Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przymierzam sie do zakupu projektu iskierka w wersji poszerzonej o 0,5 metra z każdej strony. Generalnie jestem zdecydowana na ten projekt, ale mam kilka wątpliwości. Obecnie w mieszkaniu mam wąski przedpokój i doskwiera mi brak szafy. W iskierce szafa niby jest ale ten wiatrołap chyba dość ciasny jest i w rzeczywistości szafa nie wejdzie. Druga watpliwość to salon i usytuowanie kominka. Byłabym zobowiazana jakby ktoś zechciał podeslać mi fotki aranżacji wiatrołapu i ściany z kominkiem + usytuowanie telewizora. Będe bardzo zobowiązana za podzielenie się Waszymi pomysłami, doświadczeniem i cennymi radami co sie sprawdzilo a co nie w waszej iskierce (jakie zmiany wprowadzaliście w projekcie)

Może ktoś chcialby się też pochwalić swoją iskierką w realu. Mieszkamy w Elblągu (woj warmińsko - mazurskie) więc chętnie odwiedzilibyśmy przed zakupem projektu iskierkowicza z okolic Elbląga, Gdańska albo Bydgoszczy.

mój e-mail [email protected]

 

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
przymierzam sie do zakupu projektu iskierka w wersji poszerzonej o 0,5 metra z każdej strony. Generalnie jestem zdecydowana na ten projekt, ale mam kilka wątpliwości. Obecnie w mieszkaniu mam wąski przedpokój i doskwiera mi brak szafy. W iskierce szafa niby jest ale ten wiatrołap chyba dość ciasny jest i w rzeczywistości szafa nie wejdzie. Druga watpliwość to salon i usytuowanie kominka. Byłabym zobowiazana jakby ktoś zechciał podeslać mi fotki aranżacji wiatrołapu i ściany z kominkiem + usytuowanie telewizora. Będe bardzo zobowiązana za podzielenie się Waszymi pomysłami, doświadczeniem i cennymi radami co sie sprawdzilo a co nie w waszej iskierce (jakie zmiany wprowadzaliście w projekcie)

Może ktoś chcialby się też pochwalić swoją iskierką w realu. Mieszkamy w Elblągu (woj warmińsko - mazurskie) więc chętnie odwiedzilibyśmy przed zakupem projektu iskierkowicza z okolic Elbląga, Gdańska albo Bydgoszczy.

mój e-mail [email protected]

 

pozdrawiam

Ola

Nie myślałaś nad rezygnacją z kominka.

My tak postanowiliśmy.

Poza zmianami podpatrzonymi u innych budujących dwa okna w salonie,tj balkonowe i sąsiadujące z nim na tej ścianie,będą tych samych rozmiarów.

Co z tego wyjdzie,jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałaś nad rezygnacją z kominka.

My tak postanowiliśmy.

Poza zmianami podpatrzonymi u innych budujących dwa okna w salonie,tj balkonowe i sąsiadujące z nim na tej ścianie,będą tych samych rozmiarów.

Co z tego wyjdzie,jeszcze nie wiem.

 

A dlaczego miała by rezgnować z kominka? Kominek poza walorami "rekraacyjnymi" w słotne jesienne dni potrafi dogrzeć dom .Mówie tu o zwykłym kominku bez żadnych obiegów wody czy nadmuchów. Ja z kominka nie rezygnuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zmianami podpatrzonymi u innych budujących dwa okna w salonie,tj balkonowe i sąsiadujące z nim na tej ścianie,będą tych samych rozmiarów.

Co z tego wyjdzie,jeszcze nie wiem.

 

Też bym teraz tak zrobiła, albo jedno ogromne na środku...

 

Co do wiatrołapu - na szafę moim zdaniem nie ma tam szans :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie mojej chałupy bez kominka. A jak pięknie te słowa współgrają ze sobą............. iskierka... kominek.

 

Bbok-obejrzałem zdjęcia które zamieściłeś i uświadomiłem sobie, że przejeżdżałem ostatnio koło Twojej Iskierki wracając z piłki. Jeżeli się nie mylę, to fajnie zaczyna wyglądać.

Edytowane przez orasta
potrzeba chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majako - a jesli zrezygnuję z przejścia z wiatrołapu do garażu to szafa sie zmieści w miejscu drzwi? Nie chciałabym rezygnowac z tego okienka w wiatrołapie.

 

mam jeszcze pytanko apropo schodów - czy ktoś próbował robić takie ze spocznikiem? te kręcone jakoś średnio mi się podobają i są na pewno mniej wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majako - a jesli zrezygnuję z przejścia z wiatrołapu do garażu to szafa sie zmieści w miejscu drzwi? Nie chciałabym rezygnowac z tego okienka w wiatrołapie.

 

a to tak, na pewno się zmieści... ktoś tak chyba ma zrobione, Tomkwas?

 

 

mam jeszcze pytanko apropo schodów - czy ktoś próbował robić takie ze spocznikiem? te kręcone jakoś średnio mi się podobają i są na pewno mniej wygodne

 

'klatka schodowa' chyba za mała na schody ze spocznikiem...

 

 

Słuchajcie, czy Pluszku to tu jeszcze bywa? Oni zrobili w dolnej łazience prysznic przy oknie, oddzielony od łazienki ścianką z luksferów. Moi rodzice planują właśnie remont mieszkania i coś takiego chcę im zaproponować - tylko nie wiem, czy nie zalewa okna?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie mojej chałupy bez kominka. A jak pięknie te słowa współgrają ze sobą............. iskierka... kominek.

Bbok-obejrzałem zdjęcia które zamieściłeś i uświadomiłem sobie, że przejeżdżałem ostatnio koło Twojej Iskierki wracając z piłki. Jeżeli się nie mylę, to fajnie zaczyna wyglądać.

 

Ej...Orasta jak grywasz na zawadzie...to napewno przejeżdżasz!!To zapraszam do odwiedzenia mnie (doradztwo na miejscu mile widziane:D)!!!Jedyny problem to moja obecność w domu..a własciwie jej brak.Ale myślę ,że tak do końca to nie przeszkoda!Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majako - a jesli zrezygnuję z przejścia z wiatrołapu do garażu to szafa sie zmieści w miejscu drzwi? Nie chciałabym rezygnowac z tego okienka w wiatrołapie.

 

mam jeszcze pytanko apropo schodów - czy ktoś próbował robić takie ze spocznikiem? te kręcone jakoś średnio mi się podobają i są na pewno mniej wygodne

 

Myślę ,że drzwi do garażu bardziej potrzebne niż szafa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że drzwi do garażu bardziej potrzebne niż szafa!!!

Bardzo .. ale to bardzo dyskusyjna sprawa. Nie podjął bym się jednoznacznie tego oceniać .. każdy sobie musi sam zdecydować, czy właśnie nie szafa w wiatrołapie jest ważniejsza ... bo bez tych drzwi ostatecznie też da się funkcjonować ... tak samo jak i bez szafy. ;)

Ja rzeczywiście tego problemu nie mam ..bo i garażu u mnie nie ma .. więc miejsce na szafę się zrobiło niejako samo.

 

 

Ktoś kiedyś kombinował przejście do garażu pod schodami .. i ja myślę, że to się da wykonać ... tylko trzeba pomyśleć o sprawie na etapie adaptacji projektu .... bo tam potrzebna jest na tyle duża różnica poziomu podłóg .. żeby się dało drzwi pod rzeczone schody wcisnąć ...

Edytowane przez tomkwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo .. ale to bardzo dyskusyjna sprawa. Nie podjął bym się jednoznacznie tego oceniać .. każdy sobie musi sam zdecydować, czy właśnie nie szafa w wiatrołapie jest ważniejsza ... bo bez tych drzwi ostatecznie też da się funkcjonować ... tak samo jak i bez szafy. ;)

Ja rzeczywiście tego problemu nie mam ..bo i garażu u mnie nie ma .. więc miejsce na szafę się zrobiło niejako samo.

 

 

Ktoś kiedyś kombinował przejście do garażu pod schodami .. i ja myślę, że to się da wykonać ... tylko trzeba pomyśleć o sprawie na etapie adaptacji projektu .... bo tam potrzebna jest na tyle duża różnica poziomu podłóg .. żeby się dało drzwi pod rzeczone schody wcisnąć ...

 

Oczywiście , wybór -drzwi czy szafa na pewno jest sprawą dyskusyjną .Ja osobiście wolę mieć dostęp do garażu i przede wszystkim do kotłowni nie wychodząc na zewnątrz ,a pod schodami wlaśnie myślę zrobić jakąś zabudowę rekompensującą brak szafy na ganeczku.Drzwi do garażu pod schodami raczej ciężka sprawa ,chociażby dla tego, że pasuje aby garaż od domu odcinały co najmniej dwoje drzwi ze względu na spaliny i inne brzydkie zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Iskierkowicze! Długo mnie nie było,ale czytuję regularnie i widziałam że ostatnio temat schodów się pojawił,więc postanowiłam na dowód tego że można kręte i nie wygodne schody zamienić na całkiem wygodne wbić zdjęcie :)

 

http://images49.fotosik.pl/1013/8af7882f744f57c3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistelka - super. A mogłabym prosić jeszcze o fotke schodów z dołu? przerabialiście klatkę schodową czy udało się w tej z projektu wcisnąć takie schody?

 

brak możliwości zainstalowania szafy to niestety wada wiatrolapu. Na razie patrzę z perspektywy osoby mieszkającej w bloku z przedpokojem bez szafy i jest to najbardziej przeszkadzajaca mi rzecz w obecnym mieszkaniu. Nie przeszkadza mi mikroskopijna kuchnia, przechodni pokój, ale brak możliwości upchnięcia sezonowo butów trzyosobowej rodziny i tony kurtek zimą strasznie mnie denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...