Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was planował aby zrobić zamiast garażu dodatkowy pokój? Mój mąż mnie do tego namawia ( a musimy postanowić zanim zaczniemy stawiać ściany) bo wiadomo np. dodatkowe okna. Zaproponował abyśmy wybudowali sobie garaż z tyłu za domem a w jego miejsce zaplanowali dodatkowy pokój z dużym oknem zamiast drzwi garażowych. Mam straszny mętlik w głowie , pewnie gdyby można było to powiększyć z salonem to nawet bym sie nie zastanawiała bo coś mi się wydaje że do naszego salonu jak wstawię stół ( jadalnia) kanapę , stolik i kominek to już będzie ciasnota. Może coś poradzicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was planował aby zrobić zamiast garażu dodatkowy pokój? Mój mąż mnie do tego namawia ( a musimy postanowić zanim zaczniemy stawiać ściany) bo wiadomo np. dodatkowe okna. Zaproponował abyśmy wybudowali sobie garaż z tyłu za domem a w jego miejsce zaplanowali dodatkowy pokój z dużym oknem zamiast drzwi garażowych. Mam straszny mętlik w głowie , pewnie gdyby można było to powiększyć z salonem to nawet bym sie nie zastanawiała bo coś mi się wydaje że do naszego salonu jak wstawię stół ( jadalnia) kanapę , stolik i kominek to już będzie ciasnota. Może coś poradzicie????

 

Powiem szczerze, że my szukaliśmy projektu z garażem i taki układ pomieszczeń jak w Iskierce idealnie nam pasował. Bez garażu jest wiele innych (np. Oliwka) może nawet ładniejszych domków. Ja jestem na NIE ;) Dla mnie takie grzebanie w Iskierce to prawie profanacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w Iskierce to ja jestem otwarta na temat, trochę pogrzebaliśmy, ale pokoju zamiast garażu nie robimy...mieszkamy teraz na 36 mkw i taka powierzchnia jaką ma Iskierka nam wystarczy...niektórzy poszerzają dom z każdej strony o 0,5 m...ja pomniejszyłam wiatrołap, przesunęłam działówkę z łazienki i działówkę z kuchni i mam kuchnię większą niż w projekcie...bo ona faktycznie jest mała, niewiele większa niz mam teraz...ale wszystko według potrzeb !!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

co do garażu w domu ja od początku byłam uprzedzona. Nie chcialam miec garazu w domu bo slyszalam ze pozniej sa klopoty ze zimny pokoj nad garazem itp. Ale w koncu sie zdecydowalismy nie wiem czy dobrze, kolega meza specjalista od wykonczeniowki mowil nam o iskierce ze super projekt ale garaz w domu mu sie nie podoba. Powiedzial ze lepszym pomyslem byloby zbudowac wiate na dworze. Aha i jeszcze powiedzial ze strasznei duzo przerabial garazy na mieszkanie. My zobaczymy. Na razie mamy garaz jak sie nie sprawdzi to zrobimy z niego pokoj, choc kicha moze byc bo jak wtedy przechodzic do pomieszczenia gospodarczego. Na okolo domu??? Cos nie widzi mi sie zwlaszcza zimą.

 

A ja dalej temat fundamentow pomecze. Macie ocieplane fundamenty? Bo oczywiscie murarz cwaniak nie chce tego robic. Juz mi brakuje cierpliwosci powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

co do garażu w domu ja od początku byłam uprzedzona. Nie chcialam miec garazu w domu bo slyszalam ze pozniej sa klopoty ze zimny pokoj nad garazem itp. Ale w koncu sie zdecydowalismy nie wiem czy dobrze, kolega meza specjalista od wykonczeniowki mowil nam o iskierce ze super projekt ale garaz w domu mu sie nie podoba. Powiedzial ze lepszym pomyslem byloby zbudowac wiate na dworze. Aha i jeszcze powiedzial ze strasznei duzo przerabial garazy na mieszkanie. My zobaczymy. Na razie mamy garaz jak sie nie sprawdzi to zrobimy z niego pokoj, choc kicha moze byc bo jak wtedy przechodzic do pomieszczenia gospodarczego. Na okolo domu??? Cos nie widzi mi sie zwlaszcza zimą.

 

A ja dalej temat fundamentow pomecze. Macie ocieplane fundamenty? Bo oczywiscie murarz cwaniak nie chce tego robic. Juz mi brakuje cierpliwosci powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąż był za tym żeby go zmienić ale jemu do budowy to się w ogóle nie spieszy i nawet gdybysmy za rok zaczeli to by sie nic nie stalo. A ja juz mam dosc mieszkania u rodzicow.

 

Ta budowa po nocach to mi sie sni. Dzis albo jutro zadzwonie do niego i powiem ze zdecydowalismy z mezem ze mają być ławy i ocieplenie nawet kosztem wybierania całego piachu. Nie będę się kierownikiem wyręczała w sumie to ja będę mieszkac w domu. I to chyba będzie taka decydująca rozmowa. Boje się że on powie to ja nie buduje pani domu w takim razie. Ale lepiej wiedziec to teraz niz przy rozpoczeciu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja garażu.

Za:

1. Jeden pokój więcej.

2. Zimny pokój nad garażem - BZDURA - niby dlaczego - garaż ogrzewany a nawet jeśli nie to na suficie jest 10 styropianu.

Przeciw:

1. Auto przed domem cały rok.

2. Brak pomieszczeń gospodarczych - ja mam garaż, kotłownie, strych i tak żałuję, że nie mam piwnicy. Życie w domu to nie w bloku zobaczycie ile będzie gratów: kosiarka, inne narzędzia itd..

3. Wejście do kotłowni przez pokój - lub tylko od zewnątrz.

4. Większość z Was budujących Iskierki tam właśnie będzie suszyła pranie w niepogodę.

Wybór należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie z postepów budowy iskierki..

taki mam widok z okna z kuchni

http://images20.fotosik.pl/332/613b76b4d09fd6d7.jpg

http://images20.fotosik.pl/332/607b782fe8bc9100.jpg

http://images21.fotosik.pl/277/c170d51f2567b272.jpg

http://images20.fotosik.pl/332/731089eb9902f22f.jpg

Czy nie uwazacie ze drzwi wejsciowe sa jakies takie wysokie??

Dopiero dzis zaowazyłem ze w projekcie maja 234cm wysokosci i wygladaja troche dziwnie przy szer 100. czy wy zmienialiscie wielkosc drzwi? na jakie zmieniliscie? nadproza chłopaki mi juz osadzili ale chyba zamontuje normalne drzwi 210 wysokie i nadmuroje pozostalosc.

http://images20.fotosik.pl/332/8f9abb93a64ee9ec.jpg

http://images20.fotosik.pl/332/9ba32dc35adf98df.jpg

Taki mam widok na dom od wjazdu

http://images20.fotosik.pl/332/389d0b28ed00939c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę marcin_u, że budowa idzie pełna parą :) Co do drzwi to też mnie to zastanawiało a że akurat byłem na budowie jak szalowali nadproża, to mogłem zadecydować 2.10 czy 2.34. 2.34 jest w tym celu, aby okna i drzwi kończyły sie w jednej linii. Stwierdziłem, że tak będzie ładniej i kazałem robić na 2.34. Jak później się rozmyślę, to łatwiej zamurowac niż kuć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te widoki.....

muszę ci marcin_u napisać, że trochę mi tęskno za tymi widokami bo parę miesięcy temu wyprowadziliśmy sie z Zielonej Góry właśnie tu, pod Wrocław gdzie stawiamy naszą Iskierkę.Zamieniliśmy właśnie mieszkanko przy lesie na trochę inne widoki :-? A propos , widzę że u ciebie murarze się nie obijają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te widoki.....

A propos , widzę że u ciebie murarze się nie obijają!!

 

Nie obijaja i budowa idzie do przodu.W piatek ma przyjechac strop z płyt kanałowych..i zaczynamy kolene pietro.

Ale mimo postepow prac musze pilnowac murarzy bo luba isc na skroty i musze ich pilnowac...

np. dzis zalewali nadproza (L-ki) betonem zamowionym i beton był o konsystencji polsuchej i nawet nie ubijali go...zadzwoniłem do szefa ze mi sie to nie podoba to sam szef poprawiał po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...