Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, ja też mieszkam 3 latka i nie wsyztsko zrobione, więc Efi26dawaj też foty!!!

Sorki, za przesunięcie-fotki cyknę jak ogarnę chałupencję;)

 

Aaa sypialni nie pokażę bowiem nie jest wykończona jeszcze.

 

Dawaj dawaj Vieta, czekam z utęsknieniem!

U mnie jedyne pomieszczenie które uważam za skończone to pokój syna :)

Reszta jest w totalnej rozsypce. Kupiłam oświetlenie do łazienki ale.... ma zdemontowany prysznic bo ciekł nam przez 3 lata i praktycznie nie korzystaliśmy z niego. Okazało się ze "pan glazurnik" -pseudo tak spitolił sprawę że teraz nikt nie chce poprawić. Nie zachował konta 90 st., nie można dosunąć brodzika do ściany bo jest szpara ok 1 cm i podłoga jest krzywa :(

Całą ścianę trzeba by poprawić. Wymyśliliśmy z mężem że może najlepiej by było w tej sytuacji wymurować brodzik. Nie wiem czy to jest wykonalne bo nie jestem fachowcem, jeden był obejrzał machnął ręką i powiedział że nie chce poprawiać, ot i tak już 3 tyg stoi prysznic zdemontowany :(

Salon niewykończony, sypialnia przechodzi metamorfozę więc pokaże fotki jak skończę.

Wiatrołap dopiero "się" robi, tzn. ma przyjść stolarz i wymierzyć szafę. Zamarzyła mi się ławeczka w wiatrołapie a nad nią lustro.

Nie mam nic na oknach w kuchni, myślałam o drewnianych żaluzjach a powiedz co Ty masz?

Kurcze czy to tylko ja taka ślamazara? przez 3 lata nie mogę wykończyć domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic na oknach w kuchni, myślałam o drewnianych żaluzjach a powiedz co Ty masz?

Kurcze czy to tylko ja taka ślamazara? przez 3 lata nie mogę wykończyć domu :(

Heheh..u nas chyba podobnie. W łazience ciężko schodzi nam woda, wogóle wodę mamy niezdatną do picia-masakra! Nie mamy kratek, szafek, deszczownica nie jest zamontowana jak powinna. W każdym pokoju czegoś brak. U syna przecieka dach. W salonie mi się podoba ale jeszcze brak szczególików. Wiatrołap bez mebli, włączyłam akcję: planowanie ale że mój M chciał szersze schody to wiatrołap wąski jak diabli. Firanki tylko są u córy. Eee..dużo by wymieniać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vieta ja dziś dostałam wycenę szafy do wiatrołapu i szczęka mi opadła:4200zł :(

Fronty i widoczny bok ma być z białego lakieru, to podniosło znacząco cenę.

W górnej łazience we wnęce chcę komodę na ręczniki - 600 zł /z płyty dobranej do szuflady pod zlewem.

Wychodząc od stolarza aż mnie głowa rozbolała od tych cen. Teraz widzę jak ceny poszły w górę. Zatrzymałam się na cenach z przed 3 lat.

Ogólnie załamka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuję budowę "Iskierki" w wersji podstawowej. Niestety mam działkę o szerokości 18 metrów z groszami a do budowy wymagane jest 19 metrów (zachowując te 4 metry do granicy działki). Myślałem żeby zamienić okno w garażu na luksfery, a to w kotłowni i te w pokoju na górze zlikwidować. Ściana bez okien - wtedy mógłbym się przybliżyć na 3 metry do granicy działki i było by ok. Żona obawia się tylko o doświetlenie tej sypialni na górze jeśli zostawimy tylko okno dachowe a boczne zlikwidujemy. Jak sądzicie będzie ciemno? A może dać dwa okna dachowe obok siebie? A może ktoś już tak zbudował" Iskierkę" i może podzielić się wiedzą jak to wygląda w praktyce. Też nie chcemy żeby pokój był zbyt ciemny, ale z drugiej strony to chyba jedyna możliwość wybudowania "Iskierki" na tak wąskiej działce. Alternatywy dla "Iskierki" raczej nie przewidujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuję budowę "Iskierki" w wersji podstawowej. Niestety mam działkę o szerokości 18 metrów z groszami a do budowy wymagane jest 19 metrów (zachowując te 4 metry do granicy działki). Myślałem żeby zamienić okno w garażu na luksfery, a to w kotłowni i te w pokoju na górze zlikwidować. Ściana bez okien - wtedy mógłbym się przybliżyć na 3 metry do granicy działki i było by ok. Żona obawia się tylko o doświetlenie tej sypialni na górze jeśli zostawimy tylko okno dachowe a boczne zlikwidujemy. Jak sądzicie będzie ciemno? A może dać dwa okna dachowe obok siebie? A może ktoś już tak zbudował" Iskierkę" i może podzielić się wiedzą jak to wygląda w praktyce. Też nie chcemy żeby pokój był zbyt ciemny, ale z drugiej strony to chyba jedyna możliwość wybudowania "Iskierki" na tak wąskiej działce. Alternatywy dla "Iskierki" raczej nie przewidujemy.

Witam, mieszkamy w Iskierce już 3 rok i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie pokoju nad garażem bez okien. My zrezygnowaliśmy właśnie z okna dachowego bo nie chciałam go nad łóżkiem.

Ważne jest jak dom planujecie ustawić wg stron świata i jaką rolę będzie spełniał ten pokój. Nasz to sypialnia, jest od północy tzn. te okna wychodzą na północ.

Dodam jeszcze że garaż poszerzaliśmy o metr co za tym idzie i sypialnia na górze jest o metr szersza - garaż z projektu jest wąski.

Przemyślcie to jeszcze dokładnie i porozmawiajcie z architektem.

Może jednak warto zastanowić się jednak nad zmianą projektu, jest ich naprawdę mnóstwo, jest w czym wybierać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkamy w Iskierce już 3 rok i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie pokoju nad garażem bez okien. My zrezygnowaliśmy właśnie z okna dachowego bo nie chciałam go nad łóżkiem.

Ważne jest jak dom planujecie ustawić wg stron świata i jaką rolę będzie spełniał ten pokój. Nasz to sypialnia, jest od północy tzn. te okna wychodzą na północ.

Dodam jeszcze że garaż poszerzaliśmy o metr co za tym idzie i sypialnia na górze jest o metr szersza - garaż z projektu jest wąski.

Przemyślcie to jeszcze dokładnie i porozmawiajcie z architektem.

Może jednak warto zastanowić się jednak nad zmianą projektu, jest ich naprawdę mnóstwo, jest w czym wybierać.

Pozdrawiam

 

No właśnie przejrzeliśmy kilkanaście katalogów, setki projektów w internecie i w sumie ta Iskierka tylko nam przypadła do gustu. Prawie idealny projekt jeśli by mieć działkę 1-2m szerszą.

Okno dachowe w pokoju nad garażem mielibyśmy od strony północno-wschodniej, więc też nieciekawe rozwiązanie. W sumie to tylko sypialnia więc głównie się tam śpi, no ale... Myślałem zeby może dać dwa okna dachowe, ale czy to coś zmieni? Trudno powiedzieć. Te boczne okna niewątpliwie pasują żeby były. Można by ewentualnie jeszcze przenieść sypialnie w miejsce garderoby. Wystarczyło by tą sciankę przestawić na drugą stronę i okno dachowe w sypialni było by na stronie południowo-zachodniej. Zawsze to więcej światła. Ale czy to zdoła oświetlić wystarczająco pokój? Pytań jest wiele. Napisałem maila do Pani architekt która jest autorem tego projektu, może ona coś doradzi. Pozostaje czekać na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przejrzeliśmy kilkanaście katalogów, setki projektów w internecie i w sumie ta Iskierka tylko nam przypadła do gustu. Prawie idealny projekt jeśli by mieć działkę 1-2m szerszą.

Okno dachowe w pokoju nad garażem mielibyśmy od strony północno-wschodniej, więc też nieciekawe rozwiązanie. W sumie to tylko sypialnia więc głównie się tam śpi, no ale... Myślałem zeby może dać dwa okna dachowe, ale czy to coś zmieni? Trudno powiedzieć. Te boczne okna niewątpliwie pasują żeby były. Można by ewentualnie jeszcze przenieść sypialnie w miejsce garderoby. Wystarczyło by tą ściankę przestawić na drugą stronę i okno dachowe w sypialni było by na stronie południowo-zachodniej. Zawsze to więcej światła. Ale czy to zdoła oświetlić wystarczająco pokój? Pytań jest wiele. Napisałem maila do Pani architekt która jest autorem tego projektu, może ona coś doradzi. Pozostaje czekać na odpowiedz.

 

Miałam na myśli Waszego architekta - który będzie Wam robił adaptację budynku.

Naprawdę warto skorzystać z jego rady. My tez najpierw kupiliśmy projekt i dopiero potem poszliśmy do architekta i to był błąd.

Po pierwsze architekt Wam najlepiej doradzi który projekt będzie najodpowiedniejszy na Waszą działkę / powiecie jakie macie wymagania/,

po drugie architekt kupujący projekt od firmy ma zawsze upusty,

po trzecie wybierze Wam taki projekt aby zrobić jak najmniej zmian bo pamiętajcie że każda zmiana to dodatkowe koszta.

Projekt Iskierki jest zaprojektowany na budowę porothenem 36 a my chcieliśmy budować z suporeksu 24 i już dodatkowa zmiana i oczywiście dodatkowe pieniądze.

Naprawdę warto przed zakupem projektu skonsultować się z architektem. Ja na dzień dzisiejszy żałuję że tego nie zrobiłam i dlatego ostrzegam Was przed tym.

Myślę że pośród tysięcy projektów znajdziecie ten swój wymarzony.

Pozdrawiam

Edytowane przez efi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją podobnie mam wąską działkę i przyblizam sie do sąsiada na odleglosc 1,5m. Sciana bez okien w sypialni, dwa okna dachowe, starczy w zupełności. To tylko sypialnia, większość życia spedze w salonie i kuchni, więc sie nie przejmuje. Mój projektant powiedział, że zawsze można zmienić w projekcie funkcję pokoju i wtedy przepisowe doswietlenie nie będzie problemem a co tam będzie to Twoja sprawa, tym bardziej że są jeszcze 2 inne pokoje. Bo tylko w jednym pokoju w tym akurat przypadku można pokombinowac:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dopiszę. Lubię zdjęcia z budowania Iskierek.

Lubię oglądać jak się komuś DOM-ISKIERKA buduje.

 

 

 

Myślicie, że "zboczenie" będzie dobrym określeniem?

 

a to zapraszam na moją budowę :) http://www.anetaimarek.mojabudowa.pl/ właśnie "się buduje"

Nie ukrywam, że mam podobną przypadłość "podglądacza" z racji bieżących potrzeb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
Za chwilę zaczynamy w końcu prace nad naszą Iskierką. Nasz elektryk wręcz nakazał przyspawanie bednarki do zbrojenia ław. Niestety nasz murarz nigdy tego nie robił, a my jesteśmy laikami w tej kwestii. Proszę o garść rad i zasad, których powinniśmy się trzymać.

 

Uziomy fundamentowe sztuczne

Pozdrawiam Iskierki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do iskierkowiczów ogrzewających dom gazem. Jakie rozwiązanie instalacji wybraliście?: tzn. typ pieca (jedno / dwu f., kondensacyjny lub nie), ogrzewanie podłogowe na całości parteru czy tylko w kuchni i holu, jakie wielkości grzejników (czy z kondensatem zwiększaliście ich wielkość). Wiem, że pytam o dość sporo szczegołów ale sam powoli zaczynam się przymierzać do opracowania koncepcji ogrzewania dla własnej iskierki. Myślę o ogrzewaniu gazem + od czasu do czasu (rekreacyjnie i w wielkie mrozy) kominkiem z rozprowadzaniem powietrza. Nie chcemy podłogówki w salonie więc nie wiem czy jest sens wogóle ją robić tylko w kuchni i holu na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie,mam pytanie do Iskierkowiczów,którzy zastosowali w swoich domkach oryginalnie-tak jak jest w projekcie-deskę wykończeniową wzdłuż okapu,bez zabezpieczania jej blachą- np.Majako tak ma :)bardzo podoba mi się to rozwiązanie,ale czy wymaga częstej konserwacji?jak zabezpieczyliście tą deskę(impregnacja,lakier?),czy jest to lita deska,czy klejona?Przeczytałam wątek "iskierkowy" kilkanaście razy,podobnie dzienniki budowy-jestem pełna podziwu dla Was,dzięki Wam łatwiej podejmować pewne decyzje..pozdrawiam i mam nadzieję,że ktoś tu jeszcze zagląda:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...