Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja tez bym obstawiala tego drugiego.

 

Nie pisze wiele bo juz ta cala budowa mnie dobija. Znowu z murarzem są problemy. Powiedzial ze mu sie spieszy jak najszybciej z naszym domem bo w łosicach ma nastepny po nas. No i ja sie spiesze strasznie kupuje wszystko na gwalt a tu sie okazuje ze on chce we wrzesniu wejsc moze wczesniej wygadal sie nie chcacy ze dom w losicach wzial najpierw. Rece opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!Ponawiam pytanie: Ile sztuk bloczków fundamentowych o wym. 38x25x12 zużyliście - o ile z takich ktoś robił fundamenty?

Jeszcze jedno POLECAM -na allegro są bardzo tanio kable do instalacji elektrycznych ( sam kupiłem 400 m -to mój pierwszy zakup na budowę) :roll: w hurtownii wyszłoby mi z 300 zł drożej. Ponoć tanio również w Castoramie, ale u mnie "niet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa iskierki idzie do przodu...

Do stropu budowała mi firma,ale z powodu feszerek jakie odwalali rozstalismy sie i koncze budowe sam z pomoca rodziny.

Scianki kolankowe i szczyty sa własnej produkcji...to moja pierwsza budowa w zyciu ale ze lewych rak nie mam to idzie to nawet lepiej niz fachowca bo staram sie robic dokładnie

Musze jeszcze dokonczyc wieniec na sciuance kolankowej(1 juz jest bo mam mało szalunkow wiec robie na raty), nadproza nad oknami i komin..na ktory czekam i sie nie moge doczekac.

Potem wchodzi gosc od dachu a ja zabiore sie za działowki i instalacje...

http://images21.fotosik.pl/359/a8a9b22c40d7dba9.jpg

http://images22.fotosik.pl/136/0c4259db2f48a2cc.jpg

A jak wasze budowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, jakie schody robicie w Waszych Iskierkach? ;) Muszę w miarę szybko podjąć decyzję więc szybkie odpowiedzi mile widziane ;) Czy ktoś pokusił się o wylanie tych schodów?

 

My decydujemy się na schody drewniane 8)

My zdecydowaliśmy się na wylanie schodów i wykończymy je czymś później ;) W najgorszym razie zostawimy betonowe :p Mam już dosyć drabiny i codziennego gramolenia się do góry po tańczącej na boki drabinie ;) A co to byłoby przy wykańczaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie ile wyliczyliscie m2 na ścianki działowe? Ja wstepnie wzielam 100m2 jest to z zapasem. (To liczylam wczesniej a teraz te notatki zgubilam i od nowa musze liczyc)A wy jak myslicie?

I druga rzecz jaka jest wysokosc na parterze bo akurat tych stron z projektu nie wzielam.

Wyliczylam ze na dole jest 9mb a na gorze 30mb. I teraz pytanie przez ile wymnozyc. Dół pomnoze przez chyba 2,70 tak? A gore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie ile wyliczyliscie m2 na ścianki działowe? Ja wstepnie wzielam 100m2 jest to z zapasem. (To liczylam wczesniej a teraz te notatki zgubilam i od nowa musze liczyc)A wy jak myslicie?

I druga rzecz jaka jest wysokosc na parterze bo akurat tych stron z projektu nie wzielam.

Wyliczylam ze na dole jest 9mb a na gorze 30mb. I teraz pytanie przez ile wymnozyc. Dół pomnoze przez chyba 2,70 tak? A gore?

Nie mnóż przez 2.70, tyle mają mieć wysokości pomieszczenia na parterze, a ściany stawiasz juz na chudziaku, do tego dolicz posadzkę (u mnie 10cm styropianu, 5 cm betonu i ok 2 na nawierzchnię), czyli razem ok. 287-288 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnóż przez 2.70, tyle mają mieć wysokości pomieszczenia na parterze, a ściany stawiasz juz na chudziaku, do tego dolicz posadzkę (u mnie 10cm styropianu, 5 cm betonu i ok 2 na nawierzchnię), czyli razem ok. 287-288 cm.

 

z tego co mowisz to powinnam wymnozyc przez 270-17=253cm a nie 287 tak??? Czy moze zle cie zrozumialam.

 

A gore masz jakis pomysl bo tam sa rozne wysokosci. To nie musza byc dokladne miary wole miec nadwyzke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnóż przez 2.70, tyle mają mieć wysokości pomieszczenia na parterze, a ściany stawiasz juz na chudziaku, do tego dolicz posadzkę (u mnie 10cm styropianu, 5 cm betonu i ok 2 na nawierzchnię), czyli razem ok. 287-288 cm.

 

z tego co mowisz to powinnam wymnozyc przez 270-17=253cm a nie 287 tak??? Czy moze zle cie zrozumialam.

 

A gore masz jakis pomysl bo tam sa rozne wysokosci. To nie musza byc dokladne miary wole miec nadwyzke.

Źle mnie zrozumiałaś ;) Liczysz dla 287, czy ile tam masz przewidziane na posadzkę ;) 270 to wysokość docelowa, ściany mają 270+grubość właściwej posadzki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u was postepy w budowie??

Nooo, domek rośnie jak na drożdżach ;) U mnie jutro pojawią się wszystkie schody i... okna :) Zły jestem jak nie wiem co, bo przed dachem wstawią mi okna i będę zmuszony spać w domku na parterze :) Cały czas czekam na blacharza, jak nie pojawi się w poniedziałek to jadę do wykonawcy i sobie porozmawiamy :evil:

PS. Dziś mieliśmy obronę, w listopadzie do odbioru będą dyplomy z wyróżnieniem :) W związku z tym od dziś cały czas wolny przeznaczam na dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy!

jestesmy nowymi iskierkowiczami, czekamy własnie na projekt

prosimy o porady na temat zmian :

- w miejscu garażu chcemy zrobic kuchnie

- w miejscu kuchni chcemy miec pokoik komputerowy i biblioteczke

jednak myslelismy o ogrzewaniu węglowym i teraz nie wiemy jak to bedzie z tym ze ta nowa kuchnia bedzie tak blisko tego pomieszczenia gospodarczego.

a jeszcze jedna sprawa.skoro sypialnia na gorze ma schodki to pewnie garaz jest nizszy i czy da sie wyrównac to na poziomie stropu?

pozdrwaiwmy i czekamy na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio w mojej okolicy znalazlem iskierkie i miala fajne rozwiazanie, tez o tym mysle a mianowicie pod kotlownia jest zrobiona mala piwnica, wejscie od garazu, jest troszke wieksza od kotlowni w strone wjazadu do garazu, mysle ze z przeznaczeniem własnie na kotlownie a tą oryginalną z projektu chcemy przerobic na sypialnie wejscie od salonu, iskierke bedzie myszerzac o 0,5m takze wyjdzie jakies 10 m2 tego pokoiku

co myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Iskierkowiczów ;)

mam nadzieję że nie zapeszę ponieważ projektu szukamy już od dawna i chyba do tej pory już było z 6 "pewniaków" i zawsze się okazywało, że jednak istenieje coś lepszego. Iskierka jest moim faworytem od dawna, tylko drugą połówkę trzeba było przekonywać, by w końcu któregoś dnia odkryła że to piękny domek.

 

Szczególnie cieszę się, że jest osoba w okolicy która zaczyna budowę Iskierki (gosia888) a dotarły już do nas miłe sygnały i zapewne przejedziemy się obejrzeć postępy troszkę dalej (tu ukłon w stronę szulu :D )

 

Pozdrawiamy wszystkich

 

Mariola&Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mim.d niestety troche sie naczekasz na moją iskierke. Ale fakt daleko nie bedziesz mial w kazdej chwili zapraszam. Ale niestety na chwile obecną obejrzysz tylko pole.

 

U mnie dalej czekanie. Murarza chce zmienic bo chyba z tym cwaniakiem nie ma co zaczynac. Nowy murarz caly czas nie wie czy sie wyrobi z moim domem wiec czekam. W czwartek mam sie z nim spotkac i jeszcze raz pokazac moj projekt. Wiec trzymajcie kciuki. Tak czy siak we wrzesniu najwczesniej ruszy budowa ( o ile wg ruszy). Juz mialam tyle chwil zwatpienia. Ostatnio nawet zaczelam przegladac oferty mieszkan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, żebyś kogoś sensownego znalazła. My w sumie swojego wstępnie zaklepaliśmy jesienią 2006 zaraz po zakupie działki, a to też tak na wyrost bo mój mąż się uczepił, więc dałam spokój. Teraz na wiosnę się spotkaliśmy z nim i zaklepaliśmy na "trwałe" po tym jak zjeździliśmy całą okolicę pytając się na budowach gdziekolwiek tylką jakąś zobaczyliśmy, przepytując wszystkich znajomych. Wyłoniły się 3 wnioski:

 

1. Większość nie ma terminów na 2008.

2. Cena powalająca.

3. Brak obiektywnych opinii inwestorów ;)

 

W związku z powyższym został pan nr 1, gdyż mogliśmy obejrzeć efekty jego pracy i posłuchać opinii zaproponował najniższą cenę bo 17.500 i 2 tys mniej jeśli do fundamentów i do stropów zalewania przyjdzie ktos od nas pomóc, więc jak tu czytam po tym całym forum to chyba nienajgorzej.

No i muszę przyznać rację mężowi, że w tej sytuacji dobrze, że się tak "wyrwał" i go zaklepał hehe :lol:

 

Wierzę, że ciężko jest kogoś znaleźć bo naprawdę jak my szukaliśmy a w sumie bardzo się nie angażowaliśmy bo był zaklepany pan no1, to trudno było kogoś tu wydumać. ALE pomimo wszystko mam nadzieję że uda Ci się zakończyć poszukiwania z pozytywnym rezultatem.

 

Pozdrawiam

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...