Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi drodzy , czy możecie mi napisać jakie wybraliście okna do poddaszy. Mam dobra cenę na Roto ( niby z górnej półki) i taką samą na zwykłe Veluxy. I nie wiemy co wybrać. Poza tym jak wam się otwierają te okna ? Posiadacie otwieranie od góry czy od dołu?

My mamy Fakro FTP-V, obrotowe, klamka na dole. Nie ma problemu z otwarciem, głową o szybę nie stukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie ile tak najlepiej jest podniesc sciane kolankowa i czy kuchnia i garaz nie sa za waskie wedlug standardowego projektu?

 

ja podniosłem scianke kolankowa do okolo 1m...3 bloczki +wieniec+murłata

kuchnie posezyłem o 0,5m i ma teraz 2,7m i salon tez mi sie powiekszyl. mysle ze kuchnia orginalna jest troszke za waska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy moja iskierka wyglada tak:

http://images29.fotosik.pl/87/aa2b9d27b79a8f8c.jpg

http://images25.fotosik.pl/87/48c17ac3912df990.jpg

iskierka ma juz okienka (chociaz maja byc wymienione prowadnice rolet zeby byly w kolorze okien czyli w macore)

Niedługo ma byc tez zamontowana brama garazowa firmy Krispol, a drzwi wejsaciowe zamontuje chyba docelowe firmy Boryszew ale chyba dopiero po tynkach i wylewkach zey przypadkiem nie uszkodzic.

mam tez zrobione schody

http://images26.fotosik.pl/87/f28b8bc9452107a3.jpg

pod schodami bedzie spizarka i całe sterowanie domu czyli rozdzielnia elektryczna,alarm,lan itp... i wlasnie je zabudowuje.

teraz wykonuje instalacje elektryczna i zastanawiam sie nad oswietleniem schodow.Moze ktos mi doradzic jak rozmiescic na stopnich(sciana wzdluz schodow) oswietlenie schodow ktore ma delikatnie oswietlac stopnie i zalaczac sie automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula Ula...

Bardzo ciekawe zdjecia :o

Czy kuchnia była poszerzana???

A tak w ogóle to trochę się tajniaczyłaś, bo czytam twoje notatki od jakiegoś czasu i do tej pory nie było żadnego zdjęcia, a niejednokrotnie forumowicze prosili o nie...

To sie nazywa efektowne wejście :D

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Iskierce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Betina z tą budową to wzloty i upadki tak więc ze zdjęciami również....jak mielismy siłę się cieszyć to były zdjęcia jak padalismy z niemocy to zero zdjęć....teraz kończymy górę...nie jest łatwo....co do kuchni to tak, poszerzona inaczej klitka trochę by była...a teraz ok :wink: tak wogóle to trochę zmian u mnie jest...pisałam gdzieś nawet o tym...w sumie fajny projekt, ale budować trzeba spokojnie nie tak szybko jak my.....trochę potrwa zanim usiądę z winkiem przy kominku :wink: pozdro.u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak wogóle to trochę zmian u mnie jest...pisałam gdzieś nawet o tym...w sumie fajny projekt, ale budować trzeba spokojnie nie tak szybko jak my.../quote]

Czółko Ula!

Wiem, że pisałas gdzieś o zmianach, ale zanim je znajdę to trochę czasu minie, zwłaszcza, że net nam tylko w pracy, a szef niekoniecznie przychylnie patrzy na odrywanie sie od obowiązków :oops: . Dlatego bardzo proszę napisz jeszcze raz o zmianach jakie wprowadziłas.

Zależy mi na tym gdyż jestem jeszcze w fazie kombinowania co zmieniać, co zostawiać.

Na razie projekt od czerwca utknął u architekta... :evil: Wiszę na telefonie i próbuję go poganiać, ale jak dotąd z marnym skutkiem. :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! wiem że moje posty brzmią enigmatycznie, ale wciąż nawet jeśli się zamieszka to brakuje czasu....zmainy w projekcie: ścianka kuchenna przesunięta o jakieś 0,4 m i analogicznie ścianka łazienki też w taki sposób, że wiatrołap jest mniejszy....do tego łazienka ma prysznic...kosztem korytarzyka..przedłuzyłam ją. poza tym zamiast schodów betonowych drewniane....zamiast regipsów u góry suporex 12, zamiast pokoju z wnęką większy hol u góry z oknem dachowym....mam strych nawet pojemny :wink: ....drzwi z tylnej elewacji dałam na boczną(kotłownia)....kanał w garażu,likwidacja okna w długiej sypialni....górna łazienka trochę mniejsza niz w projekcie...kanaliza nie idzie nam przez salon tylko kotłownię...mam więcej dachówek wentylacyjnych....nie mam stopni kominiarskich...nie wiem co tam jeszcze....jak mi się przypomni to dam znać.... :wink: u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sporo.

Jeśli możesz -odpowiedz mi jeszcze na takie pytania:

Co ze ścianką kolankową i schodkiem w sypialni?

Balkony zostały?

Też bedę przenosić drzwi kotłowni na bocznę ścianę a w ich miejscu wstawić okienko, tylko obawiam się , że wygląd sciany będzie koszmarny bo wizualnie jakoś mi nie pasi takie małe okienko (myślałam nad wąskim ale wysokościowo dopasowanym do okna salonu).

A powiedz mi jeszcze, czy miałaś zalaną ławę bo mój majster twierdzi, że na naszym terenie nie ma takiej potrzeby.

Nie bardzo czaje gdzie masz ten strych

sorki ze cie męcze ale pewnie tez niejednokrotnie miełas wiele zapytań :oops:

pozdrowionka.b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...