bitumiczny (przede wszystkim ze względów estetycznych - najbardziej nam się podobał), pod nim warstwę papy + 2 cm płyty OSB + 25 cm wełny. Nie mieliśmy jeszcze przyjemności spędzić lata z zaizolowanym dachem, ale w zimie jest ciepło. No i kiedy w 2009 roku przez nasze osiedle przeszła trąba powietrzna, nasz dach jedyny ostał się w całości (podniosły się tylko elementy kalenicowe i urwała się blacha zabezpieczająca bok dachu), dachy sąsiadów - szkoda mówić - latające dachówki wybijały szyby, a blachodachówka - poleciała razem ze ścianą szczytową domu, który był już właściwie do zamieszkania. Oczywiście nie ma reguły, ale kamień z serca, bo nasz dach był dopiero co położony... Nie wiem, co zadziałało, bo wszystko inne, co było na działce rozfrunęło się po okolicy - łącznie z garażem blaszanym (zresztą wszystkie garaże latały).

 

Gdybyśmy jednak nie byli zdecydowani na gont - pewnie wybralibyśmy dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch .... wróciłem ...żyję.

 

Co do blachy, spostrzeżeń za wiele nie mam

- deszcze słychać - ale nie jest to hałas, ot poszumi trochę, dla mnie to przyjemny dźwięk (pełne deskowanie, papa, 20cm wełny)

- latem, owszem ciepławo - głównie z powodu posiadania okien połaciowych, skosy nagrzewają się raczej słabo

- trwałość - trudno coś orzec po dwóch latach od ułożenia. Zapytajcie mnie za 10 - 15 lat ... to pogadamy

- koszty ułożenia - kiedyś to wyliczałem, w swoich komentarzach bodaj i z tego co pamiętam wyszło mocno na korzyść blachy (no ale ta trwałość, co jej nie znam ...)

 

- blacha z posypką mineralną - tiaaa ... pomarzyć dobra rzecz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś montował w iskierce rekuperator? Jaki jest koszt takiej inwestycji w tym domku no i oczywiście czy jesteście z tego zadowoleni?

 

My. :-)

 

Koszt zależy oczywiście od klasy sprzętu - przy centrali " Zehnder ComfoAir 300 " wraz z kanałami, anemostatami montażem na gotowo 13 tys.

Zalety:

1. Brak komina w kuchni - tańsza budowa (oczywiście komin nie rekompensuje wydanych 13 tys)

2. Brak problemu nawiewania przez kratki zimnego powietrza przy wentylacji grawitacyjnej i szczelnych oknach.

3. Oszczędności energetyczne (przy -10 stopniach na zewnątrz i 22 stopniach wewnątrz nawiewane powietrze ma temperaturę 17 stopni a wiec grzejemy o 5 stopni a nie o 32).

4. równomierne rozprowadzenie świeżego powietrza po wszystkich pomieszczeniach.

5. Sztuczny przeciąg - najwyższy bieg centrali i cały dom jest wywietrzony.

Wady :

1. Przy kiepskiej jakości wykonania i niskiej jakości centrali szumi ( u nas nie szumi ale niestety centrala nie należy do najtańszych)

2. Koszty .... Koszty .... Koszty ....

 

I Tak jesteśmy zadowoleni :-).

Biorąc pod uwagę ze w poprzednim miejscu zamieszkania po wymianie okien na szczelne w wentylacji grawitacyjnej odwrócił się ciąg i nawiewało przez kratkę w łazience i wc zimne powietrze - efekt ? łatwo sobie wyobrazić .....

 

Zresztą efekt nawiewania przez kratki w iskierce był gdzieś na forum poruszany ....

 

Reasumując jeżeli chcemy mieć szczelny i ciepły dom to niestety wentylacja mechaniczna a jeśli tak to czemu by nie rekuperacja ?

Jeżeli wentylacja grawitacyjna to koniecznie nawiewniki w oknach (lub pod) i .... niestety zimne powietrze.

 

 

Ps. Mam świadomość że przy ogrzewaniu węglowym inwestycja zwróci się za około 15 lat. jeśli brać pod uwagę koszty ogrzewania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

Szamanie ...............Ależ ty masz wypasioną Iskierkę.

 

Bo ja wiem ... parapetów wewnętrznych brak ... kuchnia z odzysku .... panele na podłodze .... (ale ładne) ;-) , ogrodzenia brak ....

 

Staraliśmy się by nasza Iskierka była jak najbardziej bezobsługowa, a rozwiązania rokujące nadzieje na zmniejszenie kosztów utrzymania wprowadzone już na etapie budowy . Miała być jeszcze oczyszczalnia przydomowa ale niestety warunki gruntowe na to nie pozwoliły.

 

Niestety jak każdy dysponujemy określonymi środkami finansowymi i .... parapetów brak ... :-) coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...