Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo ja wiem ... parapetów wewnętrznych brak ... kuchnia z odzysku .... panele na podłodze .... (ale ładne) ;-) , ogrodzenia brak ....

 

Staraliśmy się by nasza Iskierka była jak najbardziej bezobsługowa, a rozwiązania rokujące nadzieje na zmniejszenie kosztów utrzymania wprowadzone już na etapie budowy . Miała być jeszcze oczyszczalnia przydomowa ale niestety warunki gruntowe na to nie pozwoliły.

 

Niestety jak każdy dysponujemy określonymi środkami finansowymi i .... parapetów brak ... :-) coś za coś.

Wiesz, wiesz ....... :p

 

Jak tylko pojawiło się pytanie o rekuperator to pomyślałam sobie: Kto jak kto , ale Szaman z pewnością ma - i nie pomyliłam się

Odrobiłeś chłopie zadanie na piątkę, a ,że parapety, panele .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wiesz ....... :p

 

Jak tylko pojawiło się pytanie o rekuperator to pomyślałam sobie: Kto jak kto , ale Szaman z pewnością ma - i nie pomyliłam się

Odrobiłeś chłopie zadanie na piątkę, a ,że parapety, panele .............

 

A parapety też z czasem się pojawią .... :-)

 

Ps. "Tomkwas" : Oczywiście że położenie geograficzne biorąc pod uwagę tak znamienite sąsiectwo jest niewątpliwą zaletą ....

Edytowane przez Szaman_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Oj ,dalej bezruch.........ale zapytam ....Iskierkowicze temat brama garażowa .....zwykła czy "niezwykła".Normalnie mam dylemat..czy warto inwestować w bramę segmentową ,ocieplaną,automatyczną itp itd ,czy raczej kupić zwykłą uchylną nieocieplaną???

I oto jest pytanie.......do Was!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,dalej bezruch.........ale zapytam ....Iskierkowicze temat brama garażowa .....zwykła czy "niezwykła".Normalnie mam dylemat..czy warto inwestować w bramę segmentową ,ocieplaną,automatyczną itp itd ,czy raczej kupić zwykłą uchylną nieocieplaną???

I oto jest pytanie.......do Was!!

 

kasa, kasa, kasa ........

 

Zwykła nie ocieplana odpada (bo ci będzie zimno w nogi w sypialni :-) ), ocieploną "zwykłą" raczej ciężko dostać gdyż są to raczej bramy do garaży wolno stojących i nie ogrzewanych.

Zaletą segmentowej jest lepsze doleganie do uszczelki na murze - nie ma szpar nie wykrzywia się itp ... automat mocniej dociska bramę niż ręczne mechanizmy (pomijam wygodę). Reasumując - segmentowa , ocieplona, z automatem .... :-)

 

kasa... kasa ... kasa .....

 

ale np. parapety wewnętrzne nie są niezbędne :-) i tu można szukać oszczędności :-) - wiem coś na ten temat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie IGN projekty pojawił sie projekt iskierki szerszej o 100 cm.Czy znacząco dzwiga to koszty budowy?Zakładając koszt pierwowzoru na 350-400 tyś.Wiem,że są osoby,które poszerzały dom?

 

My budowaliśmy Iskierke poszerzoną o 0,5 m z obu stron (w sumie 1m) całkowity koszt budowy w granicach 300 tys.

Nie wydaje mi się zatem aby poszerzenie wpływało znacząco na koszty budowy - natomiast wpływa znacząco na komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budowaliśmy Iskierke poszerzoną o 0,5 m z obu stron (w sumie 1m) całkowity koszt budowy w granicach 300 tys.

Nie wydaje mi się zatem aby poszerzenie wpływało znacząco na koszty budowy - natomiast wpływa znacząco na komfort użytkowania.

Dziękuje za odpowiedź.To pocieszajace.Twój dom sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...